Reklama

Reklama

Obsahy(1)

James P. Sullivan a Mike Wazowski pracují v továrně Příšerky s.r.o., největší společnosti v Monstropolis, která přeměňuje křik na elektrickou energii. Všichni tam věří, že děti ze světa lidí jsou nebezpečné a žádná příšerka se jich nesmí dotknout. Proto všechna ta monstra dokonale vyděsí, když se do jejich světa nedopatřením dostane malá holčička Boo. Sulley a Mike dělají vše proto, aby ji bezpečně vrátili do jejího dětského pokoje, odkud se ztratila. Čekají je ale přímo příšerné překážky, než se jim to povede. (Forum Film CZ)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (663)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Perfektní animák plný hromady nenáročného vtipu! Kam se hrabe dnešní až přeplnění Shrekové, tahle záležitost je originální nářez v poddání dvou dokonalých příšerek a roztomilé holčičky. Postavy jsou sympatické a některé bonusy na dvd včetně nového autíčka toho malého očka opravdu stojí za to(a to ani nemluvím o závěrečných titulcích samotného filmu!nepřehlédnout:)). Rodinný film, který bude bavit všechny bez rozdílu věku a je bohužel hodně zastrčený za všechny vybroušené (a přebroušené) animované diamanty jako je Shrek, Hledá se Nemo(všimnete si Nema v Příšerkách?:) a nebo třeba Úžasňákových. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Scénáristicky výborně zvládnutá animovaná komedie, i když zaměřená na dětštější publikum. Jen by mě zajímalo jak se ve skutečnosti jmenovala Boo;) Na rok 2001 skutečně působivé, i když není náhoda, že krom Sullyho jsou všichni gumoví/kožovití. BTW ty distribuční názvy jsou skvělá obchodněprávní loterie:)) Není to nic myšlenkově světoborného, ale funguje to úžasně. 80% ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Tržby vrátane obnovenej 3D premiéry __ ║Rozpočet $115miliónovTržby USA $289,916,256Tržby Celosvetovo $573,800,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $28,276,791 //počet predaných kusov 1,019,166 od roku 2013 Tržby za predaj DVD v USA $5,008,928 //počet predaných kusov 247,380/85%/ ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Randy Newman: 1. If I Didn't Have You ,2. Monsters, Inc. ,3. School ,4. Walk To Work ,5. Sulley And Mike ,6. Randall Appears ,7. Enter The Heroes ,8. The Scare Floor ,9. Oh, Celia! ,10. Boo's Adventures In Monstropolis ,11. Boo's Tired ,12. Putting Boo Back ,13. Boo Escapes ,14. Celia's Mad ,15. Boo Is A Cube ,16. Mike's In Trouble ,17. The Scream Extractor ,18. Sulley Scares Boo ,19. Exile ,20. Randall's Attack ,21. The Ride Of The Doors ,22. Waternoose Is Waiting ,23. Boo's Going Home ,24. Kitty ,25. If I Didn't Have You, ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Milý příběh s naprosto geniální animací, v níž má své nejčetnější místo postavička Sullyho. Příběh je přednostně určen dětem, ale dokáže zaujmout i dospělé, byť tentokrát neoplývá "dospěláckými" hláškami. Mě osobně nejvíce zaujala postavička Mika Wazowskiho, která se velmi líbila i mé čtyřleté neteři, a ta si ji od shlédnutí filmu stále kreslí. :) ()

Galerie (129)

Zajímavosti (57)

  • Mary Gibbs, která dabovala Boo, byla během natáčení ještě tak mladá, že místo práce s textem si s ní tvůrci jen hráli a nahrávali její projevy. (Dlee)
  • Filmová kaviareň v Monstropolise je v skutočnosti obľúbená kaviareň režiséra Petea Doctera v meste Richmond. (dadula7)
  • Ve scéně, kdy z dětského pokoje vychází strašák George Sanderson, mu na rameni zůstala dětská ponožka. Když George přepadne komando a chce mu ponožku sundat, je otočená na druhou stranu. (CrypzzXD)

Reklama

Reklama