Počas celej prvej časti a do polovice druhej som si hovoril, ako dobre sa majú ľudia okolo Anny, keď to porovnám s inými židmi z rôznych kútov Európy, ktorí už dávno predtým umierali. Jasné, nespravodlivosť je už len to, že sa museli skrývať a obmedzovať. Ale v podstate sa tam nudili, tak som začínal mať podozrenie, či nie je tento príbeh náhodou výnimočný iba tým, že sa po nej zachoval denník. Keď ma zrazu vyviedlo z omylu ich zatknutie a kruté väznenie, fackajúce nás práve tým, kvôli čomu sme sa ošívali v predošlých minútach. Ľudia, ku ktorým sme si vytvorili vzťah, sú tu vláčení bahnom, ako všetci ostatní, ktorých v koncentrákoch vidíme prvýkrát. A v tom spočíva intenzita filmu.(18.9.2017)

V první fázi filmu, kdy se schylovalo a pak schovávalo mi vadila Anna. Možná to bylo i tím dabingem. Jinak atmosféra ponorkového dusna vskutku reálně realistická! Vše se definitivně zlomilo příjezdem do koncentračního tábora, kdy už jako by snad Annu ani nehrála stejná herečka! Byl bych se tam pro ni nejraději rozběhl a vysvobodil ji! Ale jak?!? Ta osudová marnost lidskosti vs. zrůdná mašinérie z obrazovky přímo stékala! Závěrečné momenty, zvláště Ben Kingsley v pokojíku dcer mi rozdrtily již tak stažené hrdlo! Ale slzy jsou tak úlevné...(18.5.2010)

Knihu jsem četl tedy deník a teď sem si vyhradil tolik času na ten příběh, který je opravdu silný a velice známý ve světě. Anně se podařilo posmrtně stát se uznávanou spisovatelkou díky otci. Myslím si, že zobrazení otravných sousedů v úkrytu je vytvořeno do posledního detailu. Je to prostě jeden velký smutný příběh té doby a zasáhne i ty co si o sobě nemyslí, že jsou citlivé povahy.(12.1.2012)

Anna Frankova je moja slabost. Cital som jej dennik a samozrejme som paranoidne ocakaval, ze film bude citovo vydierat, ale bolo to nakoniec realisticke, ako by sme to asi ani nechceli vidiet...ako pisal TRIATLET, chceme verit tomu, ze nakoniec to dobre dopadne, ale vieme, ake krute to nakoniec bude...za 5.(8.5.2010)

Jako by tam člověk byl. Realistické, přesvědčivé, až to člověku leze do vlastního soukromí. A to ve všech fázích - v dobách, kdy je ještě dobře a fašismus se ozývá jako by z veliké dálky, v období skrývání a strachu z tušeného nebezpečí a vrchol přichází v koncentrácích a v době těsně poválečné. Nezbývá, než dát 100% a poděkovat.(16.5.2009)

• Lili Taylor

• - Ve skutečnosti Anne Franke (Hannah Taylor-Gordon) svůj deník nepsala spolužačce ze školy, ale imaginární kamarádce Kitty. [Zdroj: IMDb] (hellstruck)

• - Film byl natočen podle osobního deníku Anne Frank „Het Achterhuis“ („Deník Anny Frankové“; 1947), který je po Bibli druhou nejprodávanější nefiktivní knihou, což se píše i v závěrečných titulcích. [Zdroj: IMDb] (hellstruck)

• - V pokoji Anny Frankové nalezneme na stěně mnoho portétu herců a hereček tehdejší doby, jednou z nich je Eva Gerová na přední stránce Kinorevue (roč. 5, č.3). (M.B)