Reklama

Reklama

Poslední království: Sedm králů musí zemřít

  • Velká Británie The Last Kingdom: Seven Kings Must Die
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Po smrti krále Edwarda vyrazí Uhtred z Bebbanburgu se svými druhy po boku na dlouhou cestu po rozdrobeném království. Podaří se mu konečně sjednotit celou Anglii? (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (91)

Cooller 

všechny recenze uživatele

neuvěřitelné jak se dá něco ještě dodatečně sprznit. Serial jsem po shlednuti posledni serie uzavřel sice s poněkud pochmurným pocitem, ale byl jsem nakonec rád že ho tolik nezlikvidovala dnes tak oblibená všudypřitomná propaganda a absurdity snažici se nějak nuceně vyvolávat zvraty v ději. Jenže to jsem se šeredně spletl, Uthredův (skoro) nevlasní synáček se na poslední chvili zblaznil a přidal se k LGBT+- analnim teroristum, což je dnes zřejmě už podmínkou pro jakékoliv natáčení a celé se to opět stočilo uplně jinam. Odvolává se na křesťanství, ale během prvních 15 minut poruší snad všechny přikázání, řiťopišství samozřejmě nevyjmaje. Meč kterým to celé před lety začalo se stal jen radoby vtipnou vsuvkou, poměrně nedůstojně se zabilo par známých postav a nesměl chybět dovětek, že se vlastně jedná o datované anglosaské dějiny. V tomhle připadě by se tomu ovšem dalo věřit, vysvětlovalo by to koneckonců proč novobodý anglosas aka USA utočí na všecky okolo a všichni jsou teplý nebo barevný. Není co víc dodat... snad už o tomhle serialu znova neuslyšim. ()

Ediebalboa 

všechny recenze uživatele

Jak Netflix ve 3. sérii seriál famózně nakopl, tak nyní ho naopak se vší parádou zařízl. Přál bych Uthredovi lepší osud, ale tato bitva se zdála od začátku tak trochu prohraná. Napěchovat motivy 3 knih do jednoho ani ne dvě hodiny dlouhého filmu nevěstilo nic dobrého a navzdory pár obstojným zkratkám se to projevuje na každém kroku. Podobně jako v prvním dílu celého seriálu (a zároveň jednom z nejslabších) vlastní Uthred teleport, který způsobuje, že se lokace i emoce střídají lusknutím prstu. S některými starými hrdiny se tudíž loučíte ve shonu, zatímco jiní vám akorát stihnou říct: „Jsem Anlaf, budu zlý“. Což není pro vyvrcholení mnohaleté ságy zrovna dvakrát důstojné. Obzvlášť Uthredovo „vyhnanství“ je naprostý výsměch. Jako fanoušek si cením akorát pasáže s Valhallou. Jen za ní a za ucházející závěrečnou bitvu uděluji nakonec tomuto epilogu milost. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Netflix udělal fanouškům radost. Po skončení nejlepšího seriálu na téma Vikingů se rozhodli natočit ještě rozlučkový film a věřím, že všichni fanoušci Uthreda si tohle užili. Last Kingdom je srdcovka, takže tenhle návrat ke starým známým byl velmi příjemný. Naoak potěšilo i spousta nových zajímavých tváří, které film slušně okořenili. ( Až si divák říká, že s těmihle postavy by šla klidně rozehrát 6. série), takže je občas cítit, že je to velmi uspěchané, co by v seriálu zabralo 5 dílů se zde musí narvat do 2 hodin, ale alespoň je tu šíleně rychlé tempo a věci se opravdu hýbou kupředu velmi rychle. Dějově se to sice už dost opakuje, ale nevadilo mi to. Zachycení doby je tu věrohodné, vizuálně skvělé, postavám se dá fandit a finální battle je velmi povedený. O napětí či emoce tu také není nouze, takže film naštěstí má obdobné kvality seriálu, rozhodně nedělá ostudu, naopak skvěle jej doplňuje. Těžko říct, zda to zaujme lidi nepolíbené seriálem, ale je to natočeno tak, aby se nemusel ztratit i normální divák. 8/10. ()

Juto 

všechny recenze uživatele

Je tu veľa deja natlačených do hracieho času, ale režisér Edward Bazalgette zvláda rozprávanie príbehu efektívne, pomáha mu zobrazenie názvov miest na začiatku každej scény, ktoré vysvetľujú, na ktorom hrade sa práve nachádzame. Záverečná bitka je veľmi pútavá a napínavá. Napriek zvládnutej réžii je príbeh až moc jednoduchý a priamočiary. 6,5/10 ()

ER 

všechny recenze uživatele

Uhtred je postava, která si mně získala, opírajíc se o silné téma sjednocení království a vznik Anglie. Je moc fajn, že Netflix umožnil tvůrcům seriál uzavřít, i když byl film klasicky "uspěchaný", jenže tady to nevadí, pokud jste viděli seriál. Děj byl přeci jen předvídatelný a tvůrci v podstatě okopírovali postupy z prvních sérií, kdy se z Uhtreda opět stává vyhnanec, aby zase povstal a stal se nesmrtelným. Závěrečné pomrknutí na hostinu se všemi zásadními postavami seriálu bylo tou pověstnou třešničkou na dortu Posledního království. ()

Galerie (32)

Reklama

Reklama