poster

Příšerky s.r.o.

 • USA

  Monsters, Inc.

 • Slovensko

  Príšerky s.r.o.

 • Slovensko

  Monsters, a.s.

Animovaný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 2001, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dO_od
  *****

  // Jeden z mých nejmilejších animáků. Roztomilá kukadla, kam se jen člověk podívá. Fajn záporák, jednoduchá nadsázka vůči naší (korporátní) společnosti a díky tomu fajn přesah (na animovanou pohádku!), kultovní animace a několik parádních nápadů zkrátka stačí k tomu, aby si člověk v srdci (anebo taky v hlavě nebo na disku) udělal malé místečko, kam tenhle kousek posadí a nechá se jím naplňovat po dlouhé roky, po kterých se vrátí a uvědomí si, jak moc ho to vlastně tehdy zasáhlo.(6.12.2012)

 • ScreamJay
  *****

  Kvalita animáků rok od roku roste, stejně jako když zahrádkáři kvalitně pohnojí svoje políčko. Je těžké říct, kdy už je animák nepovedený a kdy naopak dělá čest svému jménu jakožto tvůrcům A Příšerky jsou dle mě příkladem toho, jak lze učiniti čest tvůrcům, dobře pobavit diváky všech věkových kategorií a ještě nebýt přiblblé či na roztomilé si hrající. Originalita příběhu překračuje realizaci samotnou a tak v pár okamžicích může tenhle filmeček působit přeplácaně (třeba ve scéně se zásobníkem dveří), ale vtip a zábavnost všechno tohle mažou. Skvělý dabing postaviček a dokonalé grimasy, jenž pohladí duši i toho nejzarputějšího odpůrce animáků na světě. Vždyť strašidla sou taky jen lidi, takže pánům animátorům hodně zadru do další práce a vám všem divákům hodně zábavy (a nejen těm v plenkách od Pamperse či dupačkách od Tifanyho).(30.7.2004)

 • 3DD!3
  *****

  Okouzlující animák se skvělým příběhem a skvělou animací. PŘÍŠERKY S.R.O. jsou sice určeny výhradně pro děti, ale o to jsou kouzelnější a legračnější než například místy zbytečně přestřelený SHREK. Celý nápad s dveřmi považuji za geniální a závěrečná honička "mezi světy" má dokonalý spád a je úchvatně udělaná. Nejsympatičtější postavičkou celé příšerkovské říše je pak jednoznačně Mike "Kuliočko" Wazowski, který se pro mě stal jakýmsi symbolem dobré zábavy.(9.11.2006)

 • gogos
  *****

  Velmi povedený animák. Povedený příběh, spousta vtipných momentů, narážek na jiné filmy. Perfektní hudba, skvělá animace, povedený český dabing. Závěrečné titulky nesoucí se v duchu bonusů taktéž více než pobaví a potěší. Vhodné snad pro všechny věkové generace. Prostě skvělý snímek, který ovšem nedosahuje kvality mého favorita, Doby ledové.(19.2.2006)

 • T2
  ****

  Tržby vrátane obnovenej 3D premiéry __ ║Rozpočet $115miliónovTržby USA $289,916,256Tržby Celosvetovo $573,800,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $28,276,791 //počet predaných kusov 1,019,166 od roku 2013 Tržby za predaj DVD v USA $5,008,928 //počet predaných kusov 247,380/85%/(1.12.2005)

 • - Sulley má doma DVD s filmem Život brouka. (Petr23)

 • - Film se v roce 2002 stal nejprodávanějším titulem na DVD a VHS. (Elbarto08)

 • - Ve scéně, kdy Mike se Sallym končí v práci, ukazují hodiny na zdi 6 hodin. Když se později Sally vrací pro papíry, které Mike zapomněl, ukazují hodiny něco přibližně o 15 minut méně. (Mr.Hudson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace