Po smrti krále Edwarda vyrazí Uhtred z Bebbanburgu se svými druhy po boku na dlouhou cestu po rozdrobeném království. Podaří se mu konečně sjednotit celou Anglii? (Netflix)

Kopi1

Zakončení slušné, ale je to podle mého méně kvalitnější než seriál, který byl snad s každou sérií lepší a lepší. Celé mi to přišlo dost uspěchané, každou chvíli se cestovalo napříč zemí a chvíli jsem se ztrácel. Za to měl film ale vysoké tempo, kde u 2h stopáže jste neměli ani minutu času si oddechnout. Všiml jsem si zde také rychlého a trochu nepřehledného střihu, ale je to možná jenom u mě. Uthred mě ale bavil vždy a bohužel končí další éra, ale myslím, že se z tohoto tématu vyždímalo dost. Dal bych ale přednost to zakončit celou sérií namísto filmu. ()

kobliha

Bolo to veľmi z rýchlika. Niekedy tých zvratov bolo v pár minútach až až, toto mala byť regulerna posledná séria. ()

Crowen

Je to taková delší bonusová epizoda seriálu navíc s nahuštěným dějem. Jako samostatný film to neobstojí, kdo seriál neviděl, bude úplně mimo. Kvalitativně to odpovídá seriálu, neurazilo mě to, ale ani to není žádná nutná tečka, kterou by seriál potřeboval. ()

Urukhaj98

V první řadě je třeba říct jednu důležitou věc. Tenhle film primárně slouží jako zakončení seriálu Poslední království a v žádném případě není určen pro diváky, kteří seriál nikdy neviděli. To jen tak na okraj. Poslední království je pro mě strašná srdcovka, která má zcela zaslouženě místo v mé topce nejoblíbenějších seriálů. Se Seven kings must die je to trochu složitější. Z logiky věci je problém už v tom, že tvůrci museli nahustit zápletku, která by jinak vydala na dvě řady seriálu, do jednoho celovečeráku. Děj tak působí jako z rychlíku a docela roztříštěným dojmem, přičemž člověk má při sledování pocit, že dost podstatného je vynecháno. Jinak ale vše, co fungovalo v seriálu, funguje i zde. Skvělá středověká atmosféra, výborní herci, povedené bitky i bitvy. Zakončení Utherova příběhu je pro fanoušky uspokojující a to je ve výsledku to hlavní. Když už jsme se nedočkali řádného zakončení téhle ságy v seriálu, přišli tvůrci alespoň s filmem. A byť nejsem vyloženě nadšen, jsem alespoň, jak jsem již zmínil, spokojen. Budeš mi chybět Uthrede. Tímto filmem totiž končí to nejlepší audiovizuální zpracování jedné důležité etapy v historii britských ostrovů jaké kdy vzniklo. 7/10 ()

Johny M. odpad!

Seriál neznám, nevěděl jsem, že to na něco navazuje a vlastně mě to ani nezajímá. Protože tady je snad všechno špatně. ()

Torgal

Nebyť fanúšikom seriálu by som bol pri sledovaní tohto počinu dosť rozpačitý. Toto totiž spracovaním nedosahuje kino štandard, je to skôr seriálová epizóda natiahnutá na dve hodiny. Ale presnejšie by možno bolo povedať, že je to jedna séria skrátená na celovečerný film. Je cítiť, že tvorcovia chceli toho čo najviac dopovedať a tak je film dramaturgicky dosť mišmaš, toto bol vopred prehraný boj. Viem si veru predstaviť aj dôstojnejšiu bodku za týmto seriálom. Ale záverečná scéna s Valhallou zahriala na srdiečku, až očko zvlhlo. 6-/10 ()

ER

Uhtred je postava, která si mně získala, opírajíc se o silné téma sjednocení království a vznik Anglie. Je moc fajn, že Netflix umožnil tvůrcům seriál uzavřít, i když byl film klasicky "uspěchaný", jenže tady to nevadí, pokud jste viděli seriál. Děj byl přeci jen předvídatelný a tvůrci v podstatě okopírovali postupy z prvních sérií, kdy se z Uhtreda opět stává vyhnanec, aby zase povstal a stal se nesmrtelným. Závěrečné pomrknutí na hostinu se všemi zásadními postavami seriálu bylo tou pověstnou třešničkou na dortu Posledního království. ()

bearmeedek

Původní seriál je na vysoké úrovni a je mým oblíbeným. Tento dovětek je przněním velkolepého díla. Opět nechápu, jak si ho ostatní příznivci pochvalují. Děj rychle a chaoticky poskakuje a působí až parodicky. Rovněž chování hlavních postav. Místy toporné, dialogy na úrovni školního divadla. To ještě umocňuje špatný dabing od Netflixu. Poznámka umělecko-etické komise: buzny nechyběly. Takže mé 2 hvězdy jsou jen za toto: opět kvalitní vizuál a bitva na dobré úrovni. ()

