Příšerky s.r.o.

Príšerky s.r.o.

Monsters, a.s.

Animovaný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 2001, 90 min

Stojí za tím dost dobrý nápad a momentky z města příšerek mají svoje kouzlo. Pro dětičky bezpochyby fajn. O něco míň mi šmakuje ukřičená akce s gigantickou porcí předvídatelnosti - zvlášť když si člověk vzpomene na pixarovky pozdější a podstatně vyspělejší (z nichž si zaslouží vypíchnout neodhadnutelné dobrodružné retrohrátky Vzhůru do oblak a monumentálně příběhové Toy Story 3).(6.1.2015)

Milý příběh s naprosto geniální animací, v níž má své nejčetnější místo postavička Sullyho. Příběh je přednostně určen dětem, ale dokáže zaujmout i dospělé, byť tentokrát neoplývá "dospěláckými" hláškami. Mě osobně nejvíce zaujala postavička Mika Wazowskiho, která se velmi líbila i mé čtyřleté neteři, a ta si ji od shlédnutí filmu stále kreslí. :)(14.12.2003)

Pixar se nyní rozhodl vsadit na roztomilost. No, řekněte, není roztomilé pozorovat malé šišlající, nemotorné děťátko, které dokáže svou přítomností převrátit na ruby svět příšerek a nejvíc ze všeho svět obrovského huňatého Sullyho? Roztomilý je nejen měkoučký Sullyho kožíšek, ale i výtvarné zpracování celého filmu jako jsou například pastelové barvy. Já miluju ale pixarovská dílka především kvůli skvělému humoru, ten zde byl ale trochu zakryt právě všemi těmi roztomilými roztomilostmi. Přesto si Pixar udržel svůj obvyklý nadprůměr. Ale jen o (Sullyho) chloupek! 3 a ½*(17.8.2005)

Dalsi film od Pixaru a opet bomba. Sice nema na nejlepsi animovany filmy jako Shrek a Toy Story, ale i tak to je velice slusnej nadprumer. Akorat mi prislo, ze herci, kteri priserky v originale dabovali, jsou docela nevyrazny. Nejvetsi klad filmu je obrovska skala ruznejch priserek, je tu prakticky jen jeden clovek a to mala Boo. Grafika je taky pekna a pribeh originalni s predvidatelnym koncem. Proste sem se skvele bavil.(28.12.2006)

Krásně zpracovaný film s ještě roztomilejšími příšerkami. Sallym a Mikem.Ůkolem těchto potvůrek je strašit děti a získávat jejich křik,který potřebují.A právě tito dva se s jedním takovým dítětem potkají,protože uteče ze svých dveří a dostane se do světa příšerek.Co všechno s ním tito dva prožijí zjistíte,když se na tenhle film podíváte. :-) 82%(3.3.2010)

• - Sulley se měl původně jmenovat Johnson a být hnědé barvy. (Aknah)

• - Bob Peterson, jeden z kľúčových animátorov štúdia Pixar, vo filme nadaboval postavu vrátničky a správkyne Roz. Avšak jeho hrubý hlas bol počítačovo upravený, aby znel viac žensky. (SarumanKo)

• - Ve scéně, kdy jde Randall na začátku pracovního dne vystrašit své první dítě, vchází dveřmi, které mají kliku na levo. Když z nich však vychází, mají kliku na druhé straně. (Mr.Hudson)