Hung se snaží vyhnout placení cla, ale svým malým podfukem dostane do problémů sebe i celou svoji rodinu. Jeho otci záleží nejvíc na cti a Hung je na nejlepší cestě, aby čest svojí rodiny navždy pošpinil... Fei Hung se vrací domů se svým otcem, který je známým lékařem. S dvojicí cestuje ještě jejich sluha. Na cestě vlakem by mělo veškeré zboží projít kontrolou a mělo by být zaplaceno clo, ale Fei Hungovi se podaří velmi drahý kořen ženšenu schovat u velvyslance v kufru, kde se clu vyhne. Když si pak Fei Hung chce svůj ženšen vzít zpátky, utká se v souboji s mužem, který si také něco vzal u velvyslance v kufru. Jejich souboj přeruší odjezd vlaku, ve kterém Fei Hung cestuje. Dvojice si až velmi pozdě uvědomí, že si omylem vyměnili balíčky. Fei Hung tedy nemá kořen ženšenu, ale cennou nefritovou pečeť, kterou velvyslanec ukradl a chtěl prodat. Fei Hung si ale neuvědomuje cenu toho, co ukradl, on jen řeší, jak rychle sehnat ženšen, který ztratil. Fei Hungovi pomáhá jeho matka, která se nebojí Fei Hungovu otci postavit. Matka a syn jsou ale na otce krátcí. I když se snaží něco vymyslet, otec se stejně dozví, co Fei Hung udělal. Fei Hung se navíc přes otcův zákaz neustále pere a k tomu provozuje opilecký box, u kterého pije alkohol, což otec také neschvaluje.

Fei Hunga pronásledují muži od velvyslance, kteří od něj chtějí získat ukradenou pečeť. Když otci dojde se synem trpělivost, vyhodí ho z domu. Fei Hunga tu noc zmlátí muži od velvyslance a dokonce ho pověsí na vstupní bránu do města. Otec poté vezme syna zpátky, ale Fei Hung už nikdy nesmí pít nebo se rvát. Toho večera se však u nich objeví muž, který má onen ztracený ženšen. Muž je slavným bojovníkem a snaží se zabránit cizím státům v rozkrádání historických předmětů Číny. Fei Hung vrátí mužovi nefritovou pečeť, o kterou tolik stojí velvyslanec. Fei Hungova rodina zase získá onen ženšen. Klid ale netrvá příliš dlouho, velvyslanec na dvojici pošle mnoho zabijáků a starý muž nakonec umírá. Velvyslanec navíc získat nefritovou pečeť. Fei Hung se ji pokusí získat zpátky, ale je zajat a otec musí pro jeho záchranu obětovat svoji bojovou školu. Fei Hung je pokořen, ale když se dozví, že velvyslanec plánuje ukrást a v zahraničí prodat mnoho čínských starožitností, postaví se jeho bojovníkům a nakonec je s velkým množstvím alkoholu v krvi porazí. Z Fei Hunga je velký hrdina, ale stejně tak velká je i jeho kocovina. Ale otec a matka jsou na něj pyšní. (TV Prima)

Vojcl

Další výborná Chanova pecka... Tadičně skvělé bojové scény a spousta vtípků.. hlavně ta Jackieho matka je vážně boží!!! Na první díl to sice moc nenavazuje a řekl bych, že je to přeci jenom o trochu slabší, ale i tak doporučuji nejen fanouškům žánru... ()

blackrain

Jackie Chan ve svém nejslavnějším filmu. Čím víc se napije, tím lépe bojuje. Sice je tady pár chybiček a taky mám pocit, že Jackie není úplně ve formě, ale pořád je to pěkná sranda. ()

PogoJoe

Naivní, pitomě ztřeštěná "jackie-chanovka" o opilém boxu s opět nápaditými souboji (zejména ten finální), které jsou hlavním plusem snímku, protože vše ostatní (příběh, dialogy, vývoj, režie, ...) je prostě... až roztomile dětinské. ()

Toyotomi

Jackie Chan opět, jak má ve zvyku, září. Lepšího herce pro "Opilý box" snad ani nemohli najít. Jackie vypadá prostě úžasně jak v komických pouličních bitkách tak i ve vážném finálním boji z hlavním "bossem" Fakt úžasný film! ()

džanik

Zklamání. Vůbec mi to nesedlo. Humor, příběh, herci (např. oba rodiče)... Jackiemu toho "chlapce" vůbec nežeru. Fakt jsem měl problém se na to dodívat. Byl jsem naladěn jinak a souboje - byť výborné - mi nestačily. ()