Tirkus

Světu The Last Kingdom filmový formát prostě nesedí. Děj, který normálně trvalo vyřešit několik hodinových dílů, se tady vyřeší během 10 minut. Spíš než jako ucelený film to působí jako sestřih "nejlepších" scén někde na youtube a to je velká škoda, protože jako poslední série by to fungovalo mnohem lépe. Nový záporák není vůbec představen, smrt několika postav přišla tak náhodně a rychle, že jsem to nedokázal vůbec nijak prožívat a celá ta část s vyhnanstvím byla přímo zbytečná. Na druhou stranu závěrečné rozloučení s Uhtredem a celkově s celým seriálem bylo fajn a bitva na konci taky nebyla špatná. ()

mirakom

První půlka byla hodně uspěchaná a šlo vidět, že by ději více slušelo rozdělení na několik epizod namísto jednoho filmu, hlavně kvůli lepšímu prokreslení charakterů jednotlivých králů a jejich synů. Pro lepší orientaci v postavách nebyli špatné ty jmenovky u každého nově představeného krále. Dokonce jsem si zapamatoval i těch pár synů, ale určitě každá postava chtěla mnohem více prostoru. O hodinu delší stopáž by takovému příběhu určitě prospěla. Super finální bitva, která byla udělána přehledně, jak to jen šlo. Zakončení bylo parádní a na takový konec jsem čekal víceméně od blížejícího se konce poslední série Vikingů, kde nám Valhallu nakonec neukázali, ale tady ano. || 9/10 ()

Cooller

neuvěřitelné jak se dá něco ještě dodatečně sprznit. Serial jsem po shlednuti posledni serie uzavřel sice s poněkud pochmurným pocitem, ale byl jsem nakonec rád že ho tolik nezlikvidovala dnes tak oblibená všudypřitomná propaganda a absurdity snažici se nějak nuceně vyvolávat zvraty v ději. Jenže to jsem se šeredně spletl, Uthredův (skoro) nevlasní synáček se na poslední chvili zblaznil a přidal se k LGBT+- analnim teroristum, což je dnes zřejmě už podmínkou pro jakékoliv natáčení a celé se to opět stočilo uplně jinam. Odvolává se na křesťanství, ale během prvních 15 minut poruší snad všechny přikázání, řiťopišství samozřejmě nevyjmaje. Meč kterým to celé před lety začalo se stal jen radoby vtipnou vsuvkou, poměrně nedůstojně se zabilo par známých postav a nesměl chybět dovětek, že se vlastně jedná o datované anglosaské dějiny. V tomhle připadě by se tomu ovšem dalo věřit, vysvětlovalo by to koneckonců proč novobodý anglosas aka USA utočí na všecky okolo a všichni jsou teplý nebo barevný. Není co víc dodat... snad už o tomhle serialu znova neuslyšim. ()

RAFT

Tak, vyšel film na netflixu a jestli je horší nebo lepší . Každopádně film nám navazuje na seriál.Na večerní puštění dobré. Seriál daleko lepší. Za mě 70% ()

papadoce

Toto bolo trápne, nezáživné a hlúpe. Toľko (ne)hercov po jednej neprehľadnej kope som nevidel asi už hodne dlho. Scenár a dialógy jedno veľké tupelo, no tu ozaj nebolo čo oceniť. Vlastne nechápem, že až takto je Netflák ochotný vyhadzovať prachy. Bageťák je jednoducho seriálový režisér a tento fakt bolo poznať snáď v každom zábere. Nemá na to, aby točil celovečerné veľkovýpravné historické eposy. Mňa hlavne mrzí, že som už po druhýkrát v krátkej dobe skočil do tej istej historickej rieky a opäť som narazil na stredovekú sračku. A fakt, že sa tu zase prášili chlapy už nejdem ani komentovať. Je stále väčší problém nájsť hetero film, až má človek pocit, že nevie kto je v menšine. Vážne je toto za potreby? Ako čas bežal, normálne som videl tie miesta, kde mali byť titulky. V podstate som pozeral tri epizódy priemerného seriálu v jednom celku. Vlastne niečo ako pilot. A keďže toto bol pokus o film, dávam zaslúžené hodnotenie. Patrí do kategórie strata času a bieda. Trochu prísnejšie kritériá znesie iba posledná bitka. Ako film 10%. Ako miniséria 30%. ()

Dejvecd

Ako fanúšik predlohy som bol po zhliadnutí filmu celkom sklamaný. Veľké vyvrcholenie Anglosaskej kroniky možno vizuálne vyzeralo dobre, príbehovo a herecky tiež, avšak mrzelo ma, že to tvorcovia strašne skrátili (ostrihali) a zjednodušili, aby sa to zmestilo do dvoch hodín. A to je škoda, kedže pôvodný príbeh s prehľadom môže konkurovať Game of Thrones (čo sa nejakého politického podtónu týka). Na druhú som však celkom prekvapený, že to nebolo až tak po-netflixštené (upravené pre mOdeRnÝcH divákov), ako som sa obával, že to bude. 6/10 Nuda to ale rozhodne nebola. ()

Durotar93

Udělat místo další řady film, nebyl zas tak špatný nápad, kdyby to nebylo udělané jako rychla rekapitulace. Film, příběh a finále dobrý, hlavně poslední rozloučení z uthredem. Ale nelíbila se mě rychlost příběhu kdy se skáče z místa na místo, uvítal bych aspoň dvoudílný film. ()

DJ Kritik

Zo začiatku veľmi hekticky spracované a vcelku neprehľadné. potom sa dielo ukľudní a prinesie niekoľko bitiek, ktoré nepôsobia dobre vizuálne. Nielenže nejde sledovať nejaké súboje, ale nedá sa sledovať ani jednotlivé postavy, alebo časti bojov. Dalo by sa povedať, že homosexuál neradil pre blaho kráľa. ()

Sadaam

Skvělé zakončení Uhtredovývh patálií. Sice dost zkratkovité, ale to se dalo čekat, když na to zbyl filmový formát... knihy jsem ještě nedočetl, ale seriálového Uhtreda mám asi radši :-D bylo mi s ním dobře ;-) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD