Heavy Metal

• Kanada Heavy Metal (více)
Trailer

Legendární kreslená sci-fi z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let HEAVY METAL byla ispirována stejnojmenným mezinárodním časopisem. HEAVY METAL vtahuje diváka do jedinečného světa zábavy, ve kterém se spolu snoubí film, hudba a výtvarné umění. (oficiální text distributora)

Trailer

novoten

První delší příběh, tedy přepálený neonoir Harry Canyon, baví, překvapuje a velice rychle vtahuje. Jenže když nečekaně skončí, spustí se lavina nejen nečekaných, ale v první řadě nudných až podivných segmentů na úrovni pubertálních skečů s humorem na první dobrou. Až finální Taarna, inspirovaná vším možným včetně mého oblíbeného Johna Cartera, je najednou klidná, ve fantasy tématech se vyžívající a místy téměř filozofická. Věřím, že spoustě diváků celý koncept trochu shodila, pro mě celý film zachránila. Zmiňované segmenty si zaslouží z osmdesátek vyskočit i do dnešní doby, o zbytku už ale nechci nikdy slyšet. ()

Slasher

Odvázaná animovaná dospělárna o zlovolné zelené kouli, plná sexy prsatic. Když vezmu v úvahu mix všech ingrediencí, kupodivu to nepůsobí příliš béčkovým dojmem. Animace je už na dnešní poměry taková zamrzlejší a level zábavy značně kolísá. A preferoval bych jeden velký příběh namísto několika, odehrávajících se na různých místech vesmíru a s různými charaktery (krom koule, ta to alespoň trochu pojí dohromady). Jinak ale ucházející fantasy. Nakonec, každá taková kreslená sprosťárnička přijde vhod... [HD] ()

Djkoma

Setkání tvrdé hudby a animace dostává v Heavy metal nový rozměr. Hudba, kterou bych si asi nikdy nepustil sám od sebe působí extrémně trefně ve snímku, který je složen z povídek o tom, jak zlo dokáže ničit lidi a nejen je. Skrze mladou dívenku poznáváme pravdu o zelené kouli, která skrze čas a prostor ničí dobro v lidech. Bohužel jsou povídky dost nevyrovnané. Například mě potěšila vize New Yorku budoucnosti, která je špinavá a velmi nepříjemná a naopak mě zklamal soud vraha v budoucnosti. Nevyváženost je velký problém, pokud vám do všeho hraje stále skvělá hudba a vy jen prostě někdy sledujete nezajímavý a předem jasný příběh. Přesto všechno jde o jedinečný experiment, který spojuje dříve nespojitelné do koukatelné podoby, která si najde diváky. Zaslouženě. ()

Fr

ZAČALO TO TÍM, ŽE JSEM NAŠEL ZELENÝ METEORIT. ČETL JSEM, ŽE V ATMOSFÉŘE SHOŘÍ MNOHEM MENŠÍ OBJEKTY. TENHLE KDOVÍ PROČ NESHOŘEL......“ /// Holky, co do TOHO jdou naplno, UFOni vydávající se za Američany a symboly Ameriky zjevující se při orgasmu. A když muž neuspokojí ženu, tak zemře (– PROSTĚ SCI-FI!). Tohle asi děti nepochopí. Nejsem fanatik do anime. Možná i proto říkám - ,,JE TO STARÝ!“ Příběh není dost zlej, muzika pořádně tvrdá a kyselo dost kyselý. Z nahejch animovanejch bab už (ve svým věku) unešenej nejsem (možná v 80tých letech....). Jestli někoho nadchne výše uvedený, nechť naklikne o hvězdu víc. ,,AŤ JI SVÁŽOU A UMYJÍ. PAK MI JI PŘIVEĎTE!“ ,,A CO S TÍM PTÁKEM?“ ,,ZABÍT!“ Lidstvo prostě zachrání ženská s ptákem. Příznivci anime budou asi spokojenější než fandové Heavy metalu. A já? Já raději něco epištějšího. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem taxikář, kterýho neustále někdo přepadává. 2.) ,,JESTLI SE TI NA MĚ NĚCO LÍBÍ, RÁDA TI TO DÁM“ - to je věta pro chlapa a pro Ozzáka – to musím slyšet! 3.) Chtěla bych robota s obřízkou. PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ * ()

• V povídce „Grimaldi“ (5. minuta) můžeme na stěně spatřit stylizovaný obraz „Slunečnice“ od Vincenta Van Gogha. (Petsuchos)
  • V roce 2000 byl natočen druhý příběh nazvaný jednoznačně Heavy Metal 2000 a roku 2011 oznámil Robert Rodriguez na stránkách Comic Con San Diego, že koupil filmová práva na Heavy Metal 3. (Terva)
  • V titulcích je jako hlas vůdce Barbarů uveden Vlastra Vrana, ale správně je to Vlasta Vrana a je to kanadský herec narozený v Norsku českým rodičům, kteří se do Kanady přestěhovali v jeho čtyřech letech. (Petsuchos)

Související novinky

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

03.03.2022

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje 9. března pražskou část festivalu v kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní filmové soutěže, legend žánru a…

S Fincherem to bude metal

S Fincherem to bude metal

17.03.2008

Black? Death? Thrash? Ne, klasický Heavy Metal. Zapomeňte však na tvrdé kytarové riffy, David se nevrací k režírovaní hudebních videoklipů. Tohle vlastně nemá s muzikou vůbec nic společného. Heavy…