Krkonošské pohádky

• Československo Krkonošská pohádka (více)

Epizody(20)

Trautenberk, Anče, Kuba, hajný a Krakonoš - oblíbené pohádkové příběhy. Chamtivý a lakomý Trautenberk, žijící v horách na samé hranici Krakonošova hájemství, by chtěl být velkým pánem. Ale celé jeho panství tvoří chalupa, kousek lesa, pár luk a polí. Jedinými jeho poddanými jsou Kuba, Anče a hajný. Příběhy, např. Jak Trautenberk lovil v Krakonošově revíru, Jak Kuba utekl ke Krakonošovi, Jak chtěl Trautenberk peříčko z Krakonošovy sojky... (Bontonfilm)

RaidingTombs

Hrany pohadkovy serial, s prekrasnou uvodni melodii se zaberem na majestatniho Krakonose chodiciho po horach ve me jako v diteti vyvolaval pocit uzasu a pokory. Kdybych to videl dnes, mozna by se mi stejny pocit vratil. Krakonos a jeho verna sojka, Kuba, Ance a arogantni a lakomy Trautenberk se pravem radi mezi zlatou klasiku ceskych pohadek. ()

Rigo

Večerníček o mašinkách a Krkonošské pohádky jsou mé nejoblíbenější a stěží je asi někdy něco překoná. Ta doba ve které to bylo natočeno, se již nevrátí. ()

Kivis

Nadprůměrný večerníček. Rád jsem se na něj díval, ale na rozdíl od některých jiných to není "držák", který bych rád sledoval i jako dospělý. ()

kloubich

Sojka práskačka, sudeťák Trautenberg, vychcaní Češi hrající na obě strany, příliš mnoho režimu poplatných klišé na jinak pěknou pohádku. ()

Vořežprut

V prvních deseti epizodách mi přišel Krakonoš jako pěknej mrzout :-) Ale v těch dalších dílech byl pořád vychlámanej, jak když má ve fajfce zelený a jen tak si říká ,,Co mi to ten Trautenberk, zase chce udělat? V poho čéče :-)" Nicméně skvělá pohádka a to jak když jsem byl dítě, tak i nyní v mírné dospělosti :-) A nejlepší bylo když se vousáš nudil a jen tak si robí srandu z chudáka Trautenberka :-) ()

marien1039

Mně vždy vadilo, když Traurenberk neprováděl nic špatného, jako když si šel ulovit VLASTNÍ zvířata do Krakonošova revíru, protože měl hlad a byl za to potrestán. Celkově jsou Krakonošské pohádky nádherným obrazem klasického komunistického románu. Na jedné straně zlý a podlý kapitalista bez špetky dobrých vlastností, který krutě a nelítostně vykořisťuje ostatní a na druhé straně ztělesnění mladých komunistických pracovitých dělníků, kteří se o všechno dělí s ostatními, protože je to tak správné. Samozřejmě postrádají jakoukoliv špatnou vlastnost, ale aby pohádka měla ponaučení, tak zlý kapitalista vykořisťovatel je vždy potrestán za nic. Nakonec se objeví všemocný komunistický tatíček Krakonoš aby, zatímco se děti učí ohavnému čecháčskému přízvuku místo spisovné češtiny, rozsoudcoval teto neuvěřitelně černobílý spor. To si rovnou pustím Rudou záři nad Kladnem, kde alespoň komunistickou myšlenku hovádsky neskrývají za název "Pohádka". ()

Sevprince

Naprosto božský seriál, kde bohužel můj favorit, sice pán z Trautenberka, dostává neustále na frak. Což o to, není to zrovna vzor ctností, nicméně. Díl, kdy si Trautenberk hledí svého a Krakonoš čistě z nudy ho jde pokoušet, aby pak, když ho přesvědčí, mu dal opět na pamětnou? Are you serious? Ale jinak, jako celek fantastické, vždy uvidím rád :) ()

LilyHobbit

Jedna z nejlepších hraných seriálových pohádek, jaké znám. Nádherné kulisy, páni herci a skvělé poučení. Pro děti i dospělé. Patří to k těm tipům pohádek, které se nikdy neohrají. ()

robbez

Jeden z nejvtipnějších večerníčků. Neodolatelný Trautenberk + ňouma Kuba + Anče s nabroušeným jazykem + roztřesený nanic-dílo hajný + cholerický Krakonoš = geniální partička. ()

Askaneli odpad!

Perverzní komunistická agitka. Vousatej horal s klackem dlouhodobě a promyšleně provokuje nižšího příslušníka germánské šlechty symbolizujícího pokleslou, uzavřenou mocenskou skupinu reprodukující se pouze na pokrevní bázi, aby se tento ve finále ztrapnil a poukázal tak na strnulou a trouchnivějící strukturu systému, kde se málo živí na úkor mnoha. Na pomoc mu jde tupý proletariát (respektive rolnictvo) a pochybná zvířena v čele se sojkou - práskačkou. Jako součást večerníčku to byl výborný prostředek indoktrinace nových generací obyvatel socialistického bloku. Ale jako malej sem to docela žral. ()

Fallstock

Kouzlo to má, a ne malé, ale ty epizody se pořád tahaly a donekonečna opakovaly. Trautenberk něco zlého vyvede Krakonošovi a ten ho v závěru vždy potrestá. V jednom díle s lotrovinami začal Krakonoš. Sympatie jsem měla na straně Trautenberkovy čeládky, a pana Peterky, jsem pod dokonalou maskou strážce hor, identifikovala až se závěrečnými titulky. Na večerníčkovské epizody to má filmový rozměr, krásné dekorace a téměř epický hudební doprovod. Jenže, když ono se to dějově pořád jen opakovalo v jednom schématu s minimálními obměnami. ()

ssarka

nestát nelelkovat dělat...♥♥♥ až na hajného,takovýho ustrašenýho blba aby pohledal..ten mě snad štval i jako malou.. ()

Sashmen13

To kyselo je moc kyselý...ten bramborák je moc bramborovej... Sojka práskačka a tady je Krakonošovo (prdlajs Německo). Hajnej nanicdílo a zbytek darmo povídat. Tak pojďme rozhodit ty kytky po Krkonoších a ponořme se do příbéhů onoho magického místa. ()

Jard

Na Krakonošovi som od mala vyrastal. Aj v tejto rozprávke sa ukázalo, ako vie dobro zvíťaziť nad zlom. 85% ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová