Láska s rizikem

Gigli

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 2003, 117 min

• kubilov

Legendy říkají, že Gigli je jedním z vůbec nejhorších filmů, minimálně tedy v žánru romantické komedie. Je až neuvěřitelné, jak mohlo něco takhle dementního vůbec vzniknout, navíc v Hollywoodu. Ale tak ono když se napíše scénář složený jen z hory klišé a do hlavních rolí se obsadí asi nejvíce toporní herci své generace, těžko z toho vznikne něco koukatelného. Dlouhý, nudný a blbý. Z letargie mě při sledování dokázala probrat jen chvilka s Al Pacinem, jinak zlo.(20.12.2014)

• Kryton

WTF? Duo dřeváků Affleck a Lopez v jednom filmu! A co tam dělá Walken a Pacino? Nepadl větší díl rozpočtu tomu, aby tyto hvězdy zavřely oči před scénařem? Film je totiž neskutečná blbost a jestli chcete užitečneji využít 117 minut. Zkuste po celou tu dobu myslet nad nesmrtelností chrousta anebo jít na pivo. Proč jsem to jen já neudělal?!(4.10.2009)

• Tom Hardy

Film, který je úplně jiný, než jsem očekávál. Není důkazem prkenosti Afflecka, ani neherctví Lopezové (oba ujdou), ale ukázkou naprosté scénáristické bezradnosti. Brest to zprasil, jak jen mohl. Film bych však stěží ohodnotil jako jeden z nejhorších, jenž jsem kdy viděl. Je prostě jenom neskutečně špatný. Výsledek je tak hvězdička a půl, není to mnoho, ale viděl jsem hodně slabších kousků...(24.5.2004)

• Bluntman

Já to tvrdím pořád: každá lesba potřebuje jenom dobrého utahováka. ;-)_____ Když zkoušel Affleck "přelézat ploty" v Chasing Amy, byl a zjevně i bude to jeho nejlepší film kariéry a také zároveň i nejlepši herecký výkon, Láska s rizikem se řadí k těm nejhoršim. Proč si tenhle obstojný herec, pokud má slušného režiséra, založil poslední dobou sport v "kurvení své kariéry", když byl ve Fantómovi tak skvělej?_____ Gigli má (zaslouženou) pověst jednoho z nejhorších filmů všech dob, přestože v každé scéně nečouhají mikrofony a není vidět režisérské diletantství (přece jenom Brest kdysi režiroval prvního Policajta z Beverly Hills, že), ale dojíždí na to, že je stejně chytrý jako ústřední unesená postava, tj. mentál. Ono se ani s takovými herci jako Jo "fat ass" Lo a Ben "i´m just here" Affleck a s takovým scénářem nic víc dělat nedalo, ale aspoň tak žánrově impotentní film - není to ani krimi, ani romance a už vůbec ne komedie - to být nemusel. Slabomyslné dialogy ("Kráva. Bejk"), dvě obstojná camea (Ale, proč, proboha?), kýč jak bič, vypravěčská neschopnost, hudební sázka na jistotu, postavy bez motivací a emocí, laciné ždímání slz či úsměvů z diváka._____ Abych se vrátil k myšlence vyřknuté na začátku komentáře, že "každá lesba potřebuje jenom pořádného utahováka": Žádná lesba by se nestala hetero jen na základě jedné šukačky s macho idiotem, zvlášť - nebo hlavně proto, že ten macho idiot je Ben kurva Affleck.(17.7.2007)

• Pavlínka9

Nejpříšernější na celé téhle slátanině byla ta hudba! Ta přeřvala úplně všechno a byla tak neskutečně úděsná! Affleck ještě ušel, ale Lopez, která působila tak uměle a prkeně mě doháněla k šílenství, kor když její postava měla pořád nějaké chytré promluvy a rady do života...Nejzajímavější pro mě byla jedině scéna s Al Pacinem a tím, jak se zeptal Louise na důležitou otázku a jedině lituji a hlavně nechápu, proč si Christopher Walken zkazil svoji reputaci tím, že v tom filmu byl taky. Sice pár minut, ale byl. Byla to šílená nuda, splácaná dohromady se vším co se dalo a jen lituju, že tam byla jen jediná mrtvola...To znamená, že je škoda, že se Walken Jennifer Lopez taky na něco nezeptal ;)(29.12.2013)

• - Snímek se umístil na 19. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném od čtenářů časopisu Empire. (orkadimenza)

• - Film se natáčel v Culver City, v Long Beach, v Los Angeles a v Orange v Kalifornii. (rafix)

• - Po prvním víkendu promítaní byl film stažen z kin ve Velké Británii, kvůli velice špatným ohlasům a výdělkům. (Pumiiix)