Nepřekonatelný Jackie Chan tentokrát jako automechanik a skvělý řidič, který se po dokončení školy v Japonsku vrátí do Hongkongu, kde pracuje u policejního oddělení, které hledá a zabavuje nelegálně upravené vozy. Je nejen mistrem svého oboru, který je schopen odhalit každou závadu ve voze často pouhým poslechem, ale také skvělým řidičem, což dokáže například během jednoho z nočních zátahů, kdy pomůže policistům chytit nebezpečného závodníka a vraha přezdívaného Puma. Ten mu to rozhodně nemíní odpustit a poté, co uteče z vězení, se chce pomstít. S pomocí japonské mafie jakuzy zničí Jackiemu dům i dílnu a také unese obě jeho sestry se vzkazem, že je nevrátí živé, pokud Jackie neodjede do Japonska, kde by se s ním utkal v nebezpečném automobilovém závodě. To se však zdá nemožné, protože Jackieho vůz byl zničen společně s jeho dílnou. Naštěstí je tu mladá reportérka Amy Yip, která mu pomůže, ovšem jen proto, aby dosáhla svého cíle a mohla napsat senzační reportáž. Pomůže mu také s pátráním po únoscích a najde tu správnou stopu. Jackie se za únosci vydá a podaří se mu v souboji se značnou přesilou jednu ze sester zachránit. V kvalifikačním závodě se sice Jackiemu podaří dosáhnout potřebného času, jeho auto je však po kolizi zničeno a zdá se, že vše je ztraceno. (oficiální text distributora)

Tommassi3

"Tak co tomu je ??" - "Tak pokud kontrolka ukazuje správně, došel vám benzín.." ;) Myslím, že tomuhle nesmírně našlapanému snímku opravdu zásadně ubližuje ten castingový omyl, díky němuž byl do role Warnera Pumy Kaugmana obsazen nehorázně tragický Thorsten Nickel, jinak bych totiž Blesk řadil k těm vůbec nejpovedenějším filmům mého milovaného Jackieho Chana, jemuž naopak ani tentokrát není vlastně co vytknout !! Vždyť on tentokrát i zpívá !! ;) Budeme-li se tedy znovu držet pravidla, že dobrý film dělá kvalitní padouch, zůstává tenhle hongkongský Thunderbolt tak trochu nevyužit, a to navzdory skvělému soundtracku i velmi svižnému tempu, které nedovolí odhalit šílenost scénáře, a které je často dost necitlivě tlumeno kameramanskými výkřiky do tmy, což lze vnímat spíš jako paradox, protože kamera místy až bere dech.. Vysvětlení lze patrně hledat v samotném počtu kameramanů, kteří se na snímku podíleli.. Nicméně několik doslova lahůdkových pasáží v čele s přestřelkou na policejní stanici, naprostou destrukcí obytné autodílny jeřábem a zejména megalomanskou předfinální bitkou v herně naznačuje, jak skvělý film se z Thunderboltu mohl stát, kdyby mu ovšem Gordon Chan postupně víc a víc nebrzdil, a nezůstal tak jen někde v půli cesty.. ()

