Miloš Kopecký v roli neodolatelného miláčka žen ve druhém dílu volného cyklu hudebních komedií. Bývalého neodolatelného svůdníka Alfonse Karáska (M. Kopecký) vypravila manželka do lázní, aby si tam spravil náladu a nervy, a dokonce by si tam mohl najít i nějakou přechodnou známost. Jenže Alfons tentokrát nemá na zálety ani pomyšlení. O to víc se na něj v lázních ženy lepí. Zdá se, že jim nelze uniknout. Situace se ještě víc zkomplikuje po příjezdu mladé dámy (I. Janžurová), jejíž manžel (V. Menšík) je mimořádně žárlivý. Navíc v městě řádí sňatkový podvodník (V. Brodský), který je známý tím, že používá převleky. Bohužel, aby ženám unikl, začne se převlékat i Alfons Karásek. A příběh s pomocí známých melodií graduje... Úspěšná populární komedie G. Oplustila a Z. Podskalského pobaví diváky i po více než čtyřiceti letech od svého vzniku. (Česká televize)

LadyPupu

To se nedá popsat, to se musí vidět! Menšík je převlečenej za trpaslíka, Janžurová tady vypadá jak transka z filmu Almodóvara a Růžičková s činkama, tak ta už je mimo všechny kategorie... "Když si něco začínáte se ženskejma, máte mít sebou občanský průkaz!" ()

Ironfood

Přišlo mi to o něco slabší než první díl. Je zajímavé, že navzdory spoustě špičkových soudobých komediálních herců jsou tu nejvtipnější prvorepublikové hvězdy Trégl a Ferbasová. I když Menšík jako trpaslík taky hodně pobaví... ()

Paity

Myslím, že Miloš Kopecký si tohle vyloženě užíval. On měl prostě nezaměnitelné charisma, které lákalo ženy i do jeho pokročilejšího věku. ()

Bozvav

Opět plejáda skvělých herců, slušný humor a zábava. Ovšem za jedničkou tento díl výrazně pokulhával a to přesto, že zde pro změnu exceloval Menšík a Brodský s Janžurovou atd. Jakoby Kopeckému chyběla jiskra (že by jeho psychická porucha zrovna válcovala jeho mysl?), nebo to bylo scénářem, nevím. I tak slušných 65%. ()

zdeny99

Na Kopeckého se lepí ženské, aniž by řekl něco skvělého... Prostý příběh, u kterého se zasníte. Zároveň je lehce komediální (v té době velice vtipný) s Kopeckým a Brodským, kteří se převlékají za ženské. [804. hodnocení, 34. komentář, 64%] ()

zahadum

O málinko lepšie ako prvý diel, je to síce rovnako streštené ale tie prezliekacie scénky nemajú chybu. Okrem iných tam teraz pribudol aj V.Brodský a nezabudnuteľne  v roli záhradného trpaslíka aj Vladimír Menšík. ()

MickeyStuma

Druhý příběh o záletníkovi Alfonsu Karáskovi se dějově obrací. Minule jela do lázní paní Karásková, nyní Karásek osobně. No a jak to tam dopadne je více než jasné. Do děje výborně vstupuje Ladislav Menšík v roli žárlivého manžela hlídající svoji manželku v podání Ivy Janžurové. A samozřejmě tu není jenom on. Bláznivá hudební krátká komedie z lázeňského prostředí se nese ve stejném duchu jako ten předchozí. Vhodné texty z dobových známých písniček jsou velice dobře cíleně vsazeny do dialogů, takže je to opět téměř z poloviny muzikál. Filmová takřka povídka i po letech výborně pobaví. Jenom už to není takový zážitek, neboť je tu vše očekávané. Estrádnost, jakou uměl jen Zdeněk Podskalský st. je však i tentokrát zcela výborná. ()

anitae

Opět plné dobrých herců, převleků a hitů. Více než hon na sňatkového podvoníka a útěky Alfonse před ženami mě pobavily právě písničky. ()

Pitryx

Podle mého náhledu stejná úroveň jako první snímek, jen je zde lepší herecké obsazení ve vedlejších rolích. ()

ostravak30

Oproti prvnímu dílu ubylo nahuštěné hudby a objevili se herecké hvězdy jako Vladimír Menšík, Jiřina Bohdalová nebo Iva Janžurová. Podle mě je to kapánek lepší a druhý díl má dokonce i nějaký ucelený děj. ()

subic

Neuvěřitelný Milda jako svůdník podruhé, tentokrát v lázních plných žen. Ano ale už je tu i víc mužů tak nějak navíc a děj už není tak přímočarý. ()

Stanmi

Druhý díl ze série hudebních komedií Zdeňka Podskalského a Gustava Oplustila o proslulém svůdci žen Alfonsu Karáskovi (Miloš Kopecký) vypráví o pobytu Alfonse Karáska ve Františkových Lázních, kam si přijel odpočinout od ženských, ale ukáže se to jako takřka nesplnitelný úkol... Herecké obsazení je pochopitelně hlavní předností tohoto snímku, Miloš Kopecký je tradičně skvělý, stejně jako Vladmír Menšík, Iva Janžurová, Jiřina Bohdalová, Vlastimil Brodský nebo Václav Trégl. S příběhem je to už krapet horší, protože je vcelku jednoduchý (ale tak to už v hudebních filmech bývá), přesto mu nechybí šarm a vtip. Alfons Karásek v lázních je tak povedenou hudební komedií se skvělými herci, vtipnými gagy a spousou českých písniček. ()

Gig

Ač se tu opět sešla plejáda skvělých herců, tak tenhle film o Alfonsu Karáskovi mám nejmń řád. I když Růžičková, Broský a Skvěrák jsou vynikající. Meeesečuuuuseeeec...... ()

Max Q.

Dle mého horší, než "jednička", nicméně reputaci zachraňuje Menšík a další kolegové, kteří prostě špatně nezahrajou ani špatný film. ()

MrKrahujec

Takový jakoby pokus klasickou němou grotesku nejen rozmluvit, ale rovnou i rozezpívat. Výsledek lze sice směle označit slovy Karla Kryla: blbinkání na kvadrát, ale jistou roztomilost si to kupodivu zachovalo. A v současné době je to i příjemně retro. ()

anicca

Fakt vtipný počin ktorý som nikdy predtým nevidela. Ak máte radi muzikály hor sa do toho! Čaká vas plejáda skvelých znamych hercov a netypicka zápletka. Alfonza v kúpeľoch obťažujú ženy tuziace po jeho priazni a on sa ich nevie zbaviť. Tak požiada o pomoc svadobného podvodnika. K tomu mu hra široká plejáda starých slagrov ()