Akce: Sešit 1 (E04) (epizoda)

Sci-Fi / Rodinný / Komedie

Československo / Francie / Švýcarsko / Západní Německo, 1983, 29 min

Komentáře uživatelů k epizodě (2)

"Nic nehasit! Nemáme právo měnit historii." Záchrana sešitu nevyšla, s laserovou pilkou děda Drchlík "zarovnal" plot a Karas se opil z polévky. Návštěvníci umí i víc, ale mě baví jejich hasičské výkony a samozřejmě Káťa v rybníku.(18.1.2017)

4. díl Moje postřehy chronologicky v díle ((moje poznámky a úvahy k postřehům)) .... Ještě čouďáček! ((A jsou kompletní do akce)) .... ((Rodinný dům Bernauů, který právě hoří byl v době natáčení domem určeným k demolici - Brno Židenice Bráfova ulice č. 4. Dnes je na tomto místě jižní násep nadjezdu Žabovřeské ulice (E461 + I/42) přes silnici Horova)) .... Máme modernější uniformy. Za všechno může CML... ((Hasičské uniformy Návštěvníků byly díky chybě CML z první republiky - poznáváte? - CML měl zřejmě 1. republiku jaksi v oblibě viz 12.díl - Richard má uniformu velitelskou se stříbrnou helmou a ostatní helmy černé)) .... Nic nehasit! Nemáme právo měnit historii... Který blbec tam zaparkoval ten bílej vůz?! .... Ochrana proti plamenům ((vypadalo to podobně jako "sprcha" v prvním díle - vzpomínáte? - modré záblesky objely tělo od zhora dolů)) .... Všechny věci Bernaouvých se stěhovaly ke Kvasničkům. .... Schody hasili Návštěvníci pomocí jejich "F1". Potom se musely opět zapálit (Salamandrem) - aby se historie neměnila (nebo co nejméně) .... Tady to ještě celkem jelo podle plánu. .... Sešit ve skrýši není! .... ((Káťa v hasičské uniformě je velmi sexy - pánové posuďtě)) .... Akademik Richard sám omylem hodil, aniž by to potom kdy zjistil, Adamův sešit s "nějakými akty" (ale byl to on, ten sešit) do ohně. .... Návštěvníci ukořistili Adamovu aktovku se sešity a vezou ji údajně ke Kvasničkům ((ovšem jedou na druhou stranu)). .... Nežhavit... co chete vysílat, že nic nemáme a že tady musíme zůstat? .... Lada Niva měla v úpravě i otáčení tzv. "na pětníku" kolem svého středu. .... "Génius 20. století... ať vyklopí, co ví a nemusíme nic hledat!... Ještě neví, že něco ví. Bude génius až si to uvědomí, že ví. Chápete?" .... Nepít, nejíst, neví se co v tom je... Strašně to pálí, ale hřeje! ((Karas pil zřejmě poprvé slívovici)) .... Pilulka pro likvidaci jídla. Po vhození pilulky do talíře například s polévkou bylo do sekundy po polévce a beze zbytku. .... ((název pilulky asi i dále nezmíněný, animace Švankmajer)) .... Laserová pilka, kterou Návštěvníci ztratili a dědek Drchlík našel, měla zřejmě břit i jako klasický nůž. .... A dobře posloužila pro ořezávání klacíků do špičky na opékání buřtů. .... Je tu krásně, doma by se člověk díval na čtyři telestěny, přepínal 100 programů... ((jak nadčasové, že? např. k letošnímu roku 2019)) .... Všiml jste si, že všechny ty písně jsou o lásce? Vlastně se za těch 500 let ani tak moc nezměnilo. .... Posledně když jsme u nás humidovali, tak jsme si říkali, že... ((Káťa nedořekla... humidování dále přesně neobjasněno))(1.9.2019)