Šílená noc

• USA Violent Night (více)
Trailer 4

Trávit Vánoce s dominantní matkou (Beverly D´Angelo) jen proto, že je nechutně bohatá a že potřebujete, aby „pustila chlup“, je samo o sobě solidní peklo. Když ale rodinu krátce před štědrovečerní večeří přepadne ozbrojený gang, jehož členové si přejí k Vánocům obsah rodinného trezoru, nastává krize, kterou si nikdo neuměl představit. Naštěstí k přepadení došlo právě v onen kouzelný večer, kdy i otrlí pragmatici aspoň na chvíli věří na zázraky. Je to zároveň noc, kdy jistý vousatý chlapík v červenobílém oblečku prolézá komíny, aby lidem nadělil dárky. Santa Claus (David Harbour) je v tomhle filmu životem unavený cynik, který chce mít svou nejtěžší každoroční šichtu rychle za sebou. Že se ocitl v domě, kde ozbrojenci drží rodinu jako rukojmí, mu zpočátku vrásky nedělá, jenže pak ho začne o pomoc prosit nejmladší rukojmí, malá holčička, která na něj ještě věří, a tak si vyhrne rukávy a začne úřadovat. Věřte tomu, že naštvanému Santovi byste se nechtěli dostat do rukou. Tichá noc se zpívat určitě nebude, protože tenhle Santa není žádný svatoušek. (CinemArt)

Trailer 4

sochoking

Pritrúbla zábava určená malým faganom,  ktorí fuckujú snád' už od desiatich rokoch! Hoci scénka s Jimmym po vyletení z komínu nemala chybu, bolo to to naj z celého filmu,  pri ktorom som sa nedokázal, bohužiaľ, absolútne uvoľniť a brať ho s nadhľadom a istým humorom. Navyše sprievodné songy ma neuveriteľne pri  akčných scénach srali! ()

Marceloo

Zámožná rodina Lightstoneovcov sa stretáva počas Vianoc. Nikto tu nie je preto, aby si užil čas s rodinou. Jediné, čo všetkých zaujíma, je rodinné bohatstvo. Na to si brúsi zuby aj banda násilných zločincov, ktorí si pre svoju lúpež vybrali práve túto noc. To ešte netušia, že ich vyruší Santa Claus, ktorý striktne dodržiava odmeňovanie dobrých a trestanie zlých. - Príjemné koncoročné prekvapenie od hororového veterána Tommyho Wirkolu. Trochu som sa obával, či ho nebudú v USA citelne obmedzovať, ale dopadlo to výborne. Aj keď to nie je vyslovene šialenosť na štýl Dead Snow, má to od začiatku do konca svižné tempo, nádhernú myšlienku o detskej viere, vysoký bodycount (aj keď trochu zamrzí viacero vraždiacich scén doslova vykradnutých zo série Wrong Turn) a pohodovú sviatočnú atmosféru, pri ktorej namiesto medu tečie krv. Každý rok to asi pozerať nebudem, ale raz za čas sa k tomu počas sviatkov určite vrátim. ()

TheEvilTwin

Merry fuc*ing Christmas!! David Harbour aka alkoholik Santa s temnou zabijáckou minulostí (chválím super background origin story!!) lítající si se soby hvězdnou oblohou a močící na obyvatele pod ním versus parta zabijáků v domě s rodinou, která se vzájemně nesnáší? Fuck yes! Tohle je nekompromisní John Wick ve vánoční verzi a jednoznačně nejlepší dáreček, který bych si na konec roku mohl přát. Humor jede o stošest, je správně perverzní a neslušný, ale hlavně je parádně zakomponovaný do probíhajícího děje a působí přirozeně a ne na sílu tlačený. Už úvodní sekvence, kdy chodí Santa po domech a místo dárečků vyvádí všemožné nechutnosti uzemnila celé kino do sedaček a dala jasně najevo, v jakém duchu se bude zbytek filmu nést. Všechny postavy přepadené rodiny jsou archetypově skvělé charaktery od rozmazlených spratků, přes vtipné ňoumy až po ty správňáky a stejně tak parta zabijáků s přezdívkami jako jsou Cukroví či Perníček dostávají dostatečný prostor a skvěle baví! Film si bere to nejlepší z podobných Wick žánrovek, balí to do excelentního vánočního kabátu a velmi šikovně pracuje s vánočními motivy, a tudíž o mordy pomocí světýlek, ozdobných řetěžů, vánoční hvězdy, rampouchu, bruslí či betlémského ježíška není nouze. Jednoznačnými highlighty jsou pak sekvence ve stylu Sám doma (!!!!!) nebo Thorovo řádění s kladivem, kdy divák neví, jestli se dřív od srdce smát, nebo v duchu sténat nad násilností. Violent Night je doslova chuťovka na konec roku, která krom pár sentimentálních emocionálních rozmluv nemá hluchých míst, dokonale kombinuje násilí, parodický humor, vánoční atmosféru a rodinnou komedii v sakra velkém stylu a musím uznat, že takovouhle zábavu jsem nečekal. Tommy Wirkola to prostě dokázal. ()

