Ač jsou Příšerky poněkud staršího data, pořád mají skvělou animaci a celkově jsou moc fajn! Holt kluci z Pixaru prostě umí dělat animované filmy. Ač jich je dnes sice přehršel a postupně začínají lidi nudit a neohromí ani grafikou, Příšerky jsou jiné. Musím vzít v potaz, že ze všech animáků jsou prakticky nejstarší, takže to, že je to prakticky stejný animák jako mnoho dalších, tady moc neplatí. Příšerky jsou krásně barevné, roztomilé. Sice příběh není silnou stránkou tohoto filmu, ta roztomilost to všechno vykompenzuje!(26.6.2013)

Zábavné, napínavé, dojemné, svižné. K tomu originální zápletka, tuna nápadů na každém kroku, kulometná palba fórků, nadhled, hlášky z nichž některé se u nás zařadily rodinného slangu, povedená trojka hlavních hrdinů (Boo si prostě nelze nezamilovat). A téměř žádná chyba, která by kazila dokonalý zážitek. Nenudili jsme se ani vteřinu. Pixar ve vrcholné formě předhodil malým i velkým divákům jeden ze svých nejlepších kousků. A po repríze na tom nehodlám změnit ani slovo!(12.11.2013)

Nejlepší animák co znám.Má vše co správný animák má mít.Brilantně propracovaný svět příšerek zasazený do bezchybného scenáře,nádherná animace.A těch příšerek.A každá je originální.No jo číčí a kuliočko valí.Ale nejlepší je lidské mladě Boo.Ta je prostě k sežrání.A hlavně si myslím že děti to zaručeně pobaví a dospělí budou taky mile překvapeni.Dobrejch hlášek a humoru je tu mraky a dokonce dojde i na dojemné chvíle.Takže kapesníky radši po ruce.Prostě doporučuju všem a myslím si že kdo nevidělpříšerky tak neviděl pořádnej animák.(31.3.2015)

Soundtrack Randy Newman: 1. If I Didn't Have You ,2. Monsters, Inc. ,3. School ,4. Walk To Work ,5. Sulley And Mike ,6. Randall Appears ,7. Enter The Heroes ,8. The Scare Floor ,9. Oh, Celia! ,10. Boo's Adventures In Monstropolis ,11. Boo's Tired ,12. Putting Boo Back ,13. Boo Escapes ,14. Celia's Mad ,15. Boo Is A Cube ,16. Mike's In Trouble ,17. The Scream Extractor ,18. Sulley Scares Boo ,19. Exile ,20. Randall's Attack ,21. The Ride Of The Doors ,22. Waternoose Is Waiting ,23. Boo's Going Home ,24. Kitty ,25. If I Didn't Have You,(14.5.2011)

Jednoznačne skvele spracované, milé, poučné, nechýbala ani sranda a vhodné nielen deťom. Grafika u Pixaru ako vždy na jedničku. Nemám čo dodať, príbeh je skvelý a na začiatku si ani neuvedomíte ako vás citovo stiahne so sebou. Skvele som sa pobavil a ku konci nechýbala aj slza. Ako u väčšine kvalitných animákov. 100%.(8.3.2006)

• - Ray Harryhausen bol priekopník v stop-motion animácii. Sushi reštaurácia vo filme sa volá "U Harryhausena".

• - Ve scéně, kdy jde Randall na začátku pracovního dne vystrašit své první dítě, vchází dveřmi, které mají kliku na levo. Když z nich však vychází, mají kliku na druhé straně. (Mr.Hudson)

• - Vznik filmu podnietil Pete Docter, ktorý si v detstve myslel, že zo šatníkov vychádzajú strašidlá. (Greenpeacak)