Reklama

Reklama

Obsahy(1)

První příběh se odehrává v romantickém prostředí letní jihočeské krajiny, několik kilometrů proti proudu Vltavy nad Českým Krumlovem. Zde, jen kousek od vodáckého tábořiště, je nalezeno tělo mladé dívky. Leží v rybářské loďce, přivázané u břehu. Dívka je utopená, ale na prsou má i bodnou ránu. Na jejím těle je vyznačen keltský symbol. Vraždu vyšetřují kriminalisté z českobudějovické kriminálky. Šéf vyšetřovacího týmu Karel Dvořák (D. Novotný) na první pohled působí jako kliďas, který se vyhýbá fyzickým konfliktům. Zdání však klame. Udržuje se v kondici a má skvělý výcvik. Před nástupem k policii totiž sloužil u tajných služeb na zahraniční misi. Jeho tým doplňuje zkušený kriminalista Michal Hudec (L. Noha), krásná kapitánka Jana Šímová (J. Bárdos) a mladý operativec Petr Braun (F. Březina). Shodou okolností se právě celý tým nacházel jen kousek od místa činu na výjezdovém semináři, takže vyšetřování probíhá tak trochu v improvizovaných podmínkách. Keltský symbol na těle mrtvé dívky a její nalezení ráno, po oslavách pohanského svátku slunovratu, jsou závažné indicie. Jde snad o rituální vraždu, nebo někdo jen využívá okolností k zakrytí pravého motivu činu? (Česká televize)

(více)

Recenze (60)

milos.bradik 

všechny recenze uživatele

Kritikové asi sledují Specialisty, ale v porovnání se životem tito kriminalisté a jejich způsob vyšetřování mají daleko blíž ke skutečnosti než ti policajti ze seriálů na Nově. Líbilo se mi to a bylo to ze života. Kriminalisté tady byli ukázáni jako normální lidé, kteří se občas opijí nebo dělají hloupé vtipy. ()

Kekik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vraha jsem odhadla správně. A to hned ze začátku. Jinak to bylo takové nijaké, nezáživné. Leoš Noha se na vyšetřovatele nehodí. Já ho mám zaškatulkovaného coby komediálního herce, ale tady mě jeho vtipy nebavily. Ostatní série Místo zločinu Plzeň a Místo zločinu Ostrava jsem neviděla, ale možná že časem... Na další díl tohoto seriálu se možná podívám. Záleží na tom, jak hodně se budu nudit. A na závěr: Takové bystré uši bych také chtěla mít. ()

Reklama

Faustka 

všechny recenze uživatele

Po první epizodě. Tedy, herecké obsazení je dost bídné. Leoš Noha jako člen budějovické mordparty je spíš výsměch. A celé mi to přišlo takové amatérsky natočené. Jako kdyby si skupinka lidí přijela užít přírodní scenérie a jen tak nezávazně si za flašku špiritusu usvědčila vraha. Protože mám ráda kriminální případy všeho druhu a jsem též plátce TV poplatků dám tomu ještě šanci, ale příliš nadějně to nevidím. ()

milbelQ odpad!

všechny recenze uživatele

Judit Bárdos - říka, nevie říkat. Prečo? To, že sa do češtiny dabujú slovenské filmy / serialy je totálne smiešne, aha zabudol som, že vraj veľa čechov už slovenčine nerozumie,  tak preto říka ? Mala ju nadabovať češka. Majiteľ reštaurácie, český herec  hovorí po slovensky, nevie to, trhá to uši, mal ho nadabovať slovák a keď majiteľ hovoril po slovensky mali ísť české titulky. Príbeh asi podľa skutočnosti ale scenár totálne amatérsky, chyba za chybou. CT1 mala pred touto časťou k upozorneniu:  Vážený diváci ......... pridať aj pozerajte na vlastné nebezpečie - ohrozenie zdravia akútnou sračkou a blvačkou. ()

salahadin 

všechny recenze uživatele

Tak už vím, že další epizodu nedám a končím prvním dílem. Já vím, je hrozně těžké přijít s krimoškou po nedostižných Případech 1. oddělení, ale takhle to celý zvoslit, je neodpustitelné. Hercům jejich role nevěřím, vyšetřování připomíná naše dětské hry na policajty a bandity. A Elizaveta Maximová, jinak sympaťanda od kosti, opět na sedadle zadrženého. Škoda...přitom herecké obsazení slibovalo hotové hody. Bohužel je to velmi, velmi zle napsané. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se v kempu U Kelta, na hradě Dívčí kámen a na oppidiu Třísov. (CinemaRanger)
  • Když rybář přichází k zavražděné, tak jí kouká z loďky ruka i s rukávem. Když přijde blíž, má ho shrnutý. Při ohledávání patologem už ho má zase vytažený. (miz.)

Reklama

Reklama