Hung se snaží vyhnout placení cla, ale svým malým podfukem dostane do problémů sebe i celou svoji rodinu. Jeho otci záleží nejvíc na cti a Hung je na nejlepší cestě, aby čest svojí rodiny navždy pošpinil... Fei Hung se vrací domů se svým otcem, který je známým lékařem. S dvojicí cestuje ještě jejich sluha. Na cestě vlakem by mělo veškeré zboží projít kontrolou a mělo by být zaplaceno clo, ale Fei Hungovi se podaří velmi drahý kořen ženšenu schovat u velvyslance v kufru, kde se clu vyhne. Když si pak Fei Hung chce svůj ženšen vzít zpátky, utká se v souboji s mužem, který si také něco vzal u velvyslance v kufru. Jejich souboj přeruší odjezd vlaku, ve kterém Fei Hung cestuje. Dvojice si až velmi pozdě uvědomí, že si omylem vyměnili balíčky. Fei Hung tedy nemá kořen ženšenu, ale cennou nefritovou pečeť, kterou velvyslanec ukradl a chtěl prodat. Fei Hung si ale neuvědomuje cenu toho, co ukradl, on jen řeší, jak rychle sehnat ženšen, který ztratil. Fei Hungovi pomáhá jeho matka, která se nebojí Fei Hungovu otci postavit. Matka a syn jsou ale na otce krátcí. I když se snaží něco vymyslet, otec se stejně dozví, co Fei Hung udělal. Fei Hung se navíc přes otcův zákaz neustále pere a k tomu provozuje opilecký box, u kterého pije alkohol, což otec také neschvaluje.

Fei Hunga pronásledují muži od velvyslance, kteří od něj chtějí získat ukradenou pečeť. Když otci dojde se synem trpělivost, vyhodí ho z domu. Fei Hunga tu noc zmlátí muži od velvyslance a dokonce ho pověsí na vstupní bránu do města. Otec poté vezme syna zpátky, ale Fei Hung už nikdy nesmí pít nebo se rvát. Toho večera se však u nich objeví muž, který má onen ztracený ženšen. Muž je slavným bojovníkem a snaží se zabránit cizím státům v rozkrádání historických předmětů Číny. Fei Hung vrátí mužovi nefritovou pečeť, o kterou tolik stojí velvyslanec. Fei Hungova rodina zase získá onen ženšen. Klid ale netrvá příliš dlouho, velvyslanec na dvojici pošle mnoho zabijáků a starý muž nakonec umírá. Velvyslanec navíc získat nefritovou pečeť. Fei Hung se ji pokusí získat zpátky, ale je zajat a otec musí pro jeho záchranu obětovat svoji bojovou školu. Fei Hung je pokořen, ale když se dozví, že velvyslanec plánuje ukrást a v zahraničí prodat mnoho čínských starožitností, postaví se jeho bojovníkům a nakonec je s velkým množstvím alkoholu v krvi porazí. Z Fei Hunga je velký hrdina, ale stejně tak velká je i jeho kocovina. Ale otec a matka jsou na něj pyšní. (TV Prima)

Kalkulon

Příběh je slabší, ale to je u kung fu filmů normální. Souboje, které tady všichni obdivujete jsou sice promakané, ale rozhodně ne dokonalé. Asi od půlky filmu a hlavně ke konci si Jackie vypomáhá dráty nebo co to vlastně používá. Dost jeho úklonů, výskoků i některých salt vypadá docela podivně a dost nereálně. Při finálním souboji Jackie vypadá, jako kdyby byl loutka na lanech :)). Škoda, že se k tomuto snížil, podráží to duvěryhodnost jeho kousků. Jednička je rozhodně lepši a kvalitnější na choreografii. ()

djbarrel

Nevím čím to, ale Legenda mě moc nechytla, příběh je docela slabý a ani Jackie se v něm moc nepředvede, navíc jsem zvyklý na střeštěnější filmy se zběsilým tempem v Jackieho podání, tohle bylo na mě trošku nudné. 55 % ()

