Šest uprchlíků (TV film)

Komedie

Československo, 1970, 41 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (16)

• sator

Grotesky já nikdy moc nemusel...(27.7.2013)

Strážník František Filipovský svádí v parku uprchlíka Vlastimila Brodského navlečeného do růžových dívčích šatiček. Lékař Miloš Kopecký po tom samém vězni v nemocničním pokoji hází injekce, protože se muchluje s jeho sestrou... Kde jinde uvidíte něco takového? Zdeňku Podskalskému se povedlo natočit velmi dobrou grotesku, která ale mohla být o něco kratší. Za pozornost stojí i výborná hudba Luboše Fišera.(28.9.2011)

Cenami ověnčená groteska pánů Hobla a Moravce se hemží celou plejádou českých hereckých hvězd ve větších či menších rolích, doplněná o jejich německé kolegy, v hlavní roli ovšem jasně dominuje výborný Vlastimil Brodský! Humorem nabitý podrobný návod, jak se utíká z vězení, když u toho nemůžete mluvit :-) Navíc celý příběh pěkně dokresluje Fišerova hudba, takže rozhodně můžu tento snímek doporučit!(5.3.2013)

• Chrustyn

Někdy po dvaceti minutách jsem si uvědomil, že se zde vůbec nemluví a že sleduji pokus o českou grotesku s partou legend českého filmu. Nudil jsem ... víc než je zdrávo.(10.10.2013)

Hezký pokus o oživení klasické němé grotesky. Hlavně Vladimír Brodský zde exceluje, jsa silně podporován celou plejádou hvězd českého filmu. Filmeček velice hravý a barevný.(20.12.2012)

• LadyPupu

Nejsem si úplně jistá, že rozumím tomu, za co to na festivalu v Montreux dostalo tři hlavní ceny...(5.1.2017)

Groteska beze slov, plná velkých českých hereckých jmen (s malou německou výpomocí), která přes to všechno tak nějak nefunguje, jak by mohla. Některé scény jsou kouzelné, některé očekávatelné a některé jenom nudné. Mimochodem taky velmi nenápadná první „role“ Terezy Brodské.(16.3.2012)

Parádně jsem se pobavila, hlavně u scénky v parku Filipovský-Brodský coby strážník a panička v růžovém.(4.1.2009)

Ne nadarmo získal tento film cenu v Montreaux(2.1.2004)

Tento snímek oslní zejména hereckým obsazením a originalitou. Ale přece jen éra němé grotesky už je dávno pryč ( a byla i v době natočení filmu). Jako pocta starým groteskám - ano, jako plnohodnotná zábava - ne.(27.10.2016)

• Tominecek

1. cena Zlatá růže, Cena novinářů a Zvláštní cena města Montreux - televizní festival zábavných filmů Montreux 1970.(4.1.2009)

I po těch bez mála 40letech je to stále groteska, která více než pobaví a na české poměry je to snad nejlepší, kterou jsem kdy viděl.(4.1.2009)

Možná nejlepší česká groteska... Především Vlastimil Brodský se tady mohl předvést v celé své komické kráse, a jeho scéna v parku, kdy je navlečen do dámských růžových šatů, a "koketuje" se strážníkem Filipovským je k popukání...(4.1.2009)

Docela dobrá groteska s humornými příhodami, která potěší. Hodnocení: 70 %(8.3.2013)

Velmi povedená groteska. Koprodukce s NSR.(4.10.2017)

• Ludva

[2009-01-04] * Klasická groteska, ovšem natočená v roce 1970: Šestice vězňů prchá a posléze prchne z vězení. Pátrání po nich však pokračuje, a tak se musejí i nadále skrývat a utíkat. * Gagy nejsou až tak nové či vtipné, aby nenudily. Rušivě působí i (koprodukcí podmíněná) účast německých herců.(31.1.2009)