Moře klidu

• Jižní Korea 고요의 바다 (více)

Epizody(8)

Vědkyně se vydá pro záhadné vzorky na opuštěnou vesmírnou stanici u Měsíce, na které při nehodě zemřela celá posádka včetně její sestry. (Netflix)

BFG2000

Je to přesně ten typ seriálu, který tu strašně moc chyběl. Základna na měsíci. Výzkum. Experimenty. Temno. Smrt. Nákaza? Nevíme, do čeho jdeme... Ty základní kulisy jsou strašně super a mají obrovský potenciál. Po odhalení hlavní pointy to u mě sice mírně spadlo, ale i tak dobrý. Co však pokulhává, tak je provedení. Dost tristní CGI zejména v některý scénách (např. záběry na letící vesmírnou loď) se dá odpustit, protože jinak je vizuál velmi poutavý. Bohužel však chybí zřejmě  zkušenosti režiséra, vymáčknout z toho ještě mnohem více. Udělat tu atmosféru ještě hutnější a dusnější, více si pohrát se světlem, zvukem... Takhle to působí, skoro jako amatérský počin, kdy jeden z nadšených filmařů má za tatínka boháče. Rozpočet je tedy velký, ale nějak neví, co s ním pořádně udělat. Dost silně je to inspirované Aliens a Alien3, to by také tolik nevadilo, kdyby to provedení bylo více dospělé. Každopádně jde o velmi zajímavý počin, který rozhodně stojí za pozornost a shlédnutí.  Škoda, že se něčeho podobného neujme např. M. Night. Shyamalan, kterému by takhle komorní věc vyloženě seděla.  Jinak je to Korejské, takže co se herců týče, blbě se mně to hodnotí. Stále úplně nechápu jejich projev a působí na mě dost nepřirozeně. Hlavní hrdinka pro mě byla dost nesympatická, kapitán od pohledu sice sympaťák, ale jinak hrál neskutečně toporně a scénář mu také nepomáhal. Někteří členové týmu vyloženě otravní, další dva jsem si zase vyloženě pletl a nedokázal je od sebe rozlišit. Dost ale. Mrkněte na to. Nic lepšího z tohoto žánru z poslední doby stejně neexistuje. Nejlepší díl rozhodně Three Storages! ()

sethi

Jak je na obrázku kosmonaut, jdu po tom! Tenhle seriál mě teda potěšil, jsou zde namixované všechny mé oblíbené žánry. Hororová atmoška, velmi dobrý námět, napětí, tajemství. Je tam všecko a šlape to pěkně. Mě to rozhodně neurazilo a ani náhodou nenudilo. Naopak, měla jsem nervy jak špagáty. Hodnocení je tak na 4,5*, ale přidávám, protože nedávno jsem na Netflixu zhlédla další scifi - Jiný život - a to byla tak neskutečná sr**** !  A tenhle seriál je proti tomu vybroušený diamant. Herecky mě sedl i Korejský minimalismus. ()

dkas

Slabší 3*. Líbila se mi zajímavá myšlenka o ztrátě vody, kdy je na příděl a kvalitu dostanete podle toho, jakou máte kartu. Nicméně na měsíci to taková sláva nebyla. Jednak, když chodili venku, tak to působilo skoro až směšně, pohyb byl hodně nepřirozený, světlo taky (teda nikdy jsem tam nebyl, tak to třeba bylo naopak věrohodné). Zápletka na měsíci se zajímavě vyvíjela, ale samotný závěr byl teda hodně slabý a celé to tak nějak shodil. Vůbec celý závěrečný díl, kdy animace vody byla fakt hnusná a do očí bijící, byl o hodně slabší, než zbytek. Celkově teda hodně průměrné, ničím extra zajímavé. ()

Katka232

Vyšlo to a hned jsme to s manželem skoukli celé. Bavilo mě to od začátku, až do konce. Akční to sice moc nebylo, spíš to bylo více komorní, ale vůbec to tady nevadilo. ()

Solverino

Tak nejdřív se nám to tak krásně rozjelo, pak se to (klasicky) zvrhlo v nekonečné okecávání, pak jeden (zbytečný) zvrat za druhým (jako v Cimrmanových hrách) a nakonec... nakonec zůstanete čumět s otevřenou hubou jako tele na vrata! No ten konec, to jsem teda nežral...!? Co toto..!? ()

iN

Skvělá výprava a celkem dobrý nosný nápad s tajemstvím "vzorku". Jako fanoušek sci-fi jsem na začátku zajásal, ale bohužel s postupujícími díly už Moře klidu ztrácí na atmosféře a stává se z něj pouze doomovka. Konec a procházku na Měsící bez skafandru radši ani nebudu komentovat. Takže tento korejský seriál shrnu: kvalit Squid Game nedosahuje, ale jako fajn scifárna na dva tři večery neurazí. ()

Mamlas

Ke sledování toho seriálu potřebujete nutně 2 věci. Zaprvé vypnout mozek a nedumat vůbec nad logikou či zdravým rozumem a za druhé ovladač stále v ruce, abyste popřeskakovali všechny pasáže, které jsou zhola zbytečné, xnásobně natažené nebo tak hloupé, že se to prostě nedá. Jinak dobrý pokus o sci-fi, jen to mělo být o 6 dílů kratší a skončit to nějak méně debilně. (25%) ()

smarkus

Seriál sa mi páčil, pekne stupňovaná atmosféra. Zaujímavo natočené a zápletka originálna. Malo to svoje chyby to áno, nejaké nelogické rozhodnutia. množstvo vzniknutých otázok bolo zodpovedaných, i keď nie všetky, je tam možnosť ďalšej série (ktorá by mala vzninúť) ten koniec mi prišiel už moc. Ale opať sa mi potvrdilo - som fanúšikom kórejskej tvorby jednoznačne. ()

doriana.g

Takhle to vypadá, když máš skvělý námět, a pak to celé dojebeš. Snůška nesmyslů, nelogičností a zbytečného natahování. Škoda. ()

Rian_witcher

Chvilku si člověk zvyká na mentalitu Korejců, kde je podřízenost a nadřízenost na vyšší úrovni než u nás. Doo-na Bae je sice možná dobrá herečka, ale její strnulost jak v obličeji, tak i na duši je často až nepříjemná. Ostatní obsazení je v pohodě a tak seriál se zajímavým námětem dobře ubíhá bez hluchých míst. Plusem je i solidní zakončení série bez vyloženě otevřeného konce, jak jsme bohužel zvyklí z americké produkce. ()

Karbos

Zdá se mi to nebo tam poslali bandu opic ? Tam se vůbec nikdo nechová logicky, žádný pud sebezáchovy, plno rozhodnutí, která absolutně nedávají smysl. Nedá se nikomu fandit s postavami se nedá absolutně sžít, páč vám za chvíli tak polezou na nervy, že jim budete sami přát dlouhou a bolestivou smrt, protože je to chodící tlupa imbecilů, je zázrak že chodí po dvou. Poslední díly to sice trochu vrátí do reality (až na ten poslední), ale pachuť azbestu v držce zůstává.... ()

Střelec17

Je to škoda, celkem zajímavé sci-fi s letem na Měsíc, kvůli vodě která dochází na naší Planetě. První díly byly celkem dobré, záběry na Měsíci, které byly hodně povedené a k tomu výborná hudba, která doplňovala atmosféru, s které občas naskakovala husí kůže. Bohužel, seriál s přibývajícími díly, jde celkem strmě dolů, hudba a záběry se vytracují, nebo už nemají takovou atmosféru. Posádka, se začne s každým dílem více redukovat. S tím bych neměl, až takový problém, důvod byl spíš, jakým způsobem to tvůrci udělali. Potom, jak se začne postupně odkrývat věci, tak se postupně začal vytrácet zájem sledovat seriál dál. Kdyby raději udělali obyčejné sci-fi o získáni vody na Měsíci a vykašlali se na, všechny ty blbosti kolem byl bych radši. Pozitiva: Místy na Zemi, to připomínalo Mad Max. Negativa: Jak se mohu dostat mezi astronauty spioni?  ()

