Příšerky s.r.o.

Príšerky s.r.o.

Monsters, a.s.

Animovaný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 2001, 90 min

// Jeden z mých nejmilejších animáků. Roztomilá kukadla, kam se jen člověk podívá. Fajn záporák, jednoduchá nadsázka vůči naší (korporátní) společnosti a díky tomu fajn přesah (na animovanou pohádku!), kultovní animace a několik parádních nápadů zkrátka stačí k tomu, aby si člověk v srdci (anebo taky v hlavě nebo na disku) udělal malé místečko, kam tenhle kousek posadí a nechá se jím naplňovat po dlouhé roky, po kterých se vrátí a uvědomí si, jak moc ho to vlastně tehdy zasáhlo.(6.12.2012)

Kvalita animáků rok od roku roste, stejně jako když zahrádkáři kvalitně pohnojí svoje políčko. Je těžké říct, kdy už je animák nepovedený a kdy naopak dělá čest svému jménu jakožto tvůrcům A Příšerky jsou dle mě příkladem toho, jak lze učiniti čest tvůrcům, dobře pobavit diváky všech věkových kategorií a ještě nebýt přiblblé či na roztomilé si hrající. Originalita příběhu překračuje realizaci samotnou a tak v pár okamžicích může tenhle filmeček působit přeplácaně (třeba ve scéně se zásobníkem dveří), ale vtip a zábavnost všechno tohle mažou. Skvělý dabing postaviček a dokonalé grimasy, jenž pohladí duši i toho nejzarputějšího odpůrce animáků na světě. Vždyť strašidla sou taky jen lidi, takže pánům animátorům hodně zadru do další práce a vám všem divákům hodně zábavy (a nejen těm v plenkách od Pamperse či dupačkách od Tifanyho).(30.7.2004)

Okouzlující animák se skvělým příběhem a skvělou animací. PŘÍŠERKY S.R.O. jsou sice určeny výhradně pro děti, ale o to jsou kouzelnější a legračnější než například místy zbytečně přestřelený SHREK. Celý nápad s dveřmi považuji za geniální a závěrečná honička "mezi světy" má dokonalý spád a je úchvatně udělaná. Nejsympatičtější postavičkou celé příšerkovské říše je pak jednoznačně Mike "Kuliočko" Wazowski, který se pro mě stal jakýmsi symbolem dobré zábavy.(9.11.2006)

Velmi povedený animák. Povedený příběh, spousta vtipných momentů, narážek na jiné filmy. Perfektní hudba, skvělá animace, povedený český dabing. Závěrečné titulky nesoucí se v duchu bonusů taktéž více než pobaví a potěší. Vhodné snad pro všechny věkové generace. Prostě skvělý snímek, který ovšem nedosahuje kvality mého favorita, Doby ledové.(19.2.2006)

Tržby vrátane obnovenej 3D premiéry __ ║Rozpočet $115miliónovTržby USA $289,916,256Tržby Celosvetovo $573,800,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $28,276,791 //počet predaných kusov 1,019,166 od roku 2013 Tržby za predaj DVD v USA $5,008,928 //počet predaných kusov 247,380/85%/(1.12.2005)

• - Sulley má doma DVD s filmem Život brouka. (Petr23)

• - Film se v roce 2002 stal nejprodávanějším titulem na DVD a VHS. (Elbarto08)

• - Ve scéně, kdy Mike se Sallym končí v práci, ukazují hodiny na zdi 6 hodin. Když se později Sally vrací pro papíry, které Mike zapomněl, ukazují hodiny něco přibližně o 15 minut méně. (Mr.Hudson)