Nepřekonatelný Jackie Chan tentokrát jako automechanik a skvělý řidič, který se po dokončení školy v Japonsku vrátí do Hongkongu, kde pracuje u policejního oddělení, které hledá a zabavuje nelegálně upravené vozy. Je nejen mistrem svého oboru, který je schopen odhalit každou závadu ve voze často pouhým poslechem, ale také skvělým řidičem, což dokáže například během jednoho z nočních zátahů, kdy pomůže policistům chytit nebezpečného závodníka a vraha přezdívaného Puma. Ten mu to rozhodně nemíní odpustit a poté, co uteče z vězení, se chce pomstít. S pomocí japonské mafie jakuzy zničí Jackiemu dům i dílnu a také unese obě jeho sestry se vzkazem, že je nevrátí živé, pokud Jackie neodjede do Japonska, kde by se s ním utkal v nebezpečném automobilovém závodě. To se však zdá nemožné, protože Jackieho vůz byl zničen společně s jeho dílnou. Naštěstí je tu mladá reportérka Amy Yip, která mu pomůže, ovšem jen proto, aby dosáhla svého cíle a mohla napsat senzační reportáž. Pomůže mu také s pátráním po únoscích a najde tu správnou stopu. Jackie se za únosci vydá a podaří se mu v souboji se značnou přesilou jednu ze sester zachránit. V kvalifikačním závodě se sice Jackiemu podaří dosáhnout potřebného času, jeho auto je však po kolizi zničeno a zdá se, že vše je ztraceno. (oficiální text distributora)

krvavamera

První polovina: naprosto bez debaty pět hvězdiček, špičková práce. Opravdu skvěle vymakané. Druhá polovina bohužel spadla o příčku níž, a to jak scénář, tak se začne objevovat dost blbé a lamácké použití hudby. Kvůli místy dost špatně zvolenému hudebnímu doprovodu, který dost kazí zážitek (zvlášť u bitky v kasinu), film trpí a trpí. Co kecám, ta hudba je přímo rušivá! Takže pět a tři, průměr čtyři za film celkem. Dechberoucí kaskadérské kousky jsou však rozprostřeny/nahuštěny naprosto rovnoměrně. Tady Jackie a jeho Stunt team odvedli stoprocentní práci. ()

robo7773

** (42 bodov zo 100) Film nicim zaujimavy, klasicky film Jackieho, cize same rychle ruky nohy, ale inak nuda, nic nove proste kto ho ma rad tak oceni rychlost pohybov, samozrejme aj krkolomnych ale inak fuserina !!!! ()

alambert odpad!

Obecně moc nemusím akční filmy a obecně nesnáším Jackieho Chana. Přesto jsem se na tenhle film koukal, protože sem si myslel, že když je to film o autech, tak to zvládnu. Spletl jsem se. Už od začátku mi film připadal stupidní, herecké výkony tragické, akční scény trapné, scénář moc šroubovaný, dialogy nudné a trapné.... Například hlášky jako: "teleskopické tlumiče, odvézt, vrtané kotouče, odvézt, nestandartní kapota, odvézt, bla bla"...jsou tak tupé, až to bolí. Když Jackie stavěl to auto, a měl v jedné ruce stopky a druhou řadil, přemýšlel jsem co vlastně stopuje, asi za jak dlouho dokáže zničit převodovku. U scény, kdy hořelo Chanovo závodní auto, sem se smál, když hasil už na první pohled zničené auto a nestaral se o to, že mu hoří noha. Když na konci couval do cíle, chtělo se mi brečet, že sem u toho strávil hodiny svého času. U závěrečné scény s objímaním novinářky se mi pro změnu chtělo zvracet. Bylo to pro mě naprosté utrpení a od začátku jsem se těšil, až film skončí. Sám nevím, proč jsem to v půlce nevypnul, asi jsem doufal, že alespoň závěrečná honička bude k něčemu. Opět jsem se spletl. Asiatky jsou sice roztomilé, ale tohle není porno, proto to do hodnocení nebudu zahrnovat...xD ()

helloween93

Ne úplně špatný film s Jackiem, máme tu pár bojových scén a pár závodů. Co mi vadilo, byla zrychlená kamera jak u závodů, tak u honiček. Závěrečný závod nebyl závod, ale destrukční derby, bylo to hodně nevěrohodné. Dvě a kus hvězdy. ()

Aditu

Jediné, co za něco stojí, jsou automobilové honičky a souboje. A i ty jen ze začátku...jsou občas tak dlouhé, až to člověka opravdu nudí (zvlášť zhruba ve druhé polovině). Jejich provedení bravurní, ale až člověk občas začne zívat. ()

