Muž jménem Otto

• USA A Man Called Otto (více)

Film, jehož předlohou je celosvětový knižní bestseller „Muž jménem Ove“, vypráví příběh mrzouta Otta Andresona (Tom Hanks), který po ztrátě manželky ztratí smysl života. Otto je připraven všechno ukončit, ale plány mu naruší mladá živá rodina, která se nastěhuje do sousedního domu. Otto se tak seznámí s Marisol, která ho vyzve vidět věci jinak, a vznikne tak neočekávané přátelství, které mu změní život. Dojemný a vtipný příběh o lásce, ztrátě a životě ukazuje, že rodinu lze najít na nejneočekávanějších místech. (Falcon)

Ceberus

Za korunního mrzouta a bručouna jsem vždycky považoval De Nira a pak Eastwooda. Druhý jmenovaný tak měl roli na tělo ve svém snímku Gran Turino. Tohle je v podstatě Gran Turino s Hanksem, který geneticky nedostal do vínku ksicht prudiče, a tak musel film více potáhnout hereckým výkonem. Ostatní si nezůstali pozadu. ()

gemi

Moc pěkný a skvěle zahraný (Mariana Treviño!) feel-good film. Ne prvoplánově, ale ve finále to tak je. Sociální sci-fi o tom, že i v tom největším bručounovi spí kousek dobra. ()

šakal007

<Tak trochu spoiler.>Když je stárnoucí muž bručoun, je to smutný příběh. Třebaže k tomu má vlastně důvod. Protože mu zemřela žena a nikoho jiného v životě už nemá. V mládí během těhotenství Sonya během nehody přišla o jejich syna. A když nakonec umře i ten muž, skoro by se řeklo, smutný příběh má dobrý konec. Bručoun už nikoho neotravuje. Opak je ale pravdou. Ten muž se chtěl zabít, ale nějak mu to nevyšlo. Nejdřív se do sousedství přistěhovala živelná Mexičanka s mužem, který je ťululum a dvěma malými dětmi. Pořád ho otravuje žena bývalého kamaráda, se kterým už dlouho nemluví. Do toho se skamarádí s trans klukem Malcolmem, spoustou dalších sousedů, kteří mu dřív lezli na nervy, a na milost vezme i zatoulaného kocoura. Když neobratně zachrání život člověku, který spadl pod vlak, když se pod ten vlak sám pokoušel skočit, stane se miláčkem sociálních médií... a místním hrdinou. <Konec tak trochu spoileru.> Muž jménem Otto v hlavní roli s Tomem Hanksem je krásný film, kde sice možná budete brečet, ale vlastně spíš načerpáte energii. ()

Caa

Všem doporučuji švédskou předlohu Muž jménem Ove, je minimálně o třídu a spíš o dvě lepší a není to taková hra na city. I nějaké ty odlišnosti v zápletkách se najdou a podle mě tam prostě pasují líp. Jediné malé plus americké verze je to, že na charismatického Hankse se prostě dobře kouká. ()

scarlock

Sakra, zase skoro bulim. Super melodrama, spisw sladke, nez-li horke. Americke adaptace nebyvaji zrovna nejlepsi, ale toto me bavilo. Tom Hanks je proste extra klasa, a mexicka sousedka si s nim skvele rozumnela. 95%. (chybel mi nejaky extra dokreslujici song). ()

RAFT

Viděl jsem původní snímek a tedka remake s Hanksem .Foster natočil pěkný příběh mrzutého Otta.Hanks se do role hodí .Zpočátku sem si myslel že, film bude nudný,nezáživný a opak se stal pravdou.Snímek nadchl.Film se odehrává ve pořád ve stejné čtvrti .Ve filmu máme dobré flasbecky.Za mě 80% ()

Dominik 261

Silný doják. Tom hrá bravúrne. Príbeh ide na istotu. Je síce predvídateľný, ale pekný. Keďže je to novodobý snímok, tak obsahuje všetky možné povinné kvóty, ktoré tomu uberajú na prirodzenosti. Už v polovici filmu boli momenty, kedy som mal knedlík v krku, no ku koncu bola aj nejaká tá slzička. Dojímavý melodramatický počin, ktorý si zaslúži tých 5*, aj keď slabších. ()

Looka

80% opravdu se už dnes žádný americký film neobejde bez tlačení na gender/inkluze pilu? Originál neznám. ()

papadoce

Muž menom Otto ma zo začiatku nijako nepresvedčil. Že sa jedná o americký remake, to už ani nebudem komentovať. História si pamätá desiatky možno stovky filmov, ktoré natočil svet lepšie a americká verzia bola len vykalkulovaným odvarom. Už scéna s obesením mala byť podľa mňa plná súcitu a beznádeje, ale žiadne také emócie nevyvolala ani len náhodou. Myslím, že moment, keď sa ide človek obesiť je plný osamelosti, ktorá by sa dala krájať. Chce to kombináciu akéhosi zvláštneho druhu odvahy a nepredstaviteľného zúfalstva. Tuto to cítiť nebolo. Viem presne aké to je. Niektoré scény ale boli prekrásne a preto hodnotím hviezdne vysoko. Pohladenie dlane manželkou Rubenovi, až mi stislo srdce. Alebo keď kúpil jedlo iba jej a ona sa zamilovala. A bolo toho viac. Kocúr bol úžasný 😍. S konštatovaním, že už nikdy nebudem rovnakým a že mojim najlepším komentárom ostáva Posteľ plná ruží to zatváram, kým nezistím, že … ()

