Reklama

Reklama

Obsahy(1)

S filmem Příšerky, s.r.o. pootevřete dveře do světa podivných figurek a rošťáků, kteří rozesmívají každého přímo ďábelským smíchem. James P. Sullivan a Mike Wazowski pracují v továrně Příšerky, s.r.o., největší společnosti v Monstropolis, která přeměňuje křik na elektrickou energii. Všichni tam věří, že děti ze světa lidí jsou nebezpečné a žádná příšerka se jich nesmí dotknout, Proto všechna ta monstra dokonale vyděsí, když se do jejich světa nedopatřením dostane malá holčička Boo. Sulley a Mike dělají vše proto, aby ji bezpečně vrátili do jejího dětského pokoje, odkud se ztratila. Čekají je ale přímo příšerné překážky, než se jim to povede. Nikdo nikdy ještě nevymyslel film, ve kterém by se objevilo tolik podivuhodných postaviček a příšerek, Spolu s dokonalými dialogy a neuvěřitelným humorem pro děti i dospělé se tato komedie okamžitě od svého vzniku zařadila mezi největší světové hity! (Magic Box)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (671)

BoPo 

všechny recenze uživatele

Príšerky chodia strašiť deti, pretože vystrašený detský krik dodáva energiu ich mestu. Jednoduchý nápad, ktorý funguje na prvú dobrú. Príšerky sú všemožných tvarov a druhov, no zo všetkých najviac vyčnieva Sully. Veľká chlpatá potvora, ktorá je v trápení detí najlepšia z najlepších. Jedného dňa sa však stane nedopatrenie a malé dievčatko zavíta do sveta detských trápiteľov. V tom momente sa začne pomaly, bojazlivo, nesmelo, roztomilo, nemotorne budovať medzi nimi vzťah za ktorý by sa nemusela hanbiť ani najklasickejšie Disneyovka. A práve v duchu starých animovaných filmov malé dievčatko zažíva dobrodružstvo počas ktorého sa nielen zabáva a smeje, ale občas sa aj bojí, plače, je v nebezpečenstve. Hlavne však nachádza kamaráta. Příšerky s.r.o. nemajú príbeh, ktorý by sám o sebe bol skvelý. Ale podarilo sa im vytvoriť až dojemný vzťah medzi postavami, vďaka ktorému proste musíte túžiť po tom, aby sa dvere ešte raz otvorili. Bu a James P. Sullivan a.k.a. "Sully" a.k.a. "Cica" sa vyšplhali na 5* animovaný Olymp. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Jedna z najlepších animovaných snímok a možno moja najobľúbenejšia. Rodinná komédia vytvorená dokonalou počítačovou animáciou je skvelou zábavou pre všetkých, bez rozdielu veku. Vývoj počítačových technológií ide rýchlo dopredu a Príšerky, s.r.o. sú toho dôkazom. Neoddeliteľnou súčasťou filmu sú graficky pojaté titulky, evokujúce klasickú animáciu šesťdesiatych rokov. Príslovečnú "umelohmotnost" textúr a s ňou súvisiaca "gumovitá pružnosť" pohybov v predchádzajúcich snímkach tvorcovia elegantne využívali únikom do sveta hračiek a hmyzu. Tentokrát dievčatko Boo prenikne do Monstropolisu bez tušenia, že jej hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Svojou prítomnosťou odštartuje eskapádu naháňačiek, počas ktorých je postupne rozkryté veľké sprisahanie a zvrátenosť energetického systému spoločenstvá príšeriek. Osvieženie prináša tiež pre animovaný film netypická hudba inšpirovaná jazzom 40. rokov. ()

Reklama

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Kvalita animáků rok od roku roste, stejně jako když zahrádkáři kvalitně pohnojí svoje políčko. Je těžké říct, kdy už je animák nepovedený a kdy naopak dělá čest svému jménu jakožto tvůrcům A Příšerky jsou dle mě příkladem toho, jak lze učiniti čest tvůrcům, dobře pobavit diváky všech věkových kategorií a ještě nebýt přiblblé či na roztomilé si hrající. Originalita příběhu překračuje realizaci samotnou a tak v pár okamžicích může tenhle filmeček působit přeplácaně (třeba ve scéně se zásobníkem dveří), ale vtip a zábavnost všechno tohle mažou. Skvělý dabing postaviček a dokonalé grimasy, jenž pohladí duši i toho nejzarputějšího odpůrce animáků na světě. Vždyť strašidla sou taky jen lidi, takže pánům animátorům hodně zadru do další práce a vám všem divákům hodně zábavy (a nejen těm v plenkách od Pamperse či dupačkách od Tifanyho). ()

veru_needy 

všechny recenze uživatele

Ač už je tento film poněkud staršího data, pořád má skvělou animaci a celkově je moc fajn. Lidi z Pixaru prostě umí dělat animované filmy. I když jich je dnes už přehršel a postupně začínají všechny nudit, plus neohromí ani grafikou, Příšerky jsou jiné. Musím vzít v potaz, že ze všech animáků jsou prakticky nejstarší, takže to, že je to animák jako mnoho dalších, tady moc neplatí. Příšerky jsou krásně barevné, roztomilé, někdy i 'divné' a rozhodně vtipné. Sice příběh není silnou stránkou tohoto filmu, ale zase pojal velice zajímavý a originální nápad, proč vůbec strašit děti - prostě obyčejná ekonomika dámy a pánové. Na závěr bych jen podotkla, že je tento snímek jeden z nejlepších kreslených filmů. Skvělá zábava, dokonalá animace a sympatické postavy. Plus, ta roztomilost. Teď doufám, že mi příšerky odpustí, že jsem je označila za roztomilé. - "Mike Waszowski." ()

lesumir 

všechny recenze uživatele

Dětinsky úžasný animák, Pixar je snad jediný, který dovede vtisknout animacím emoce, protože jsem Příšerky opravdu ale opravdu prožíval :)) Výborný scénář plný vtipných hlášek určený hlavně mladším, ale i starší si v tom budou libovat jako já. Mike Wazowski je mojí nejoblíbenější postavičkou!! Kam se hrabe ta zelená obluda Shrek a další slaboučké odvary. ()

Galerie (130)

Zajímavosti (59)

  • V původním scénáři se Randall jmenoval Ned a Sulley zase Johnson. Druhý jmenovaný měl mít také hnědou srst a dolní končetiny v podobě chapadel. (Dlee)
  • Bob Peterson, jeden z kľúčových animátorov štúdia Pixar, vo filme nadaboval postavu vrátničky a správkyne Roz. Avšak jeho hrubý hlas bol počítačovo upravený, aby znel viac žensky. (SarumanKo)

Související novinky

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

10.04.2019

Server The Hollywood Reporter přišel s informací potvrzující předchozí plány studia Disney oživit sérii Příšerky s.r.o. na chystané streamovací službě Disney+. Seriálový projekt nese název Monsters… (více)

Hugh Jackman ve městě duchů

Hugh Jackman ve městě duchů

05.05.2009

Produkční společnost Seed Productions, kterou vlastní Hugh Jackman, zřejmě spojí síly se studiem Disney. To právě zakoupilo práva na blížící se komiks Ghostopolis. Hugh bude produkovat filmovou… (více)

Reklama

Reklama