Hung se snaží vyhnout placení cla, ale svým malým podfukem dostane do problémů sebe i celou svoji rodinu. Jeho otci záleží nejvíc na cti a Hung je na nejlepší cestě, aby čest svojí rodiny navždy pošpinil... Fei Hung se vrací domů se svým otcem, který je známým lékařem. S dvojicí cestuje ještě jejich sluha. Na cestě vlakem by mělo veškeré zboží projít kontrolou a mělo by být zaplaceno clo, ale Fei Hungovi se podaří velmi drahý kořen ženšenu schovat u velvyslance v kufru, kde se clu vyhne. Když si pak Fei Hung chce svůj ženšen vzít zpátky, utká se v souboji s mužem, který si také něco vzal u velvyslance v kufru. Jejich souboj přeruší odjezd vlaku, ve kterém Fei Hung cestuje. Dvojice si až velmi pozdě uvědomí, že si omylem vyměnili balíčky. Fei Hung tedy nemá kořen ženšenu, ale cennou nefritovou pečeť, kterou velvyslanec ukradl a chtěl prodat. Fei Hung si ale neuvědomuje cenu toho, co ukradl, on jen řeší, jak rychle sehnat ženšen, který ztratil. Fei Hungovi pomáhá jeho matka, která se nebojí Fei Hungovu otci postavit. Matka a syn jsou ale na otce krátcí. I když se snaží něco vymyslet, otec se stejně dozví, co Fei Hung udělal. Fei Hung se navíc přes otcův zákaz neustále pere a k tomu provozuje opilecký box, u kterého pije alkohol, což otec také neschvaluje.

Fei Hunga pronásledují muži od velvyslance, kteří od něj chtějí získat ukradenou pečeť. Když otci dojde se synem trpělivost, vyhodí ho z domu. Fei Hunga tu noc zmlátí muži od velvyslance a dokonce ho pověsí na vstupní bránu do města. Otec poté vezme syna zpátky, ale Fei Hung už nikdy nesmí pít nebo se rvát. Toho večera se však u nich objeví muž, který má onen ztracený ženšen. Muž je slavným bojovníkem a snaží se zabránit cizím státům v rozkrádání historických předmětů Číny. Fei Hung vrátí mužovi nefritovou pečeť, o kterou tolik stojí velvyslanec. Fei Hungova rodina zase získá onen ženšen. Klid ale netrvá příliš dlouho, velvyslanec na dvojici pošle mnoho zabijáků a starý muž nakonec umírá. Velvyslanec navíc získat nefritovou pečeť. Fei Hung se ji pokusí získat zpátky, ale je zajat a otec musí pro jeho záchranu obětovat svoji bojovou školu. Fei Hung je pokořen, ale když se dozví, že velvyslanec plánuje ukrást a v zahraničí prodat mnoho čínských starožitností, postaví se jeho bojovníkům a nakonec je s velkým množstvím alkoholu v krvi porazí. Z Fei Hunga je velký hrdina, ale stejně tak velká je i jeho kocovina. Ale otec a matka jsou na něj pyšní. (TV Prima)

CjKukis

Drunken box je naprosto jedinčný bojový styl a to co tu dokázal Jackie Chan by 100% nikdo jiný nedokázal. Jeden z jeho nejlepších filmů ()

TERRORDROME

Jackie opäť raz hrá nepodareného syna, ktorý dovtedy robí hovadiny až sa z neho stané národný hrdina ochraňujúci čínske kultúrne dedičstvo. Takže sa ožiera, mláti sa s ľudmi na ulici a privádza svojho otca do šialenstva, k čomu mu dopomáha aj jeho maniakálna matka. Väčšina humoru tu, aspoň mne, pripadala na dosť dobrej úrovni ( na Hongkong ) a keď dôjde na akciu ( je fakt že jej mohlo byť aj viac ) tak som len púlil oči ako protagonisti tureckej telenovely. Skvelá choreografia a divoké kaskadérske kúsky ktoré môžem vidieť zas a zas. Od prvého predvádzania opitého boxu, cez hromadnú bitku v bare proti sekerovému gangu až po ultimátny záverečný súboj ktorý je zrejme Jackieho najlepšou bojovou scénou vôbec, besná, zábavná až absurdná. Jeho protivník má síce úžasne rýchle nohy, ale Jackie sa dopuje technickým liehom po ktorom sa mu dymí z huby a pľuje ohnivé sliny. Spomenúť však treba aj podarenú výpravu ktorá pôsobí veľkoryso. ()

Rozjimatel

[2,5*]     "Ow! What the hell is that?" "What does it mean when there's a picture of a scull?" "Oh. Good stuff."     Jackie Chan je taký šašo počmáraný, ale mám pre jeho šarm celkom slabosť. Preto aj dokážem prižmúriť oči nad tuposťou toho príbehu, prihlúplymi dialógmi, príšerným prehrávaním hercov, či občas silenými pokusmi o humor. Všetko to medzi jednotlivými súbojmi je poväčšine len akousi vatou, zato keď už k nejakému súboju príde, film dostáva úplne iný náboj. Akcie bojového umenia sú šialene rýchle a Jackie Chan je neskutočný borec, ohromne svižný, jeho telo pôsobí pri všetkých tých úderoch, ktoré schytáva, ako doslova nezničiteľné. A tie grimasy, ktoré pritom ešte stíha strúhať (víťazí ten nahlúply opilecký úsmev)! Nie všetky tie súboje ma síce dokázali úplne ohromiť (napr. ten súboj so "sekerkovým gangom" mi už pripadal trochu premrštený), avšak dvom vrcholom snímky, ktorými sú skvelé prvé predstavenie opileckého bojového štýlu (nevlastná mama dodávala "šťavu") a veľkolepá záverečná akcia, sa to podarilo v miere vrchovatej. Sú to práve skvelé súboje v závere, ktoré napokon vytiahli moje hodnotenie na 3 hviezdičky. Inak pôsobia poriadne drsne a nebezpečne a zrejme muselo byť aj dosť veľa zranení. Miestami som ostal trochu zaskočený, keď sa celkové groteskné vyznenie snímky odrazu prehuplo do pomerne tragických tónov (napr. scéna vyhnania z domu), akosi mi to tam príliš nesedelo.     "I have some good news, too. Just listen to me. Guess what. Every woman in town wants to be your wife." ()

Zombi

Tak tomuhle říkám pořádná kungfu pecka. Ano je tu praštěný humor a scéna kdy otec káže Jackiemu a jeho matce na dvorku je šíleně natahová, taky scénář rozhodně originalitou netrpí, ale pak už je to jedna velká super řezanice. Především od půlky filmu jsou souboje bezvadné, není tu tolik Jackieho kaskadérských kousků, zato se tu rube pěkně tvrdě, přehledně a s bezvadnou choreografií. ()

Angie91

Nevím co je lepší, jestli to, že je Jackie Chan tak dobrý bojovník nebo to, že je takový příšerný šašek. Mělo to říz a to doslova... není to ještě to nejlepší, co ze sebe Jackie dostal, ale vše má svůj čas! ()

Sancoo

Důstojné pokračování, možná i co se bitek týče lepší (za zmíňku urcitě stojí závěrečná v továrně a moje oblíbená na náměstí) díl. Jinak se jedná pouze o průměrný film. ()

Nethar

Jo, tak ten příběh byl ubohý. Ten humor byl takový, no, řekněme úsměvný, ale naštěstí ne úplně tak divně asijský, jak bývá zvykem, spíše evropský, ale prostě hodně jednoduchý. Že matka je o deset let mladší herečka než (čtyřicetiletý mladík) Jackie je ok, protože jak teď čtu, byla to matka nevlastní, což jsem u filmu nepostřehl. Že vlastní otec byl starší o let osm, už ale neprojde. Každopádně to, co drží tenhle film nad hladinou je nejen sympatický Jackie, ale hlavně neuvěřitelná choreografie bojů. Z toho by si stále mohly brát současné filmy příklad. Nápadité, variabilní, zábavné, s dodaným vtipem, navíc skutečně oddřené bez zbytečných kaskadérů a dalších technických vychytávek současnosti. Díky tomu tedy s vypětím sil přimhouřím oko a nedám dvě, ale tři hvězdy. ()

rcorp

Bojové scény jsou špičkové (celý ten koncept opilého boxu je super, i když ne moc výchovný :) ), ale dialogy jsou docela zoufalé (do určité míry to může být dabingem) a celkově mi to nepřišlo výrazně rozdílné od ostatních Chanových filmů, které jsem viděl. Ale rozhodně jsem se nenudil a odkaz na Indyho potěšil. :) ()

Pajčus

Příběh je takový nezáživný - asi tak do půlky mě film, ač jsem se na něj hodně těšil, nijak nedokázal upoutat. Od scény, kdy se Fei-Hong poprvé napije, mě to teprve začalo bavit a začal jsem vychutnávat vynikající choreografii a Jackieho vtipy. Nevlastní matka Fei-Honga byla celkem zajímavá postava, která navíc stmelovala svými celkem vtipnými výstupy jinak dvě odlišně řešené fáze filmu. Někdy si to pustím znovu a s lepšími titulky - třeba objevím další rozměr. :) ()

Ad4mson

Špičková choreografie soubojů (Chan je prostě borec a magor zároveň), ale zamrzel mě připitomělý scénář a až na závěrečný souboj takřka nulová interakce při bitkách s prostředím. To mi u "chanovky" chybělo. ()

Brylin

Špičkové scény kung-fu soubojů jsou hlavním magnetem tohoto snímku - Jackie Chan je opravdu vynikající bojovník i choreograf. I když je příběh slabý, je stále o poznání pokročilejší než dřívější Chanovi filmy, i humor je snesitelnější. Na pomezí třech a čtyřech hvězd. ()

husokachna

Prostě typickej Jackie. Trapnej humor, slap stick gagy, asijské (rozuměj špatné) herectví, parádní choreografie a zábava, pohádkový svět, kde se nezabíjí a dobro potrestá zlo. Někdy mi to nesedne, u opilého mistra jsem se ale královsky bavil, takže přehlédnu, že děj prostě vůbec nedává smysl (v jednu chvíli Jackie pečeť má, střih, má jí záporák) a dokonce jsem se párkrát příjemně zasmál. No a co Jackie předvádí, nevím, to už snad každej ví, že je to bůh, ne? ()

Bozvav

Bojová klasika se skvělým Jackie Chanem. Spousta bitek, chlastu a povrchní zábavy. Žádné duševno, jen zábava v asijském duchu. Za mne 85%. ()

TostTom

Pěkné a velmi povedené souboje a Velmi vtipný a zábavný Jackie Chan v roli opilého mistra. To jsou velké klady filmu, ale nemůžu si pomoct a ten příběh mi prostě přišel slabý a moc mě teda neoslovil. Pro mě takový pěkný průměr. ()

*Colorado

Tak to je hodně nadhodnocený film. Ano, má to něco do sebe, některé scény jsou povedené (hlavně ty bojové), příběh se dá... ale pak tam je spoustu hluchých míst a snaha o humor některých postav se u mne nepotkala s pochopením.. Na odreagování dobré, tak 70%.. ()

P.J.2

Chan se prekonava. Kazda jeho choreografie je lepsi a lepsi. Vtipy jsou sice vicemene stejne ve vsech jeho filmech ale mne osobne nikdy neomrzi. ()

GMVajgl

Film založený na extrémně zajímavém konceptu toho, že když se v určitých případech vzdáme jedné věci, tak tím můžeme získat jinou, třeba mnohem lepší. Může to být neintuitivní a nebezpečné a proto se do toho člověku většinou nechce. Pěkně o tom mluví Alan Watts (backwards law). Zde konkrétně jde o to, že při zkompromitování / potlačení určitých vlastností jako stability, střídmosti a rozumného jednání alkoholem protagonista získá téměř nadlidské bojové schopnosti. Šlo by přirovnat ke Švejkovi, který (možná předstíranou) hloupostí proklouzává byrokratickým a nelidským systémem. ()