Všechny děti na světě vědí, že když je rodiče uloží do postýlek, zhasnou světlo a zavřou za sebou dveře, vyplíží se ze dveří šatníku příšerky. Paralelně k lidskému světu ve vzkvétajícím městě Monstropolis totiž existuje svět příšerek. Ten je závislý na společnosti Příšerky s. r. o., což je továrna, která vyrábí elektrickou energii z dětského křiku. Tam pracuje vysoká zelenomodrá příšerka s rohy jménem James P. Sullivan, přezdívaný Sulley, a jeho nejlepší jednooký kamarád Mike Wazowski. Sulley je šéfem přes strašení dětí a Mike jeho nadšeným asistentem. Jednoho večera však zjistí, že dveře, kterými příšerky vylézají z továrny do lidského světa, zůstaly nedovřeny a do továrny se dostala malá holčička Boo. Sulley a Mike udělají vše pro to, aby ji bezpečně vrátili do jejího dětského pokoje. Čekají je ale přímo příšerné překážky, než se jim to povede. (TV Nova)

T2

Tržby vrátane obnovenej 3D premiéry __ ║Rozpočet $115miliónovTržby USA $289,916,256Tržby Celosvetovo $573,800,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $28,276,791 //počet predaných kusov 1,019,166 od roku 2013 Tržby za predaj DVD v USA $5,008,928 //počet predaných kusov 247,380/85%/ ()

Dever

Soundtrack Randy Newman: 1. If I Didn't Have You ,2. Monsters, Inc. ,3. School ,4. Walk To Work ,5. Sulley And Mike ,6. Randall Appears ,7. Enter The Heroes ,8. The Scare Floor ,9. Oh, Celia! ,10. Boo's Adventures In Monstropolis ,11. Boo's Tired ,12. Putting Boo Back ,13. Boo Escapes ,14. Celia's Mad ,15. Boo Is A Cube ,16. Mike's In Trouble ,17. The Scream Extractor ,18. Sulley Scares Boo ,19. Exile ,20. Randall's Attack ,21. The Ride Of The Doors ,22. Waternoose Is Waiting ,23. Boo's Going Home ,24. Kitty ,25. If I Didn't Have You, ()

Radyo

Milý příběh s naprosto geniální animací, v níž má své nejčetnější místo postavička Sullyho. Příběh je přednostně určen dětem, ale dokáže zaujmout i dospělé, byť tentokrát neoplývá "dospěláckými" hláškami. Mě osobně nejvíce zaujala postavička Mika Wazowskiho, která se velmi líbila i mé čtyřleté neteři, a ta si ji od shlédnutí filmu stále kreslí. :) ()

Gemini

Scénáristicky výborně zvládnutá animovaná komedie, i když zaměřená na dětštější publikum. Jen by mě zajímalo jak se ve skutečnosti jmenovala Boo;) Na rok 2001 skutečně působivé, i když není náhoda, že krom Sullyho jsou všichni gumoví/kožovití. BTW ty distribuční názvy jsou skvělá obchodněprávní loterie:)) Není to nic myšlenkově světoborného, ale funguje to úžasně. 80% ()

Djkoma

Perfektní animák plný hromady nenáročného vtipu! Kam se hrabe dnešní až přeplnění Shrekové, tahle záležitost je originální nářez v poddání dvou dokonalých příšerek a roztomilé holčičky. Postavy jsou sympatické a některé bonusy na dvd včetně nového autíčka toho malého očka opravdu stojí za to(a to ani nemluvím o závěrečných titulcích samotného filmu!nepřehlédnout:)). Rodinný film, který bude bavit všechny bez rozdílu věku a je bohužel hodně zastrčený za všechny vybroušené (a přebroušené) animované diamanty jako je Shrek, Hledá se Nemo(všimnete si Nema v Příšerkách?:) a nebo třeba Úžasňákových. ()

• Ve scéně, kdy Mike se Sulleym končí v práci, ukazují hodiny na zdi 6 hodin. Když se později Sulley vrací pro papíry, které Mike zapomněl, ukazují hodiny přibližně o 15 minut méně. (Mr.Hudson)
  • Karavan, ve kterém se ocitne Randall, je ten samý jako ve filmu Život brouka (1998). Vedle karavanu si všimněme známého auta Pizza Planet. (SONY_)
  • Na scenári sa začalo pracovať už v roku 1996. (Greenpeacak)