Příšerky s.r.o.

Monsters, Inc.

Monsters, a.s.

Animovaný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 2001, 90 min

Vtipný příběh, spousta nápadů, sněžný muž s citronovou zmrzlinou, neskutečně roztomilá Boo, slizký Randall, sladce dojímavá poslední scéna a jeden z vrcholů, které se Pixaru povedlo vyrobit. Nejlepší pohádky totiž vždycky vzniknou tam, kam se ještě nikdo neodvážil. Ve světě příšerek, které nejsou zase tak děsivé a kde si nikdy nejste jistí, kam které dveře vedou a kdo za nimi čeká.(12.4.2005)

Roztomilé, vtipné, kouzelné, skvělé. Úžasná animace a s ní spojené geniální fórky a různé vychytávky (vzhled a běžné problémy jednotlivých "monster“, výtečná akční scéna ve "skladišti dveří“) daly vzniknout dalšímu fantasticky zábavnému a náramně svižnému filmu od lidí (bohů) z Pixaru. Jen tak dál, páni zlatí! 90 %(27.12.2002)

Najlepšie rozprávky vznikajú práve tam, kde sa ešte nikto neodvážil. Vo filme Monsters, a.s. sa nám poodhalí svet za dverami tmavých skríň detských izieb, kde sa nachádza tajomný svet strašidiel. Príbeh je nápaditý, plný akcie a napätia, dialógy sú precízne prepracované, samozrejme nechýba ani skvelý humor určený pre všetky vekové kategórie.(14.1.2011)

Nejlepší animák co znám.Má vše co správný animák má mít.Brilantně propracovaný svět příšerek zasazený do bezchybného scenáře,nádherná animace.A těch příšerek.A každá je originální.No jo číčí a kuliočko valí.Ale nejlepší je lidské mladě Boo.Ta je prostě k sežrání.A hlavně si myslím že děti to zaručeně pobaví a dospělí budou taky mile překvapeni.Dobrejch hlášek a humoru je tu mraky a dokonce dojde i na dojemné chvíle.Takže kapesníky radši po ruce.Prostě doporučuju všem a myslím si že kdo nevidělpříšerky tak neviděl pořádnej animák.(31.3.2015)

Propracované, pohádkové a vtipné. Pixar, ano. Ale také velmi originální nápad. Dětský jekot jako zdroj energie? Sofistikované tovární systémy s milióny dveří, tvrdý řád a strašící zaměstnanci, totiž monstra? No to se ví, že z toho je trhák. Je to určené spíše dětem, ikdyž se mi to ze začátku nezdálo. Je to podáváno tak, jako kdyby děti byli mnohem děsivější (ruku na srdce, někdy to tak je), což je pro ně určitě koukatelnější. Po jakém jiném filmu je můžete sledovat, jak koukaj do skříní a pod postel s cílem potkat toho chlupáče, sledovat jak se bojí on a zasmát se? Třešničkou na dortu jsou závěrečné titulky a "herecké" bloopery.(24.8.2010)

• - V pôvodnom scenári mala mať Boo šesť rokov, neskôr sa to zmenilo na tri roky. (Greenpeacak)

• - Originální název filmu je Monsters Inc., tedy „Monsters Incorporated", což lze přeložit jako „Příšerky a. s.". Český název je však Příšerky s. r. o.. (Mr.Hudson)

• - Pôvodne sa Mike Wazowski vo filme objaviť nemal, avšak keď Ricky Nierva predviedol ostatným svoju skicu s konceptom Mikea, všetkým sa páčila. (Greenpeacak)