poster

Příšerky s.r.o.

 • USA

  Monsters, Inc.

 • Slovensko

  Príšerky s.r.o.

 • Slovensko

  Monsters, a.s.

 • Austrálie

  Monsters, Inc.

Animovaný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 2001, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  Jedeme na dětský křik a pláč, protože ve světě strašidel jde jednoduše o plnění pracovních povinností. Platí tam za hlavní zdroj energie a velké závody se předhánějí v tom, kdo urve víc. Výkonní bubáci tak mají na růžích ustláno. Tedy jak se to vezme. Tak či onak platí, že Pixar toho času uměl výborně zrežírovat výtečné scénáře, navíc o počítačové stránce se netřeba bavit už vůbec. Jednička tak těšila nespočtem nápadů, slovními přestřelkami obou hlavních hrdinů (v originále Billy Crystal a John Goodman), nahlížením pod strašidelnickou pokličku a celkově příjemnou atmosférou v bijáku pro celou rodinu. Ač tedy v závěru i přes dietní stopáž lehce vadneme. Naštěstí ale neplatí, že by byl dospělý divák upozaděný.(31.5.2018)

 • Hal_Moore
  *****

  Pixar prostě umí. Na rozdíl od Disneyho dokáže zabavit jak děti, tak teenagery, tak dospělé. Krásná animace, originální příběh, pěkná hudba, nejrůznější gagy. Takto má vypadat každý animák a ne jen ty od Pixaru. To bych asi chtěl moc. A tak tedy za jedinečnost a originalitu spojenou s téměř dokonalou animací nemůžu jinak než za pět.(31.12.2005)

 • Djkoma
  *****

  Perfektní animák plný hromady nenáročného vtipu! Kam se hrabe dnešní až přeplnění Shrekové, tahle záležitost je originální nářez v poddání dvou dokonalých příšerek a roztomilé holčičky. Postavy jsou sympatické a některé bonusy na dvd včetně nového autíčka toho malého očka opravdu stojí za to(a to ani nemluvím o závěrečných titulcích samotného filmu!nepřehlédnout:)). Rodinný film, který bude bavit všechny bez rozdílu věku a je bohužel hodně zastrčený za všechny vybroušené (a přebroušené) animované diamanty jako je Shrek, Hledá se Nemo(všimnete si Nema v Příšerkách?:) a nebo třeba Úžasňákových.(5.1.2006)

 • BoPo
  *****

  Príšerky chodia strašiť deti, pretože vystrašený detský krik dodáva energiu ich mestu. Jednoduchý nápad, ktorý funguje na prvú dobrú. Príšerky sú všemožných tvarov a druhov, no zo všetkých najviac vyčnieva Sully. Veľká chlpatá potvora, ktorá je v trápení detí najlepšia z najlepších. Jedného dňa sa však stane nedopatrenie a malé dievčatko zavíta do sveta detských trápiteľov. V tom momente sa začne pomaly, bojazlivo, nesmelo, roztomilo, nemotorne budovať medzi nimi vzťah za ktorý by sa nemusela hanbiť ani najklasickejšie Disneyovka. A práve v duchu starých animovaných filmov malé dievčatko zažíva dobrodružstvo počas ktorého sa nielen zabáva a smeje, ale občas sa aj bojí, plače, je v nebezpečenstve. Hlavne však nachádza kamaráta. Příšerky s.r.o. nemajú príbeh, ktorý by sám o sebe bol skvelý. Ale podarilo sa im vytvoriť až dojemný vzťah medzi postavami, vďaka ktorému proste musíte túžiť po tom, aby sa dvere ešte raz otvorili. Bu a James P. Sullivan a.k.a. "Sully" a.k.a. "Cica" sa vyšplhali na 5* animovaný Olymp.(8.9.2019)

 • Radyo
  ****

  Milý příběh s naprosto geniální animací, v níž má své nejčetnější místo postavička Sullyho. Příběh je přednostně určen dětem, ale dokáže zaujmout i dospělé, byť tentokrát neoplývá "dospěláckými" hláškami. Mě osobně nejvíce zaujala postavička Mika Wazowskiho, která se velmi líbila i mé čtyřleté neteři, a ta si ji od shlédnutí filmu stále kreslí. :)(14.12.2003)

 • - Na scenári sa začalo pracovať už v roku 1996. (Greenpeacak)

 • - Marry Gibbs, která daboval Boo, byla během natáčení ještě tak mladá, že místo práce s textem si s ní tvůrci jen hráli a nahrávali její projevy. (Dlee)

 • - Sulley má na sobě 2 320 413 digitálních chlupů. Renderování jednoho jeho framu proto zabralo 11-12 hodin. (Karlos80)