Perfektní animák plný hromady nenáročného vtipu! Kam se hrabe dnešní až přeplnění Shrekové, tahle záležitost je originální nářez v poddání dvou dokonalých příšerek a roztomilé holčičky. Postavy jsou sympatické a některé bonusy na dvd včetně nového autíčka toho malého očka opravdu stojí za to(a to ani nemluvím o závěrečných titulcích samotného filmu!nepřehlédnout:)). Rodinný film, který bude bavit všechny bez rozdílu věku a je bohužel hodně zastrčený za všechny vybroušené (a přebroušené) animované diamanty jako je Shrek, Hledá se Nemo(všimnete si Nema v Příšerkách?:) a nebo třeba Úžasňákových.(5.1.2006)

Monsters, Inc. patří mezi mé nejoblíbenější animované filmy a rozhodně to nedokáže pokazit ani ta mala chyba v českém názvu. Dokonce ani těch několik nelogických situací, kterými nás snímek začne ihned po svém začátku neúprosně bombardovat, mě nijak zvláště nevytáčelo, jen jsem se plně věnoval barvitému příběhu a nervózně očekával jak to půjde dál... Už v Toy Story se ukázalo, že lze natočit celovečerní animovaný film, který si na sebe dokonce dokáže i vydělat, nesmí však postrádat jisté ingredience, vtip, originální, ale zároveň jednoduchý příběh a hlavně veliké množství hrdinů, kteří musí umět zaujmout už svým vzhledem. A všechny tyto aspekty Příšerky pouze potvrzují.Příšerky s.r.o. dokáží zaujmout hned od svého začátku, kdy vkročíme do již rozehraného příběhu, tvůrci se nijak nepozastavují nad nudným vysvětlováním, ale rychle pokračují dál, neboť vše potřebné se dozvíme z jednotlivých částí filmu samotného. Když jsme se již pomocí skvělé zvládnutého příběhu seznámili jak s hlavními hrdiny, tak i s tím jak probíhá život v sympatickém městečku Monstropolis, můžeme rychle pokračovat dál. V příběhu samotném nejsou žádné trhliny, pořád se něco děje a divák tak nemám moc příležitostí, kdy by se mohl věnovat něčemu jinému, než snímku samotnému, přesto nám však zůstává mnoho věcí utajeno. Až v samotném závěru, kdy se nečekaně dozvíme kdo stojí za zločinným komplotem v organizaci a seznámíme se s 001, dokážeme docenit kvality, které z tohoto audiovizuálního díla pramení, a to ještě nemluvím o tom dojemném posledním záběru. Příšerky s.r.o. jsou příjemným mixem zábavy a kvalitní filmové podívané, která nepobaví jen dětí, ale sahá do mnohem širších vrstev. Opravdu povedené...(24.3.2006)

Propracované, pohádkové a vtipné. Pixar, ano. Ale také velmi originální nápad. Dětský jekot jako zdroj energie? Sofistikované tovární systémy s milióny dveří, tvrdý řád a strašící zaměstnanci, totiž monstra? No to se ví, že z toho je trhák. Je to určené spíše dětem, ikdyž se mi to ze začátku nezdálo. Je to podáváno tak, jako kdyby děti byli mnohem děsivější (ruku na srdce, někdy to tak je), což je pro ně určitě koukatelnější. Po jakém jiném filmu je můžete sledovat, jak koukaj do skříní a pod postel s cílem potkat toho chlupáče, sledovat jak se bojí on a zasmát se? Třešničkou na dortu jsou závěrečné titulky a "herecké" bloopery.(24.8.2010)

Začátek byl takovej volnej a já vlastně nevěděl o čem že to bude, tak sem tak trochu tápal a čekal. Pak přišla Boo no a já jí zezačátku fakt nesnášel. Spratek to byl. No jenže pak se to začalo měnit a na konci sem jí fakt žral. Stejně jako Mika Wazowskiho a Jamese P. Sullivana. Navíc celej ten nápad tohodle světa a továrny s dveřma je bezvadnej.(19.11.2009)

// Jeden z mých nejmilejších animáků. Roztomilá kukadla, kam se jen člověk podívá. Fajn záporák, jednoduchá nadsázka vůči naší (korporátní) společnosti a díky tomu fajn přesah (na animovanou pohádku!), kultovní animace a několik parádních nápadů zkrátka stačí k tomu, aby si člověk v srdci (anebo taky v hlavě nebo na disku) udělal malé místečko, kam tenhle kousek posadí a nechá se jím naplňovat po dlouhé roky, po kterých se vrátí a uvědomí si, jak moc ho to vlastně tehdy zasáhlo.(6.12.2012)

• - V pokoji Boo si můžeme všimnout několika hraček, které mají původ v dalších filmech od studia Pixar. Je zde například plyšová ryba Nemo ze snímku Hledá se Nemo (2003) nebo Jessie z komedie Toy Story 2: Příběh hraček (1999). (jirka.jindra11)

• - Vznik filmu podnietil Pete Docter, ktorý si v detstve myslel, že zo šatníkov vychádzajú strašidlá. (Greenpeacak)

• - Pôvodná myšlienka filmu sa sústredila na zhruba 30 ročného muža zaoberajúceho sa monštrami. (Greenpeacak)