Lacike

Asi najdivnejsi film v Jackieho filmografii. Zacne sa to ako nejaka superbeckova variacia na Rychlo a zbesilo a skonci sa to ako zavodny film v destruction derby. Humor tu prakticky uplne absentuje. Miestami je to dost brutalne (prehnane neprijemna scena likvidacie autodielne). Ale vazne sa film aj tak brat neda. Na to je podany prilis beckovo. Zaporak je klasicky chichotajuci magor. Jackie si znova vylozil seriozne hranie tak, ze sa za cely film ani raz neusmeje vdaka comu pôsobi dost nesympaticky. Dokonca sa ho behom filmu jedna postava opyta, co sa vie vôbec smiat. Bitky su tu len dve a Jackie je v nich masivne dablovany kaskadermi. Vraj mal este nezahojene zranenie nohy z ineho filmu. V niektorych zaberoch viditelne kriva. Bitky vyzeraju jak z poslednych Seagaloviek. Jackieho vidno len ked udiera rukami. Akonahle kope, tak je zaberany kaskader zo zadu alebo len dolna cast tela. Pokial by bitky za nieco stali, tak by sa to dalo akceptovat. Uspokojuca je aspon prva bitka v autodielni. Zato druha v herni je totalne predratovana a divne nasnimana s trhanymi pohybmi. Nahodne predmety sa nevyuzivaju vôbec. Behom celeho filmu som nevidel ziadny kaskadersky kusok, ktory by ma aspon trochu zaujal. Este prvu polovicu film akotak fungoval a aj ked je to iny styl filmu ako ma Jackie vo zvyku, tak som uvazoval nad troma hviezdickami. Ale v druhej polovici sa fim nadobro rozpadol. Nasledovala brutalna prestrelka na policajnej stanici, ktora sa sem vôbec nehodila, mizerna bitka v herni ale film uplne zabilo finale s automobilovym zavodom. Najprv nastve otrasne nasnimanie, ked su pomalo iduce auto komicky zrychlovane a nakoniec sa zavod zmeni na destruction derby. Neviem preco si filmari neustale myslia, ze kvalitny zavod je ten v ktorom je co najviac havarii. A na nejaku strategiu alebo pôsobive predbiehacie manevre kaslu. Vdaka tomu je druha polovica filmu ledva hodna jednej hviezdicky. Celkovo je to teda za rozpacite 2* a fakt ma nenapada komu by som tento film odporucil. Chaoticky vysledok filmu najviac podtrhuje to, ze sa Jackieho postava vola Chan Foh To a aj tak ho behom filmu viackrat oslovia Jackie. Vysledok pôsobi jak jedna nekonecna reklama na Mitsubishi a Japonci maju divne reklamy. 4/10. ()

Terva

Rychlé pěsti a rychlá kola Jackieho Chana v hongkongském akčním filmu o závodech, ve kterých šlo o život. Scénář : Gordon Chan, Hing-Ka Chan a Wai Chung Kwok. Kameramani : Kwong-hung Chan, Siu-keung Cheng, Chi-kan Kwan, Ardy Lam, Hung Chuen Lau a Wing-Hung Wong. Hudba : Yang Bang Ean. ()

peto12

Blesk - patrí medzi tie lepšie filmy s Jackiem. Výborné scény ma nadchli s tými pretekmi a jak sa hrali s Jackieho domom, kde práve spal. Akčné scény boli dobe spracované. ()

Rodriguez

Filmy s Jackie Chanem mám velmi rád, ale jak se mohl podepsat pod tento titul, to opravdu nechápu. Děj byl tak rychlý, že skákal z jedno na druhé a člověk se do toho zamotal ještě dřív, než stačil pochopit o co ve skutečnosti jde. Scénář hodně nevýrazný, herecké výkony velmi ošemetné a celkově toto dílo vypadá jako by ho přivezl Intercity z pláclý na cestě z Hamburku do Prahy. Ať se na mě "oblíbenec Jackie" nezlobí, ale toto hodnotím jako odpad! ()

Tsukikage

Jsou tady super závody, chci jeho auta, ale problém, který srazil dvě hvězdy vynikajícím závodům a skvělé akci je bohužel herecký výkon Jackieho, on dokáže i tyhle vážný role zahrát mnohem líp než tady. Pak mě ještě lezla na nervy ta novinářka, ale jinak ta akce byla bezchybná a tenhle film se mi proto moc líbí. ()

