Těžko hodnotit, pokud je člověk v základoškolním věku, nebo pokud mu nevadí disneyácká "grimasoidní" komika, bude nadšen, ovšem hledá-li v Příšerkách něco hlubšího, přemýšlivějšího, zkrátka něco víc než jen hezkou pohádku pro děti, nenajde to. Příšerky jsou barevné, veselé a rozpustilé, ale není to Shrek, není tam nic, co by oslovilo i dospělého diváka. Ideální pustit dětem na DVD a usnout u toho :)(3.10.2005)

Pixar se nyní rozhodl vsadit na roztomilost. No, řekněte, není roztomilé pozorovat malé šišlající, nemotorné děťátko, které dokáže svou přítomností převrátit na ruby svět příšerek a nejvíc ze všeho svět obrovského huňatého Sullyho? Roztomilý je nejen měkoučký Sullyho kožíšek, ale i výtvarné zpracování celého filmu jako jsou například pastelové barvy. Já miluju ale pixarovská dílka především kvůli skvělému humoru, ten zde byl ale trochu zakryt právě všemi těmi roztomilými roztomilostmi. Přesto si Pixar udržel svůj obvyklý nadprůměr. Ale jen o (Sullyho) chloupek! 3 a ½*(17.8.2005)

Není to nejlepší pixarovka,ale když jsem na tom byl jako sedmiletý capart v kině,živě si pamatuju,že mě to totálně rozsekalo :-) Navíc jsou tady tradiční pixarovské věci jako originální příběh,spousta skvělých vtipů,úžasné postavy(Mike Wazowski je král) a navíc možná vůbec nejlepší pixarovský záporák ze všech,fialový chameleon Randall.A finále,ve kterém se probíhá mezi dveřmi sem a tam je famózní.A to jsem ještě nezmínil Yettiho!Prostě špičkový rodinný film,u kterého se snad ani nejde nepobavit.90 %(4.8.2009)

Soundtrack Randy Newman: 1. If I Didn't Have You ,2. Monsters, Inc. ,3. School ,4. Walk To Work ,5. Sulley And Mike ,6. Randall Appears ,7. Enter The Heroes ,8. The Scare Floor ,9. Oh, Celia! ,10. Boo's Adventures In Monstropolis ,11. Boo's Tired ,12. Putting Boo Back ,13. Boo Escapes ,14. Celia's Mad ,15. Boo Is A Cube ,16. Mike's In Trouble ,17. The Scream Extractor ,18. Sulley Scares Boo ,19. Exile ,20. Randall's Attack ,21. The Ride Of The Doors ,22. Waternoose Is Waiting ,23. Boo's Going Home ,24. Kitty ,25. If I Didn't Have You,(14.5.2011)

Milý příběh s naprosto geniální animací, v níž má své nejčetnější místo postavička Sullyho. Příběh je přednostně určen dětem, ale dokáže zaujmout i dospělé, byť tentokrát neoplývá "dospěláckými" hláškami. Mě osobně nejvíce zaujala postavička Mika Wazowskiho, která se velmi líbila i mé čtyřleté neteři, a ta si ji od shlédnutí filmu stále kreslí. :)(14.12.2003)

• - Ve scéně, kdy agent 001 přijde za Sullivanem a Mikem, je možné si všimnout, že má několik CDA agentů stejný model i číslo, a to 00112. (Studioworks)

• - Ve scéně, kdy Mike se Sallym končí v práci, ukazují hodiny na zdi 6 hodin. Když se později Sally vrací pro papíry, které Mike zapomněl, ukazují hodiny něco přibližně o 15 minut méně. (Mr.Hudson)

• - Ve scéně, kdy jde Randall na začátku pracovního dne vystrašit své první dítě, vchází dveřmi, které mají kliku na levo. Když z nich však vychází, mají kliku na druhé straně. (Mr.Hudson)