Dramaticky vyhrocená situace, inspirovaná skutečnými událostmi, je jednou z posledních velkých hereckých příležitostí pro Jiřinu Bohdalovou a Radoslava Brzobohatého před televizní kamerou, přestože celkový dojem zbytečně narušují nezvládnuté detaily a poněkud těžkopádná stylizace protektorátní filmové branže. I s touto výhradou se ovšem jedná o autentickou podívanou s nezpochybnitelným uměleckým kreditem.(9.11.2008)

Vytříbené herecké výkony Jiřiny Bohdalové, Martina Růžka a Radoslava Brzobohatého, dusná "něco visí ve vzduchu a není to nic dobrého" atmosféra, mrazivý závěr. To vše Kat nepočká stále nabízí. Je ale pravda, že dobovou atmosféru se panu režisérovi a jeho týmu tentokrát příliš navodit nepodařilo. Ovšem to je spolu s poněkud zbytečně nataženou stopáží to jediné, co lze filmu vytknout. Jinak jde o poctivou podívanou, která by měla být známější.__P.S. Patnáctiletý Oldřich Kaiser je ve své první filmové roli přímo roztomilý.(9.7.2014)

Pokud mi někdo řekne, že nemá rád Jiřinu Bohdalovou, pak mu můžu vřele doporučit toto dílo.Zde se Bohdalka objevuje v úplně jiné rovině, rozhodně ne s tím svým připitomělým úsměvem, který používá snad v každém filmu. Zde předvedla i jinou rovinu svého herectví a řekl bych že obstojně. Jí se může vyrovnat snad jen........ vlastně nikdo. Ostatní herci v mezích normy až na Lukavského. Profesor Lukavský tentokrát velice zklamal.(1.2.2004)

Mohl bych podepsat Divočákův komentář. Nejen kostýmy, ale i ty účesy jsou hrozné - copak za protektorátu se nosily takový kotlety, jaké zde mají třeba postavy režiséra a scénáristy? A pravdu má i Gudaulin: Bohdalová (i Brzobohatý) jsou v Uchu ještě o třídu lepší. Ani ty dialogy nejsou nijak geniální (kam se to hrabe třeba na protektorátní seriál Byl jednou jeden dům, mimochodem také dílo Františka Filipa). Prostě průměr.(6.5.2007)

Tématicky určitě silné a celkové zpracování má celkem solidní úroveň, což platí i pro herecké obsazení. Byl jsem celkem zvědav, jak se s touto rolí popasuje Jiřina Bohdalová a myslím, že si vedla obstojně, ačkoliv pro ni neplatí, že by byla trefou do černého. Pokud by scénář kopíroval události okolo Anny Letenská tak, jak se skutečně staly, Bohdalová by svou roli nezvládla. Alespoň si to myslím. Kdo se mi naopak velice líbil byl Martin Růžek v roli postavy, jež měla předobraz v Miloši Havlovi. Do dnešních dnů na mě tento člověk působí rozporuplně, protože si nejsem jist tím, zdal jeho intervence u nacistů byla čistě zištná, či byla vedena soucitem. A Růžek tu nejednoznačnost ztvárnil mistrně a docela mě to překvapilo i vzhledem k době, v jaké byl film točen. Celkově se jedná o velmi dobrý průměr, ale Anna Letenská by si zasloužila důstojnější zpracování. 60%(21.10.2012)

• - Film podle předlohy Norberta Frýda byl inspirován skutečnými osudy herečky Anny Letenské, která byla stíhána nacisty za to, že poskytla nocleh lékaři, který ošetřil atentátníky na Heydricha. Poslední filmovou roli dohrávala pod dohledem gestapa a následně byla popravena. (Redyx1)

• - Na filmu spolupracoval architekt Jan Zázvorka, bratr herečky Stelly Zázvorkové. (M.B)