Rozhodnutí nebo život

• Velká Británie Choose or Die

Dva kamarádi mají políčeno na výhru, o kterou se nikdo nepřihlásil, a tak oživí tajemnou videohru z 80. let. Ocitnou se ale v neskutečném světě plném nečekaných hrůz. (Netflix)

borec999

Trailer dokonale navnadil a osobne som čakal, že Choose or Die môže byť jeden z hororov tohto roka. Nakoniec je to však presný opak a jedno z najväčších hororových sklamaní. Dejovo sa vykrádajú asi 2-3 horory naraz, postavy sú nezaujímavé (a nezachránia ich ani fajn herci ako Asa Butterfield, či Eddie Marsan), 80kový feeling vôbec nefunguje, dej (a rozhodnutia postáv) sú lobotómia a nedávajú zmysel. No a najväčší prúser samozrejme je, že to vôbec neni strašidelné, napínavé a nefunguje ani gore(s výnimkou úvodnej scény s jedením skla). Navyše sa to berie celý čas smrteľne vážne, čiže sa to nedá vnímať ani ako úsmevné béčko. Jedným slovom: brak. 10% ()

dan4815

Co to mé filmem poškozené oko vidělo? Aniž bych se podíval na hodnocení nebo doprovodný text filmu, věděl jsem, do čeho jdu. Nečekal jsem příliš, ale začátek mě docela navnadil a říkal jsem si, že to na ty tři hvězdy mohlo být. Ač motivy dozajista připomínaly jiné filmy, dokázal jsem scénáristovi odpustit. S postupující časomírou jsem ale pochopil, že invence byla téměř nulová. Kazeta šířící se jako vir - Kruh. Ok, šlo to udělat mnohem lépe. Minimálně bych rád viděl bezmocnost lidské společnosti, když se kazeta šíří čím dál více a nelze s tím nic dělat. Pohled na černošskou spodinu je docela fajn, ale s aktéry vůbec nijak nesoucítím. Vše bylo napsáno velmi povrchně, hlavní herečka mi byla vyloženě nepříjemná, postava jejího kamaráda zase velmi naivní a plná IT klišé. Některé scény nejsou špatné, ale scénárista absolutně nedokázal vše spojit dohromady a... vlastně vše dodělat. Mířil na několik vrstev filmu (mezilidské vztahy, vše okolo technického popisu hry, tajemnost, vychytralost programu), ale ani jedna není dobrá. Scéna s pinglovou, která jí sklo, má něco do sebe. Jako nejhlubší pasáž počinu vnímám boj hlavní postavy se svou minulostí a strachem. Projde si halucinací plnou démonů z její hlavy. Ani levelování filmu nevyšlo. Začátek ukázal co mohl, a zbytek filmu je o něčem jiném. Například levely ve hře jsou dosti blízké svou povahou. Závěrečný boss je trapný, celkově nevyužitý boj. Upřímně bych raději viděl, jak program "omrdali", protože ten závěr nemá žádnou atmosféru a divákovi je naprosto jedno, co se s kým stane. Jinými slovy, scénář nenabízí vlastní iniciativu, chybí mu inteligence a trpí na to, že autor je hrozný debil. Jsem ale velmi rád, že z toho neudělal hořkosladkou komedii, to je největší paskvil dnešních filmů. Herecké výkony jsou tragické - rovnající se školní besídce druhého stupně základní školy. Nádech starých dob je křečovitý a velmi otravný, zejména, když se objeví autor kazety. Jestli si film pustit? Není to pro každého, jako hulifilm selhává, jako vážně míněný počin taktéž. Nápaditost filmu je malá, myslím si však, že filmová časovka nikoho nezabije... a asi kvůli ní se mnoho lidí na film podívalo. Za mě je to hroší béčkový horor, který lze ještě zkouknout. Film neobsahuje vyloženě cringe scény, jen trpí tím, že zkopírované motivy na sebe nepasují, herci jsou divní a film je ve všech rovinách nedomyšlený. ()

