Láska s rizikem

Gigli

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 2003, 117 min

• MikO_NR_1909

Už z obsadenia hlavnej dvojice viete do čoho idete. Čiže žiadne prekvapenie. Lacná, preafektovaná šaškáreň v ktorej sa sem-tam nasmejete z Affleckovej spomalenosti a chutného hára na hlave. Určite neodporúčam ani scenáristom v krízovom období. Zas naproti tomu je vôbec úspech, že som to dopozeral a bez mentálnej ujmy. A čo v tom robí Al Pacino? No pre mnohých horších hercov môže byť trojhviezdičkový film najhorší v ich kariére :-) .(26.4.2014)

• perlicka

No, to bylo opravdu veledílo. Docela trapas! Asi každý, od toho názvu čekal něco trochu jiného a lepšího. Ben Affleck v roli namyšleného a nadrženého zlodějíčka :-D. Aspoň Jennifer Lopez byla trochu svá a chovala se normálně. Ale přes tohle všechno by se zde našli, ale jen chvilema humorné momentky.(18.7.2007)

V roce 2003 se do kin dostává film, který předchází pověst jednoho z nejhorších "áčkových" filmů všech dob. Dvě tokající hollywoodské hvězdy - Jennifer Lopez & Ben Affleck - svůj milostný románek přenesli i na plátno. Martin Brest jim přitom režijně asistoval a jeho ruka byla snad až příliš volná. Do filmu totiž proniklo tolik kardinálně surrealistických scén a dialogů, že David Lynch zpytuje svědomí, že ho předběhl kolega, který točí zcela odlišný žánr. Jennifer Lopez to tady sluší, to se musí nechat, zvláště, když režisér nechává zbožně sklouzávat kameru po jejím zadku při cvičení. Ben Affleck jistě zaboduje u dámského publika, které si povzdechne, že je takový mužný idol nesvírá v náručí. Zkrátka "bejk", jak ve filmu v jedné scéně zazní. U kritiky nezaboduje, když své unesené oběti bude číst z toaletního papíru. A já tuhle scénu shledávám vtipnou a originální. A nejen tuhle. V bistru se polekají provokující výrostci subtilní J.Lo, když jim neohroženě pohrozí a prstem názorně ukáže, že je zbaví centrální nervové soustavy, když nedají pokoj. A co teprve Al Pacino a jeho nejtrapnější filmový výstup před kamerou. No, připouštím, že až druhý nejtrapnější, protože u Sandlera se o pár let později ztrapnil jako "Mokačíno" natolik, že už to ani víc nejde. Zkrátka, tenhle film je více komedie. Ano, možná i nechtěná, ale v zásadě originální. Ono by se to špatné, co ve filmu je, asi celkově přehlédlo, kdyby nerežíroval u kritiky etablovaný Martin Brest. Ten zřejmě i s herci cítil, že film bude propadák a tak se snažil každou scénu něčím vylepšovat. Ale znáte to, když chcete něco, co se nejeví dvakrát dobře vylepšit, tak to zpravidla ještě zhoršíte. A to je právě Brestův případ. Film se pak ze seriozně zamýšlené gangsterky, i když já si gangsterku představuji úplně jinak, přelil ve sled poslepovaných scének, které nezřídka nemají s hlavní zápletkou nic společného. Film vlastně těžil ze slavného páru a jejich milostné aférky. To byla pro film velká reklama, ačkoliv nezabrala. Film beznadějně u diváků propadl a sklidil vesměs záporný ohlas u kritiky. Nevidím to tak jednoznačně. Ten film mě docela bavil. J.Lo s Affleckem jsou sympatická dvojka a rozhodně není jejich vinou, že film vypadá poněkud nehotově, nekonzistentně a žánrově nevyhraněně. Rozhodně však není tak stupidní, jak se proklamuje. Je zkrátka zvláštní a jiný, než očekáváte. Ano, to bude ten přesný termín. Surrealisticky zvláštní, jak už jsem předeslal. Ústřední dvojicí bych se klidně nechal unést. Mé hodnocení: 60%(3.11.2014)

No jasně nějakej americkej bimbo řekne, že je to nejhorší film všech dob, pak přijde csfd stádo a už tam mydlí jeden odpad za druhým. Nejhorší filmy všech dob si ovšem já představuju trošku jinak. Problém tady toho kousku jsou naprosto katastrofálně napsaný hlavní postavy. Larry je chvíli za drsňáčka, chvíli za hlupáčka, chvíli za romantika, chvíli za machos a jeho vůbec postava tak celkově působí jak dva dny stará blitka na chodníku. Ricki to je snad ještě horší, to měla bejt gangsterka nebo co ? Jestli jo, tak si měli tvůrci pozvat na plac třeba Kalouska nebo jiný kluky a holky z našeho slavnýho politického spektra, ať se scénarista učí od mistrů oboru. Na druhou stranu, ani tenhle totální záser nezabránil některým solidně vtipným scénám a dialogům. Hlavně mistr Louis tam ze sebe sypal slušní slovní démanty. J.Lo herecky nic moc, ale sexy tady teda ta holka byla, ne že ne. Myslím si, že když filmu dám 3* budu jisto jistě za pana spravedlivýho.(11.5.2013)

• Sinecod

To byla ale opravdu fucking kravina. Když jsem se zrovna nenudila, tak jsem se chytala za hlavu nad pitomostí dialogů. Úžasný byl ale Justin Bartha. Toho kdybych potkala, zeptala bych se ho po vzoru Garden State [2004]: ,,Are you really retarded?" protože byl výborný a kdybych to nevěděla, myslela bych si, že je opravdu postižený, tak za něj je ta jedna hvězdička. Co jako měla znamenat šílená bejvalka Jennifer Lopez? Ta tam nakráčela, zaječela si svých pár fucking a podřízla se a pak už tam zase nebyla, naprosto zbytečná scéna. A proč vůbec někdo něco takovýho natočil? ,,Jasně nebo ano?" - ,,To je to samé." - ,,Ne to není. Kdybych tě požádala, abys mi pomohl posunout gauč, řekl bys: ,,Jasně. " Ale kdyby ses mi měl dlouze zadívat do očí, a po pravdě říct, jestli by se ti líbilo, kdybych ti 12 hodin kouřila ptáka, asi bys řekl: ,,Ano." Brrrrr!(17.1.2011)

• - Slovo „fuck“ ve filmu zazní 124krát. (Pumiiix)

• - Během natáčení se Ben Affleck sblížil s Jennifer Lopez. Nakonec vztah skončil kvůli Affleckovým problémům s hazardem. (Bioscop)

• - Láska s rizikem se řadí mezi největší kasovní propadáky hollywoodské historie. Z vložených nákladů 54 milionů amerických dolarů se studiu Columbia vrátilo na tržbách pouze 7,3 milionu. Film navíc provázely záporné reakce diváků i kritiky. Tento neúspěch otřásl hereckou kariérou Bena Afflecka a zcela zničil kariéru režiséra Martina Bresta. (peetriss)