Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Život primáře oddělení speciální diagnostiky se jednoho dne fatálně změní! Nesnesitelně pedantský primář Ondřej Frank je prvotřídní kapacita ve svém oboru. Pacienti jsou pro něj ale jen čísla a diagnózy, jejich osobní život ho nezajímá. To se mu stane osudné poté, kdy na jeho oddělení zemře jeden z pacientů. Okolnosti této smrti nastartují v jeho životě zvrat, díky němuž už nikdy nic nebude jako předtím. (TV Nova)

(více)

Recenze (33)

octopuska 

všechny recenze uživatele

Ač neholduji české tvorbě a seriálové, už vůbec ne a z Novy na mě jdou většinou mrákoty, tak tohle je světlá vyjímka a přilákal mě hlavně alfa samec Maštalír, kterého, už delší dobu sleduju. Tohle se povedlo a příběhy z nemocničního prostředí s dobrým scénářem a herci, ještě navíc s bonusem podle skutečnosti, většinou bývají trefa do černého. Trochu mě děsí délka seriálu, aby se nezačalo vařit z vody a nešlo to celé do háje, ale snad si to laťku kvality udrží do konce. Musím říct, že každý díl má dost silný příběh a s osudy personálu nemocnice se prolínají s osudy pacientů a oko uroní nejednu slzu nad dojemnými příběhy. Musím ještě také zmínit slizkého záporáka Sýkoru v podání Dvořáka, z kterého mám pocit, že se dost kámoší s chlastem, neboť je stržený, jak závit.  Je takovým novodobým Cvachem. Odporná role, ovšem geniálně zahraná a umocňuje ji ještě odpornější Saidlová v roli manipulátorské čubky. Jejich společným cílem je likvidace výtečného primáře Franka s pošramocenou reputací. A právě to z něj dělá toho sympaťáka, kterému držím palce. Má své kostlivce ve skříni, kteří vylízají, jak houby po dešti a dostává jednu lekci za druhou. Takže jsem zvědavá, jak tohle vše dopadne a jak z toho nakonec Frank vyvázne. ()

velkyvezir 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hálo, Novo, my co jsme viděli House M.D., jsme ještě naživu! Jinak já být ředitelem té nemocnice, tak to oddělení okamžitě zruším pro neefektivitu (jedním pacientem se zabývá vždy alespoň polovina lékařů???). Ano, na seriál se příjemně dívá, děj ubíhá, ale když se člověk nad ním zamyslí skutečně objektivně, tak mu neunikne již zmíněná efektivita, opakující se chybné postupy (např. nedostatečná vstupní anamnéza)... Ano, je to seriál bla bla bla, ale že deset let od skončení House bude někdo toto opakovat...? ()

Reklama

kitsuchan97 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

*8/10* Ač název seriálu zní zbytečně moc jednoduše a lacině, tak samotný obsah se zdá být přece jen o něco zajímavější .... Alespoň tomu tak nasvědčuje první díl, kterému se povedlo efektivně představit základní zápletku, prostředí nemocnice, jednotlivé charaktery a náznaky vztahů mezi nimi. Nechyběly ani skvěle zahrané emotivní scény. Zatím to vypadá velice slibně a jsem zvědavá, kam se bude seriál dál ubírat. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dlouho jsem obcházela kolem tohoto seriálu a hodně se bála. Naposledy jsem něco z produkce Novy viděla již dávno, ale pachuť hlouposti mi dodnes z toho díla zůstala na patře. Ale první díl mě jednoznačně překvapil, občas se i Nova splete a natočí něco, za co se nemusí stydět. Výborný otvírák, jen se trošku hůře vyrovnávám s tím, že Jirka Dvořák je zde v roli odporné svině. Samozřejmě je to svině naprosto dokonale zahraná, to není žádné překvapení. Překvapením je, že Dvořák není jediným výborným hercem na place. Scénář je slušný, režie chvalitebná. ()

Vajonek

všechny recenze uživatele

Tomuhle seriálu jsem se chtěla obloukem vyhnout, měla jsem jednoduše předsudky (novácká záležitost = s největší pravděpodobností blbost). Pak jsem si přece jen řekla, že si to zapnu a zkusím... a nestačím se divit! Seriálů jsem viděla hodně, ale nepamatuji si, že by mě něco takto zaujalo hned od prvních minut. Zajímavá zápletka podle skutečné události, prolínání časových rovin, příjemní herci, příjemná hudba... A Chlap s opravdu velkým CH - už hodně hodně dlouho jsem neviděla v hlavní roli čehokoli někoho, z něhož by charisma a sexappeal takto tryskaly na všechny strany. Chvílemi mě tedy při sledování prvního dílu napadalo, jestli herci v některých místech, dialozích, výrazech už trochu nebalancují na hraně přehrávání a určitých klišé, ale asi jsem se nakonec rozhodla, že to ještě bylo únosné nebo že mi to nevadilo, těžko říct. Každopádně jdu sledovat dál a doufám, že si to udrží vysoko nastavenou laťku. Když ne, tak věřím, že se vyplatí na to dívat už jen kvůli Maštalírovi, protože ten tady fakt stojí za to. :) ()

Zajímavosti (1)

  • Premiéru epizody sledovalo 839 tisíc diváků starších 15 let. (rublik05)

Reklama

Reklama