pakobylka

----- "Když se muž soustředí na nějakou práci, je vážně neodolatelný." ----- No ... neřekla bych, že platnost těch slov lze jen tak beze všeho zevšeobecnit, ale v případě Jackieho Chana platí stoprocentně. Tahle záležitost není nikterak výrazně komická ... ne tak, jak byste možná čekali. Navzdory několika odlehčeným momentům je notně zmazaná krví a svou brutalitu nijak neskrývá. Leč dějová linie je solidně vystavěná a podpořená nadprůměrně kreativní kamerou, kromě bitek v "Chanovském" stylu nabízí i střelné zbraně, těžkou techniku použitelnou k demoliční činnosti, rychlá kola a řev motorů ... dalo by se říct, že se v ní vyskytuje dostatečně výbušná směs všechno, co máte rádi - tak si nestěžujte. ()

bartias

Sympaťák Jackie Chan tentokrát méně kope kolem sebe a více jezdí v rychlých závodních autech. Prakticky žádné humorné scény a přemíra nezvykle vážných situací zaskočí. Závěrečná nenapínavá nuda v podobě závodu s vykonstruovaným zvratem zklame. Nad spodní hranici průměru tenhle film udržela jenom jeho herecká hvězda. ()

haj

Ve filmu se klade důraz na automobilové závody (které jsou někdy zbytečně zrychlovány, což vypadá trochu srandovně) a tak je zde o poznání méně akce. Jsou zde vlastně je dva pořádné souboje, které jsou zvláštně, ale zajímavě sestříhané, takže výsledek je poněkud jiný, než na jaký jsme u Jackieho zvyklí, což je podle mě příjemná změna. Jen škoda, že ve filmu téměř chybí humor. V době vzniku to byl nejdražší hongkongský film všech dob (US$25 milionů). ()

ssfan

Velmi slušný film s Jackie Chanem, tentokrát z prostředí závodních vozů. Ve filmu je mnoho klasických bitek, ale i vtipných momentů. 75% ()

Losik

Další ze super Jackieho filmů, který ale bohužel trpí par maličkostmi. Nejvíce mi vadilo zrychlování záběru v automobilových závodech, příběh mohl být lepší a hlavně konec mě moc nepřesvědčil. Jinak jsem zase kroutil hlavou co za kaskadérské kousky parta okolo Jackieho provedla. Moc se mi líbil souboj na trampolínách v kasinu. Honičky aut mě tolik neuchvátili, na to opravdu nejsem, ale naštěstí se film okolo závodů netočil, jen na konci. Chybělo mi více soubojů a hlavně vtipu a hodně mi vadila Jackieho přítelkyně. Jinak dobrý film, ale Jackie CHan umí lepší. Horší 4* ()

Paity

No jako automobilového závodníka bych si uměl představit ledaskoho, tentokrát tedy Jackie Chan. Určitě už ale natočil lepší věci. ()

TERRORDROME

Brm-brm uáááá, kung-fu+autíčká=pekný guláš. Jeden z Jackieho vážnejších filmov kde si človek humoru neužije a navyše sa to viac venuje tunovaniu rachotín než mláteniu ľudí. Bitky sú dve ( v autodielni a v kasíne ) a sú super čo sa týka choreografie a kaskadérskych kúskov, akurát pán režisér Gordon Chan má úchylku na hnusné sekané spomaľovačky ktoré som vždy a všade neznášal a dokáže s ich použitím posrať celé minúty filmu, počas ktorých sa na scéne všetko odporne mihá a človek z toho chytá epilepsiu. Okrem toho je tu ešte jedna fajn drsná prestrelka a zaujímavé rozbúranie domu pomocou žeriavu ( taktiež dosraté tým blbým spomaľovaním). To všetko je viac-menej OK, horšie je to s tým autíčkarením, to ma spoľahlivo nudilo. Jackie sa tu totiž zapletie s gangstrom čo rád závodí a tak aj miesto obvyklej a očakávanej finálnej bitky musíme sledovať preteky na okruhu čo teda nie je práve výhra. Je to taký podivný mišung. ()

klokyn

Film ušiel ako blesk. Nudil som sa jedine pri ten "vážnej scéne". Inak filmu, kde hrá Jackie Chan si nedovolím dať menej ako tri hviezdičky. A to by som mal byť objektívny... ()