Hodně dětinské, ale i tak neskutečně luxusní a originální zábava, kterou prostě nejde nemilovat. Všechny postavy jsou naprosto skvělé, tempo strhující a výborný původní námět rozveden tak precizně, že nejde ani v nejmenším mluvit o neproměněném potenciálu (naopak mě tvůrci opakovaně usazují nápady, kterými rozvíjí příběh poměrně nepředvídatelnými cestičkami). Plus opravdu bravurní český dabing. 90%(24.9.2011)

Klasický Pixar, klasicky klasický příběh zasazený do neklasického prostředí - v tomto případě mezi strašidelný svět příšer! No, zas tak strašidelné to není, jelikož ony příšery jsou jaksi mile animované a víc než slizce působí většinou plyšově. Nám odrostleším může být trochu líto, že se Pixar tentokrát zaměřil opravdu především na své mladší diváky, ale i tak si určitě odnesete z projekce zážitek, už jenom kvůli obvyklé přehršli nápadů, které pro nás hodní pixarští tvůrci přichystali (elektrické spotřebiče příšerek fungují na dětský jekot, který se musí strašením "těžit", příšerky jsou z malých dětí k smrti vyděšené apod.) 70%(20.11.2006)

„Práve som si spomenul, aké to bolo, keď ťa moje oko videlo prvý raz.“ Johna Goodmana (a sem tam i Billyho Crystala) mám rád, pestrofarebné, veselé a originálne pixarovské svety zbožňujem od TOY STORY 2 a keď som ako malý videl DETSKÚ HRU, dával som si počas nasledujúcich nocí dobrý pozor, aby mi z postele nevisela noha alebo ruka. Takže MONSTERS, A.S. mám rád. Vrátane rozkošnej Boo a jej „cica cica“. Príliš mi neprekáža dokonca ani to, že snímka je orientovaná na detského diváka viac, než má Pixar vo zvyku. Veď už kvôli všetkým tým farebným figúrkam (a vlastne farebnému úplne všetkému) návšteva sveta príšer stojí za to. Bohužiaľ, koniec sa do predchádzajúceho deja vôbec nehodí (a nik mi nevyhovorí, že chlapci a dievčatá z Pixaru nemajú odvahu na niečo temnejšie. MAJÚ, tým som si istý.). Čerešničkou na torte sú „pokazené“ zábery, občasné odkazy pre geekov („Rezervoval som stôl u Harryhausena.“) a výborný vtip na pokračovanie (ustavičná kontaminácia smoliarskej príšerky). Ale mňa tento inak plus mínus podarený kúsok nikdy príliš nebavil. Kino Považan NMnV 2002(14.3.2009)

Není to nejlepší pixarovka,ale když jsem na tom byl jako sedmiletý capart v kině,živě si pamatuju,že mě to totálně rozsekalo :-) Navíc jsou tady tradiční pixarovské věci jako originální příběh,spousta skvělých vtipů,úžasné postavy(Mike Wazowski je král) a navíc možná vůbec nejlepší pixarovský záporák ze všech,fialový chameleon Randall.A finále,ve kterém se probíhá mezi dveřmi sem a tam je famózní.A to jsem ještě nezmínil Yettiho!Prostě špičkový rodinný film,u kterého se snad ani nejde nepobavit.90 %(4.8.2009)

// Jeden z mých nejmilejších animáků. Roztomilá kukadla, kam se jen člověk podívá. Fajn záporák, jednoduchá nadsázka vůči naší (korporátní) společnosti a díky tomu fajn přesah (na animovanou pohádku!), kultovní animace a několik parádních nápadů zkrátka stačí k tomu, aby si člověk v srdci (anebo taky v hlavě nebo na disku) udělal malé místečko, kam tenhle kousek posadí a nechá se jím naplňovat po dlouhé roky, po kterých se vrátí a uvědomí si, jak moc ho to vlastně tehdy zasáhlo.(6.12.2012)

• - Ve scéně, kdy jde Randall na začátku pracovního dne vystrašit své první dítě, vchází dveřmi, které mají kliku na levo. Když z nich však vychází, mají kliku na druhé straně. (Mr.Hudson)

• - V závěru filmu si červená příšerka nasazuje na oči brýle připomínající velký nos a knír pana Brambůrky z Toy Story: Příběh hraček (1995). (necisty)

• - Pôvodná myšlienka filmu sa sústredila na zhruba 30 ročného muža zaoberajúceho sa monštrami. (Greenpeacak)