Nastala chyba při přehrávání videa.
 • numi
  ****

  Pixar opět dokazuje, že umí a že na něj poli animovaného filmu nikdo nemá (až na výjimky). Výborně propracovaný svět strašidel i samotný systém strašení je bezchybný, každá příšerka je originální, příběh strhující, nenatahovaný a dostatečně krátký, film zbytečně nehraje na emoce, ale snaží se prostě a jednoduše diváka pobavit - prostě nefalšovaná rodinná zábava se vším všudy. Komické gagy střídají neomalené romantické výlevy obou hlavních strašidel (ať už k opačnému pohlaví či dítěti), do toho sem tam vpadne nějaká ta akční scénka, která si nic nezadá ani s hranými (a mnohem nákladnějšími) scénámi. A nesmím ještě zapomenout na dva naprosto slizké slizouny, kteří mají svůj osobitý šarm a styl a bez kterých by to prostě nebylo ono. Příjemná oddechová zábava pro celou rodinu! A to se jen tak nevidí. [říjen 2006](12.10.2006)

 • ScreamJay
  *****

  Kvalita animáků rok od roku roste, stejně jako když zahrádkáři kvalitně pohnojí svoje políčko. Je těžké říct, kdy už je animák nepovedený a kdy naopak dělá čest svému jménu jakožto tvůrcům A Příšerky jsou dle mě příkladem toho, jak lze učiniti čest tvůrcům, dobře pobavit diváky všech věkových kategorií a ještě nebýt přiblblé či na roztomilé si hrající. Originalita příběhu překračuje realizaci samotnou a tak v pár okamžicích může tenhle filmeček působit přeplácaně (třeba ve scéně se zásobníkem dveří), ale vtip a zábavnost všechno tohle mažou. Skvělý dabing postaviček a dokonalé grimasy, jenž pohladí duši i toho nejzarputějšího odpůrce animáků na světě. Vždyť strašidla sou taky jen lidi, takže pánům animátorům hodně zadru do další práce a vám všem divákům hodně zábavy (a nejen těm v plenkách od Pamperse či dupačkách od Tifanyho).(30.7.2004)

 • CheGuevara
  *****

  O něco dětinštější, ale o to více upřímnější k samotnému divákovi. Nesnaží se totiž diváka zahrnout hromadou popkulturních narážek a dvojsmyslů, aby zakryl svůj chatrný příběh vycucaný z prstu, což s přehledem zvládnul Shrek 2 (Je na posouzení, zda-li je to tolik na obtíž). Právě naopak Příšerky nabízejí fantastický pohled do ještě fantastičtějšího světa, který vyvolává dokonalou iluzi, že by klidně i takto fungovat mohl. Tvůrčímu týmu se podařilo stvořit nádherně sevřený příběh, který hýří nápady, a je opojné se nechat unášet jejich fantazií do univers, kde se ze strašení stal výnosný podnik a příšerky chodí do práce jako do fabriky. Je to jeden krásný sen s velkou láskou převedený na plátno.(16.10.2007)

 • Hal_Moore
  *****

  Pixar prostě umí. Na rozdíl od Disneyho dokáže zabavit jak děti, tak teenagery, tak dospělé. Krásná animace, originální příběh, pěkná hudba, nejrůznější gagy. Takto má vypadat každý animák a ne jen ty od Pixaru. To bych asi chtěl moc. A tak tedy za jedinečnost a originalitu spojenou s téměř dokonalou animací nemůžu jinak než za pět.(31.12.2005)

 • Dever
  *****

  Soundtrack Randy Newman: 1. If I Didn't Have You ,2. Monsters, Inc. ,3. School ,4. Walk To Work ,5. Sulley And Mike ,6. Randall Appears ,7. Enter The Heroes ,8. The Scare Floor ,9. Oh, Celia! ,10. Boo's Adventures In Monstropolis ,11. Boo's Tired ,12. Putting Boo Back ,13. Boo Escapes ,14. Celia's Mad ,15. Boo Is A Cube ,16. Mike's In Trouble ,17. The Scream Extractor ,18. Sulley Scares Boo ,19. Exile ,20. Randall's Attack ,21. The Ride Of The Doors ,22. Waternoose Is Waiting ,23. Boo's Going Home ,24. Kitty ,25. If I Didn't Have You,(14.5.2011)

 • - Sulley má na sobě 2 320 413 digitálních chlupů. Renderování jednoho jeho framu proto zabralo 11-12 hodin. (Karlos80)

 • - Na scenári sa začalo pracovať už v roku 1996. (Greenpeacak)

 • - Potom, co Mike se Sallym vyjdou na začátku filmu z domu, řekne Mike, že Sally žárlí na to, jak vypadá už od čtvrté třídy, ale podle filmu Univerzita pro příšerky (2013)se spolu poprvé setkají až na Univerzitě. (dc125)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace