Jak dvě růžičky jednoho keře tu kvetou spolu a jsou si k nerozeznání podobné. Jedna však chodí v šatech samá krajka a druhá také pěkně, ale obyčejně. Jedna líhá v kanafasu a z postele ji zvedá práce, druhá spí v hedvábí a drží se jí nuda. Copak Madlenka! Ta, co potřebuje, na to stačí sama. Ale kolem Marion se točí celý dvůr. Jedna vládne, druhá pere a obě touží po štěstí a kráse… Princezny mívají všelijaké rozmary, i ta naše Marion. Není zrovna spokojená se svým přepychovým životem, a tak ji jednoho dne napadne, jak by se jí žilo jako obyčejné pradleně, ta má přece život jako peříčko! Zrovna to samé si ale o princezně myslela pradlenka Madlenka. Ta by zase tuze ráda alespoň na chvíli vyměnila práci za spokojený život na zámku. A tak začala Marion kralovat v prádelně a Madlenka se usadila na trůně… Jak jim ta výměna prospěla, na to se teď podívejte... Laskavou pohádku, která je plná pěkných písniček, natočila v roce 1986 režisérka L. Koutná podle scénáře M. Zinnerové a do hlavních rolí obsadila M. Fišerovou (dvojrole Marion a Madlenky), P. Trávníčka (kominík Venda), K. Rodena (princ Petr), Z. Hadrbolcovou (teta Julie) a L. Lipského (strýc Josef). (Česká televize)

natalanka

Roden a Trávníček tady úžasně sekundují Markétě Fišerové a je to prostě kouzelná pohádka.... a svatá pravda.. Zahálka se zdá být jako med a on je to zatím jed!!!! :-)  A "co tady děláte, když vůbec nic neděláte????".  To jsou slova , která by měla být tesaná do kamene !!!! Příjemně veselá a poučná pohádka :-) ()

Sekel

Jedno z nejlepsich del, ceskoslovenske televizni tvorby. Napadita pohadka s dostatkem humoru, pisnicek J. Uhlire a krasnou Marketou Fiserovou v hlavni dvojroli. ()

VeraF

Milá pohádka - především krásná a něžná pradlenka Markéty Fišerové. I hoši (Roden a Eben) dobří, ale pradlenka vede. K tomu moudrý příběh, jedna z těch starých dobrých pohádek. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

DAJAAAA

Tahle pohádka mě nikdy nezaujala, připadá mi  taková nijaká, spíchnutá moc horkou jehlou,taková  kýčovitá. ()

Lilith03

Překrásná pohádka s krásnými písničkami. Ani minutu se člověk nenudí. Já ji mám moc ráda, je vážně pěkná. A herecké obsazení se také povedlo. ()

Dory1

Naprosto nepovedené! Jednu hvězdičku odemme dostal jen protože my ho bylo líto úplně vyhodit. Bohužel v této pohádce neshledávám žádný dobrý nápad a ani provedení se moc nepovedlo. A to jsem mylovník pohadek. Takže pokud vás baví pohádky radši si pusťte sůl nad zlato nebo popelku či královský slib, protože touto pohádkou stratíte jen čas a nic vám to nedá. Nemá to v sobě žádné kouzlo! Prachobyčejný pokus, který se projednou nepoved. ()

DanušeGr.

Jedna z krásných starších českých pohádek. Kam se na ně hrabou ty dnešní tzv. moderní pohádky, které nemají hlavu ani patu. Markéta Fišerová, zde opět zabodovala. Škoda, že díky nemoci musela předčasně ukončit svou hereckou kariéru, byla to opravdu nadějná česká herečka. ()

valisimek05

Markéta Fišerová byla opravdu úžasná herečka a je mi velmi líto, co se ji stalo a kvůli čemu už nemůže hrát. Tuto dvojroli zahrála úžasně, i když mě mrzí že už nějaké postsynchrony nemohla namluvit ona sama. I když tuto pohádku hodně lidí hodnotí, že se nemůže líbit i dospělým lidem, já si myslím že může. A to díky skvělému hereckému obsazení a hudbou. ()

KarolMalina

Človeka dokáže aj po tak dlhej dobe prekvapiť tvorba z minulosti . Herečka Markéta Fišerová sa mi vždy veľmi páčila, v rámci jej neopakovateľnej charizme a umelecko-prirodzeného prejavu.. Taká zvláštna kombinácia zložitosti a jednoduchosti, ale v tejto inscenačnej rozprávke vytiahla svoj talent ozaj veľmi vysoko. Jemný a prirodzený situačný humor len vyšperkoval celý príbeh, nielen hlavnej postavy. Bohužiaľ je len na škodu, že to bolo točené inscenačnou kamerou. Napriek tomu je o triedu na vyššej umeleckej priečke, celé dielko, ako hocijaká súčasná filmová rozprávka.  ()

Dancour

Jako malá jsem se na tuhle pohádku mohla koukat u babičky dokola. Totálně jsem milovala Trávníčka i Rodena, všechny písničky a celkově atmosféru. Takže pro mě má tahle pohádka stále své kouzlo a ráda si ji znovu pustím :) ()