Zlato

Dva cizinci putují australskou pouští. Virgil (Zac Efron) jede za prací, která mu údajně změní život, a má ho tam přivézt ne zrovna sympatický řidič Keith (Anthony Hayes). Během cesty se jim přehřeje motor auta, a tak musí zastavit uprostřed vyprahlé divočiny. Když Keith automobil opravuje, zaujme Virgila zlatý odlesk u jeho nohou. Začnou kopat a objeví ten největší balvan zlata, jaký kdy kdo nalezl. Prvotní nadšení se promění v bezmoc, když zjistí, že vytáhnout ze země tak velkou hroudu zlata je nad jejich síly. Domluví se na tom, že zlatý balvan bude hlídat Virgil, zatímco Keith odjede do nejbližšího města a zajistí potřebné vybavení. Jenže jsou uprostřed naprosté pustiny a tak je nejbližší město dva dny cesty tam a dva dny cesty zpět. Virgil tak musí zůstat čtyři dny sám uprostřed pouště. K dispozici má nevelkou zásobu vody, trochu jídla a plachtu, která jej má ochránit před žhnoucím sluncem. A pak se všechno zkomplikuje. Nejdřív se Keith o něco zpozdí. Zprvu jen o den, pak o další a další. Virgil pomalu začíná propadat zoufalství. Široko daleko není žádná pomoc, jen písek, kamení a pár pokroucených stromů a keřů. Společnost mu dělají pouze divocí psi, kteří se k němu nepřiblíží, dokud má zapálený oheň. Ale dřevo mu dochází, stejně tak jídlo a po tom, co se přežene písečná bouře, přijde Virgil i o poslední kapku vody. V tu chvíli se začnou dít podivné věci. Je s ním opravdu v poušti někdo další, kdo ho chce o zlato připravit, anebo jsou to jen pouhé přeludy? Tak jako tak, nezbývá mu než čekat a doufat, že se pro něj Keith opravdu brzy vrátí. (CinemArt)

Aljak

Toto je presne ten typ filmu, ktorý je spočiatku hrozne nudný a nezáživný, ale od určitého momentu sa to napokon rozbehne do vynikajúceho thrill deju. Tento moment je v tomto filme samozrejme nález zlatého balvana. Virgil akosi podcenil situáciu, a tak sa prvotný pokoj postupne mení na boj o prežitie. Situáciu vygradovala neuveriteľne otravná ženská, ktorá liezla aj mne samotnému na nervy. Ten záver bol absolútne skvelý, ako dômyselná šachová partia! Škoda, že ten zvyšok bol plný prázdnych fáz, ktoré pôsobili priam uspávajúcim dojmom. ()

Rocky88

Kromě toho, že se bitcoin obchoduje za 1,2 mil. USD a že "lidi si jdou po krku", se toho o reáliích nic nedozvíme. Film se tak soustředí pouze na jednu/dvě postavy a přežití v poušti, jenže že by zrovna Zac řešil dilema, zda mu ta zlatá hrouda stojí za to se upéct nebo být sežrán, to se zrovna říct nedá. Víc info o pozadí story proto hodně chybí a po předvídatelném konci nezbyde nic jiného, než si říct "hm" a vypnout hned po náběhu titulků. Nicméně atmosféra žízně a bolavých puchýřů tu byla a nuda to zase nebyla, takže ty dvě hvězdy tomu dám. ()

necisty

Na to, že to má relativně krátkou stopáž, tak se tam spálený Efron producíruje až příliš dlouho. Chybělo tam pár silnějších momentů a úplným závěrem si to spíš pokazili. Nic to ale nemění na tom, že to má zajímavý námět a spousta nezodpovězených otázek tomu jen přidává punc toho, že na to jen tak nezapomenete. Škoda, při troše snahy to mohlo dosáhnout na víc. ... GA Cinema ()

PavelVanekArt

Hodně skromnej, pomalej a prázdnej film. Ne každému sedne a ne v tu správnou chvíli. Nejvíc si to užijete na drogách. Hořkosladký ending je uspokojující, ale nehrát tam Efron, tak to neuvidím. 4* a.k.a 70% ()