MATADOR

Typických Chanovek tu je hodně, ale ta, která si umí dělat srandu ve svém principu sama ze sebe, je hodně zajímavé. I když jsem v polovině moc nechápal, čím je tento film takovou "legendou". Při titulcích mi to tak nějak došlo a celkově se mi to zalíbilo ve výsledku. Opět povedené finále. ()

Toshiro

I na film Jackie Chana příliš moc hloupého děje. Kompenzují to opravdu vtipné opilecké souboje a jedna skvěla bojová scéna s gangem sekyr. ()

maverick10

Tady je Jackie doma - komedialni kung-fu mela. Jeho bojova choreografie plna komedialnich prvku se tu uplatnuje dvakrat, no aby ne - opily mistr?? Kde vic by si mohl vyhrat? ()

Martin741

Jackie Chan a jeho kultovy film. Ovsem Cenovo spojenie komedie a jeho masakroznej kondicky v kung fu je uz notoricky zname. A to nejsem funda cinskych kung fu zalezitosti! 100 % ()

xjane

Je to sice slabší než jednička, ale pořád je to skvělý mix akce a vtipu...bojové scény jsou výborné, opilý box je pastva pro oči, ale dějově přece jen až moc prosté...75%. ()

JohnRambo

Prvý diel som nevidel ale tento bol naozaj super. Jackie Chan nemá chybu. A opitý Jackie je ešte lepší. Výborné kung-fu bitky s trochou humoru sú proste super. ()

cubajz

Není to taková bomba jako jednička, ale i tak má dospělejší drunken master něco do sebe - souboje jsou stále šílené (scéna z čajovny je prostě dokonalá) a Jackie Chan kaskadéřinou opět dokazuje, že to asi v hlavě nemá tak úplně v pořádku. ()

C0r0ner

Je to holomajzna jako Zrada a pomsta a Pěst legendy s tím rozdílem, že dva zmíněné filmy se berou vážně, zatímco tohle je natočené záměrně ve stylu dua Spencer/Hill, tedy žádný skvost, ale aspoň to ví, co přesně to chce představovat. 55% ()

Andre3000

Patří do Jackieho průměru. V zásadě jsem se kvůli divnému názvu kouknul na tuhle "Legendu" jen kvůli němu. Holt každý den není posvícení, ani u Kung-Fu velemistra Chana. ()

Fallen_One

Kungfu je tu fajn, ale pro mně je tohle prostě obyčejná Chanovka, ničím nezajímavá a proto nechápu místní vysoké hodnocení. Ale budiž. Pro mě každopádně za dvě a to ještě s přimhouřenýma očima. ()

pakobylka

Nedokonalý příběh zabalený do dokonalé akce. Příběh, který se místy tváří jako komedie a místy jako nesmlouvavý a drsný akční nářez. Leč v podstatě má všechno, co divák od podobných snímků očekává: Je jednoduchý, přímý, úderný i zábavný v míře víc než dostatečné - v podstatě se jedná o nekonečnou exhibici Jackieho a spol. s odkazem na filmy sedmdesátých a osmdesátých let 20. století. ()

Martrix

Jackie Chan v plné palbě. Jeho atletické pojetí využivá všeho, co je trénované tělo schopno v rámci obrany, nebo útoku zvládnout. Hanlivé označení srandokung-fu není na místě, resp. za mě je to přidaná hodnota. Nepochybuji o tom, že kdyby měl Jackie Chan podobné ambice jako Bruce Lee, dokázal by totéž. On se ale rozhodl jít tou odlehčenou cestou a já jsem za to rád. Tento příběh je klasická šablona na jaké jede třeba i Ip-Man. Kolonialisti, svoloč z Evropy, utiskuje a vykrádá Čínu. Díky komediálnímu a akčnímu vyznění vám to bude trochu jedno, resp. Hungovi by jste nejspíš fandili i kdyby stál proti jeptiškám. Ostatně právě ten mix skvělých bojůvek a komedie, tady funguje skvěle. V tom komediálním duchu Jackie Chanovi velmi zdatně sekunduje postava macechy Anita Mui. To teatrální herectví je velmi vzdálené tomu, co známe u nás v Evropě, ale mě se to prostě líbí. A co se akce týče, tak Jackie dostal zajímavého soupeře v podobě týpka, který v závěrečném souboji prováděl s nohama neuvěřitelné věci. Ostatně, nevím kdo měl na svědomí choreografii, ale šlo o top v žánru. Velká spokojenost...jdu se podívat po něčem podobném. Poslední Ip-Man byl velké zklamání... . ()

zette

Typicky humor Jackieho Chana, ktery sice neurazi, ale me osobne ani nenadchne. Ale je pravda, ze jeho opily bojovy styl byl zabavny velice. ()