S prižmúrenými očami 80%. Páčilo sa mi to napriek nedostatočnému rozpočtu, ktorý sa však, prekvapivo nepodpísal negatívne na zaujímavo naturalistických akčných scénach. Potešil ma tiež kvalitný špionážny scenár, v ktorom nejde o nudné vládne sprisahania, ale o obyčajné vystrašené dievča, ktoré je nutné z každú cenu ochrániť. Tejto neľahkej úlohy sa ujíma chladnokrvný profesionál a je to rola, v ktorej pôsobivo minimalistický (a rokmi úspechu, neúspechu a alkoholu zocelený) Val Kilmer zvláda dovolím si tvrdiť na jednotku. S nejakým horším, menej charizmatickým hercom by som 80% určite nedal, lebo toto je v prvom rade film Vala Kilmera.(1.1.2006)

Pozor! Podívejme podívejme, velké překvapení tohoto roku! Škoda že tenhle server nenabízí desetistupňové hodnocení (už poněkolikáte stejný postesk), protože tenhle film by si zasloužil víc než čtyři hvězdičky, ale na absolutní hodnocení to taky není. Vedle tohoto vcelku nenápadného thrilleru vypadají velké hollywoodské produkce typu Spy Game nebo Nepřítel státu jako dětské mobily s legračními melodiemi vedle satelitního telefonu NSA. Tohle není pro jednodušší diváky, zvyklé na polopatická vysvětlování hollywoodských trháků pro široké masy. Memet se s nikým nemazlí, vše vysvětluje náznakově (například neřekne přímo, čí je to dcera, jen naklepne, že jí hlídá Secret Service, tedy ochranka amerického prezidenta; znalý divák si domyslí) a za pochodu a výsledkem je neuvěřitelně atmosférický, inteligentní snímek, z něhož přímo sálá propracovanost scénáře, zasvěcenost režiséra a kompetentnost lidí zodpovědných za technické aspekty filmu - kamera, hudba, střih, zvuk. Jestli v kině neradi přemýšlíte a potřebujete spíš jen nějaké barevné pozadí pro konzumování popkornu, rozhodně se tomuhle fimu vyhněte obloukem. Pokud však máte rádi filmy z vojenského či špionážního prostředí a nemáte rádi, když z vás tvůrci dělají blbce, považujte tenhle komentář za doporučenku nejvyšší důležitosti. Pohov. 80%.(1.11.2004)

Jeden z najlepších thrillerov, ktoré som v poslednej dobe videl. Skutočne je treba dej sledovať, inak sa divák ľahko stratí, niektoré veci sú skôr v náznakoch, než polopatisticky 3x po sebe vysvetľované a až na podľa mňa trochu spackaný záver, ktorý mierne devalvuje celý film nemám výhrad. Val Kilmer ešte nie je taký tlstý a ako tajný agent je pomerne presvedčivý (no nie je to Jason Bourne ale dá sa). S kľudným svedomím môžem odporúčať.(22.5.2007)

Celkom obyčajný thriller, ktorý nejak nenadchne ale ani nenaštve.Herci neboli moc výrazní, ale Kilmera mam celkom rad takže mi tam nevadil. Dej nebol veľmi prepracovaný, ale tiež nebol na zahodenie. Chýbali mi tam nejaké silnejšie scény a obraty deja. W.H. Macy nebol využitý, čo je asi trochu škoda. Čakal som trochu viac, ale na jedno pozretie určite áno. 58%.(21.7.2007)

Poměrně syrové drama s několika vzrušivými momenty. Val Kilmer s ohledem na role posledních deseti let velmi solidní a David Mamet (především uznávaný dramatik a scénárista) znovu tak trochu tvůrcem, který ignoruje módní trendy. Jde si svou cestou a poodkrývá chladný pohled na svět tajných služeb a obchod s živým masem. A že je to komorní, nenápadné a nevýpravné? Tentokrát to vůbec nevadí.(22.5.2014)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 15.

• - Obsazení herci museli projít vojenským výcvikem se zbraní.