Tato komedie je především známá jako film, v němž debutoval Jim Carrey, fenomém komediálního žánru počátku devadesátých let. K žánrovému zařazení komedie je ovšem nutné dodat přívlastek hororová - krvežíznivá upírka ze současného Los Angeles se zde totiž pokouší najít tři panice, jako ostatně každý rok, aby zůstala naživu a zachovala si mladistvý vzhled. Pokud se jí to nepodaří do Halloweenu, čeká ji jistá smrt. Hraběnku však trápí jeden problém: je už jí 400 let, a pokud chce stále vypadat jako mladice, musí mít do Halloweenu tři panice - zbývá již však jen týden. Posílá svého sluhu Sebastiana a další tři níže postavené upíry, aby ji kýženého panice našli. To však není v Los Angeles žádná hračka. I Marka souží menší trápení. Strašlivě touží po sexu s Robin, ta si ale dává na čas. Markovi potrhlí kamarádi Jamie a Russ jej přesvědčí, aby odjel do Hollywoodu a někoho tam sbalil, a tak se Mark seznamuje s hraběnkou, která je zde rovněž na lovu. Robin se bude divit… (oficiální text distributora)

Lacike

Tak tato ranná Carreyovka dopadla lepsie ako Earth Girls Are Easy. V prvom rade to nie je tak infantilne stylizovane, ale je to celkom normalna teenagerska komedia okorenena o upirsku tematiku. Dalsim plusom je, ze tentokrat hra Carrey hlavnu ulohu. Je zvlastne ho vidiet v tak mladom veku. Bohuzial tym vsetky klady koncia. Je to dost nudna nenapadita komedia. Celkom slusna zapletka nie je prilis zaujimavo vyuzita a Carrey tu nepredvadza nic co by aspon trochu naznacovalo, ze sa v nom ukryva obrovsky komedialny talent, ktory tak uchvatne neskôr zuroci. Takze vysledok je nemastny neslany film, ktory vas neurazi ale ani nicim nezaujme. 4/10. ()

Tommassi3

"Ó, Marku, nechce se mi věřit, že bys zahodil náš vztah kvůli jedný noci se šoférem, sluhou a šlapkou, co žere knoflíky !!" ;) ()

Terva

Mark Kendall právě zjistil, že žena, se kterou se spustil na jednu noc, straší na tomto světě už hezkých pár století.... První věta ve filmu zní - Vsávej ty ospalko, už se stmívá.......... Sehnat panice v jednadvacátém století je docela fuška - jeden se však najde. Mark Kendal ( Jim Carrey ) - ten s červenou kravatou - se po setkání z hraběnkou začíná měnit. Má raději krvavější maso, spí v bedně, je bledej, celou noc chodí po domě, začíná mu vadit světlo a není vidět v zrcadle. A Hraběnka ( Lauren Hutton ) má zase svoje problémy. CITÁT - Je mo 390 ( 400 ) let. Jsem tak stará, že už si nic nepamatuju........... Taneční kreace v 60 minutě, trvající skoro čtyři minuty je nádherná a povedená. Choreografii dělá Joanne Divito. Soutěž vyhrál Mark Kendal v převleku upíra, prosím potlesk....CITÁT - Ale já nemám žádný převlek........... Dějově asi 50 % a hudebně také. Hudba - John DuPrez. Ke konci to už bylo odfláknuté. ()

Torision

Kouknul jsem se na to jen proto, že mě zajímal úplnej debut Jima Carreyho. A že by to byla nějaká pecka? Pravda, že to celkem rychle uteče, ale co krom toho? Prvky hororu to nemá téměř úplně a jako komedie mě to rozesmálo jen asi jednou. Celkem zábavný scény byly v tom seznamovacím klubu nebo když se Carreymu zdálo o hraběnce, ale nijak třeskutý to jako celek není. Možná, že kdybych na tom byl v osmdesátejch letech v kině, třeba by mě to ohromilo. Ale takhle to kolem mě spíš jen prosvištělo ()

TomX2

Záver nudnejší, od hororu to má ďaleko a na priemerné hodnotenie to veľmi nesiaha, avšak pozerať sa na to dá. Štandardná komédia, kde niektoré vtipy fungujú, iné zas nie a miestami má nábeh na solídne hodnotenie, avšak vzápätí to odvrhne nejaká chybička. ()

blackrain

Jima Carreyho jsem začala vnímat jako herce až od Zvířecího detektiva. Ale už tady ukázal, co v něm dřímá za velký talent. Jeho mimické a pohybové kreace se začaly teprve projevovat, takže žádnou velkou divočinu nečekejte. Pokud ho chcete vidět jako mladíčka, kterého se snaží ulovit přitažlivá upírka, aby mohla být věčné mladá, můžu vám film jedině doporučit. Upíři jsou tu trošku přiblblí, jde přece jenom o komedii, lehkou, odpočinkovou, osmdesátkovou chuťovku se zajímavým námětem. ()

