Pred 35 000 rokmi v časoch, kedy bol boj o oheň už dávno vybojovaný, prišiel na rad šampón, kvôli ktorému bol spáchaný prvý zločin v histórii ľudstva. Dva praveké kmene, Špinavovlasých a Čistovlasých žijú v harmónii a mieri až do chvíle, keď si Špinavovlasí uvedomia, že sa od susedného kmeňa líšia... Čistotou vlasov. Ale tajnú receptúru na peniacu zmes majú iba Čistovlasí a tí sa o ňu nechcú podeliť... Čistovlasí až doteraz žili pokojný, šťastný a čistý život. Nikoho z nich nenapadlo, že by im mohol niekto závidieť ich krásne čisté vlasy. Dokonca ani špinavý a smradľavý susedný kmeň Špinavovlasých. Ale v jednu noc sa to stalo. Po prvý raz v histórii ľudstva bol spáchaný zločin. Človek zabil človeka... Čo bolo vlastne jeho motívom? Kto vyrieši tento záhadný rébus? Čo ak je táto vrrrrražda iba začiatkom hrôzostrašnej série? Všetky tieto otázky začínajú riešiť prrrrehistorickí vyšetrovatelia. Začína sa prrrraveká špionáž a s ňou prichádza aj prvý vyšetrovaný zločin v dejinách ľudskej spoločnosti. Zažijete prvé vypočúvania, sledovania a podozrievania. V bláznivej komédii režiséra Chabata vstúpite do prrrrehistorickej doby, kedy bola platená starostlivosť o deti nutnosťou, profesionálny volejbal zábavou a sledovanie nástenných malieb ako predchodcov televízie samozrejmosťou. Nezľaknite sa hrôzostrašných zvukov vychádzajúcich z jaskýň. Podmienky základných ľudských potrieb, boli pred 35 000 rokmi nedokonalé. (oficiální text distributora)

Trailer

Recenze (1 004)

Dever

Soundtrack Frédéric Talgorn: 1. Les robins des bois, Alain Chabat & Joeystarr (01:06) ,2. Ophelie Winter feat.Fabolous yeah yeah yeah remix (03:42) ,3. Dadoo feat.Jim Hennesy ding ding (03:33) ,4. Joeystarr feat.Naja la vie comme elle vient (03:34) ,5. Fuck Dat imagine ta tęte (03:14) ,6. Busta Flex gardes les yeux ouverts (02:25) ,7. D.Dy featSpeedbond do you (04:14) ,8. Kamnouze, Jango Jack & Shadie Grrr... (02:50) ,9. Dany Dan feat.MrVegas make the fire burn (03:57) ,10. Capleton, Luckie D., Lexxus, MrVegas, Danny English, Anthony B. mad sick megamix (05:24) ,11. Tiwony & Fefe Typical feat.Naja l'age de pierre (03:37) ,12. Ol Kainry feat.Jango Jack dix mots (04:09) ,13. Toy toy movie (03:32) ,14. kennedy futur (04:07) ,15. Humphrey toi et moi (04:36) ,16. Jeff Le Nerf coeur de la ville (04:04) ,17. Serum ca passe ou ca casse (03:41) ,18. Les robins des bois, Alain Chabat & Joeystarr outro (01:30) ,19. Superbus monday to sunday (02:30), ()

curunir

,,ZNÁTE MOJI ŽENU?" ...,,JO, ŠÉFE." ... ,,PĚKNÁ, CO?" ... ,,JO,ŠÉFE." __ Jedna z prvých viet, ktorá odznie v tejto pravekej ságe (mimochopom, šéfova žena rozhodne nie je žiadna krásavica). Môj celkový dojem na tento film je pomerne vlažný a veľmi som zvažoval , aké dám hodnotenie, možno, že by si RRRrrrr! zaslúžilo aj 3*, koniec koncov jedná sa v podstate iba o zábavu, ktorá je rôzne zvrhlá, či viac alebo menej vydarená. Hercov tu nebudem rozoberať, úroveň Depardieových filmov v poslednej dobe značne upadá. Z celkového pohľadu je film ale prekvapivo originálny a nápaditý - koho by už napadlo, aby sa všetky postavy volali Kameň, alebo krátka epizóda s nemenovaným nákupným centrom. Treba však povedať, že v niektorých pasážach je film viacej vydarenejší ako v tých druhých (najviac sa mi páčila paródia na ,,Apokalypsu"), takže aj napriek 90 minútam som sa chvíľami nudil viacej, ako by sa patrilo. Inak riadna prča. ()

Rosana

Vy nrozumíte srandě!!! Proč tomu dáváte tak málo?! Tento film se mi teda strašně líbil, spousta legrace, dobrý hlášky a prostě super nápad. Doporučuju všem, co se chtějí pobavit!!! - No, tak jsem nad tím popřemýšlela a on je to zrovna ten typ filmu, který se jedné půlce lidí nelíbí a druhá půlka ho úplně žere. Doporučuji vidět víckrát! ()

teutates

Počiatky kriminality siahajú ďaleko do minulosti ľudstva, tak ako aj vynález šampónu. Pozorne sledujte tento film, pretože vážne uvidíte, čo ste ešte v živote NEVIDELI... Hlášky v tomto filme by ani nemali uzrieť svetlo sveta - no proste komedia na... Strašne niečo... nikdy by som si nemyslel, že niečo také pustia do TV 6/10 ()

ArsenalEagle

Francouzský humor? Proč ne? Originálně pojatá splácanina všeho možného.. Desítky opravdu povedených hlášek, u kterých jsem se zakuckal smíchy, ale celkově mi to tak trošičku vadilo.. Jednoznačně nejlepší komedie o 35.000 př.n.l. :D, jen mě zaráží ty odpady, je těžké ten film hodnotit, jestliže máte ale alespon trochu smyslu pro humor, tak se tomu odpad dát nedá.. Jeden z nejpraštěnějších filmů co jsem kdy viděl. ;) ,,Začíná noc!" - ,,Drž hubu!" a nebo ,,Kámen?" - ,,Zde".... Nezapomenutelné hlášky ()

• V pokladnách celosvětových kin diváci nechali v přepočtu 13,3 milionu amerických dolarů. (Zdroj: ČSFD)
  • Všechna zvířata ve filmu mají kly, s výjimkou opic. (Milan25)