Claw

David Harbour jako Santa Claus, který nakopává zadky, je vše, co na Vánoce v úžasné sváteční komedii potřebujeme. „Šílená noc“ si zaslouží své místo tam nahoře vedle všech ostatních známých vánočních klasik, z nichž si tento film vypůjčil několik prvků. Obsahuje zářivé odkazy a chytré nástrahy ze „Sám doma“, koncept zločinu s rukojmími jako ve „Smrtonosné pasti“, trochu temné zábavy z „Dej si pozor!“, stejně jako hlášky a dětem nepřívětivý humor ze „Santa je úchyl!“. Jednou z nejsilnějších a nejsvěžejších částí filmu je, aniž bychom to všechno rozebírali, divácky brutální násilí a šílené gore. Pokud jste viděli nějaký humor, na kterém se v minulosti podílel herec David Harbour, například všechny jeho vtipné scény a vtípky ve „Stranger Things“, je zřejmé, že je klíčem k zábavě v této napínavé vánoční akční komedii. Hraje opravdu vtipného, ale zároveň nadávajícího a násilnického Santu, který je nesmírně sympatický a neuvěřitelně zábavný na pohled. Není to však falešný Santa z obchoďáku jako ve filmu „Santa je úchyl!“. Tohle je milý, temný film pro odrostlejší, kteří stále věří v kouzlo Vánoc. Někteří lidé si stěžují na to, že rodina v tomto filmu je občas příliš svérázná a protivná, což rozhodně je, a obzvlášť když na ně někdo míří zbraní, ale to je další zábavná stránka filmu. Když zrovna diváci nejsou s Harbourovou fantastickou postavou Santy, jsme buď s vážně se chovajícími žoldáky, nebo se bavíme uvnitř s rodinou. Jediným aspektem, který působí opravdu nedotaženě, je fakt, že celý film tak nějak drží pohromadě jen díky tomu, že Santa je motivován k záchraně rodiny, protože komunikuje přes vysílačku s malou holčičkou. Ale na to, že jde o sváteční film, je „Šílená noc“ něco, co byste rozhodně měli vidět. /85%/ ()

pornogrind

Klasicky jsem si na Šťedrej den přivstal(přes den toho času moc není) abych si nadělil nějakej ten dárek v podobě vánočního hororu. Měl jsem sice nachystanej jinej film a Violent Night jsem si chtěl nechat na další Vánoce ale nakonec jsem neodolal a pustil ho už letos. A lepší dárek jsem si nadělit nemohl. Líbí se mi, že Santa sice naděluje(jak dárky tak i drsný KO) ale zároveň sám dostává pěkně na prdel. Není nouze o dobrý hlášky, krev ani gore. Na 5 hvězd to sice není ale určitě jde o jeden z nejlepších(né li nejlepší) vánočních hororů posledních let. Už teď vím, že se k němu budu rád vracet. Tohle je totiž HO HO HOdně dobrá vánoční oddechovka která ke konci připomíná jízdu ve stylu Sám doma. PS: Psychor a LIVINGDEAD o5 se svým hodnocením nezklamali🤣 ()

• Trudy (Leah Brady) si podle Santy (David Harbour) zasloužila místo na seznamu hodných dětí, protože si uklízela v pokoji, poslouchala rodiče, chovala se hodně ke zvířátkům, byla hodná ke všem a pozvala neoblíbené dítě na svou oslavu narozenin. (HellFire)
  • Postava jménem Thorp (Mike Dopud) je odkazem na Rodericka Thorpa, autora knihy „Smrtonosná past“. Stejnojmenný film inspiroval tvůrce Šílené noci. (HellFire)
  • Původně byl snímek naplánován jako velikonoční film, ale tvůrci museli film přepsat na vánoční, protože David Harbour (Santa Claus) odmítl nosit oblek zajíčka. (HanzoBureshi)

Související novinky