Kropajda1

Když u seriálu usnete, nebude to zřejmě nejnapínavější podívaná. Ale rozhodně to není dílko, na které by se nedalo koukat a to ani přesto, že herci pro mnoho z nás nejsou nijak atraktivní a kdyby se odstranily jejich nic neříkající pohledy, seriál by měl poloviční stopáž. V této podobě působí tak, že někdo udělal hezké exteriéry z vesmíru a dodatečně někoho dalšího napadlo, že by je mohl využít, našel herce a zakomponoval je do vždy atraktivních záběrů, které by mohly být z jiného světa. A pro logiku cestování vesmírem to byl tentokrát Měsíc.  Příjemné je, že seriál nekopíruje americké hrdinské eposy, že sebou cestovatelé nebrali vlajku podporující některou menšinovou skupinu obyvatel nebo komunitu a za každou cenu nám neukazuje, jak je normální, když jsou kluci s klukama a holky s holkama (tedy alespoň v těch dílech, které jsem viděla, než jsem usnula). Dokonce jim ani nevelela postarší žena tmavé pleti, která má doma dítě s astmatem. Za to všechno si seriál určitě zaslouží trochu pozornosti. ()

HanzoBureshi

Pokaždé když jsem viděl něco podobného, tak tu vždy byl nějaký vetřelec, kde se řešilo kdo koho uloví první. Takže takové sci-fi není moc pro mě. Ovšem Jižní Korea sice nepřinesla pecku, ze které bych si sednul na zadek, ale konečně mi ukázala něco jiného a speciálního. Mise na Měsíci, na kterým se odhaluje nějaké mysteriózního případu. Tajemné vyšetřování na měsíci + odhalování skrytých prostorů a temných chodeb... to je prostě to, co jsem chtěl někdy zažít. V tomto ohledu se jedná o pěkné překvápko. Hlavní obsazení je fajn ať už se jedná o kapitána (Yoo Gong) nebo doktorku (Du-na Bae). Postavy občas nejednaly podlé mých představ a děj téže ne, ale poté se naskytla nějaká další událost, která tu předchozí díru zaplnila. Bylo to fajn, super atmosféra, parádní soundtrack, výborná kamera, jen občas ty postavy a děj, ale jsem spokojený. Co se týče podobných výtvorů, tak The Silent Sea je pro mě tím nejzajímavějším. Mé hodnocení: 8/10 ()

Rudolf.Benes

...ko-ko-korejci nasadili vysokou laťku u Squid Game a to do takové míry že,se najednou ve školách nevyučuje angličtina ale korejština... ...proto není divu že se nás spousta těšila opět na známé tváře, nesrozumitelný jazyk a trošičku toho láskyplného napětí... ..jé-je-jeénomže  tady to krapet drhne.. cca od půlky jsem se začal nudit (což by se ale dalo kupodivu přežít) kdybych se ovšem nezačal v těch jednotlivých postavách totálně ztrácet, vůbec sem neměl šajn kdo je kdo (a už vůbec kdo je híírou a kdo že ten správný parchant/tka).. První půlka byla opravdu skvělá,super atmosféra,lokalita a i děj vypadal slibně....no a pak to šlo do řiti...a to až do konce....i s koncem..Ale abych jen nehanil tak musím vyšvihnout poklonu za námět,vizualizaci a do první půlky i fakt to napětí....Ono koneckonců v tak stísněném prostoru jako je měsíc se zase tak moc věcí asi dělat nedá, můžete tam přistát a pak chodit a zas vodletět...nebo ne? ..60/100 ()

UncleMorty

Hned několik ikonických filmů nám spadlo do korejského mixéru od Hyundaie a z něj vylétla Netflixovská série Moře Klidu, která roztahaným způsobem vypráví příběh nepodařeného (napůl) experimentu, který je lehce průserovým pro zlou Korejskou vládu v době před apokalypsou z nedostatku vody. Místy neustálé zvraty a pomalé odhalování příběhu bohatě stačí jako odpočinková série, která v závěru působí relativně nadprůměrně... až na pár nedostatků či nesmyslů - aneb nechápu proč pomalu v každé korejské sérii je vláda ta zlá... ()

Raziel811

Prvních několik epizod má skvělou atmosféru, ale díky nebo bohužel při postupu příběhem, napětí mizí. Ale tak to zkrátka je. Každopádně ale seriál stojí za zhlédnutí. Jediné, co mi přijde velmi úsměvné je, jak najednou každej druhej "objevil" že Korejci umí točit filmy/seriály. Ano, díky Netflixu zde máme několik skvělých seriálů, pár zajímavých filmů, ale Korejci točí kvalitní kousky už více jak 20 let a minimálně posledních 10 už překonali Čínu/Hong Kong ve všech ohledech, co do kvality zpracování, vizuálu i příběhů. ()