Monsters, Inc. patří mezi mé nejoblíbenější animované filmy a rozhodně to nedokáže pokazit ani ta mala chyba v českém názvu. Dokonce ani těch několik nelogických situací, kterými nás snímek začne ihned po svém začátku neúprosně bombardovat, mě nijak zvláště nevytáčelo, jen jsem se plně věnoval barvitému příběhu a nervózně očekával jak to půjde dál... Už v Toy Story se ukázalo, že lze natočit celovečerní animovaný film, který si na sebe dokonce dokáže i vydělat, nesmí však postrádat jisté ingredience, vtip, originální, ale zároveň jednoduchý příběh a hlavně veliké množství hrdinů, kteří musí umět zaujmout už svým vzhledem. A všechny tyto aspekty Příšerky pouze potvrzují.Příšerky s.r.o. dokáží zaujmout hned od svého začátku, kdy vkročíme do již rozehraného příběhu, tvůrci se nijak nepozastavují nad nudným vysvětlováním, ale rychle pokračují dál, neboť vše potřebné se dozvíme z jednotlivých částí filmu samotného. Když jsme se již pomocí skvělé zvládnutého příběhu seznámili jak s hlavními hrdiny, tak i s tím jak probíhá život v sympatickém městečku Monstropolis, můžeme rychle pokračovat dál. V příběhu samotném nejsou žádné trhliny, pořád se něco děje a divák tak nemám moc příležitostí, kdy by se mohl věnovat něčemu jinému, než snímku samotnému, přesto nám však zůstává mnoho věcí utajeno. Až v samotném závěru, kdy se nečekaně dozvíme kdo stojí za zločinným komplotem v organizaci a seznámíme se s 001, dokážeme docenit kvality, které z tohoto audiovizuálního díla pramení, a to ještě nemluvím o tom dojemném posledním záběru. Příšerky s.r.o. jsou příjemným mixem zábavy a kvalitní filmové podívané, která nepobaví jen dětí, ale sahá do mnohem širších vrstev. Opravdu povedené...(24.3.2006)

Není to nejlepší pixarovka,ale když jsem na tom byl jako sedmiletý capart v kině,živě si pamatuju,že mě to totálně rozsekalo :-) Navíc jsou tady tradiční pixarovské věci jako originální příběh,spousta skvělých vtipů,úžasné postavy(Mike Wazowski je král) a navíc možná vůbec nejlepší pixarovský záporák ze všech,fialový chameleon Randall.A finále,ve kterém se probíhá mezi dveřmi sem a tam je famózní.A to jsem ještě nezmínil Yettiho!Prostě špičkový rodinný film,u kterého se snad ani nejde nepobavit.90 %(4.8.2009)

Těžko hodnotit, pokud je člověk v základoškolním věku, nebo pokud mu nevadí disneyácká "grimasoidní" komika, bude nadšen, ovšem hledá-li v Příšerkách něco hlubšího, přemýšlivějšího, zkrátka něco víc než jen hezkou pohádku pro děti, nenajde to. Příšerky jsou barevné, veselé a rozpustilé, ale není to Shrek, není tam nic, co by oslovilo i dospělého diváka. Ideální pustit dětem na DVD a usnout u toho :)(3.10.2005)

Pixar opět dokazuje, že umí a že na něj poli animovaného filmu nikdo nemá (až na výjimky). Výborně propracovaný svět strašidel i samotný systém strašení je bezchybný, každá příšerka je originální, příběh strhující, nenatahovaný a dostatečně krátký, film zbytečně nehraje na emoce, ale snaží se prostě a jednoduše diváka pobavit - prostě nefalšovaná rodinná zábava se vším všudy. Komické gagy střídají neomalené romantické výlevy obou hlavních strašidel (ať už k opačnému pohlaví či dítěti), do toho sem tam vpadne nějaká ta akční scénka, která si nic nezadá ani s hranými (a mnohem nákladnějšími) scénámi. A nesmím ještě zapomenout na dva naprosto slizké slizouny, kteří mají svůj osobitý šarm a styl a bez kterých by to prostě nebylo ono. Příjemná oddechová zábava pro celou rodinu! A to se jen tak nevidí. [říjen 2006](12.10.2006)

Tržby vrátane obnovenej 3D premiéry __ ║Rozpočet $115miliónovTržby USA $289,916,256Tržby Celosvetovo $573,800,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $28,276,791 //počet predaných kusov 1,019,166 od roku 2013 Tržby za predaj DVD v USA $5,008,928 //počet predaných kusov 247,380/85%/(1.12.2005)

• - Pôvodná myšlienka filmu sa sústredila na zhruba 30 ročného muža zaoberajúceho sa monštrami. (Greenpeacak)

• - Ve scéně, kdy jde Randall na začátku pracovního dne vystrašit své první dítě, vchází dveřmi, které mají kliku na levo. Když z nich však vychází, mají kliku na druhé straně. (Mr.Hudson)

• - Potom, co Mike se Sallym vyjdou na začátku filmu z domu, řekne Mike, že Sally žárlí na to, jak vypadá už od čtvrté třídy, ale podle filmu Univerzita pro příšerky (2013)se spolu poprvé setkají až na Univerzitě. (dc125)