O něco dětinštější, ale o to více upřímnější k samotnému divákovi. Nesnaží se totiž diváka zahrnout hromadou popkulturních narážek a dvojsmyslů, aby zakryl svůj chatrný příběh vycucaný z prstu, což s přehledem zvládnul Shrek 2 (Je na posouzení, zda-li je to tolik na obtíž). Právě naopak Příšerky nabízejí fantastický pohled do ještě fantastičtějšího světa, který vyvolává dokonalou iluzi, že by klidně i takto fungovat mohl. Tvůrčímu týmu se podařilo stvořit nádherně sevřený příběh, který hýří nápady, a je opojné se nechat unášet jejich fantazií do univers, kde se ze strašení stal výnosný podnik a příšerky chodí do práce jako do fabriky. Je to jeden krásný sen s velkou láskou převedený na plátno.(16.10.2007)

Nejen pro nejmenší! I nyní si s chutí pustím Příšerky s. r. o. protože vím, že mě rozesmějí. Velice působivá je bezesporu dramatická a velice nebezpečná honička ve skladišti dveří. Právě tady, kdy se ti nejmenší krejí za maminčiny sukně, větší napětím ani nedutají, tak i já si přicházím na své. Dostáváme se do absolutně jiného světa, kde se za normální považuje být nějáká obluda, která má své zaměstnání, a nebo chodí pracovat do velikánského podniku na strašení dětí. Děti se straší za jedním prostým důvodem: "dětský jekot". Ten se získá vniknutím pořádné obludy obecné do pokoje malého děcka (z pravidla jsou to dveře od komory, nebo uzavřené místnosti co nikam dále nevedou), která dítě musí dítě co nejvíce vystrašit (je to v jeho popisu práce)! Tím se vyprodukuje dětský jekot, který je jakousi spotřební energií, pro vše možné. Myslím že chlupatá obluda Sulley a jeho jednooký malý zelený kamarád Mike obešli celou Zemi a tak by neměli zapomenout navštívit také vás!(9.12.2005)

Těžko hodnotit, pokud je člověk v základoškolním věku, nebo pokud mu nevadí disneyácká "grimasoidní" komika, bude nadšen, ovšem hledá-li v Příšerkách něco hlubšího, přemýšlivějšího, zkrátka něco víc než jen hezkou pohádku pro děti, nenajde to. Příšerky jsou barevné, veselé a rozpustilé, ale není to Shrek, není tam nic, co by oslovilo i dospělého diváka. Ideální pustit dětem na DVD a usnout u toho :)(3.10.2005)

Jeden z nejoriginálnějších animáků všech dob. Originalita se podle mne skrývá v námětu strašení dětí. Sice se do filmu často promítali výdobitky moderní společnosti což filmu nepatrně škodilo. Velice rád se na Příšerky koukám znovu a znovu je to něco jako Shrek, který je taky nezapomenutelný. Na DVD se mi velice líbilo i vstupní memu které je velice jednoduché, ale originální. Film se povedl i když má trochu slabší scénář.(17.12.2006)

Není to nejlepší pixarovka,ale když jsem na tom byl jako sedmiletý capart v kině,živě si pamatuju,že mě to totálně rozsekalo :-) Navíc jsou tady tradiční pixarovské věci jako originální příběh,spousta skvělých vtipů,úžasné postavy(Mike Wazowski je král) a navíc možná vůbec nejlepší pixarovský záporák ze všech,fialový chameleon Randall.A finále,ve kterém se probíhá mezi dveřmi sem a tam je famózní.A to jsem ještě nezmínil Yettiho!Prostě špičkový rodinný film,u kterého se snad ani nejde nepobavit.90 %(4.8.2009)

• - Ve filmu jsou v jednom z pokojů stejné plakáty, jako má v Toy Story Andy ve svém pokoji. (Karlos80)

• - Sulleyho měl dabovat Bill Murray. (Karlos80)

• - Skutečné jméno Boo je Marry podle její dabérky Marry Gibbs. (Harroc)