Další dobrej animák od Pixaru, kterej stojí hlavně na výborným nápadu se strašícíma příšerama, ale podle mě je trošku přeceňovanej, Pixar má na svým kontě daleko lepší kousky, tohle patří k takovýmu nadprůměru. Třeba mně osobně moc nebraly ty postavy, až na Sulleyho mě žádná nějak extra nezaujala a nebavila(30.12.2008)

Najlepšie rozprávky vznikajú práve tam, kde sa ešte nikto neodvážil. Vo filme Monsters, a.s. sa nám poodhalí svet za dverami tmavých skríň detských izieb, kde sa nachádza tajomný svet strašidiel. Príbeh je nápaditý, plný akcie a napätia, dialógy sú precízne prepracované, samozrejme nechýba ani skvelý humor určený pre všetky vekové kategórie.(14.1.2011)

Okouzlující přiběh s nebývale originální myšlenkou paralelního světa obývaného pestrobarevnými příšerkami, které žijí normálním životem ve městě, které je zasobeno energií, získavané z křiku lidských dětí. Spád filmu je ohromující již od svého počátku, postavičky nešetří svými možnostmi a přivádějí diváka od milého úsměvu až po dávivý smích. Film nakonec své diváky odmění v podobě "nepovedených" záběrů z natáčení. Velký kus zážitku z filmu také dělá vysoká kvalita českého dabingu, proto určitě doporučuji vidět snímek s českým zněním. Studio Pixar se může chlubit nejen nejvyšší úrovní své počítačové animace, ale i nejlepšími scénáři a nápady. AR: 1,85:1 - Digital;)(11.5.2006)

Pixar opět dokazuje, že umí a že na něj poli animovaného filmu nikdo nemá (až na výjimky). Výborně propracovaný svět strašidel i samotný systém strašení je bezchybný, každá příšerka je originální, příběh strhující, nenatahovaný a dostatečně krátký, film zbytečně nehraje na emoce, ale snaží se prostě a jednoduše diváka pobavit - prostě nefalšovaná rodinná zábava se vším všudy. Komické gagy střídají neomalené romantické výlevy obou hlavních strašidel (ať už k opačnému pohlaví či dítěti), do toho sem tam vpadne nějaká ta akční scénka, která si nic nezadá ani s hranými (a mnohem nákladnějšími) scénámi. A nesmím ještě zapomenout na dva naprosto slizké slizouny, kteří mají svůj osobitý šarm a styl a bez kterých by to prostě nebylo ono. Příjemná oddechová zábava pro celou rodinu! A to se jen tak nevidí. [říjen 2006](12.10.2006)

Stojí za tím dost dobrý nápad a momentky z města příšerek mají svoje kouzlo. Pro dětičky bezpochyby fajn. O něco míň mi šmakuje ukřičená akce s gigantickou porcí předvídatelnosti - zvlášť když si člověk vzpomene na pixarovky pozdější a podstatně vyspělejší (z nichž si zaslouží vypíchnout neodhadnutelné dobrodružné retrohrátky Vzhůru do oblak a monumentálně příběhové Toy Story 3).(6.1.2015)

• - Sulley se měl původně jmenovat Johnson a být hnědé barvy. (Aknah)

• - V pokoji Boo si můžeme všimnout několika hraček, které mají původ v dalších filmech od studia Pixar. Je zde například plyšová ryba Nemo ze snímku Hledá se Nemo (2003) nebo Jessie z komedie Toy Story 2: Příběh hraček (1999). (jirka.jindra11)

• - Ve scéně, kdy Mike se Sallym končí v práci, ukazují hodiny na zdi 6 hodin. Když se později Sally vrací pro papíry, které Mike zapomněl, ukazují hodiny něco přibližně o 15 minut méně. (Mr.Hudson)