Po smrti krále Edwarda vyrazí Uhtred z Bebbanburgu se svými druhy po boku na dlouhou cestu po rozdrobeném království. Podaří se mu konečně sjednotit celou Anglii? (Netflix)

Kennedy_R

Pěkný bonus k zakončení celé série. Už ne s takovým napětím jako seriál, ale jinak velmi dobré. Jsem rád, že jsme se mohli díky tomuto filmu ještě navrátit do světa staré Anglie. ()

cernakus

Velkolepé ukončení historického seriálu bohužel silně poznamenal fakt, že zpracoval do dvou hodin materiál na dvě série seriálu. Příběh se tak smrsknul jen na odvyprávění historických událostí a na ty drobné nuance, charaktery, dialogy, které máme na Posledním království tak rádi nedostaly prostor. Nicméně v rámci dané stopáže vytěžil film maximum, nezajíždělo se do vedlejších kolejí a mělo to spád. Celkově tak lze hodnotit tento film jako důstojné rozloučení s rošťákem Uthredem, synem Uthreda ;-) f ()

Emilii

Zakončení velkolepé!!!!!!!! Uhtred a jeho druhové po boku najlepšie!!!!!!!!!!!! Bitva vynikající!!!!!! Konec, tečka, hotovo!!!!!!!!!!!!!! ()

jack_scott

Seriál jsem neviděl, ale film se snaží být historicky relativně přesný co se týká reálií, a kdo ví, třeba to velmi podobně bylo i ohledně tehdejších událostí. Herecké výkony asi i dobré, ale vadil mi střih. Celkově mě u filmu přišlo smutné, jak hluboko se po rozpadu Impéria dostala společnost ve vývoji nazpět...pokud to byl záměr tvůrců, pak se to povedlo. Film byl zbytečně moc konverzační - a na to neměl, bylo by lepší, kdyby se více bojovalo, což natočili skvěle, a ubylo méně zbytečných dialogů. 65%. ()

smarkus

Kto nevidel seriál, neoplatí sa vám to pozerať! Reálne je to za 3* ale seriál som si obľúbil a rád som pri ňom trávil čas. Dobré obsadenie a zvraty, pekné bitky. Nakoniec nie také bežné aby mal seriál aj ukončenie, že? Čo sa týka záverečného filmu vadilo mi, že to bolo zrýchlené, ako zosekaná séria do jedného filmu. Ak už nechceli alebo nemali peniaze na plnohodnotnú sériu mohli spraviť dva diely filmu. Chýbali mi tam nejaké postavy ako Uhtredove deti a podobne. Tiež mi prišlo odveci urobiť z Aethelstana buzika, ktoý jedná úplne inak ako na konci 5. série...Bude mi chýbať tento seriál, som rád za dôstojné ukončenie. Chcel by som si to dať ešte raz v budúcnosti a tiež prečítať knihy, ktoré sa ku koncu že vraj výrazne odlišujú. ()

Plaque

Aaaa, veď dobre sa to snažili uzatvoriť, akurát to bolo také uponáhlané, na aké som pri seriály nebol zvyknutý. A tým to aj poriadne strácali. ()

mata77

Všetko raz končí a tak je to aj s Posledným Kráľovstvom, ktoré sa celkom úspešne zaradilo na zoznam mojich obľúbených seriálov. Seriál sa venoval obdobiu, o ktorom sa zas až tak nenatáča a bežný človek, ktorý nemá vedomosti, ako sa formovala Británia, môže dostať celkom dobrú predstavu aj vďaka tomu, že tvorcovia sa celkom určite prvé 4 série nevzďaľovali od hlavných historických faktov, dokonca stvárnili niektoré kľúčové bitky aj s dôrazom na dodržanie známych informácií o ich priebehu. S piatou sériou seriál ale začal dejovo upadať a nadobúdala som pocit, že sledujem ten zdeformovanú povinnú jazdu.    Bodka v podobe tohoto celovečerného filmu mala byť dôstojným ukončením príbehu o Uthredovi. Vo výsledku môžem ale povedať, že filmári celkom iste vytvorili mačkopsa, ktorý má nasýtiť vlka tak, aby ovca ostala celá. Pri záverečných titulkoch som ale tú strašnú horkosť chcela zahnať tým, že tú ovcu zožeriem ja sama. Film, ako samostatná jednotka bez kontextu predchádzajúceho seriálu, nedáva novým divákom tušenie, čo sa to vlastne deje. Zahusťuje dej a vkladá do neho nehoráznu fikciu. Nemyslím si, že filmový formát bol úplne zlým nápadom, skôr narážam na fakt, že sa zviezol na tých istých prešľapoch a chybách tvorcov piatej série. Prvé 4 série ale určite odporúčam každému milovníkovi historických príbehov. ()

