Legendární kreslená sci-fi z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let HEAVY METAL byla ispirována stejnojmenným mezinárodním časopisem. HEAVY METAL vtahuje diváka do jedinečného světa zábavy, ve kterém se spolu snoubí film, hudba a výtvarné umění. (oficiální text distributora)

Tsabo

Neumím přesně říct, jakou by to na tu dobu mělo mít animaci, takže prostě uznám, že je to staré. Dále - těšil jsem se na skvělou muziku, ale potěšili mě až v titulkách. Dále - co se mi z animace fakt líbilo, byly holky...nahé holky...spousty nahých holek s hezounkýma kozama. Dále - sice tady vypočítávám omluvy a pozitiva, ale výsledné hodnocení jedinou hvězdou uděluji jen díky těmto pozitivům...jinak mě to...prostě nebavilo. U filmu Heavy metal 2000 bylo uděleno spoustu komentářů, že jeho předchůdce...tedy tento snímek...je mnohem lepší a originálnější a že děj HM2000 je příliš přímočarý...ale aspoň nějaký tam byl. Tato změť obrazů a zdánlivě nenavazujících snímků mě místy nudila tak, že jsem ji skoro vypnul...ale pak jsem se těšil na další kozy a vydržel jsem...myslím, že znovu se na to koukat nebudu, ale už se těším na další pokračování připravované na rok 2014. Snad nová metoda, nová doba a nová hudba budou konečně to pravé, co mě strhne!!! ()

kriplozoik

To muselo být k*revský práce to udělat. A bez počítačů... Některé animační techniky jsem v žádném jiném filmu neviděl. ()

Utnapishtim

Přestože jsem velkým fanouškem Moebia, z jehož estetiky film do značné míry čerpá (především poslední povídka), tohle si zkrátka dobré hodnocení nezaslouží. Animace je celkově dost toporná, scénář primitivní (což je možná účel, ale i tak), ale nejvíc mi vadilo, že si film hraje na něco co není - snaží se být animákem "pro dospělé", vizuálně spadá ale někam k animovaným Transformers nebo Masters of the Universe a příběhově je někde na úrovni fantazií patnáctiletého puberťáka. Nechápu, co z něj dělá takový kult, protože těch pár odhalených koz to asi nebude. ()

maciíček

Čekal jsem hodně a dočkal jsem se. Velmi pěkně sestavený příběh, který dodnes moc nechápu, ale v době, kdy jsem ho viděl prvně jsem ho ani pochopit nechtěl. Jinak nejsem Kenny McCormick a nepotřebuji kočku... 5***** ()

Sangin12

Kouknul jsem na to jen kvůli South Parku, abych věděl o jakou že to legendu jde. Furt nevím o co jde, ale nějak mi to nevadí. Nehodnotím, protože na tohle jsem moc mladý. Ale musím říct že jsem si slušně rozšířil obzory. ()

JC_Gucci

Skvélá animace a hudba, perfektní atmosféra béčkových scifi a fantasy. Nahé děvy, sex s roboty, půlení mečem. Velmi okatě inspirováno mnoha díly, které přišly předtím a zároveň tento film inspiroval mnoho děl, která přišla potom. Tento film zraje jako víno a čím bude starší, tím více bude doceňovaný v kontrastu k současné populární kultuře. ()

DanielT

Nekorektní, nekompromisní, sexuální a násilnické. Komu tohle v dnešních komiksových filmech chybí, pak je tenhle kultovní kousek jasná volba. Teď trochu kritiky, jednotlivé dějové linie nejsou vždy návazné a na animaci je leckdy znát zub času, ale upřímně, fanoušek přivře oko, protože dnes už by tohle asi nikdo nenatočil. V současné době k dostání na Netflixu. ()

sourekm

Připomíná mi to časopis Kometa. Nejde ani tak o příběh jako spíš o efekt bizarní vizualizace podobné jako u Pink Floyd - The Wall. ()

Grimes

Tenhle film byl pro mě spirituálním a umělecký zážitkem a nikdy nezapomenu na první setkání s tímhle filmovým dílem. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

04.03.2022

S Fincherem to bude metal

S Fincherem to bude metal

18.03.2008

Black? Death? Thrash? Ne, klasický Heavy Metal. Zapomeňte však na tvrdé kytarové riffy, David se nevrací k režírovaní hudebních videoklipů. Tohle vlastně nemá s muzikou vůbec nic společného. Heavy… (více)