Vysoce seriózní pohled na névždy etické postupy tajných služeb. A to i přes účast Vala Kilmera. Nutno říct, že jeho postava zprvu navozuje trošičku béčkovou atmosféru, postupem času, ale krásně zapadá do chladného prostředí, a i když se ke konci mění v akčního hrdinu, stále si snímek udržuje odstup a vůbec se nesnaží cokoli přikrášlovat. Tímto je dost nenápadný film velice sympatický a nebýt několika hlušších míst, pak bych se z dilematických 70 procent přiklonil k vyššímu hodnocení.(12.5.2012)

• dopita

Nejdřív se mohutně pátrá po zmizelej holce kterou asi v půlce filmu najdou mrtvou. Jenže pak titulní hrdina Scott (tradičně nesympatickej Val Kilmer) zjistí, že možná tak uplně mrtvá nebude. Takže na vlastní pěst pátrá dál a ... prostě nuda. Těžkopádně odvyprávěnej a rutinně zrežírovanej příběh postrádající fungující scénář, akci i napětí.(27.5.2011)

UMENIE BOJA+TAJNÍ AGENTI Kilmera som po SVÄTOM ako špióna odpísal, a čuduj sa svete - on to celkom slušne roztáča v príbehu zabijaka, ktorý robí len to čo mu prikážu velitelia, až kým... Zvláštny scenár sledujúci jeden prípad, ale trochu roztrieštenejšie než býva v takýchto filmoch zvykom. Mne to však takto prišlo reálnejšie. Krásna ukážka pravidla "keď nevieš čo s postavou, zabi ju." Kvalitný zástupca žánru, ktorý svojou nenápadnosťou trafia priamo do čiereho...(2.10.2006)

Poměrně syrové drama s několika vzrušivými momenty. Val Kilmer s ohledem na role posledních deseti let velmi solidní a David Mamet (především uznávaný dramatik a scénárista) znovu tak trochu tvůrcem, který ignoruje módní trendy. Jde si svou cestou a poodkrývá chladný pohled na svět tajných služeb a obchod s živým masem. A že je to komorní, nenápadné a nevýpravné? Tentokrát to vůbec nevadí.(22.5.2014)

• Kaka

Je to nuda. Svižně natočená, poměrně syrová a přímočaře podaná, ale přesto mi to nesedlo. Chladný pohled do světa tajných služeb je téma velmi zajímavé a téměř vždycky se z něho dá vytvořit zajímavý scénář. Ovšem tentokráte se to Mametovi ne tak úplně povedlo. Jako celek mi to přišlo poměrně klišoidní a po celou dobu jsem se nemohl ubránit pocitu, že jsem tohle všechno už někde viděl. Překvapilo že se Mamet postavil i za kameru, ale akci točit očividně umí. Skvělé, syrové a silně realistické přestřelky mi občas připomínaly styl Michaela Manna.(23.10.2005)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 15. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Obsazení herci museli projít vojenským výcvikem se zbraní. (Elwanelyn)