Scaevola

Netflix zřejmě šetří, a proto namísto plnohodnotné série vznikl tento završující snímek. Jenže materiálu bylo přehršel (soudím, že patrně celá poslední kniha), a tak je z každého záběru cítit zbytečný spěch, aby se všichni králové stihli sejít na finálním bojišti. Buď tedy škrtat a první hodinu nahradit uvítacím textem, nebo vypustit dobrou polovinu zúčastněných postav, leč to také nelze, protože fanoušci byli natěšení na osud svých oblíbenců. Jaká to škoda! A přitom potenciál tu je: Vše víceméně odpovídá skvělým posledním řadám, prostředí je stále bezchybně přitažlivé a historicky uměřené, herci už za uplynulé roky znají své party i postavy a výprava i efekty sedí. Dokonce se povedly i nějaké ty vtípky (usínající Finnan, Uther – meč Uthredův apod.), takže kolem a kolem jsem byl spokojen. Ale spokojen jako po krátké odpolední vzpomínce na něco, co kdysi bylo mnohem lepší. ()

taibrek

Po seriály celkom vydarený film. Seriál bol ukončený týmto filmom a mal ukázať koniec osudu Uhtreda... Neviem či som si to takto predstavoval, žeby bol taký verný kráľovi. Bez žiadneho vládnutia a jedného potomka... Chcelo by to však ešte poriadny finish ()

sirjohn

Protože mám seriál opravdu rád - musím dát jen jednu hvězdu... snaha narvat příběh série do jednoho dílu je možná, ale ne takhle. 10minut dívání se na přetahovaní v bitvě. Celé dějové zvraty podané v jedné větě..hrozný. No nic, radovat se z 5 řad (z čehož 3 výtečné!). Hlavně nebýt Ve při ;) ()

quido_zidle

Úkol zněl jasně - dostat 10 dílů do jednoho filmu. Takže tu máme střihačské orgie, kdy nemáte čas si vytvořit k postavám, ději jakýkoliv vztah. Prostě se před váma odehrává cosi ve stylu "tatatata", kdy se všichni každých 5 minut teleportují do jiné vesnice/pevnosti a vám je nakonec úplně jedno jak všechno dopadne. To vše píši jako fanoušek předchozího seriálu, který se už ve všech těch "Athelcosi" postavách alespoň vyzná. Škoda, mohl to být důstojný závěr, takto to byl jen další zbytečný přílepek k jinak úspěšnému počinu. Spoiler: jediné co mě ve filmu dostalo byl konec a vstup Uthreda do Valhally, kdy tam vidí hodovat všechny zemřelé válečníky z předchozích dílů, včetně Fridy- to bylo za 5 hvězd, ten zbytek stál za hovno..:-( ()

Kushina

Ze začátku mi film úplně nedával smysl a dlouho jsem se v něm hledal. Nevěděl jsem kdo je s kým, kdo proti komu, pletly se mi jména, ale naštěstí se tenhle mínus po první třetině filmu vytratil. Pak mi scénář nabídl velice zajímavou událost, která byla natočena na motivy skutečné údálosti. Krvavá bitva středověké anglie mezi sedmi králi. Dost mi to připomínalo českého Žižku. Tenhle film musí rozhodně každý milovník středověké historie vidět. 70% ()

Predator77 odpad!

0 Procent, Pro mě postava Uhtreda skončila se vší parádou pátou sérií a pokud si nechcete kazit zážitek tak tenhle filmový paskvil radši vynecháte ;) ()

SONYAGENT

Nečekaný návrat rumunskýho Achillea a největší akční jízda od Prvního rytíře. Legenda okolo Uthreda a jeho tlupy se zařadila vedle Schindlerova seznamu a Afterlife mezi nejlepší Menzelovi filmy a pokud se v pokračování objeví i Jack Ryan s Tomášem Rosickým, tak si to zaslouží velký plátno. ()

CradleSKS

Pats serie Last Kingdom byla velkym zklamanim, ale tento navazujici film to jeste prekonal..jesteze uz je to snad uplny konec.. ()

Baru.Class

Jako TV show s pěti sériema je The Last Kingdom super...ale jako film je to bohužel velký špatný. Nepovedlo se jim naplácat všechno co potřebovali do 1,5hod času a působí to jako spíchnutý za pět minut po dvanáctý. Navíc se tady dokola motaj furt stejný momenty, který sme viděli už stokrát (přísaha králi, lži, přepadení, umře máma nebo táta, jedna bitka, dvě bitky) a samozřejmě na Netflixu nikdy nechybějící gayovina. Prostě to neni dobrý a jenom kvůli celkem obstojnýmu konci a kvůli Finanovi dávám jednu hvězdu. A nechte už Uhtreda bejt, už má odsloužíno! ()

Dusty56

Ještě horší než seriál. Hlavní problém jsou znovu nesympatické postavy a to prakticky všechny, které se tam vyskytují (v seriálu se občas našla nějaká výjimka) v čele s Uhtredem, který je asi úplný hlupák, když má furt potřebu běhat za těmi, co ho nikdy neuznají. ()

DanlinDan

Jako velký fanoušek seriálové adaptace jsem se těšil na film, který ukončí tuto ságu. Na film se dá podívat i s neznalosti seriálu. Jediná nevýhoda bude s city a propojení s postavami, kdy není tolik času si budovat k ním takový vztah. Tvůrci lehce předpokládají, že jste viděli seriál. Ale motivy postav jsou dobře prokreslené. Natočeno to je velice podobně jako seriál, jen zde hodně spěchali, a proto z toho vznikla jedna velká jízda. Jen délka a to, že je to film zabraňuje k více rozvětvenému ději. Přesto akce skvělá, emoce u mě fungovali a zakončení bylo celkem překvapující. I když se to dá předpovědět. Přesto tomu dávám 9/10. Hodnocení ovlivňuje to, že jsem viděl seriál a velice jsem si ho oblíbil a dokázal jsem se propojit s postavami, ke kterým mám hluboký vztah. Doporučuji lidem, kteří mají rádi Vikingy, nebo podobné téma. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD