Příšerky s.r.o.

Príšerky s.r.o.

Monsters, a.s.

Animovaný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 2001, 90 min

O něco dětinštější, ale o to více upřímnější k samotnému divákovi. Nesnaží se totiž diváka zahrnout hromadou popkulturních narážek a dvojsmyslů, aby zakryl svůj chatrný příběh vycucaný z prstu, což s přehledem zvládnul Shrek 2 (Je na posouzení, zda-li je to tolik na obtíž). Právě naopak Příšerky nabízejí fantastický pohled do ještě fantastičtějšího světa, který vyvolává dokonalou iluzi, že by klidně i takto fungovat mohl. Tvůrčímu týmu se podařilo stvořit nádherně sevřený příběh, který hýří nápady, a je opojné se nechat unášet jejich fantazií do univers, kde se ze strašení stal výnosný podnik a příšerky chodí do práce jako do fabriky. Je to jeden krásný sen s velkou láskou převedený na plátno.(16.10.2007)

• duklak2

Aj aj aj. Jsem zklamán a to opravdu hodně, protože Pixarovci mě svými animáky vždycky dostávali. I když rok výroby (2001), může být omluvou, já ji teda neberu. Děj je tak spletitý, že by se do něj zamotal i nějaký vysoce vzdělaný inženýr. Příšerky vypadají opravdu příšerně. Hlavně ten malej, zelenej, slizkej. Vypadá jako kiklop:-). Dále mě byl protivný, ten modrý medvěd, nebo co to vlastně bylo. A nemohu zapomenout na takovou babku, která vypadá skoro stejně jako tchýně Earla Sinclera ze seriálu Dinosaurové:-). Snímek bych doporučil jen dětem v mateřské školce. Ani nevím, za co dávám jednu hvězdu.(7.9.2008)

Jednoznačne skvele spracované, milé, poučné, nechýbala ani sranda a vhodné nielen deťom. Grafika u Pixaru ako vždy na jedničku. Nemám čo dodať, príbeh je skvelý a na začiatku si ani neuvedomíte ako vás citovo stiahne so sebou. Skvele som sa pobavil a ku konci nechýbala aj slza. Ako u väčšine kvalitných animákov. 100%.(8.3.2006)

„Práve som si spomenul, aké to bolo, keď ťa moje oko videlo prvý raz.“ Johna Goodmana (a sem tam i Billyho Crystala) mám rád, pestrofarebné, veselé a originálne pixarovské svety zbožňujem od TOY STORY 2 a keď som ako malý videl DETSKÚ HRU, dával som si počas nasledujúcich nocí dobrý pozor, aby mi z postele nevisela noha alebo ruka. Takže MONSTERS, A.S. mám rád. Vrátane rozkošnej Boo a jej „cica cica“. Príliš mi neprekáža dokonca ani to, že snímka je orientovaná na detského diváka viac, než má Pixar vo zvyku. Veď už kvôli všetkým tým farebným figúrkam (a vlastne farebnému úplne všetkému) návšteva sveta príšer stojí za to. Bohužiaľ, koniec sa do predchádzajúceho deja vôbec nehodí (a nik mi nevyhovorí, že chlapci a dievčatá z Pixaru nemajú odvahu na niečo temnejšie. MAJÚ, tým som si istý.). Čerešničkou na torte sú „pokazené“ zábery, občasné odkazy pre geekov („Rezervoval som stôl u Harryhausena.“) a výborný vtip na pokračovanie (ustavičná kontaminácia smoliarskej príšerky). Ale mňa tento inak plus mínus podarený kúsok nikdy príliš nebavil. Kino Považan NMnV 2002(14.3.2009)

Ač jsou Příšerky poněkud staršího data, pořád mají skvělou animaci a celkově jsou moc fajn! Holt kluci z Pixaru prostě umí dělat animované filmy. Ač jich je dnes sice přehršel a postupně začínají lidi nudit a neohromí ani grafikou, Příšerky jsou jiné. Musím vzít v potaz, že ze všech animáků jsou prakticky nejstarší, takže to, že je to prakticky stejný animák jako mnoho dalších, tady moc neplatí. Příšerky jsou krásně barevné, roztomilé. Sice příběh není silnou stránkou tohoto filmu, ta roztomilost to všechno vykompenzuje!(26.6.2013)

• - V pokoji Boo si můžeme všimnout několika hraček, které mají původ v dalších filmech od studia Pixar. Je zde například plyšová ryba Nemo ze snímku Hledá se Nemo (2003) nebo Jessie z komedie Toy Story 2: Příběh hraček (1999). (jirka.jindra11)

• - Marry Gibbs, která daboval Boo, byla během natáčení ještě tak mladá, že místo práce s textem si s ní tvůrci jen hráli a nahrávali její projevy. (Dlee)

• - Když jde Sulley s Mikem do práce, na přechodu potkají dinosaura, který je jednou z hlavních postav v Toy Story. (poz3n)