HorrFi

Kdyby mi někdo před 10lety řekl, že jednou uvidim z mýho pohledu kvalitní survival se Zacem Efronem, tak bych ho považoval za věštce a zároveň za blázna, ovšem v roce 2022 přišel Anthony Hayes s filmem kterej mě vtáhnul a už nepustil.. Zaca Efrona jsem nikdy moc nemusel a nikdy to nebude muj oblíbenec, nicméně tady mi kupodivu nějak nevadil.. asi jsem málo naročnej, ale tenhle debut mě prostě bavil.. ()

UhLee

(7/10). Zac Efron je v podobné formě jako Robert Pattinson. Poslední dobou předvádí herecké výkony, které ho pomalu dostávají ze škatulky hezounka dřívějších let. Musím smeknout před jeho hereckým výkonem, protože si až nedokážu představit, kolik toho pro tuto roli musel vytrpět. Podobně jako Leonardo v Revenantu si sáhnul na pomyslné herecké dno. Masky byly parádní, ale kdyby do toho nedal srdce, tak bych mu to prostě nevěřil. Dal si to neskutečně a právě díky němu je Gold nadprůměrným survival snímkem. Co se týče celkové atmosféry a záběrování, tak to byla pastva pro oči. Pokud zbytek roku přinese stejně pozitivní překvapení, jako Gold, tak se nemůžu dočkat dalších snímků. ()

Cedr

Zac Efron solidní, dobrý námět ze kterého by šlo vytřískat ještě víc. Za málo peněz ale přiměřeně muziky, takže asi okey. ()

FilMiki

Zac za snahu, ale k tomu si musí ještě dlouhou cestu ujít, než za a) mu nabídnou ne tak debilní scénář s tolika nelogičnostmi a za b) utáhne takový film sám. Hrozný. Ještě, že to mělo jen 90 minut, protože od první! fakt první! minuty filmu ve vlaku, už bylo jasno. A co ta větev, proboha... ()

David.Darco

People ain't no good is just not enough. Zameniteľný survival s logicky deravou zápletkou a úplne debilnou motiváciou oboch postáv. S nudným jadrom príbehu a predvídateľným, neoriginálnym záverom. ()

filmmovier

Velmi sympatický survivor, úplně na pohodu film, který vám dá přesně to, co čekáte. V rámci žánru a tématu sice jistě existují lepší kusy, ale Zlato je výborně natočené, má skvělou atmosféru, sympatickou stopáž, a Zac Efron v ní ve své one man show předvádí svůj nejlepší (a výborný) výkon. Záporáci jsou sice jasní, ale to je úplně jedno, protože tenhle příběh je s každou minutou, se stále žhavějším sluncem a s každou kapkou ubývající vody čím dál lepší. Zlato je přesně ten typ naprosto nenápadného a neoriginálního filmu, který ve výsledku o to víc překvapí. Zlato si dám klidně znova. Za 4* se tady fakt nestydím. ()

Lachtaan

Poctivě surový survival, který staví na propracovaném vizuálu a smrtonosnosti australské pustiny, zapomíná už ale na větší tah na branku a celá jeho premisa nedokáže zapůsobit stejně jako jiné nepříjemné thrillery o přežití. Efronovi ohromně fandím v jeho cestě za hodnotnými rolemi, jsem rád, že zkusil zase jinou hereckou polohu, je ovšem škoda, že většina one man show nedokáže dopravit pořádnou dramatičnost. ()

Johnny.ARN

Neskutočná nuda, film kde sa nič nedeje a kde Efron len trpí na slnku. Za podobný výkon dostal Leo oskara. No nič, toto je len počin do počtu s dobrými maskami. 1 z 5 ()

oveckaoa

2 chlápci jedou v džípu kamsi pustinou po cestě objeví valoun zlata a snaží se ho získat. Samozřejmě to nejde tak jeden tam zůstane a hlídá a druhý jde pro bagr a to je celý film.  Jak tu někdo píše do kina je toho škoda dat za to prachy by mě bylo líto a celkově ani film za moc nestojí. Není důvod komukoliv z nich fandit jelikož ani nezjistíme jak se jmenují a nic kromě toho, že chtějí zbohatnout o nich nevíme Efron si za vše může sám jelikož stačilo kdyby se v tom letadle zakempil a uzavřel ho místo toho ho rozebere a dělá si primitivní přístřešek. Konec je nevysvětlený tudiž se nabízí otázka byla to fakt její sestra nebo spíše náhodný člověk co jich sledoval? Plusové body za větvu zapíchlou v těle a za to, že se ti dingové nažraly. 40 procent ()

