Leo se ujme černého kocoura, ale s ním si domů nevědomky pozve zlo – a taky tajemnou ženu. Rodericka sužují děsivé halucinace. (Netflix)

Anderton

Zatiaľ najväčšie psycho a pri prípadných opakovačkách možno viacerí tento diel radšej, pre vlastné psychické zdravie, preskočia. Opäť sa venujeme na začiatku predchádzajúcej smrti a na konci nás čaká ďalšia, čiže formula je už dosť priehľadná, avšak jednotlivé diely sa od seba našťastie dosť odlišujú. V The Black Cat nechýba ani čierny humor a nemyslím tým iba problémy s mačkou, viď návšteva manželky v nemocnici. ()

William_

Tak pomalý a vleklý průběh jsem osobně tedy nečekal. Postavy až na detektiva a vypravěče nesympatické a nezajímavé a to celé v ubíjejících 60 minutových stopážích. No zatím velké zklamání. ()

kenkaku

Jako fakt zkoušel otisky a rozpoznání obličeje? Nemluvě o tom, že se zavřenýma očima nefunguje ani, když nemáte xischt na kaši… (si to doma vyzkoušejte). Tak samozřejmě, že musel proběhnout homo-sex (napříč barevným spektrem, ať máme tabulkově odškrtnuto na více frontách). Děj se plácá kupředu neskutečně nezáživně a jediné co (řekněme tradičně) stojí ta to, je myšlenka s kočkou a Thorovým kladivem. ()

molcan2

Vplyv minulosti v prípade Rodicka je viac ako jasný. Leo sa pokúša vyriešiť problém a výsledok je jednoducho desivý. Pre Vicu sa všetko zdá také jednoduché. A to je zárodok predpokladaných problémov. Stáva sa jasným spôsob využitia univerza vytvoreného Edgarom A. Poeom, a možno práve to je základnou devízou epizódy. Epizóda ponúka presný portrét dokonalej pomsty, s nádychom Jobovej drámy, s jednoduchými črtami ceny moci a hry na zdanie a zraniteľnosti nového Kanea , v tomto prípade Rodericka Ushera. Dobre zahraná , definuje ju sila ilúzií , ničiaca bota Lea a jeho otca. ()

warrenur

Vysledny dojem z epizody: neberte drogy, mozete halucinovat a konat nepricetne. :) Scena s havranom, ked stara "sestricka" na cele klanu prisla pred klub z minulosti, bola paradna. "Even harder....to do the RIGHT THING". Prednaska mladeho Augusteho Dupin-a k starostlivym stradajucim rodicom z minulosti bola az filozoficko-poviedkova. Prevzata frazicka od grazla z minulosti "Sir, yes sir!" bola vybornou a uspokojivou ukazkou charakteru hlavy rodiny, Roderika Usher-a. :) Velmi podarena a atmosfericka epizoda. Dogs all the way. ()

helraiser

Tak jo co si budeme říkat nejlepší na celém dílů jsou prostě ty halušky. Nevím, ale je to v podstatě na jedno brdo, se samostatným Poem a jeho dílem to má společného akorát tak název. Zatím je to za očekáváním. ()

HarryCameron

Škoda, že nie je možné dať len dve a pol ☆ Aj táto časť mi len potvrdila, že toto je len priemerný- aj keď často skôr podpriemerný - seriál. Neviem či to bol zámer tvorcov, ale scény s čiernou mačkou ma skôr rozosmiali, než vystrašili. A miestami mi to dokonca pripomínalo Scary Movie 2. ()