Láska s rizikem

Láska s rizikom

Gigli

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 2003, 117 min

Odpad? Jak snadné ho dát, ale sakra proč? Chcete se distancovat od výsledného produktu. Film kde vystupuje mentálně postižený, lesba a ozve se několik vulgárních uražek přeci automaticky neznamená odpad! Láska s rizikem rozhodně nepatří mezi nejhorší filmy, a stejně tak nemohu souhlasit s většinou komentářů, na které jsem se tu podíval. Například herecký výstup Al Pacina je vůbec to nejhorší co ve filmu je! Ten člověk to vůbec neuhrál nebo minimálně dabér, neboť mimika v této epizodní roli nerozhoduje. Jennifer a Ben naopak hrají více než obstojně, přesně zapadli do svých rolí a daří se jim dokreslovat charakter postav. Navíc scény, kde jsou jen oni dva a nejdená se zrovna o nějaké gangsterské povídačky s dementem na telefonu, jsou asi tím nejlepším co film nabízí, příjemně plynou. Samotný scénář není příliš originální, to sice je pravda, ale hlooupý také ne, hodil bych jej do průměru, neboť funguje - sice používá osvědčená schémata, ale to také není problém. Hudební doprovod je fajn, neruší, ale příjemně se poslouchá. Také některé scény se opravdu povedli a jiskří to tam i dobrými dialogy, i když za několik scének by si zasloužili tvůrci pár facek. No a Martin Brest se ukázal jako schopný režisér, řemeslná kvalita snímku je na úrovni a drží celý film příjemně pohromadě.(17.7.2007)

Tenhle film pro ně udělal to, co žádnej jinej před ním ani po něm. Ležel jsem tenkrát s horečkama, doma byla atmosféra pod psa a na mě šly samý černý myšlenky. Když už mě přestalo bavit utápět se v negativním rozpoložení, zapnul jsem televizi, ale nic mě tam nezaujalo, takže jsem jen tak bezmyšlenkovitě přepínal. Asi nejzajímavější mezi tím, co se právě vysílalo, byl právě Gigli, ale ani u něj jsem nikdy nevydržel dýl jak pár minut. Potom mě ale zaujala hudba Johna Powella, tak jsem to tam nechal trošku dýl a v tom se to stalo. Neznal jsem souvislosti, ale najednou vidím mentálně zaostalýho kluka, jak se začíná nefalšovaně radovat a do toho se rozezvučela úžasná hudba, prostě skutečná óda na radost. Z očí mi okamžiě vyhrkly slzy a když po několika minutách odezněly, zjistil jsem, že odplavily nejenom depresi, ale i horečku. Takže jedinýmu filmu v životě, který mě kdy vyléčil z nemoci prostě nemůžu dát míň než 5 *. Druhý den jsem zkouknul opakování už celý a i přes několik hluchých míst a totálně topornýho Afflecka, jsem rozhodně nelitoval.(18.5.2013)

• Bluntman

Já to tvrdím pořád: každá lesba potřebuje jenom dobrého utahováka. ;-)_____ Když zkoušel Affleck "přelézat ploty" v Chasing Amy, byl a zjevně i bude to jeho nejlepší film kariéry a také zároveň i nejlepši herecký výkon, Láska s rizikem se řadí k těm nejhoršim. Proč si tenhle obstojný herec, pokud má slušného režiséra, založil poslední dobou sport v "kurvení své kariéry", když byl ve Fantómovi tak skvělej?_____ Gigli má (zaslouženou) pověst jednoho z nejhorších filmů všech dob, přestože v každé scéně nečouhají mikrofony a není vidět režisérské diletantství (přece jenom Brest kdysi režiroval prvního Policajta z Beverly Hills, že), ale dojíždí na to, že je stejně chytrý jako ústřední unesená postava, tj. mentál. Ono se ani s takovými herci jako Jo "fat ass" Lo a Ben "i´m just here" Affleck a s takovým scénářem nic víc dělat nedalo, ale aspoň tak žánrově impotentní film - není to ani krimi, ani romance a už vůbec ne komedie - to být nemusel. Slabomyslné dialogy ("Kráva. Bejk"), dvě obstojná camea (Ale, proč, proboha?), kýč jak bič, vypravěčská neschopnost, hudební sázka na jistotu, postavy bez motivací a emocí, laciné ždímání slz či úsměvů z diváka._____ Abych se vrátil k myšlence vyřknuté na začátku komentáře, že "každá lesba potřebuje jenom pořádného utahováka": Žádná lesba by se nestala hetero jen na základě jedné šukačky s macho idiotem, zvlášť - nebo hlavně proto, že ten macho idiot je Ben kurva Affleck.(17.7.2007)

