Oceňované herecké hvězdy Johnny Depp, Kate Winsletová, Dustin Hoffman a Julie Christieová excelují v tomhle kouzelném příběhu o jednom z největších vypravěčů všech dob a o lidech, kteří ho inspirovali k vytvoření jeho mistrovského příběhu o Peteru Panovi! Kariéra slavného dramatika jménem James M. Barrie (Depp) se ocitne na křižovatce, když se z jeho nejnovější hry stane propadák a skeptici začnou zpochybňovat jeho budoucnost. Pak se ale náhodou seznámí s vdovou (Winsletová) a jejími čtyřmi dobrodružnými chlapci. Zrodí se mezi nimi přátelství, které podnítí představivost potřebnou k vytvoření Barrieho největšího díla! Snímek Hledání Země Nezemě s hvězdným hereckým obsazením skýtá okouzlující zážitek! (HBO GO)

cold

Film od kterého nelze odejít, protože fantazie je něco co se nedá přerušit. Buď je nebo není. Děkuji MOC. ------ Už ji vidím (prostě krása). ()

Theraphosa

Jedním slovem dojemné. Nejsem žádná bábovka, ale osudy autora divadelní hry Petr Pan se mi zdály velice zajímavé. Johny Depp A Kate Winslet mě svým hereckým umem doslova připoutali k sedačce (mimochodem pro Kate se mi zdají role tohoto typu ušité na míru). Myslím si, že právě v tomto snímku se spojila i dvě herecká jména již zmiňovaný Depp a Freddie Highmore, který má prostě na role "chudáčků" takovej "chudáčkovskej" výraz, kterému prostě nejde nevěřit. 85% ()

Teg

Jsi připravená Wendy?... Skvělý film o tom, že v každém z nás je stále kus Dítěte. Nádherný dar probudit to v lidech. Jinak asi nejnormálnější Johnyho role a velmi příjemně mě překvapilo, že umí i jiné věci jako se kupříkladu kymácet po palubě zlitý po dvoutýdenní nepřetržité pitce jamaiského rumu. ()

Revolver

Příběhům o Peteru Panovi příliš neholduji a asi právě proto se mi Země Nezemě nelíbila. Ovšem na vině není jen můj vkus, nýbrž nezáživná režie a rovněž slabý scénář. 3 hvězdy dávám pouze za Johnnyho Deppa, který jako vždy exceluje a z mého pohledu film táhne téměř sám. ()

wosho

Místo toho, aby Marc Forster natočil nudnou biografii jednoho pána. Raději natočil film o fantasii jenž pomáhá člověku se přenést přes ty nejtěžší životní situace. O fantasii jenž dává každému člověku pravou svobodu. Hledání země Nezemě má na mě stejný účinek jako Láska nebeská a Amelie- vždy zaručeně zvedne náladu a zažene deprese. Dá divákovi naději, že snít není vůbec špatný nápad. A to by jistě pana Barrieho potěšilo více, než nudný životopisný film o jeho životě ( celý děj tohoto filmu je hodně přitažený za vlasy) ()

dopita

Od filmu sem moc nečekal, protože příběh Petera Pana znám jen ze dvou filmů, z nichž jeden sem viděl tak před patnácti lety (Hook) a druhej mě velmi nebavil (Peter Pan). Takže od sledování toho jak J. M. Barrie tenhle příběh píše sem si moc nesliboval. Nakonec sledování toho z jakých podnětů Barrie při psaní vycházel bylo to nejlepší z celýho filmu. Jinak klasický nic moc drama. Díky bohu za trojici mých velmi oblíbených hereček. ()

Sancty

Ani neviem ako začať, čo vlastne napísať. Film si pustila manželka, ja som sa hrabal v notebooku a ani za boha to neplánoval pozerať a to aj napriek tomu, že Deppa si ako herca nesmierne vážim. Rodinná dráma? Pche! Po úvodných minútach mi film ale natoľko učaroval, že som mu ihneď prepadol. ()

Ripley

Další nadhodnocený film.Za co pět hvězdiček!Ani se mi nechce psát komentář.Ale jo,něco sem hodím.Líbil se mi animovaný Petr Pan od Disneye,líbil se mi i hraný Petr Pan,dokonce i Hook,takže jsem nebyl nezasvěcený,ale bohužel pro mne životní příběh spisovatele Barrieho natočil Marc Forster zcela jinak než jsem čekal a byla to obrovská nuda.Johnny Depp byl naprosto standartní.Raději ho mám v "nenormálních" rolích (filmy Tima Burtona,Jack Sparrow,...),než v těch civilních.Citlivka jsem,ale tentokrát neukáplo vůbec nic,přestože to mělo být dojemné.A ikdyž to možná tenkrát asi na skutečné premiéře tak bylo,tak největší rána pro mne byla dívka v roli Petra Pana.Trpěl jsem převelice.Hvězdičky jen za technické prkotinky...kamera,kostýmy,hudba.DODATEK:po opětovném shlédnutí přidávám 20%,dohromady tedy za 70%. ()

jakeer

Veľmi vkusne napísaný scenár. Výborný herecký výkon dvoch hlavných predstaviteľov (v ich prípade by sa dalo povedať, že už tradične). Musím sa priznať, že váham s hodnotením, keďže záver filmu mi veľmi nesadol, avšak to mi nesmie brániť dať plné hodnotenie, keďže ostatný čas ma film bavil. ()

