Advokát John Clark žije spokojeně se svou manželkou Beverly a dvěma dětmi. Přichází však krize středního věku a Johnovi začne vadit jeho životní rutina, chce víc. Během svých cest metrem domů si několikrát povšimne Taneční školy slečny Mitzi, v jejímž okně stojí neznámá dívka. Touží ji poznat, a proto se ke slečně Mitzi zapíše do kurzu tance. Ve škole, která se tak tak drží nad vodou, dělá dívka z okna Paulina druhou lektorku. Tanečnice Bobbie, která touží zúčastnit se chicagské soutěže, Johnovi prozradí, že talentovaná Paulina se dostala až do finále světové taneční soutěže, ale hned nato se s přítelem a partnerem rozešli. John si všimne, že v kurzu tančí v převlečení i jeho kolega z práce Link Peterson. Ten se mu svěří, že sní o veřejném tanečním vystoupení. Jednou se John osmělí a pozve Paulinu na večeři. Paulina mu odpoví, že se zásadně se žáky školy nestýká. Dodá, že jestli má zájem jen o ni, ať do kurzu nechodí. John si uvědomí, že chce skutečně tancovat. Mitzi ho přemluví, aby s Bobbií vytvořili pár pro chicagskou soutěž... Beverly zatím nechápe, proč chodí její manžel tak pozdě domů. Když se jí kolegyně svěří s nevěrou svého manžela, začne Johna podezřívat a najme si detektiva Devinea. Ten zjistí, že se John učí tancovat, a sdělí to Beverly. Beverly se dotkne, že jí o tom John neřekl, a začne se doma tajně učit tančit. Devineovi řekne, že už jeho služby nepotřebuje. Ve škole zatím všichni trénují na soutěž. Johnovi nejdou latinské tance, a tak požádá Linka, aby je s Bobbií nacvičil, John zůstane u klasických. Paulina se Johnovi omluví, že nepřijala jeho pozvání. Svěří se mu, že žije jen pro tanec. Vezme Johna večer do školy a pomáhá mu vypilovat soutěžní tanec. Detektiv Devine, který se příjde na soutěž podívat, pozve také Beverly a Johnovu dceru Jennu. Link s Bobbií v latinských tancích postoupí do finále. Johnovi se klasika s Bobbií také daří – až do chvíle, kdy John zaslechne povzbuzování Jenny. Přestane se soustředit a Bobbie nešťastně upadne... John běží za Beverly, ale ta mu vyčte, že jí nic neřekl. John do taneční školy přestane chodit. Od Linka se pak dozví, že Paulina odjíždí do Anglie a zve ho na večírek na rozloučenou... (TV Prima)

selfesteem

Vůbec se mi nelíbila dějová linka se Suzan Sarandon (a nejradši bych ji vystřihla úplně, včetně písně Book of love - i ze soundtracku, navíc úplně nedávám, kterak SS při záklonu "podává" růži své kolegyni, aby měla volné ruce), aby film zůstal bez velkého dramatu a zdůvodnění, které stejně nechápu a nikdy nepochopím. Totiž, když někdo svůj milovaný protějšek někam nezahrne, nebo mu nedá vědět o svých snech, je to zkrátka hodně divný (navíc je sám proti sobě) a může si to zdůvodňovat, jak chce, tím spíš, že mu na konci právě to zahrnutí do všeho žádný problém nedělalo. I když mám k filmu takové své výhrady, miluju ho! Zbožňuju Jennifer Lopez, Richarda Gera, Stanleyho Tucciho a všechny ostatní zúčastněné! Miluju soundtrack k filmu a pravidelně při něm zdobím vánoční stromek. Krásný romantický film plný excelentního tance. ()

Praxis

Taková roztomilá míčovinka na zamilovaný večer s překrásnou Jenny a šarmatním Gerem jak za dob Pretty Woman. Ovšem přiznejme si, tohle není bohužel Pretty Woman. ()

Ridick

wohoho...tak si len surfujem po csfd a lietam cez rozne filmy a narazim na tento kusok, kt. som videl na zaciatku mojej filmovej kariery ja to neohodnotim??...napravujem, a dobre si ete pamatam, ako trosku az nasilu hrana lopezova a gere dosiahli v zivote statstie prostrednictvom tanca....jednorazovka skor pre tych vacsich romantikov/ticky, ktori nemaju vela fantazie ()

GodComplex

Od filmu jako je Shall We Dance, tedy romanticka komedie s Richardem Gerem a J-Lo zamerena na tanec bych nikdy nic moc necekal, nicmene je to lepsi nez prumerne. Neni to prehnane gay se sladouckymi momenty a pusobi to necekane nekonfliktne a pozitivne. Uzasne veledilo od toho pravdepodobne stejne nikdo neceka a pro to, cim SWD film je, se to da povazovat za uspech. 6/10 ()

MikO_NR_1909

Pásový vývar z romantických príspevkov Richarda Gerea čo naproti u Jennifer Lopez ale znamená slušný priemer. Celkovo mi ale takéto vtieravé filmy nechutia a to ešte viac priostrujú televízie, ktoré takéto veci neustále púšťajú. ()

blackrain

Hm, Richard Gere je snad pro takové role stvořený. Je šarmantní a okouzlující. Našel východisko z každodenní rutiny. Začal tancovat pod vedením Jennifer Lopez."Proč vás baví tanec? Dělá mě štastným." Taneční scény jsou velmi dobře natočeny. Docela příjemná podívaná. ()

gogos

Příjemná neurážející podívaná s kunďákem Gerem v hlavní roli. Je to vtipné, milé, má to sexyšmrnc, rychle to utíká a dá se na to celkem v klidu koukat. Snímek sám o sobě nijak neobohatí, nepřekvapí, ale rozhodně výrazně nezklame. 3* ()

jajinka

Naprosto pohodová, příjemná věc.. Po dlouhé době se dá u něčeho zasmát, pobavit a koukat se na milé tváře. Richard Gere jako vždy okouzlující, i s přibývajícím věkem.. ()

MATADOR

Americký romantický film původem z USA no co od tohoto čekat.Nic stále omýlané americké klišé, může tak zaujmout akorát dva partnery,kteří se večer nudí a možná se cosi amerického naučí. Za Jennifer a Richarda po hvězdičce. ()

Skip

Nijak náročný film, který toho moc neřeší a ani nemůže, protože je to limonáda, lehce vybublaná, ale chutná docela dobře. Rozhodně jsem se po ní zhnuseně neotřepal. ()

maverick10

Pohodova filmova podivana, ktera se toci (jak uz sam nazev napovida) kolem tance. Necekejte zadne rodinne ani jine drama. Je to naprosto bezkonfliktni film o lasce k tanci a nejen k nemu. Vzdy elegantni R.Gere nezklamal a sarmantni J.Lo vypada uchvatne. Kdo pro me ovsem ve filmu dominuje je Stanley Tucci, tenhle vykon jsem od nej necekal a prijemne me prekvapila jaka jihoamericka krev mu koluje v zilach. ()

Martin741

Rycrd Gir sa rozhodol, ze sa nauci tancovat a ze zacne chodit na hodiny tanca ..... no a to ma zaujima asi tak, ako minulorocna vlecka hnoja, ktoru som bol vykydat na pole. 10 % ()