• Jeržik

Tak moc špatné až je to vlastně skoro dobré. Netuším zda-li je výsledná podoba zvrácený režisérův záměr, ani zda se podle podobného postupu dá vůbec natočit film, ale to co se přede mnou jednou večer po tom všem přetáčení a přestříhávání vyskytlo mě i přes můj prvotní odpor mile překvapilo. Podobných filmů jsou stovky, za posledních pár let aspoň třicet, a všechny jsou ve výsledném působení na diváka nesrovnatelně horší než Gigli. Vysvětlím, Gigli má sice děsného režiséra(netuším co se Brestovi stalo) co už zvládne tak maximálně reklamu na vložky a slusně vygradovaný vtip neviděl na place ani z padesáti metrů(aspoň při natáčení Gigli) ale tím pravým "kamenem úrazu" a zárověn tím "nejlepším" co je tu k vidění je scénář. Scénárista je ale zase krypl co nedokáže napsat ani podprůměrnou zápletku a nezvládá ani běžné dialogi. OVŠEM, to co se mu nějakým zázrakem vydařilo jsou hlášky a ty "ne úplně běžné" dialogy. Nemůžu si pomoct ale řeči mezi Affleckem a Lopezovou jsou téměř geniální(i díky fajn chemii, pokud se o něčem podobném dá vůbec hovořit)a jejich hlášky mě dokázaly odbourat i na několik minut. Jejich rozhovory jsou šílené a plné absolutně nezřízených hovadin, což ve je ve výsledku hodně hodně hodně moc vtipná záležitost. Oba herci jsou samostatně špatní ale jakmile jsou na plátně spolu je to vážne koncet jak od Paganiniho. Sám to nechápu, ten film u mě neměl téměř žádnou šanci, přesto všechno mě dokázal neuvěřitelně pobavit. 45% a klidně si to dám ještě jednou, už kvůli tomu, jestli se mi to jen nezdálo;)(30.7.2007)

Jennifer Lopez si prostě ráda hraje na princeznu,a že je to kus ženský dokazuje i tento snímek,dobrý tu jsou její hlášky a všemožný citace,snímek trochu vyvodí z míry,že je udajnou lesbičkou,ačkoliv těžko říct,zda mělo být schválně průhledné že není,nebo jen špatně natočené,jinak tu jsou všechny aspekty na tradiční "lovestory",na kterou jsme už dávno zvyklí,určitě bych to neodsuzoval tak nízko,jak většina lidí tady.(27.7.2007)

• - Po prvním víkendu promítaní byl film stažen z kin ve Velké Británii, kvůli velice špatným ohlasům a výdělkům. (Pumiiix)

• - Láska s rizikem se řadí mezi největší kasovní propadáky hollywoodské historie. Z vložených nákladů 54 milionů amerických dolarů se studiu Columbia vrátilo na tržbách pouze 7,3 milionu. Film navíc provázely záporné reakce diváků i kritiky. Tento neúspěch otřásl hereckou kariérou Bena Afflecka a zcela zničil kariéru režiséra Martina Bresta. (peetriss)

• - Během natáčení se Ben Affleck sblížil s Jennifer Lopez. Nakonec vztah skončil kvůli Affleckovým problémům s hazardem. (Duoscop)