// Jeden z mých nejmilejších animáků. Roztomilá kukadla, kam se jen člověk podívá. Fajn záporák, jednoduchá nadsázka vůči naší (korporátní) společnosti a díky tomu fajn přesah (na animovanou pohádku!), kultovní animace a několik parádních nápadů zkrátka stačí k tomu, aby si člověk v srdci (anebo taky v hlavě nebo na disku) udělal malé místečko, kam tenhle kousek posadí a nechá se jím naplňovat po dlouhé roky, po kterých se vrátí a uvědomí si, jak moc ho to vlastně tehdy zasáhlo.(6.12.2012)

Dětinsky úžasný animák, Pixar je snad jediný, který dovede vtisknout animacím emoce, protože jsem Příšerky opravdu ale opravdu prožíval :)) Výborný scénář plný vtipných hlášek určený hlavně mladším, ale i starší si v tom budou libovat jako já. Mike Wazowski je mojí nejoblíbenější postavičkou!! Kam se hrabe ta zelená obluda Shrek a další slaboučké odvary.(5.5.2008)

Hodně dětinské, ale i tak neskutečně luxusní a originální zábava, kterou prostě nejde nemilovat. Všechny postavy jsou naprosto skvělé, tempo strhující a výborný původní námět rozveden tak precizně, že nejde ani v nejmenším mluvit o neproměněném potenciálu (naopak mě tvůrci opakovaně usazují nápady, kterými rozvíjí příběh poměrně nepředvídatelnými cestičkami). Plus opravdu bravurní český dabing. 90%(24.9.2011)

Okouzlující přiběh s nebývale originální myšlenkou paralelního světa obývaného pestrobarevnými příšerkami, které žijí normálním životem ve městě, které je zasobeno energií, získavané z křiku lidských dětí. Spád filmu je ohromující již od svého počátku, postavičky nešetří svými možnostmi a přivádějí diváka od milého úsměvu až po dávivý smích. Film nakonec své diváky odmění v podobě "nepovedených" záběrů z natáčení. Velký kus zážitku z filmu také dělá vysoká kvalita českého dabingu, proto určitě doporučuji vidět snímek s českým zněním. Studio Pixar se může chlubit nejen nejvyšší úrovní své počítačové animace, ale i nejlepšími scénáři a nápady. AR: 1,85:1 - Digital;)(11.5.2006)

Milý příběh s naprosto geniální animací, v níž má své nejčetnější místo postavička Sullyho. Příběh je přednostně určen dětem, ale dokáže zaujmout i dospělé, byť tentokrát neoplývá "dospěláckými" hláškami. Mě osobně nejvíce zaujala postavička Mika Wazowskiho, která se velmi líbila i mé čtyřleté neteři, a ta si ji od shlédnutí filmu stále kreslí. :)(14.12.2003)

• - Když jde Sulley s Mikem do práce, na přechodu potkají dinosaura, který je jednou z hlavních postav v Toy Story. (poz3n)

• - Ve scéně, kdy agent 001 přijde za Sullivanem a Mikem, je možné si všimnout, že má několik CDA agentů stejný model i číslo, a to 00112. (Studioworks)

• - Film se v roce 2002 stal nejprodávanějším titulem na DVD a VHS. (Elbarto08)