Reklama

Reklama

Tenkrát na východě

  • USA Shanghai Noon (více)
Trailer

Obsahy(1)

Píše se rok 1881 a Pei Pei, dcera čínského císaře, se rozhodne s pomocí svého učitele angličtiny uprchnout do Ameriky. Zrádný učitel ji však prodá nelítostnému Lo Fongovi. Zanedlouho přijde císaři dopis, ve kterém vyděrač požaduje velké výkupné ve zlatě výměnou za život princezny. Do Ameriky se vydává tlumočník doprovázený třemi nejlepšími vojáky císařské gardy a synovcem Chon Wangem, aby předal požadovaný obnos a přivedl Pei Pei zpět. V Nevadě je však vlak přepaden čtveřicí banditů. Při přepadení je omylem zabit tlumočník a jeho synovec Chon se rozhodne pomstít. Postupně zlikviduje všechny bandity, pak se na vlastní pěst vydá do Carson City, aby našel princeznu. Cestou zachrání malého siouxského chlapce před nepřátelskou přesilou. Indiáni uspořádají velkou oslavu, po níž se ráno Chon probudí po boku krásné indiánky. Je to náčelníkova dcera, a než se naděje, musí se ženit. Zanedlouho opouštějí novomanželé vesnici a vydávají se na cestu do Carson City. Ve městě se setkají s frajerským pistolníkem Royem a Chon ho přivede do potíží, když odhalí jeho karetní trik. Po rvačce skončí oba ve stejné cele, odkud je osvobodí Chonova indiánská manželka. Roy nabídne Chonovi, že mu pomůže princeznu najít. Situaci poněkud zkomplikuje skutečnost, že je na ně vypsána odměna a v patách mají nejen lovce odměn, ale také šerifa Van Cleefa. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (286)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Sjedem dolů, přepadnem vlak, seberem prachy a hurá zpátky do bordelu." Tomu já říkám plán. Jen trochu nevyšel, protože se na Divokém západě vyrojili Číňani. Dneska je to běžný, ale v 19. století to byla věc poněkud nečekaná. Mě tedy eskapády Neprůstřelnýho Roye a Shanghai Kida dost bavily. Taky jsem se něco poučil o tom, jak vypadá mexickej pat bez Mexičanů, jak se mokrou košilí ohýbají mříže, jak využít cop k boji a jak se nemá házet tomahawkem. To je všechno důležitý, ale dosud jsem se nerozhodl pro to, jestli mě víc rajcovala princezna nebo indiánská manželka. Raději bych se nemusel rozhodovat a nechal si obě. Šlo by to nějak zařídit? ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Owen Wilson a Jackie Chan? Docela příjemná dvojice. zasazení na Divoký Západ mohlo být výrazně vtipnější, ale několik detailů potěší i neznalého. Bohužel pro mě se stále opakuje moje nechuť ke komickým vložkám (obličejům) Jackieho Chana. V soubojích bych se mu nedovolil rovnat, ale s humorem je to přesně naopak. ()

Reklama

monolog 

všechny recenze uživatele

Ne že by to byl špatnej film, ale nic kromě jemnýho pobavení člověku nepřinese. Výprava je pěkná a Jackie to prostě umí, jenže když je něco moc hloupý, v hlavě se to neuchytí. A mně se to tam prostě neuchytilo (a věřte, že si v ní skladuju spousty kravin). Když jsem se dodíval, neměl jsem zrovna pocit ztracenýho času, ale ani nijak dobře investovanej mi nepřišel. Nemusím se sice nad filmem nebo knihou pokaždý hluboce zamyslet, ale občas by to neškodilo a bohužel nejen Wilson, ale ani Jackie nemají filmy nijak moc duševně hluboký. Takže celkově pobaví, to jo, ale maximálně tak na dobu sledování. ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Kdyby nevzniklo pokračování Shanghai Knights, prohlásil bych Tenkrát na východě za nejlepší hollywoodský film Jackieho Chana. Takhle titul jednoznačně získává právě jeho mladší bratr. Což neznamená, že tenhle postrádá jakékoliv žánrové kvality! Právě naopak! Po dlouhé době opravdu výborně sehraný a vtipný buddy tandem, typicky Chanovské vynalézavé bitky se vším, jen ne s končetinami, do toho Wilsonův křečkovský ostrovtip, na komedii až příliš dobrý a živý scénář a prima usazení do reáliíí Západu včetně finálního zúčtování v kostele. Je to znamé, je to trochu omleté, ale je to skvěle řemeslně natočené a ještě lépe zahrané! A o zábavu jde přece především... ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

Jackieho Chana jsem měla ráda jako malá, byl pro mě něco jako Chuck Norris. Tahle komedie mě ale nějak minula a abych byla upřímná ani mi to moc nevadilo. Dávám tomu 3 hvězdičky, ale jsou to ty horší. Je to až moc dlouhé, dalo by se to o několik minut zkrátit. Bohužel a právě kvůli délce je to misty utahanější a tím nudnější. Občas ty vtípky nejsou natolik vtipné, abych se od srdce zasmála. Musím ale uznat, že spojení Jackie Chan a Owen Wilson opravdu fungovalo. Lucy Liu je nevýrazná herečka a tady se bohužel ani moc nepředvedla. ()

Galerie (80)

Zajímavosti (33)

  • Do scény, kde Roy (Owen Wilson) a Chon (Jackie Chan) popíjejí ve vaně v hotelu, chtěl režisér Tom Dey začlenit opileckou kung-fu scénu jako poctu filmu Legenda o opilém Mistrovi (1994), kde také hraje Jackie Chan. Na choreografii takové scény ale nebyl čas, a tak Dey ukázal Chona, jak vyfukuje bubliny z úst, jako to ve zmíněném filmu dělá Wong Fei-hung (Jackie Chan). (SG-1)
  • Severoamerické tržby byly 56,9 milionu amerických dolarů, celosvětové pak 99,3 mil. (NIRO)
  • V kulisách filmu se zároveň natáčel videoklip zpěváka Uncle Krackera pro píseň 'Yeah, Yeah, Yeah', ve kterém se objevil jak Owen Wilson (Roy O'Bannon), tak i Jackie Chan (Chon Wang). (IvcaSammet)

Související novinky

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)

Reklama

Reklama