M1k3k

Velice dobrý film s Jackiem Chanem. Mám rád jeho humor a hlavně skvěle propracované souboje. Pro mě o malinko lepší než Drunken Master jednička (Mistrův syn), hlavně kvůli scéně s rozžhavenými uhlíky. ()

rogger

Akčná komédia. Tieto dve slová to úplne vystihujú. Povedal by som, že je to taká klasika kde sa nájde pre každého niečo. Aj milý čínsky humor, aj dobre prepracované bitky, aj štipka deja a nejakej tej zápletky. Takže sečteno podtrženo s kludom dávam 4* a odporúčam po náročnom dni poprípade ako oddych. ()

bobin

Opět nudný Jackie Chan. Všechno už dávno předvedl, svou artistikou ve všech svých filmech už nás unudil a v tomto stereotypním komediálním repete už zase nic neukázal. Stejné, k uzívání chaoticky zmatené a hong-kongsky naivní. Divím se vysokému hodnocení, které zřejmě vyplývá s celkovým nezájmem k současné filmové produkci. Ta je nechutně katastrofální. ()

muti

legendarny hrdina Wong Wei Hung (taktiez vo filme Cesta na Zapad s jetom Li) zobrazeny v tomto filme je spojenim Cesty na Zapad a Drunken Master. Pre mna 10/10, najlepsi Jackieho film co som doteraz videl. super obsadenie, cinske (!) komedialne prvky, super zapasy a aj hudba, film cely cas bavi a nema slabe chvilky. ak mate radi Jackieho styl tak povinnost, ak mate radi iba bitky tak si pozrite nieco ine, tohto filmu nie ste hodni ;) ()

Nonna

Při sledování takovéto komedie si až hmatatelně uvědomuji, jak jsou mentality nás Evropanů a Asiatů vzdálené. Ještě tak vtipy, ty člověk celkem pochopí i když ne právě vždy se jim zasměje, ovšem čtvrthodinové bojové scény mi stačily na uvaření polévky k obědu, to jsem fakt nezvládla. ()

Madhuri

Tak by mě zajímalo jak moc to má zapadat do prvního dílu... (spojitost vidím jen v bojové technice a jménu hlavní postavy), No, řekla jsem si že to pravděpodobně navazuje ( i když Jackiemu bylo v prvním filmu o 16 let méně, přesto s ním jednají jako by uplynuly tak nanejvýš 2 roky), a tak jsem se opravdu zasmála momentu, který mě měl možná původně dojmout, a to jak mu otec zakázal pít (ehm, neposlal ho v prvním dílu náhodou on učit se "opilou pěst"?) No...Každopádně vtipnější než první díl ale zase je zde méně soubojů (které ovšem na kvalitě neztratily v porovnání s jedničkou nic), ale vůbec mi to nevadilo. U tohohle filmu jsem zažila nejeden výbuch smíchu, a opravdu jsem se královsky bavila. Fei-Hongova macecha "zabíjí" kde se dá a s Jackiem se fakt museli hledat. Jediné čemu bych vytkla chybu je děj, ne kvůli jeho jednoduchosti nebo mělkosti, ale spíš kvůli tomu že jsem si po první uplynulé hodině říkala "Tak o co tam sakra jde?!", vše bylo narychlo vysvětleno pak v poslední půlhodině. Ale myslím že se to v té záplavě skvělých gagů a brilantních soubojů dá snadno přehlédnout. ()

old salt

Jak se říká, tento žánr není mým šálkem ... ale proč se nepodívat na patrně nejlepší bojovou choreografii, co jsem kdy viděl ... ()

OsuDNR

Jackie Chan, od malicka moj hrdina.Aj v tomto filme predviedol že to fakt vie. Vyborne spracovana Kung Fu-ovka s výborným Jackie Chanom. Typicky film pre Jackieho…Čast je akcna a druha část je poňatá humorne …jako je to typicke pre jeho filmy a to robi tento film jednym z NAJ od Jackieho.5* ()

Gizzmo

Mě se zcela zdá, že někdo zpočátku nasadil této filmové slátanině hvězdiček moc a ostatní ho jako slepé ovce následovaly. I když opomenu nevtipně potrhlé scény, tak přesto toho zůstává hodně abych kroutil hlavou co se na tomhle může líbit. Jedna věc tu ale skutečně je a to právě Jackie Chan, ten je tím nejlepší na celém filmu a to doslova. Možná že jsem jen film vzal za špatný konec, ale domlouvání bitek na ulici typu: " Tak poď ukážu ti můj prasečí chmat!", jenž následně doplní odpoveď: "Na můj Rambo styl to nemá!" je vážně trochu z cesty a to i přesto, že toleruji filmy, kde jeden člověk dokáže pobít celé masy lidí aniž by byl on sám zraněn. A proto se raději kouknu na "Krvavý sport" 3x posobě, než vidět tohle ještě jednou....Jackie vážně špatnej vtip a ostatní zamyslete se, než ohodnotíte plným počtem.... ()

Brainback

Nechápu proč je hodnocení tohoto filmu tak nesmyslně vysoké. Vysvětlete mi někdo v čem je film tak výborný (5 hvězdiček se za závěrečnou bitku dát nedá) - tak proč?! Jackieho Chana mám docela rád, ale tohle je moc. Nejen, že film nemá ani hlavu ani patu, ale nemá dokonce ani děj a je k smíchu. Z filmu vyplývá, že Jackie nic neumí pokud není 'zlitý' pod obraz a v pití vysokoalkoholických nápojů ho dokonce podporuje jeho vlastní matka. Vtipy jsou neskutečně trapné a ubohé! Kdybych tuto imitaci na film bral vážně, tak se rozbrečím smíchy. Když jsem to v klídku po náročném školním týdnu o víkendu viděl, hrůzou mi vstávaly vlasy na hlavě a prožil jsem hodinu a půl utrpení. Jednu hvězdičku dávam kvůli Jackiemu a z důvodu, že bohužel existují i horší filmy. ()

blekekeke

Nejde mi o děj, ten je pro mě v kung-fu mlátičkách tak nějak na nic, když tam jde o efekt, kdo komu efektivněji namlátí :o) To, že je v tomhle Jackie Chan jednička, byť i když je pod parou, tady zdůrazňovat nemusím. ()

kishi_SO

Jackie je pan o tom niet pochyb. Napady na choreografie a sceny, v ktorych dokaze z obycajneho hokerlika spravit vrazednu zbrat su obdivuhodne. Najde sa samozrejme paru chyb a omylov, ale to sa da tolerovat. Jedine co sa neda vydrzat je ta neuveritelna a mne osobne dost prekazajuca cinska afektovanost. Ksichty, grimasy, atd.... Inak uzas. ()

baba.milan

Sice to není takový klasický kung-fu film jako byla třeba jednička o umění osmi opilých bohů Mistrův syn, ale je asi můj nejoblíbenější. Pokaždé když se na něj dívám, tak se musím řehtat až se za břicho popadám, zvláště při posledním souboji, když Wong Fei-Hong vypije petrolej (nebo co to vlastně je) :) Sice už Jackiemu v té době bylo 40 let, ale s přehledem si vystříhne roli přibližně pětadvacetiletého syna a nic mu od mládí neubylo na rychlosti a šikovnosti a stále se umí dobře ohánět. Možná by to chtělo více soubojů, ale ty co ve filmu jsou, tak jsou výborně propracované a co tam musí sám Jackie i jeho sparing partneři zakusit ran a bolesti. Také nechápu kolik různých podivných zbraní se dá při souboji využít :) Milovníkům kung-fu filmům s lehce komediálním pozadím můžu jedině doporučit. ()

czema

Akce 5***** Komedie 5***** Filmy s jackeim mě baví.Jsou nenáročné a člověk se pobaví ikdyž to zrovna komedie nejsou. Konkrétně tady se mi líbí poslední fight asi nejvíc. Chan je taky asi jedinej herec,který vždy přidá něco navíc.Atak ukázky z natáčení jsou takovej přídavek. ()

Bezejmený

Slušné a nutno říci dosti přepálené bojové scény. Nicméně choreografie bojových umění a především opilého boxera se mi vůbec nelíbila a celkově je film poměrně nudný. ()