S filmem Příšerky, s.r.o. pootevřete dveře do světa podivných figurek a rošťáků, kteří rozesmívají každého přímo ďábelským smíchem. James P. Sullivan a Mike Wazowski pracují v továrně Příšerky, s.r.o., největší společnosti v Monstropolis, která přeměňuje křik na elektrickou energii. Všichni tam věří, že děti ze světa lidí jsou nebezpečné a žádná příšerka se jich nesmí dotknout, Proto všechna ta monstra dokonale vyděsí, když se do jejich světa nedopatřením dostane malá holčička Boo. Sulley a Mike dělají vše proto, aby ji bezpečně vrátili do jejího dětského pokoje, odkud se ztratila. Čekají je ale přímo příšerné překážky, než se jim to povede. Nikdo nikdy ještě nevymyslel film, ve kterém by se objevilo tolik podivuhodných postaviček a příšerek, Spolu s dokonalými dialogy a neuvěřitelným humorem pro děti i dospělé se tato komedie okamžitě od svého vzniku zařadila mezi největší světové hity! (Magic Box)

Dinsberg

Příšerky s.r.o. vznikly geniálním nápadem, že dětský strach ze strašidel ze skříně je vlastně komoditou byznysu, který běží za jejími dveřmi. Perfektně to do sebe zapadá a logicky neskřípe. Navíc se tvůrci trefili do vkusu téměř všech diváků, protože každý z nás někdy zažíval strach z toho co je ve skříní nebo pod postelí. ()

PlayEasy

Tak tohle byl fakt nářez!!!!!, ale hlavně překvápko!!! O tomhle animáku jsme před zhlédnutím měli smíšené pocity, ale po zhlédnutí už doopravdy smíšené nejsou, je to jasné!!!! JEDEN Z NEJLEPŠÍCH ANIMÁKŮ VŠECH DOB to určitě je a taky určitě právoplatně. Spousta švandy, krásná animace a Disney + Pixar (Toy story 1, 2, 3, Hledá se Nemo) jsou fakt dvě velikánské firmy a v animaci nemají rivala. Jedno z největších překvapení!!!! 90% ()

helrohir

"Monsters, inc" boli v detstve jeden mojich najobľúbenejších animákov. Film má výborný príbeh a množstvo nenáročného humoru. Je pravda, že v súčasnosti si skôr "pochutnám" na dospelejších animákoch, ale pri dnešnom nostalgickom pripomenutí som sa bavil ako za starých čias. 80%. ()

adamix

Zábavné prepojenie ľudského sveta so svetom monštier. Detský hit, ktorý si aj v dnešných časoch milerád pozriem. Jednoznačne 5*. ()

cinema_cz

Příšerky, s.r.o., jsou výborným rodinným filmem, i pokud náhodou nemáte doma vestavěný šatník. Velmi slušných 80 procent dávám především díky tomu, že dnes už nehodlám někomu nadržovat jen proto, že jeho film je počítačový. 80 % (František Fuka, Ci 02/2002, str. 78) ()

ostravak30

Příšerky s.r.o. jsou pro mě filmem, který tentokrát moc dospělých nejspíš nezaujme. Pixar se zaměřil vyloženě na děti a jejich noční můry. A je to víc pohádka než jiné filmy tvůrců. Například Pete Docter má za sebou V hlavě, nevím co Duše, ale také to vypadá vážněji. Lee Unkrich zase Hledá se Nemo. Oba výborné filmy, v jejichž stínu Příšerky (alespoň pro mě) trochu zapadají. Ovšem výborné fóry jsem našel a vizuálně to opět vypadá skvěle. ()

JosefTomas

Práce Pixaru se může v začátcích zdát krapet zaostávající za tím, čemu se nyní nebojíme říkat "standard". Jenže i ke standardu vede dlouhá cesta, při které zkrátka experimentujete a zkoušíte, co divák snese. Pokud jste však pořád Pixar, zvládnete i tu experimentální část na výbornou a ještě k tomu svým pojetím diváka neustále překvapujete. Příšerky sice v porovnání s tím, co přišlo poté, krapet zaostávají a první akt zbytečně předhazují ne moc atraktivně expozici, ve které se menší děti ztratí (odzkoušeno), ale jakmile přijde na řadu první plot point, jsou Příšerky hravé a naprosto zběsilé. K tomu si připočtěte velmi dobrý humor a srdcervoucí finále, které sejme každého, kdo není suchar a máte ukázkový animák, kde Pixar dávkuje v jednotlivostech to, co umí nejlépe, ale v celku mu hapruje ta vyjímající se soudržnost. ()

Weirdman

9/10... Škoda, že už nie som malé decko. Keby som bol tak by som sa tešil na každé zaspávanie veriac, že na mňa vyskočí nejaká nadprirodzená potvora a presvedčí ma o tom, že svet fantázie zasahuje aj do nášho reálneho fádna... ()

Lewaso

Možná jsem ještě dítě, ale tenhle film mi poslal slzu do oka. (I napodruhý) Sully je heboučkej a Mike magor - krásná kombinace... ()

Miroveith

Neurazí, nenadchne... Je to docela sranda a je to tradičně "poučný"... Prostě animák pro děti, ale mně se to docela líbilo i přes to, že tohle opravdu neni muj šálek čaje! ()

Spuggy

Velké překvapení! Jedna z méně "profláknutých", ale zato nejmilejších pixarovek, originální a dostatečně nosný námět, úžasné zpracování. A závěrečné titulky s "pokaženými" scénami nemají chybu! ()

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

10.04.2019

Server The Hollywood Reporter přišel s informací potvrzující předchozí plány studia Disney oživit sérii Příšerky s.r.o. na chystané streamovací službě Disney+. Seriálový projekt nese název Monsters… (více)

Hugh Jackman ve městě duchů

Hugh Jackman ve městě duchů

05.05.2009

Produkční společnost Seed Productions, kterou vlastní Hugh Jackman, zřejmě spojí síly se studiem Disney. To právě zakoupilo práva na blížící se komiks Ghostopolis. Hugh bude produkovat filmovou… (více)