Na lesním palouku je vše nachystáno k velké slavnosti. Rozpustilá víla Arnoštka (L. Vondráčková) by se měla co nejdříve a co nejlépe provdat. Vílu ale více než vdavky a nabízení nápadníci zajímá svět lidí. Co za tím bude? Jen víla Žofie (H. Maciuchová) pro ni má pochopení, ví totiž o tajné lásce Arnoštky k princi Adamovi (F. Tomsa). Zato Arnoštka si s tím hlavu neláme – s elegancí překračuje veškerá pravidla vílího chování a schází se s princem. Žofie přemýšlí, jak těm dvěma pomoci, víla Emilka (D. Ouhrabková) žárlí a král (J. Abrhám) zuří. Jak se ale nakonec ukáže – nemá vlastně proč… (Česká televize)

zdeny99

Nudná a ničím nezajímavá televizní pohádka. Jedině tak ty obrovské uši toho skřeta stály za povšimnutí a že Vondráčková v převleku za kluka vypadala jako Liselotte Pulver z HOSPODY VE SPESSARTU. [1443. hodnocení, 35. komentář, 49%] ()

hazaba

Hodně nevyrovnané herecké výkony - na straně jedné herecká esa v podobě všech tří králů, královen a víly Žofie, na straně druhé "výkony" mladých představitelů a mořského krále. Místy se mi chtělo brečet. Docela pěkné kostýmy a exteriéry. ()

quixote

Typická televizní pohádka – s tím, že kulisové „papundekly“ ze studia byly vytaženy na vzduch. Zámek byl sice pěkný, ale prázdný, a lesní palouk působil nakonec snad ještě víc kašírovaně, než kdyby byl postaven ve studiu. Scénář slaboučký, předvídatelný - hercům nezbylo než z toho mála něco udělat a vesměs se jim to povedlo. Hudba vlezlá (to opravdu napsal Viklický?), kostýmy nadpřirozených bytostí nic moc, triky legrační. "Vrcholem" jsou pak rádoby taneční scény, které si nic nezadají s legendárním "Nech brouka žít" z Trháku! ()

Trixinka

Průměrná pohádka, kterou ani Abrhám s Maciuchovou nevytáhli výš než na 2*. Princ a jeho "víla" nic moc nepředvedli, královští rodiče nudní a patrně i chudí, když ani služebnictvo neměli na tom zámku a obsluhovali se sami. ()

Pitryx

No, choreografie tanců byla, jaksi, ehm, přinejmenším, netradiční. Ovšem to jediné mne zaujalo, mimo Lucky. ()

ostravak30

Hlavně, že to není studiová pohádka. Pak se k tomu přidá ještě dobré obsazení a už se na to dá i dívat. Lucii Vondráčkové jako víle to sluší, Radek Holub jako král zase pobaví. Zápletka je taková běžná a častá, několikrát použitá, ale přesto pohádka při své stopáži neurazí a leckdy i pobaví. ()

honzic

Triky jak z první republiky, ale jinak celkem příjemná pohádka i přes herecky slabou Vondráčkovou a Tomse. Hodnocení: 50 % ()

Nonna

Dala bych vyšší hodnocení, ale celou dobu sledování celkem slušného příběhu o trochu přerostlé víle a jejím návratu mezi lidi, těžce bojuji s postavou prince. Tenhle vycmrdlý budižkničemu (Filip Tomsa?) by tedy takovou krásnou, vzpurnou a šikovnou vílu přece vůbec nemohl zaujmout. Dřevěné to je, sušinka ubohá to je a Lucie Vondráčková vedle něj vypadá, že by ho klidně bez problémů bafla do náruče a odnesla přes půl palouku. Navíc, když pominu jeho vzhled, po celý film neudělal princ ani ň pro to, aby si Arnoštku získal - naopak, maskuje ji, stydí se za ni.....škoda, jinak by to byla docela pěkná pohádka, nápad dobrý, ostatní herecké obsazení také. ()

Neklan006 odpad!

myslel jsem, že jsou na obrazovce nějaký bezdomovci. ale měl to být král lesního palouku, víly a nějaké další bytosti ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

nickymilka

Chybí tam nějakej pořádnej záporák,protože bez záporáka není ani pořádná zápletka. Námět je holt slabota. A nezachrání to ani skvělí herci a krásné kostýmy. ()