J.Bourne

Ohromně silnej a hezkej film. Ani nedokážu nějak kloudně popsat co mě na tomhle filmu tak ohromilo. Nevim možná ta užasná myšlenka, že i dospělí mohou mít svůj nádherný pohádkový a fantastický svět. Hrozně se mi líbilo přecházení z reality do Barrieho fantazie. Příběh hrozně chytí za srdce. Johnnymu tohle překvapivě hrozně sedí. No prostě nádhera a pět hvězd bez debat. ()

kukuuuc10

Marc Forster mi dal solidní nálož plnou dojmů a napětí. Kate Winslet potvrdila obdiv, který v ní mám, opět skvělý Johnny Depp... překvapilo mě, že jsem neslzel více! Skvělý zážitek! ()

aquiver

Krásný a milý film. Lze jistě kritizovat všechnu tu akademičnost, uhlazenost a prvoplánovost, ale Marc Forster je natolik dobrý režisér, že celku nelze nepodlehnout. 90 % ()

Blondsky

Přes všechnu svoji jednoduchost mi ten snímek stále trčí v hlavě a nemohu se nabažit chemie Depp-Winslet. Krom toho závěrečné představení dokáže dohnat k slzám kde každého. ()

Drc

Celou první půlku mě todo dílko vcelku hodně nudilo a byl jsem rozhodnut ho dost ztrhat. Přestože nabízelo dost dobré dialogy a skvělého Johnyho Deepa coby hlavní postavu spisovatele a průvodce, bylo pro mě pouze přehlídkou neotřelého světa představivosti, pohádek a snů v mysli snílka, konfrontovaných s šedou upjatou realitou. Další z umělě vytvořených úniků z nepovedeného života. Nic extra. Ale v druhé půlce filmu jsem zjistil, že jde o mnohem víc. Byl jsem doslova vtažen do děje a, proč to nepřiznat, také naprosto dojat. Tento film vám ukáže možnosti fantazie aby vše posléze vystřídala smutná a krutá realita, které nelze uniknout. Pouze dalším objevováním těch krásnějších věcí v naší mysli. To, co se zprvu tváří jako rodinný film je nakonec dost hlubokým zážitkem, ve kterém má každý možnost si najít to, co hledá. Z toho také vyplývá určení a situace, ve kterém se film bude líbit. Rozhodně nenabízí lehké pobavení nebo svižnou akci v dramatickém ději, ale podívanou pro melancholické chvíle. Dokáže vás chytit tam někde uvnitř a něco ve vás zanechá. ()

Cassandra

I když jsem od tohoto filmu čekala hodně, tak mi to moc nevyšlo. Film není špatný, ale prostě se toho tam moc neděje, první polovina je dost nuda a až v druhé začíná být trochu emocionálně přesvědčivý. Možná že to chtělo víc fantazijních scén, prohloubení postavy Johnnyho Deppa - například lépe ukázat spojení mezi ním a postavou Petra Pana ve hře. Film Petr Pan s Jasonem Isaacsem jsem si užila mnohem víc, stejně tak jako tak trochu příbuznou Velkou rybu. ()

Angelino

Už dlho sa mi nestalo, že by ma fiml dojal natoľko, aby som uronil "kroupu". Počas hľadania "Krajiny nekrajiny" sa mi to stalo hneď niekoľko krát. Poetický a hlboký príbeh, ktorému niet čo vytknúť. O živote a o smrti. O detskej fantázii a situáciách, ktoré nás nútia až príliš rýchlo dospieť. ()

Ondis

Pohodový film, který mě ale moc nenadchl. Depp mi do této role nějak nesedl, pak ta banda rozmazlenejch klučinů, ach jo...aspoň to zachraňuje kouzelná Kate Winslet. Snímek silně vo ničem, bez zajimavé pointy. Prostě se tak táhne a pořád se nic neděje... Pardon...60% ()

DannyBoy80

65%. Příběh Petra Pana neznám, ani mě vpodstatě nezajímá. Ale kouknul jsem na tento film, který mi o příběhu petra Pana řekl jen to jak vzniknul a co autora motivovalo. První hodina hodně nudná, poslední půlhodina s premiérou hry už dobrá. Natočeno dobře, ale je to takové neslané nemastné, nevtáhne to do děje. I přes komentáře tady jsem toho moc neočekával, takže mé zklamání není tak velké. Rozhodně jeden z horších počinů Deppa, už by se měl vykašlat na všechny Petr Pany, králiky z čokolády, piráty a podobné hňácaniny. ()

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly