Reklama

Reklama

Epizody(4)

Obsahy(1)

Tvůrci ikonického internetového seriálu sKORO NA mizině přichází s novým seriálem Liga mužské moudrosti, který je opět financován pouze z finančních příspěvků svých fanoušků. Tento útok na hyperkorektnost přinese nejen nové téma, ale i nové herce, jakými jsou například Michal Isteník, Eva Leinweberová či Tomáš Havlínek. Kreativní tým a Jiří Langmajer však i nadále zůstávají. Hlavní myšlenka seriálu je, že se tvůrci musí postavit proti hyperkorektnosti současné doby, proti špatně podanému či zneužívanému fenoménu #metoo a tak dále. (Filmové studio Dolní Vítkovice)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (40)

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Popravdě řečeno bys tu měl mít i třetí genderově neutrální hajzly." ________ Ok, vezmu to z druhýho konce. Pokud jsem tomu porozuměl dobře, tvůrci populárního internetovýho seriálu 'sKORO NA mizině', režisér Vladimír Skórka a scénárista Petr Kolečko, se pokusili natočit další internetovou sérii s názvem 'Liga mužské moudrosti', která je koncipovaná jako reakce na cancel culture a politickou korektnost. Asi jsem moc velká sněžná vločka a sluníčkář (lol, koho to sere), ale přišlo mi, že z toho nakonec vzešla taková ostravská low-budget kopie seriálu 'MOST!'. Jenže zatímco seriály 'MOST!' i 'sKORO NA mizině' perfektně pracovaly s českým humorem, ironií a nadsázkou, tady maj komediální džouky tah na branku leda tak pro voliče Volnýho bloku a SPD. Není to sice tím, že politickou korektnost taky považuju za úlet, ale většina fórů stylu "romové a LGBT bad" je tak neuvěřitelně prvoplánová, primitivní, a snaží se být "politicky nekorektní" tak debilně, až to ani vtipný není. Celkově ani nelze poznat, co je tvůrčí záměr a co zase obyčejnej faux pas. Jestli bude divák s tímhle seriálem sympatizovat taky dost záleží na jeho světonázorech a vkusu, což není moc dobrá vizitka. Co naplat, čecháčkům a flaztencům se to bude nejspíš líbit. Každopádně jsem zvědav, jak dlouho tenhle projekt zůstane naživu. Dost mě taky udivuje, co tady dělá tak talentovaná herečka Pavla Gajdošíková. Langoš samozřejmě nesměl chybět. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Zatím pomalejší rozjezd, druhé Skoro na mizině to není. Přesto je hezké vidět pár známých tváří v podobném projektu. V něčem se to podobá Mostu, ale není to taková sranda. Sledujeme partu ostravských chlapů, kteří tráví čas převážně filozofováním v hospodě. Proti jejich kecům a přístupu se postaví jejich ženy, které už se sebou nechtějí nechat zametat. Jak to bude dál se uvidí. "Ty Xeno na baterky." ()

Reklama

Zagros 

všechny recenze uživatele

Stejně jako většina ostatních jsem se dostal na Ligu mužské moudrosti přes Lajnu a sKORO NA mizině. Po úspěšných projektech jsem byl zvědavý, co nového nám Vladimír Skórka a jeho tým přinese. Na začátek musím říct, že poslední dobou už mě neustálá korektnost leze na nervy. Je toho moc a jsem velmi rád, že žiju v ČR, kde se k tomu přistupuje vcelku rozumně a není to jako hysterie v Británii a Americe. Je jen dobře, že se právě do tohoto tématu tvůrci nekorektně opřeli. Tohle by v Británii nebo v Americe vzniknout snad ani nemohlo. Za to mají body k dobru. Jinak to bohužel jde už kvalitou o level níž. Zejména proto, že to nevychází z reálné situace. Například Míráci to snad ani nehráli, ale jednoduše si to prožili a pak to umně zdramatizovali. Tady už je to napsané a je to vidět. Všechny situace a dialogy jsou sice místy stále vtipné, ale je to tlačené na sílu a je toho moc najednou. Občas mě přijde, že už i ty nadávky jsou tam dané jen aby tam něco bylo. Jako krátkou oddechovku na pobavení to ale beru a nechávám jim tři hvězdy. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedna za Pavlu Gajdošíkovou, šikovnicu, jinak křeč vyvařená, ubohá. Nekorektní počiny oblibuji, ovšem bez českého tlačení na slezskou pilu. Mírovské sKoro se nekoná ani omylem, Most zůstává v tomto směru veledílem, seriálový Okresní přebor zázračným zjevením formanovského střihu. Jo a aby se rozumělo: OSTRAVA!!! To znáči, že scenaristu, ani kašparu z PrahE netřéba. Tu su syncy šikóvni, aj děvuchy. U nas srandu piše život sam, stači v cuklach rano vyběhnut do Vendy a nařehtaš sa jak cyp, nimusiš čučet na juťub, bo v každe knajpě fiči lével jak hovádo, kery nemaš šajn ani pohopit. A to buď, kurwa, rád, že davno zburali U slunca, bo tam toto pustit, tož to bys co zažil! Fčil už teho neni, ale sveho času skleněne popelníky litály kolem hlavy pinglovi, aj na motorovku došlo a fšecko dřevo sa popílilo. Stoly, židle, bitky jak hovado.  Ni v noci, normalka rano po šichtě. Ceš točit nekorektně? Tož sa zajímaj a něvymýšlaj umněle, trápne bludy pro debíly. Je jásne, že každy musi robit, kura ale musi to mnět fazonu a ksychty šecky od nas, bo jinač se ti na to mistni vyseru a pošlu ťa do regionalneho prostoru, kery každy ostravak vklada do věty na místo spojky. Bo žadny Ostravak ze sebe něněcha robiť toto mamrdstvo. Tož gdě zme. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

1* Docela jsem se těšil s čím novým přijdou autoři SKORO NA mizině a po prvním díle je to u mě velké zklamání, které se ani vzdáleně nepřibližuje humoru předchozího pořadu. Sice chápu, že si chtěli udělat srandu ze současné přehnané korektnosti, ale u mě to nezabralo a vtípky vyznívají do prázdna. Navíc chybí hlavní členové divadla Mír tak je to dost nuda. Zkusím ještě druhý díl a uvidí se …. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] … A zase nutné BLÁBOLENÍ u kratších komentářů nakonec, kvůli zdejšímu omezujícímu pravidlu pro recenze (vysvětlení najdete v mém deníčku) ... BLA BLA BLA BLA BLA BLA ()

Galerie (47)

Zajímavosti (1)

  • O tom, jak se bude seriál vyvíjet, měli diváci možnost hlasovat prostřednictvím YouTube. (Diego75)

Reklama

Reklama