cariada

Další s běžných komedií o školácích co si chtějí vrznout (konečně) , ale vyberou si špatně aspoň jeden z nich (či spíše si ho někdo vybere) krásná upírka co potřebuje panice a jeho krev, ale musí se trikrát napít, což se zdá být lehké, ale zdání klame.... Kluk má svojí přítelkyni, která se o něho bojí a samozřejmě dva kámoše , kteří jsou mu stále nablízku a tak jsme svědky spoustu bláznivývh situací. Kemedie nijak nevybočuje z normálu , ale ani nic zajímavého nenabízí, někdy v noci je to odstojné. ()

Langy10

Jim Carrey je borec, co prostě dodat. V tu dobu tenhle film patřil mezi jeho začáteční filmy a musim říct, že, i když nějácí lidé říkají, že v tomto filmu nedělal ještě ty svoje "magořiny" , tak i tak to byl výbornej film Jima Carreyho! Super příběh. Filmy s upírama mi nevadí, tak asi pro to se mi to taky líbilo.. Jen tak Dál Jime ()

Yoshimitsu

Carrey ukazuje, že se do filmového průmyslu nedostal jen, tak náhodou. Už tady jako mladík ukázal svou porci humoru, kterou vládne. Hlavně ty jeho ksichty, taneční kreace a ta hudba tomu nasadila jen na zábavném potenciálu. Za mě 75% ()

Han22

Upíří film jako typická 80s komedie. Sexy upírka v podání Lauren Hutton hledá v L.A. panice, aby si zachovala věčné mládí a narazí na mladého Jima Carreyho. Ten má sice krásnou přítelkyni, ale ta trpí syndromem "ještě nejsem připravená" a tak si se dvěma podobně postiženými kamarády vyrazí do Hollywoodu a nechá se sbalit upírkou. Jako horor to samozřejmě nefunguje vůbec ani ve finále, ale jako komedie je to skvělé. Teplý černošský upíří sluha, dvojice přitroublých kamarádů, pohodová synthpopová muzika, úžasná taneční scéna a hlavně kupa skvělých hlášek (On tě nechce, protože si zlá a špatná. Chce radši mě, protože jsem hodná, milá a čistá. Tak běž do prdele!) a scén (zpověď v kostele). Carrey zde hraje normálního kluka a nahodí za film asi jen tak dva xichty, ale i tak je tu sympaťák a vůbec celý film mě bezvadně zvedl náladu. ()

Ilhan

Nebýt to tak ulítlé z toho upírského hlediska, šel bych i výš, ale jinak jsem se bavil náramně a zejména poslední půlhodina je dokonalá. 65 % ()

dopita

Jim Carrey v komedii, ve které nepředvádí ty svoje zběsilý tlamoksichty, ale tváří se skoro normálně. Vcelku pohodová komedie u které jsem se sice nijak neřehtal, ale tak nějak neustále usmíval. ()

Paity

Debut Jima Carreyho, který už tehdy ukázal, že talent má. Stejně tak ukázal, že se bude pravděpodobně v Hollywoodu živit předváděním nejrůznějších grimas. ()

Prochy38

Slušná komedie z Carreyho začátku. Člověk se moc nezasměje, ale úplná blbost to taky není. Carreyho zvláště pohybové schopnosti nemají chybu. * za krásnou Karen Kopins. Nevím, proč tu není v hercích, ale ta byla teda kus! Nejsem moc na ta studentská léta zvláště 80. let. Hrozná hudba, strašné účesy, všichni tančí apod. Jediná opravdu slabá chvilka byla taneční scéna na Halloween. Carrey to slušně rozjel, K. Kopins sexy, ale bylo to úplně mimo mísu! ()

Marrty3

Jakožto obrovský fanoušek Jima Carreyho jsem si Pro jedno kousnutí, pustit musel. Tohle byla jedna z jeho prvních hlavních rolí, takže nikdo ještě nevěděl, co v něm doopravdy je. Bohužel se to odrazilo v této hororové komedii. I navzdory tomu, že Jim nemohl ukázat vše ze svého famózního umu, jsem se bavil. Předvedl nám pár vtipných grimas a jako tanečník na Hallowen ze sebe vymáčkl něco neuvěřitelného (za tohle by se nestyděl ani Travolta) . Je to klasická popcornová komedie s lehkými prvky hororu, které jsou skoro neznatelné. Pro milovníky komedii, jako jsem já, je to taková 80´s klasika, která nenadchne ani neurazí. 60%, a to hlavně za mladičkého Jima, bez kterého bych film ohodnotil pravděpodobně 1* ()