Tamten

Těžko říct, pro koho je tento film určen. Klasiční příznivci Jackieho z filmu budou zklamáni, neboť jsou v něm pouze 2 souboje (ovšem parádní) a zbytek filmu se točí kolem šílenství v autech, často příliš protahovaného. Ovšem nedá se říci, že by film byl pro milovníky aut. Tak kdo ví. ()

warhammer

Já nevim, ale tyhle filmy s Jackie Chanem mě nějak neberou. Mě to příjde směšný i když to má bejt vážný. Herecký výkony prapodivný. Jediný co je na filmu pozitivní je jeho akčnost, ale to k lepšímu hodnocení nepřispěje. Hold ve filmu je třeba víc než jen akce. ()

johnsnow

Slušná a drsná chanovka. Dobré súboje a fajn autonaháňačky aj ke´d tie búračky v závere my prišli akoby sa tvorcovia snažili urobiť cool scény a pritom to bola hovadina na entú ale dalo sa to prežiť ()

ForzaJuve

Jackie Chana můžu, ale musí to být koukatelný, což tahle blbost rozhodně není! Jeden z jeho nejhorších filmů! Ale jak se tak dívám na hodnocení, zase jednou jdu proti jasné přesile ostatních CSFDáků. To jsem snad takovej exot nebo se to nelíbilo ještě někomu? ()

H3LLraiser

Tak tenhle film jackie vytahl minimalne o dve hvezdy a to davam prave ty dve... Ty slo-ko zaber s fps 1/2s byly nechutny... Bez jackieho by to vubec nemelo cenu tocit tohle ()

HKstars

Tenhle snímeček, v české distribuci kolující pod názvem Blesk, má takovou sílu, že když jeho jméno vyslovíte v hloučku fandů Jackieho Chana, okamžitě se rozprchnou ;) Proč tak panická reakce? Asi jste ještě Thunderbolt neviděli, no tak pojďte se mnou... přednesu vám jednu z těch temnějších kapitol Jackieho filmové kariéry... Jackie (ve filmu mu také říkají Foh To) je bývalý profesionální závodník (s diplomem ze školícího centra Mitsubishi), toho času vlastnící odtahovku, ve které pracuje celá jeho rodina (otec a dvě sestry). Žije si celkem v pohodě a jen občas zmlátí pár otrapů, kteří dorážejí na sestřičky, jenže pak se to všechno změní. Při rutinní policejní akci se totiž náhodou přitočí k honbě za pirátem silnic a jeho řidičské schopnosti nakonec vyústí v divokou honičku (při ní se také Jackie seznámí s půvabnou reportérkou v podání ještě půvabnější Anity Yuen). Jackie vítězí a padouch putuje za mříže, jenže kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp - blonďatý ulízanec (Thorsten Nickel - druhý dan v karate, ale to je příliš malá kvalifikace na to, aby ho někdo v tomhle filmu nechal bojovat ;) má totiž styky i peníze, takže se i přes aktivní odpor Interpolu (vyšetřovatele hraje Michael Wong) snadno dostane z vězení a rozhodne se vyřídit si účty s Jackiem... Do téhle chvíle to vypadá, že se o režisérské pravomoce Chanové (Jackie a Gordon) perou nerozhodně a film je jakási plichta mezi Gordonovým roztěkaným epileptickým stylem (plným podezřelých stříhů a křečovitých zrychlovaček) a Jackieho precizním přístupem. To že se nám jaksi nedostává akčních scén, je vysvětleno tím, že Jackiemu se v průběhu natáčení druhého Drunken Mastera a především Rumble in the Bronx hýbnulo pár kostí nesprávným směrem a tak se v Thunderboltu věnuje bitkám jen velice střídmě (a když už tak s hutnou podporou drátů a doublů). Ostatně takováhle akce je tu jen jediná, jde o souboj v japonském kasínu, který je všechno jen ne chanovský. Gordon v tu chvíli už totálně přebírá otěže a rejdí kamerou sem a tam, Jackie marně bojuje se záplavou drátů a celé je to až příliš chaotické než abyste si to stihli užít. Ale abych nepředbíhal, zhruba v půli filmu konečně Gordon Chan převezme PLNOU kontrolu nad filmem a aby to bylo jó všem jasné, nechá Jackieho totálně zmlátit v ultrabrutální scéně likvidace autodílny (jedna z nejdrsnějších scén, které v Jackieho filmech můžete vidět) - padouchova msta je dokonalá, Jackieho bolí všechny kosti v těle, jeho otec je v šoku a přizabité sestry si bere blonďáček jako pojistku, že se Jackie vydá do Japonska a rozdá si to s ním na závodní trati. Ehh? Tohle je Jackieho film? Ne, není - je to Gordonův film a pokud se chcete zeptat ještě na něco zásadního, odpoví vám vyplašený Jackie sám, když se ho jedna postava v průběhu tréninku na osudový závod zeptá... "Umíš se vůbec smát?" Tuhle ironii přejde Jackie nuceným úsměvem, který možná ani nebyl tak úplně hraný a ze kterého většinu jeho příznivců zamrazí. Gordon Chan nám tu totiž předvádí jak by vypadal Jackieho film, kdyby z něj někdo vyříznul veškerý humor a zbytek prostě odfláknul... Ani Sammo jako choreograf v akčních scénách nepředvádí nic co by stálo za pozornost (muselo se hodně zjednodušovat), takže nepotěší ani camea většiny maníků z Jackieho stunt teamu nebo milé obsazení Yuena Chora (Jackieho nemesis v prvních dvou Police Story) do role Jackieho otce. Gordon nás ale vytrvale mučí dál. Jackieho film bez humoru, akce a emocí - budiž, ale proč teda ty závodní scény, na kterých to všechno má stát, vypadají tak otřesně. Gordonovi evidentně stačí, když nechá kaskadéry kroužit osmdesátkou po trati a pak to ve střižně dvojnásobně zrychlí. Vypadá to komicky, ale smát se nebudete, protože vám v průběhu onoho závodu dojde, že většina pečlivě připravených kaskadérských kousků se topí právě v oněch zrychlovačkách. A to se tehdy propagace oháněla astronomickým rozpočtem a chvástala se, že jen zničená auta stála několik milionů. Je to všechno smutné - Jackie tu sice hraje, ale jako by tu nebyl, protože žádný element, žádná vteřina filmu, tu ani zdánlivě nepřipomíná jeho tvorbu. Pevně věřím, že na Thunderbolt by Jackie rád zapomněl (a asi to i udělal, když se odvážil o osm let později opět zkřížit své cesty s Gordonovými... a dopadlo to opět špatně), takže následujme jeho příkladu a tenhle film, který v jeho filmografii leží mezi Drunken Masterem 2 a Rumble in the Bronx, milostivě ignorujme... 40% () (méně) (více)

