Okouzlující přiběh s nebývale originální myšlenkou paralelního světa obývaného pestrobarevnými příšerkami, které žijí normálním životem ve městě, které je zasobeno energií, získavané z křiku lidských dětí. Spád filmu je ohromující již od svého počátku, postavičky nešetří svými možnostmi a přivádějí diváka od milého úsměvu až po dávivý smích. Film nakonec své diváky odmění v podobě "nepovedených" záběrů z natáčení. Velký kus zážitku z filmu také dělá vysoká kvalita českého dabingu, proto určitě doporučuji vidět snímek s českým zněním. Studio Pixar se může chlubit nejen nejvyšší úrovní své počítačové animace, ale i nejlepšími scénáři a nápady. AR: 1,85:1 - Digital;)(11.5.2006)

Jeden z nejoriginálnějších animáků všech dob. Originalita se podle mne skrývá v námětu strašení dětí. Sice se do filmu často promítali výdobitky moderní společnosti což filmu nepatrně škodilo. Velice rád se na Příšerky koukám znovu a znovu je to něco jako Shrek, který je taky nezapomenutelný. Na DVD se mi velice líbilo i vstupní memu které je velice jednoduché, ale originální. Film se povedl i když má trochu slabší scénář.(17.12.2006)

Roztomilé, vtipné, kouzelné, skvělé. Úžasná animace a s ní spojené geniální fórky a různé vychytávky (vzhled a běžné problémy jednotlivých "monster“, výtečná akční scéna ve "skladišti dveří“) daly vzniknout dalšímu fantasticky zábavnému a náramně svižnému filmu od lidí (bohů) z Pixaru. Jen tak dál, páni zlatí! 90 %(27.12.2002)

Dalsi film od Pixaru a opet bomba. Sice nema na nejlepsi animovany filmy jako Shrek a Toy Story, ale i tak to je velice slusnej nadprumer. Akorat mi prislo, ze herci, kteri priserky v originale dabovali, jsou docela nevyrazny. Nejvetsi klad filmu je obrovska skala ruznejch priserek, je tu prakticky jen jeden clovek a to mala Boo. Grafika je taky pekna a pribeh originalni s predvidatelnym koncem. Proste sem se skvele bavil.(28.12.2006)

Příšerky jsou další z kultovních filmů nepřemožitelného Pixaru. Ten vždycky dokázal přinést něco neokoukatelného a svěžího, a ne jinak tomu je i u Příšerek (s ručením omezeným). Hlavní hrdinové, Mike a Sully, jsou jak je u Pixaru zvykem, nesmírní sympaťáci a skvěle tvoří atmosféru filmu. V této době byl Pixar zkátka na vrcholu a všechny filmy byly skvělé. Animace je výborná, a i v dnešní době se je na co koukat; jaký malý jsem to doslova žral. Hlavně Sullivan vypadá naprosto famózně...100%(14.4.2013)

• - Pôvodne sa Mike Wazowski vo filme objaviť nemal, avšak keď Ricky Nierva predviedol ostatným svoju skicu s konceptom Mikea, všetkým sa páčila. (Greenpeacak)

• - V pokoji Boo si můžeme všimnout několika hraček, které mají původ v dalších filmech od studia Pixar. Je zde například plyšová ryba Nemo ze snímku Hledá se Nemo (2003) nebo Jessie z komedie Toy Story 2: Příběh hraček (1999). (jirka.jindra11)

• - Kód 23-19, který se používal při zanesení cizího materiálu zpět do světa příšer, koresponduje s písmeny anglické abecedy W a S, podle White sock (Bílá ponožka), která byla v obou případech oním cizím materiálem. (vojtaruzek)