Flopik

Bolo mi jasné do čoho idem, takže sklamaný ani nie som. Je to taký typický netflix horor, ktorý ani náhodou nevystraší a na ktorý zabudnete behom hodiny. Zaujímavý nápad s hrou, ktorá zabíja celkovo však veľmi zle využitý a aj napriek kratučkej stopáži som sa nudil. Na horor veľmi slabé, krvavé scénky na úrovni 15+ a strašidelnosť nulová. Aspoň trocha ma bavil Asa, ktorý ale nie je hlavnou postavou ako som dúfal takže tam je dosť málo. Radšej to mohlo byť poňaté troška vtipnejšie, nakoľko tento vážny podtón tomu vôbec nesedel. Koniec ako tak okej. Za mňa určite nie a slabšie 2*. ()

Gulde

Ale jo, obstojná ptákovina, jejímž nesporným kladem je hudba od Liama Howletta, což bylo konec konců vlastně to, co mně k tomuhle filmu v první řadě přivedlo. ()

BOURQUE

Minimalistický horor, ktorý, ako to užívateľ silentname zaznamenal, nepriamo sa inšpiruje takými snímkami ako Truth or Dare a Countdown. Škoda za nie vždy logický prístup a vedenie príbehu, ktoré nechajú svoje stopy na filmu. V danej forme zbytočná snaha o pokus nechať si otvorené zadné dvere pre prípadne pokračovanie. Trochu (nie príliš príjemné) prekvapenie, že v danom (typickom) B-čkovom filme sa objavujú aj takí herci ako Asa Butterfield či Eddie Marsan. P.S.: Počítač didaktik potešil. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

Olík

Tak jsem se rozhodl sledovat…..ne, že by mne to vyloženě stálo život, ale tu necelou hodinu a půl mi už nikdo nevrátí. Tohle opravdu není ta správná cesta, kterou se vydat. Námět ještě dejme tomu…sice žádná velká originalita, ale dálo by se s ním pracovat. Pak už je ale všechno špatně. Od postav, přes scény, atmosféru, vizuál až po catering. NETLIX RULES, zpátky ni krok. ()

fixaman

Dobrý nápad, fajn cast, skvělá muzika a parádní tempo. Bavil jsem se celou dobu a místní hodnocení je jako vždy u hororů naprosto mimo. Proto dávám navíc čtvrtou hvězdu. ()

Hapretor

mně to přišlo dobré ... a naopak docela zajímavé ... jsou horší snímky a úplně o ničem ... tady snaha byla ... občas i trochu překvápko ... ()

helraiser

Dobrý nápad, s ne nejšťastnějším provedení, ale se solidními momenty a celkem povedeným závěrem. Žádnej zázrak, ale koukat se na to dalo. Na jedno zkouknutí dobrý, ale ani ň navíc. ()

Vabr

Hned mi bylo jasné, že půjde o levnou záležitost, ale chtěl jsem něco prostýho, a to jsem dostal. Je očividné, že by to šlo udělat mnohem lépe a dokázalo by to být podařený napínavý snímek. Levnost ani chabě vybudovaná atmosféra se nezapře. Vyhodnocení: No jo, Netflix ()

Likan7

Že já se vždycky dostanu k takový kravině. Mr Hlad ohodnotil horor? Tak se na něj podívám. Nojo, já vím, že me svým komentářem odrazoval, ale béčkový horor ve stylu Jumanji a Saw mě celkem zajímal. Bohužel jsem dostal příšernou a nudnou sra*ku. Není to napínavý, není to zajímavý a těch 85 minut mi přišlo jako 120. Netflix přichází o předplatitelé a nutno říct, že dobře jim tak... Někdo by se tam měl vzpamatovat. ()

E lan

** za osmdesátkové herní téma, které je mi blízké. Jinak je to ptákovina s béčkovým příběhem, hereckými výkony a celkovým zpracováním. Ještě že je to jen necelých 90 minut dlouhé. Slabota. ()

Mngwa

Podle mě to propadák není, jak by se dalo usoudit z místního hodnocení. Béčkovina, samozřejmě - ale sympatická a originální. ()

Toshio

Kokotina non+ultra. Pokud tvůrci chtějí něco vykrást, jako třeba KRUH, tak se na něj mají aspoň podívat, případně přečíst předlohu. Tady mi fakt nejsou jasný 3 věci. Proč takový filmy někdo točí? Proč to někdo (netflix) platí? A proč jsem na to čuměl? (skoro až do konce?) ()