Maverick

Film Blesk se mi zdál méně zdařený. A to zejména proto, že se jedná o snímek z prostředí automobilových závodů, které nejsou moc kvalitně natočené. Druhá věc je, že byl zcela vynechán humor na který jsem u Jackieho filmů zvyklý. Byl natočen v roce 1995 a abych řekl pravdu, moc mě nenadchnul. Příběh je až moc jednoduchý. Kdyby tomu tak bylo na úkor bojových scén vůbec bych se nezlobil, ale tak tomu opravdu není. Pořádný souboj ve kterém se také představil Jackieho bodyguard Keneth Lo je zde jen jeden. Ale i tento souboj nekončí pro Jackieho příliš dobře. Nakonec Jackie jako vždy vše vyřeší. Děj se mi tedy moc nelíbil, ale zase to u mě vykompenzovala hudba, která byla opravdu zdařilá. ()

svist10

Hned úvodní noční honička je opravdu brilantní a stylová. Smutným faktem ovšem je, že pak už to tak slavné není. Režisér se čertví proč shlédl ve vystřihování frameů á la Zachraňte vojína Ryana (ano, vím že ten vznikl později, jiný příklad mě ale nenapadl). Fakt, že tak činí v akčních scénách, kde je důležitá dynamika a orientace na scéně znamená, že trácejí všechen drajv a živelnost. Opačným extrémem je zrychlování záběrů ze závodu. Evokuje to scény z francouzských komedií např. s De Funésem a vyýsledek je stejný. Chaotičnost akčních scén v akčním filmu (sic!) destruuje celkový zážitek a kompletně neguje všechno pozitivní. Kontaktní souboje jsou nebývale drsné a razantní, ale co z toho, když se v nich špatně orientuje. Přesto je Blesk důkazem, že by se Jackie Chan uživil i jako HEREC a ne jen jako bojovník. Věrohodně předává emoce a perfektně zapadá do typicky asijského expresivního podání. Takže za 3*. ()

leonskennedy

Výborný akční film Jackieho Chana tentokrát méně komedie více násilí.Dobrej záporák "Puma", vystřílená policejní stanice,bitka v casinu a ktomu pro milovníky aut honičky a nakonec i závod. ()

Autickar

Film je fajn, ale strih a posledné preteky sú príliš prehnané. V akčných scénach je priveľa slow-motion záberov a v posledných pretekoch zase zrýchlite zábery, vďaka čomu to vyzerá strašne. Tiež dochádza k nehodám každých 10-20 sekúnd na poloprofesionálnych pretekoch... Mohol to byť celkom dobrý film ale ten editing to pokazil. 55% ()