Ex_Machina

Príbeh zlomeného muža s veľkým srdcom nám ukáže, že vždy je pre čo žiť a nikdy nieste naozaj sám. Okrem toho sa dozvieme ako sa dá na niekoľko spôsobov dobrovoľne odísť z tohto marazmu na druhý svet a že každý z nás má nejaký problém, ktorý sa dá vždy nejako vyriešiť. Hanks je dobrý ako vždy, no inak je to len slabší remake filmu Muž menom Ove. A komu sa to bude páčiť, tak to isté, len o 2 lvl. vyššie je samozrejme kultové Gran Torino. ()

Recenzon

Co jsem od kámoše pazdráta slyšel je, že to není žádná sláva a s tímhle jsem si to taky pustil. A za mě je to zatraceně dobrý drama s prvky komedie. Absolutně jsem zbožňoval, jak Tom Hanks neochotně pomáhá svým sousedům s běžnými životními věci. Hudby jsem si moc nevšímal, ale když se člověk zaposlouchá tak dobře sedí do děje a člověk je rád, že tam je. Bylo fajn vidět takový film po všech těch brutálních superhrdinech, pirátech a monstrech, co jsem za poslední dobou zhlédnul. ()

JohnnyKladno

Když jsem si při úvodních titulcích všiml, že film je natočen podle jiného, švédského filmu Muž jménem Ove, tak nějak jsem tušil, že jsem udělal asi chybu. V budoucnu jistě doplním. Mám dojem, že originál může být odvážnější. Jen hádám. Muž jménem Otto je film o vdovci, který tak nějak neví co si po odchodu manželky počít se životem, a tak jeho náplní dne je být zlý a nerudný dědek. Bohužel, u Hankse je od začátku cítit, že to s ním tak špatné nebude, nějak jsem mu to prostě nevěřil. Zvrat v životě Otta nastane, když se přes ulici přistěhují noví sousedé, rodina s dětmi. No a když si představíte, jak by to asi mohlo dál probíhat tím nejbanálnějším způsobem.. Tak přesně takové to je. Čistě průměrné, trochu dlouhé, ale nemůžu říct, že bych se nudil. Střípky z minulosti mě bavily. Takže palec nahoru asi ano, ale za pár dní, možná spíše hodin, už to bude naprosto mimo mě. 60% ()

Dejvecd

Tom Hanks si v poslednej dobe nevyberal úplne najlepšie filmy (v ktorých by stvárnil hl. rolu) a tak to tentokrát skúsil u knižnej adaptácie, ktoré má už overené časom (Zelená Míľa, Forrest Gump). No a v tomto prípade mu to vyšlo celkom v pohode. Samozrejme sa nejedná o nejak veľký film, ktorý si budete ešte dlho pamätať, nie je to nejak extrémne smutné ani vtipné a vlastne celkovo sa vám to dosť možno stratí po pár týždňoch v hlave. Aj tak sa však jedná o celkom v príjemné pozeranie, ktoré mohlo byť o trochu kratšie, ale nie je zas až tak dlhé, že by vyložene nudilo. Pozeranie plné kvalitných hercov, dobrých tém a myšlienok, ktoré vo vás dosť možno niečo málo zanechá. Bohužiaľ to všetko je potom pospájané príbehom, ktorý vlastne neexceluje v ničom, takže vo výsledku len pozeráte a pozeráte, kedy emócie, ktoré sa film fakt snaží predať, cítite zo strašnej diaľky s minimom srdiečka. 6/10 ()

SilentMemory

Tom Hanks je skvelý herec a v tomto pekne spracovanom filmovom snímku to ešte väčšmi preukázal. Film nesie posolstvo prebúdzajúce ľudskosť a ukazuje, že na vzťahoch záleží. Vzťahy ktoré sa s nástupom technológií paradoxne skôr pomaly vytrácajú a nie posilňujú. Fakt sympatické postavy, zbožňujem najmä životný prístup, kultúru a prízvuk ľudí z Mexika lebo to vždy pobaví a zdvihne náladu. Ich životný optimizmus je inšpirujúci. ()

marek29

Tak ti nevím.. Sladký? Jo. Silný? Spíš ne. Podle mě až moc normální. Místy jsem hodil takový úšklebek, ale jinak nic. Prakticky je děj jasný z traileru a nic jinýho, kromě vysvětlení toho, jak umřela jeho žena se nedozvíme. Asi nejsem v moodu na těžký témata. Přesah to možná má, ale ne pro mě a ne teď. Život je fajn, pokud ho máš pro koho žít (jak říká Otto).. ()

Coliseum

Otto není Ove a Hanks (byť dává na svym pětníku maximum) není Lassgård. Chvilkově bavilo, občas dojalo. Výhledově klidně znovu. ()