Tržby vrátane obnovenej 3D premiéry __ ║Rozpočet $115miliónovTržby USA $289,916,256Tržby Celosvetovo $573,800,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $28,276,791 //počet predaných kusov 1,019,166 od roku 2013 Tržby za predaj DVD v USA $5,008,928 //počet predaných kusov 247,380/85%/(1.12.2005)

Již z plakátu, "obalu" a od úvodních obrazovek je jasné, že Příšerky nebudou žádní strašáci do zelí, natož něco ve smyslu animovaných cryters. Pohádkovému a mírumilovnému ražení napovídá i pestrobarevné ražení všech strašidel a tak je každému jasné, že o veselou pohádku se šťastným koncem nebude nouze. A taky, že nebyla... :-) 75%(12.12.2009)

Velmi povedený animák. Povedený příběh, spousta vtipných momentů, narážek na jiné filmy. Perfektní hudba, skvělá animace, povedený český dabing. Závěrečné titulky nesoucí se v duchu bonusů taktéž více než pobaví a potěší. Vhodné snad pro všechny věkové generace. Prostě skvělý snímek, který ovšem nedosahuje kvality mého favorita, Doby ledové.(19.2.2006)

Monsters, Inc. patří mezi mé nejoblíbenější animované filmy a rozhodně to nedokáže pokazit ani ta mala chyba v českém názvu. Dokonce ani těch několik nelogických situací, kterými nás snímek začne ihned po svém začátku neúprosně bombardovat, mě nijak zvláště nevytáčelo, jen jsem se plně věnoval barvitému příběhu a nervózně očekával jak to půjde dál... Už v Toy Story se ukázalo, že lze natočit celovečerní animovaný film, který si na sebe dokonce dokáže i vydělat, nesmí však postrádat jisté ingredience, vtip, originální, ale zároveň jednoduchý příběh a hlavně veliké množství hrdinů, kteří musí umět zaujmout už svým vzhledem. A všechny tyto aspekty Příšerky pouze potvrzují.Příšerky s.r.o. dokáží zaujmout hned od svého začátku, kdy vkročíme do již rozehraného příběhu, tvůrci se nijak nepozastavují nad nudným vysvětlováním, ale rychle pokračují dál, neboť vše potřebné se dozvíme z jednotlivých částí filmu samotného. Když jsme se již pomocí skvělé zvládnutého příběhu seznámili jak s hlavními hrdiny, tak i s tím jak probíhá život v sympatickém městečku Monstropolis, můžeme rychle pokračovat dál. V příběhu samotném nejsou žádné trhliny, pořád se něco děje a divák tak nemám moc příležitostí, kdy by se mohl věnovat něčemu jinému, než snímku samotnému, přesto nám však zůstává mnoho věcí utajeno. Až v samotném závěru, kdy se nečekaně dozvíme kdo stojí za zločinným komplotem v organizaci a seznámíme se s 001, dokážeme docenit kvality, které z tohoto audiovizuálního díla pramení, a to ještě nemluvím o tom dojemném posledním záběru. Příšerky s.r.o. jsou příjemným mixem zábavy a kvalitní filmové podívané, která nepobaví jen dětí, ale sahá do mnohem širších vrstev. Opravdu povedené...(24.3.2006)

Uznávám, že dospělí se asi moc nebaví, ale já byla nadšená v 10, ve 14 i v 18 letech. Vtipné, skvěle animované, dojemné, plné sympatických postaviček. Příběh o Mikeovi, Sallym a Boo je jedním z mých oblíbených animáků. Ano, taky prvním animákem, u kterého jsem plakala. "Já se jednou opravdu naštvu... a nechám tě, abys mu dal lekci!"(13.4.2008)

• - Pôvodná myšlienka filmu sa sústredila na zhruba 30 ročného muža zaoberajúceho sa monštrami. (Greenpeacak)

• - Bob Peterson, jeden z kľúčových animátorov štúdia Pixar, vo filme nadaboval postavu vrátničky a správkyne Roz. Avšak jeho hrubý hlas bol počítačovo upravený, aby znel viac žensky. (SarumanKo)

• - Skutečné jméno Boo je Marry podle její dabérky Marry Gibbs. (Harroc)