Tržby vrátane obnovenej 3D premiéry __ ║Rozpočet $115miliónovTržby USA $289,916,256Tržby Celosvetovo $573,800,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $28,276,791 //počet predaných kusov 1,019,166 od roku 2013 Tržby za predaj DVD v USA $5,008,928 //počet predaných kusov 247,380/85%/(1.12.2005)

Vtipný příběh, spousta nápadů, sněžný muž s citronovou zmrzlinou, neskutečně roztomilá Boo, slizký Randall, sladce dojímavá poslední scéna a jeden z vrcholů, které se Pixaru povedlo vyrobit. Nejlepší pohádky totiž vždycky vzniknou tam, kam se ještě nikdo neodvážil. Ve světě příšerek, které nejsou zase tak děsivé a kde si nikdy nejste jistí, kam které dveře vedou a kdo za nimi čeká.(12.4.2005)

Okouzlující přiběh s nebývale originální myšlenkou paralelního světa obývaného pestrobarevnými příšerkami, které žijí normálním životem ve městě, které je zasobeno energií, získavané z křiku lidských dětí. Spád filmu je ohromující již od svého počátku, postavičky nešetří svými možnostmi a přivádějí diváka od milého úsměvu až po dávivý smích. Film nakonec své diváky odmění v podobě "nepovedených" záběrů z natáčení. Velký kus zážitku z filmu také dělá vysoká kvalita českého dabingu, proto určitě doporučuji vidět snímek s českým zněním. Studio Pixar se může chlubit nejen nejvyšší úrovní své počítačové animace, ale i nejlepšími scénáři a nápady. AR: 1,85:1 - Digital;)(11.5.2006)

Dlho som zvazoval, ci dam tomuto filmu 3 alebo 4 hviezdicky, ale rozhodol som sa pre 4, kedze posledna tretina filmu ma k tomu donutila. Film ma celkom zaujimavu a originalnu zapletku, ale zdal sa mi byt az prilis detsky na rozdiel od Doby ladovej alebo Shreka, ktore mam zatial najradsej. Pre male deti je to ale vynikajuca animovana komedia.(27.8.2007)

Začátek byl takovej volnej a já vlastně nevěděl o čem že to bude, tak sem tak trochu tápal a čekal. Pak přišla Boo no a já jí zezačátku fakt nesnášel. Spratek to byl. No jenže pak se to začalo měnit a na konci sem jí fakt žral. Stejně jako Mika Wazowskiho a Jamese P. Sullivana. Navíc celej ten nápad tohodle světa a továrny s dveřma je bezvadnej.(19.11.2009)

• - Bob Peterson, jeden z kľúčových animátorov štúdia Pixar, vo filme nadaboval postavu vrátničky a správkyne Roz. Avšak jeho hrubý hlas bol počítačovo upravený, aby znel viac žensky. (SarumanKo)

• - V pôvodnom scenári mala mať Boo šesť rokov, neskôr sa to zmenilo na tri roky. (Greenpeacak)

• - Ve scéně, kdy z dětského pokoje vychází strašák George Sanderson, mu na rameni zůstala dětská ponožka. Když George přepadne komando a chce mu ponožku sundat, je otočená na druhou stranu. [Zdroj: Kinobox.cz] (CrypzzXD)