Ach, co říct... Všichni ten příběh známe, a je to tak jedině dobře! Ale stejně jsem i přes každou další naskakující minutu doufala, že nakonec to tak neskončí, že nakonec to přeci jen dopadne dobře. Nedopadlo. A přesně jak je řečeno v závěrečných titulkách - tohle je jen jeden příběh, a my bychom měli pamatovat na všechny. Jsou věci, na které se nesmí nikdy zapomenout.(8.5.2010)

V první fázi filmu, kdy se schylovalo a pak schovávalo mi vadila Anna. Možná to bylo i tím dabingem. Jinak atmosféra ponorkového dusna vskutku reálně realistická! Vše se definitivně zlomilo příjezdem do koncentračního tábora, kdy už jako by snad Annu ani nehrála stejná herečka! Byl bych se tam pro ni nejraději rozběhl a vysvobodil ji! Ale jak?!? Ta osudová marnost lidskosti vs. zrůdná mašinérie z obrazovky přímo stékala! Závěrečné momenty, zvláště Ben Kingsley v pokojíku dcer mi rozdrtily již tak stažené hrdlo! Ale slzy jsou tak úlevné...(18.5.2010)

Jako by tam člověk byl. Realistické, přesvědčivé, až to člověku leze do vlastního soukromí. A to ve všech fázích - v dobách, kdy je ještě dobře a fašismus se ozývá jako by z veliké dálky, v období skrývání a strachu z tušeného nebezpečí a vrchol přichází v koncentrácích a v době těsně poválečné. Nezbývá, než dát 100% a poděkovat.(16.5.2009)

Deník Anne Frankové je jeden z nejlepších snímků na téma holocaust za druhé sv. války, které jsem doposud viděl. Opravdu nechybělo mnoho a přiklonil bych se k ohodnocení plným počtem. Co mi na filmu trochu vadilo je to, že jsem vše očekával ještě trochu drsnější a surovější. Jednoduše mi to přišlo z větší části takové moc "měkké", samozřejmě jsou i opravdu drsné momenty po kterých běhá mráz po zádech. Na druhou stranu se mi moc líbily kulisy a výkony hlavních představitelů. Moc mě také potěšilo obsazení českých herců, především Kláry Issové. Celý filmu i přes svou delší stopáž utíká velmi svižně a to hlavně díky skvělému námětu, který ani na minutku nenudí. / 85%(11.9.2012)

I když příběh Anny Frankové znáte, stejně budete dvě třetiny příběhu věřit naději a zbývající třetinu kroutit hlavou nad lidskou beznadějí... Výrazné herecké výkony, a to nejen u ústřední dvojice (Hannah Taylor Gordon, Ben Kongsley). Zajímavé propojení černobílých snímků s barevnými, pěkná hudba Graema Revella .(10.5.2009)

• - Ve skutečnosti Anne Franke (Hannah Taylor-Gordon) svůj deník nepsala spolužačce ze školy, ale imaginární kamarádce Kitty. [Zdroj: IMDb] (hellstruck)

• - Pro Jelenu Šebestovou návrat na filmové plátno po 21letech. (M.B)

• - Tatjana Blacher (Edith Hollander-Frank), Brenda Blethyn (Auguste Rottgen-van Pels), Hannah Taylor-Gordon (Anne Frank) a Jessica Manley (Margot Frank) se kvůli scénám z koncentračních táborů skutečně nechaly ostříhat, prý ze solidarity k ženám, jež hrály, i ostatním. [Zdroj: IMDb] (hellstruck)