Příšerky s.r.o.

• Austrálie

Monsters, Inc.

Animovaný / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 2001, 90 min

Vzhledem k originálnímu námětu bych čekal větší invenci a více vtipu. Ale na druhou stranu, většina animovaných filmů to má se mnou těžké - cením si výborné animace, celkově je to většinou hezké a milé, ale nějaký extra emoční dopad to na mě nemá. Příšerky s. r. o. jsou pro mě také takovým filmem. 3,5*.(8.7.2014)

Stojí za tím dost dobrý nápad a momentky z města příšerek mají svoje kouzlo. Pro dětičky bezpochyby fajn. O něco míň mi šmakuje ukřičená akce s gigantickou porcí předvídatelnosti - zvlášť když si člověk vzpomene na pixarovky pozdější a podstatně vyspělejší (z nichž si zaslouží vypíchnout neodhadnutelné dobrodružné retrohrátky Vzhůru do oblak a monumentálně příběhové Toy Story 3).(6.1.2015)

"Příšerky s.r.o." patří do té vybrané skupiny animovaných filmů, jejichž originalita a zábavnost je postavena na skutečnosti, že se odehrávají ve zcela unikátním, v hlavách tvůrců stvořeném, fantaskním světě. Při sledování podobných filmů si vždy nejraději všímám, do jaké neskutečné míry těch sebemenších detailů mají svůj vymyšlený svět promakaný, jak si s ním dokážou laskavě pohrát a zároveň si z něho i tak trochu lišácky utahovat. Roztodivné hrůzostrašné příšerky se mi líbily moc, ale mým hlavním favoritem byla ta malá holčička, která mě svým boo vždy spolehlivě rozesmála (jsem holt nenapravitelný starý infantil :-)) ). Jediné, co mi místy trochu kazilo výsledný pozitivní dojem, byla až přílišná snaha tvůrců o dojemnost příběhu za každou cenu ... ale to jistě dětem, pro které je film určen především, rozhodně vadit nebude.(25.10.2004)

Velmi povedený animák. Povedený příběh, spousta vtipných momentů, narážek na jiné filmy. Perfektní hudba, skvělá animace, povedený český dabing. Závěrečné titulky nesoucí se v duchu bonusů taktéž více než pobaví a potěší. Vhodné snad pro všechny věkové generace. Prostě skvělý snímek, který ovšem nedosahuje kvality mého favorita, Doby ledové.(19.2.2006)

Jednoznačne skvele spracované, milé, poučné, nechýbala ani sranda a vhodné nielen deťom. Grafika u Pixaru ako vždy na jedničku. Nemám čo dodať, príbeh je skvelý a na začiatku si ani neuvedomíte ako vás citovo stiahne so sebou. Skvele som sa pobavil a ku konci nechýbala aj slza. Ako u väčšine kvalitných animákov. 100%.(8.3.2006)

• - Když jde Sulley s Mikem do práce, na přechodu potkají dinosaura, který je jednou z hlavních postav v Toy Story. (poz3n)

• - V závěru filmu si červená příšerka nasazuje na oči brýle připomínající velký nos a knír pana Brambůrky z Toy Story: Příběh hraček (1995). (necisty)

• - Na scenári sa začalo pracovať už v roku 1996. (Greenpeacak)