hroubek

Povedený menší film. Zápletka není nijak originální, ale to v tomto případě vůbec nevadí. Režisér, scénárista a herec Anthony Hayes odvedl velmi slušnou práci. Jeho film má nepříjemnou a drsnou atmosféru, hezky natočené scény a Zaca Efrona. Efron to tady fyzicky odmaká a je vidět, že jde až na dřeň po fyzické a psychické stránce. Samotný Hayes má vděčnější roli a zvládl jí dobře. Jedinou nevýhodou filmu je to, že víceméně nepřekvapí. Zlato je povedený menší film s parádním Zacem Efronem. ()

JohnSmith

Jít na tohle do kina tak mě Buděj u závěrečných titulků. Strašně nudné, plné nelogického chování a rádoby unikátní závěr, u kterého jen koukáte a říkáte WTF. ()

blackkocour

Ufňukanýho Zeka s Afrem jsme si mohli nechat ještě aspoň na čtvrtou eskapádu teplých muzikálů z pasťáku, a nemusel být sežrán tlupou dingů. Varle do ohně bych za to nedal, ani za to že se mi to pozdávalo jako fajn zábava, ale vidět Zeka trpět uprostřed pouštního ničeho blizko Santa Fe, a já si můžu v klidu strkat Mochito u bazénu, hold my sarkasmus.. Efrona zasáhl stejný osud jako Potrata a Robertka, co se musej vypořádat s doživotní nálepkou přibuzněnýho kouzelníka, vampíra a blbečka, co neumí udržet tóninu. Jak už si několika cest poradí, aby se z toho nekonečného začarovaného análu oddrželi odstup, čím dál, tím líp, záleží už na nich. A taky od kolika režisérů si budou muset udělat dvojitou penetraci. Survival film pro tu omezenou část populace. Oproti tomu se i Robinson Krusó jeví jako více uvěřitelná báchorka. Jen místo Pátka tu máme Pondělí. A každý den mít v zadku Pondělí, tak to mě radši odbouchej na místě, Danku. ()

Soweek

Vážně jsem moc chtěl dát Zachovi lepší hodnocení, ale prostě samotná premisa filmu je hodně zlá a naprosto doslova dementní a v návaznosti na to je jakýkoliv děj bezpředmětný. Úmyslně nechci spoilerovat, ale pokud Vám vše není jasné po 15 minutách filmu, tak nepatříte mezi bystřejšího diváka. ()

Maynard.

Kéž bych mohl napsat, že to byl mrazivej thriller. Spíš bych to nazval podivným vyprahlým filmem, kterýmu chyběla šťáva. Nápad celkem slušnej, ale od samýho začátku je jasný jak to asi tak dopadne. Plus se tam myhly dvě divný sestry, který krapet zasáhly do děje. Ale nápad jak dostat obrovskou hroudu zlata z pouště byl dobrej. Snad to bylo i docela věrohodně zahraný, ale bylo to celý nějaký podivný. Konec to celkem narovnal... ()

kenkaku

Strašně blbě napsané (scenáristicky) a dobře natočené (vizuálně). Po celou dobu jsem měl totiž pocit, že je “něco špatně”. WTF momenty jeden za druhým. Prakticky to začalo momentem, jak “pokroutil knoflíky”. Prostě proč by to dělal? Jako kdyby věděl, kde je třeba zastavit. To samé rozhodnutí zůstat… Co bránilo tomu druhému se vrátit za 7-10 dní a shrábnout 100%? Dál… nešlo by vyřešit dilema šikovněji, když má satelitní telefon? Jak to, že náklaďákem to nešlo, ale klacíkem kousek odloupnul? Samozřejmě i tady musí nacpat diverzní sračky… naprosto nelogicky, hlavně že tabulkám bylo zadostiučiněno.  A mohl bych pokračovat i dál… ()