Šílená noc

• USA Violent Night (více)
Trailer 4

Trávit Vánoce s dominantní matkou (Beverly D´Angelo) jen proto, že je nechutně bohatá a že potřebujete, aby „pustila chlup“, je samo o sobě solidní peklo. Když ale rodinu krátce před štědrovečerní večeří přepadne ozbrojený gang, jehož členové si přejí k Vánocům obsah rodinného trezoru, nastává krize, kterou si nikdo neuměl představit. Naštěstí k přepadení došlo právě v onen kouzelný večer, kdy i otrlí pragmatici aspoň na chvíli věří na zázraky. Je to zároveň noc, kdy jistý vousatý chlapík v červenobílém oblečku prolézá komíny, aby lidem nadělil dárky. Santa Claus (David Harbour) je v tomhle filmu životem unavený cynik, který chce mít svou nejtěžší každoroční šichtu rychle za sebou. Že se ocitl v domě, kde ozbrojenci drží rodinu jako rukojmí, mu zpočátku vrásky nedělá, jenže pak ho začne o pomoc prosit nejmladší rukojmí, malá holčička, která na něj ještě věří, a tak si vyhrne rukávy a začne úřadovat. Věřte tomu, že naštvanému Santovi byste se nechtěli dostat do rukou. Tichá noc se zpívat určitě nebude, protože tenhle Santa není žádný svatoušek. (CinemArt)

Trailer 4

MrHlad

Parta zabijáků se rozhodla zkazit Vánoce rozhádané rodině a zachránit je může jen Santa Claus. A tenhle pupkatý vousáč se rozhodně násilí nebojí. Tommy Wirkola se sice ve svém akčňáku trošku pomalu rozjíždí a možná si až příliš hraje s žánry a vánočními klišé, ale včas zvládne přeřadit do módu, v jakém ho máme rádi. David Harbour je tu evidentně ve svém živlu, akční scény jsou plné nápadů a přehledně natočené, humor černočerný a odkazy na Sám doma a Smrtonosnou past taky potěší. Ideální alternativa k Popelce. Více zde. ()

Algernons

Když si půjčíte to nejlepší ze Sám doma, Smrtonosné pasti a do středu dáte sympoše Davida Harboura, tak dostane zaručenou povedenou jízdu. Kromě toho, že Šílená noc naděluje solidní našláplou akci, která Rko využívá na max, je to zábavný a vtipný, tak to ani nezapomíná, že je to Vánoční film a má to správné emocionální jádro, které tvoří vyhořelí Santa z dnešní konzumní doby, kde se na Santu nevěří a malá holčička, která Santu zbožňuje! Líbilo se mi, že to koncept akčňáku se Santou využívá fakt hodně a nejrůznější zabití jsou kreativní, zajímavý a hravý, stejně tak to, jak Santa využívá své znalosti a Vánoční magii! Je to nějaká revoluce nebo skvost? Ne! Ale poctivý akčňák co servíruje přesně to co slibuje. Šikovnější tvůrci by z toho možná vytěžili o něco víc, ale i tak je to extrémně zábavná jízda a pokud už se člověk přece jen trochu přejedl Sám doma a Die hard, tak tohle je alternativa, která neurazí a možná i lehounce nadchne! 7/10! Více ZDE! ()

verbal

Hvil i matthet, Wirkola. Patrně z důvodů polní trávy se Tomík poprvé zcela vydal do pokroucených degenerativních rukou produkce Spojených sráčů a hned má na kokontě první totálně žluklou mrdku. Hlasitým, bublavě táhlým prdem vypuštěný pravý duch amerických Vánoc neboli přitroublé, kýčovitě patetické svinstvo, jež patrně sjelo ze stejného pásu obsluhovaného ukrutně nevtipnými a neinventivními konzumistickými dementy jako naprosto stejná retardace - Krampus, táhni do piče! a které rozhodně nevytrhlo ani těch pár rádoby brutálních zabití, ani čerstvá kosa z Klauzových saní na hlavu udivené, v Satana nevěřící báby. Wirkolo, Wirkolo, tak takhle by to nešlo! Okamžitě si vytáhni hlavu z prdele, mazej zpátky do Evropy a já tu zatím budu úpěnlivě doufat, že ti ten otylý sobomrd nesežral koule kompletně. ()

Enšpígl

No tak Smrtonosná past dostala svýho vánočního krutýho brášku, ne že by se první dvě pasti neodehrávali na vánoce, ale tady MClana nahradil přímo Santa což je adekvátní náhrada, taky chlastá, taky je nasranej na celej svět a když se nasere, tak pro samé mrtvolky není kam flusnout. Film má klasický houpačkový vývoj, kdy někdy je velezábava začátek zábavná super pecka - nuda- santa se rozakční- nuda- santa se rozačkní- malé dítě předvede epizodu samo na půdě - nuda - santa se doakční z toho je jasný, že klíčový je postava Santy, pokud je pozornost zaměřena na někoho jiného. vyjma půdní epizody zábavnost jde prudce dolu. Ovšem i když jsem měl tak trochu santa die hard dejavu docela jsem se bavil a to u filmů, kde hlavní postavou je santa opravdu nebývá moc často zvykem. ()

T2

║Rozpočet $20miliónov║ Tržby USA $37,676,925║ Tržby Celosvetovo $57,833,925▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Santa Clause je Sám doma v Smrtonosnej pasci! Nuž ho-ho-ho Tommy Wirkola a ďalšia konina ako mraky. Ako smršť okopírovaných nápadov a jemu vlastných krvavých jatiek. Toto mohla byť kultová záležitosť, keby to nebolo také urvané od buka do buka. Určite sa z toho dalo vyťažiť, ďaleko, ďaleko viac. /50%/ ()

• Po závěrečných titulcích následuje krátká scéna. (KaterinaSkop)
  • Postava jménem Thorp (Mike Dopud) je odkazem na Rodericka Thorpa, autora knihy „Smrtonosná past“. Stejnojmenný film inspiroval tvůrce Šílené noci. (HellFire)

Související novinky

Šílená noc s drsným Santou dostane pokračování

Šílená noc s drsným Santou dostane pokračování

27.01.2023

Jako Smrtonosná past, akorát se Santa Clausem místo Johna McClanea. Tak zhruba tak nějak by se dala shrnout povedená akční komedie Šílená noc od norského šikuly Tommyho Wirkoly (Jeníček a Mařenka:…