Reg je extrémně roztomilý pes, bohužel jeho majitel Doug si to nemyslí, a tak se ho pokouší zbavit. Naloží vždycky Rega do dodávky, popojede s ním, hodí mu tenisák, a než hafan stačí přiběhnout zpátky, ufrnkne mu. Jenže Reg se pokaždé vrátí a má radost, že tuhle „hru“ vyhrál. Bohužel to platí jen do dne, kdy s ním Doug popojede opravdu hodně daleko. Ztracený ve velkoměstě narazí Reg na partu toulavých psů, kteří na ulici už nabrali o poznání víc životních zkušeností než on, a ti naivnímu čoklíkovi konečně otevřou oči. Doug si s ním vůbec nehrál, on se ho celou tu dobu pokoušel zbavit. V Regovi, kterému se právě obrátil život vzhůru nohama, bouchnou saze, a rozhodne se vrátit domů a pomstít se tomu zmetkovi tou nejstrašlivější možnou pomstou, totiž uhryznutím toho nejcennějšího, co Doug má. Společně s novými psími kamarády se vydává na neuvěřitelnou pouť napříč Amerikou, na níž na odhodlané čtvernožce číhají nejrůznější překvapení včetně sexuchtivých sádrových trpaslíků, hladových orlů, halucinogenních houbiček, sucharských policejních vlčáků a zábavní pyrotechniky. Žádná z překážek však není tak velká, aby ji neobešli nebo nepodlezli. Vždyť i ta hloupá kólie Lassie se dokázala vrátit a Doug by se měl začít bát. (Cinemart)

Trailer 8

sedm.1

Extrémní nálož, absolutní nářez, dokonalá zábava, prostě TOP, TOP a ještě jednou TOP, a je mi naprosto ukradené, respektive v souladu s filmem, naprosto u prdele, že to zde někdo dokáže označit za pokleslou zábavu, za úpadek komediálních filmů a podobný žvásty, mě je těchto diváků, ze kterých tohle padá, spíš jen upřímně líto, podstatné každopádně je, aby tyhle kecy ostatní ignorovali, a bavili se u této jízdy tak, jak jen lze. Já tu každopádně tedy nehodlám popírat, že se jedná o ten nejprimitivnější typ komedie, respektive humoru, obsahově postaveném jen a pouze na naprosto nevídaném sledu těch nejšílenějších vulgarit (CZ dabing jednička s hvězdičkou), fekálním humoru a dialozích o chcaní, hovnech a samozřejmě psím sexu. To je fakt, ovšem co jako? Důležité je, že to baví, že to má koule, že se to nebojí bořit určité hranice, že je to nekorektní, to vše je pro mě prostě daleko důležitější a zásadnější, než nějaké ubohé poukazování na nenáročnost a jednoduchost, kvůli tomu ten film totiž nevznikl, aby uspokojil intelektuálně náročné publikum. Zápletka je každopádně tedy sice tuctová a předvídatelná, což ovšem vůbec nevadí, jelikož to bohatě vynahrazují jednotlivé nápadité scény, od začátku až do konce napěchované naprosto nezapomenutelnými a ultimátními hláškami a momenty, a samozřejmě všemu zde vévodí skvostné psí postavy, které si nelze nezamilovat. No a co považuji za ještě další obrovské pozitivum, podtrhávající už jen výjimečnou zábavnost celé této jízdy, tak to že se zde po celou dobu dokázali tvůrci naprosto bravurně vyhýbat jakýmkoliv trapnostem, poučování, moralizování a podobným znehodnocujícím elementům, za což si zaslouží absolutorium, jelikož bez těchto prvků se v dnešní době již příliš komedií neobjevuje. Já jsem si zkrátka čas strávený ve společnosti těch čtyř čtyřnohých hrdinů užil jako už dlouho nic jiného, nepamatuji si, abych se u jakékoliv komedie tak neskutečně smál, a to prakticky nonstop, a opakuji, poukazování na to, že to má nízkou intelektuální úroveň, tak tomu se musím smát snad ještě víc. Za mě prostě BOMBA zábava a hotovo!!! ()

Ellmariachi

Víte jak někdy vidíte ukázku a řeknete si. Pičo, co to je? Odpad vole. No a pak se k tomu náhodou zatouláte a jste na 4 ech, jen to hvízdne a přiběhne.  Být mi o 10 let méně, dám asi i tu pátou. Kadence sprostých slov a vtipů, často té nejnižší kategorie, je asi odkoukaná od bafana Johna Wicka. Je jich cca podobně jako nábojnic vystřelených jeho páníčkem. Jenže to vše funguje a do sebe zapadá. Čekáte určitý vtip? Přijde. Přesně tam kde ho čekáte. Jenže na něj se nabalí další tři hlášky a za 15 vteřin znovu. Pak se podíváte na to schoulený klubíčko vedle sebe a musíte říct: Hodnej kluk. :-) 75 procent ()

Litvicek

Český dabing tomu určitě přidává šťávů. Tohle není Hačiko a jeho příběh, to je vypičený revenge roadtrip za ukousnutí lidské klobásy. V jednoduchosti je síla a tohle vyloženě příjemně uteklo, pár fórů bylo výborných a šťastný konec v psím podání vždycky potěší. Jednorázovka, žádný velký biják se nekoná. ()

silentname

"Strays" je pre mňa skutočne komédia ako vyšitá. Pokiaľ ste niekedy chceli vidieť satiru na filmy o psoch, ktoré hovoria o ich duši a vnútorných myšlienkách, tak toto vás skutočne pobaví. Je to spracované podobným štýlom, no v oveľa tvrdšom filme s kvalitným čiernym humorom. Ja som sa skutočne na tom poriadne zabavil. Nechcem prezrádzať veľa, no tento film ma dobre spracované postavy, solídnu hlavnú myšlienku (hoci to znie celkom bizarne) a najmä finále, ktoré som nemohol predpokladať ani v najdivnejších snoch. Som ale za to rád, lebo toto je film, na ktorý nezabudnem ani dlho po tom, čo som ho videl. Tá kreativita, ktorá išla do tých vtipov je vskutku kvalitná a tvorcom za tento zážitok ďakujem. Je pravda, že nie všetky momentky sú skvelé a občas sa dočkáme scénok, ktoré úplne nefungujú, ale našťastie film rýchlo opäť nájde správny kurz a vráti sa k dobrým momentom. Niekedy môže byť pes plne rozhodnutý splniť svoje poslanie. Aj keď môže byť celkom drsné. Hodnotenie: B+ ()

FrankSusta

Já prostě miluji tyhle situační komedie (mezi které počítám třeba Méďu (dvojku především), ale i třeba Jump Street), kdy tvůrci nastolí takovou absurdní situaci (nejlépe s nesčetněkrát ohranými motivy a základem námětu) a přetvoří to do až nečekaně vulgární parodie, která ale umí fungovat sama za sebe a ke všemu dokáže být mnohdy mnohem originálnější a především chytřejší, než filmy, na které odkazuje. A tohle je přesně ono. Na jednu stranu strašně vulgární, fekální (zoofilní - tedy, pakliže se tomu nebudete smát a ve skutečnosti Vám z toho nebude špatně), brutální a jednoduché... ale především vtipné. Až neuvěřitelně vtipné. To fakt na začátku začne a prostě odmítne skončit s tou kadencí humoru, která je dopřána skrze - pro někoho až příliš jednoduše - hláškující psy (především pak jednoho, jehož jméno i druh jsem ale zapomněl - prostě ten s vyvalenejma očima), kteří sice, ano, prakticky furt jen nadávají, ale jak to dělají, s jakou ''elegancí'' a ''hravostí'' a ''barvitostí'', tak to je setsakra zábavné. Do toho prostě ty situační vtipy, ať už jde opět o hlášky, či počínání psů... prostě mě to setsakramenstky pobavilo. Na druhou stranu tu je ale filmařská část... a já, coby někdo, co byl na natáčení dvou opravdu epických pořadů se zvířaty (Zvířecí profesionálové a Šampioni), musím říct, že jsem nestačil zírat. Protože kdo má přeci jen nějaké to oko (jako já) a trochu rozumí tomu, co tam museli s reálnými zvířaty (protože ve filmu jsou skutečně opravdový psy, ve většině případů) udělat a co je museli naučit, aby se to pak dostalo do toho filmu a oni to mohli v nějakých souvislostech použít, to muselo být neuvěřitelnýho ''sraní okolo toho všeho''. A je neuvěřitelný, jak to zvládli. Občas jde tedy uhádnout, kde kdo musel stát za trenéra (když se tam pes podívá, aby věděl co dělat), ale to absolutně nevadí celkovému dojmu z filmu. prostě wow. Jinak zbytek filmu... co říct. Vypadá to vlastně pěkně, není tam snad jediná chybka, co by vyloženě bušila do očí, živý herci jsou fajn, dabing to má teda neuvěřitelnej (v originále to ani moc vidět nepotřebuji - stejně jako v případě Pulp Fiction, tohle je tak nějak pěkně nápaditý)... jediné, co mé jinak pětihvězdičkové hodnocení sráží dolů je fakt, že ke konci to trochu ztratí koule (dokáže je to ale najít a rozjet, ale celkově posledních tak dvacet minut je oproti zbytku za mě o trochu slabší). Ale jinak se opravdu jedná o naprosto nabušenou jízdu, která nemá moc obdoby. 8,5/10 ()

• Skutočné psy sú použité v 95% filmu. Zvyšok sú animatronické zvieratá. (Arsenal83)