Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Paldini
  ****

  Během jednoho týdne jsem viděl dva thrillery natočené v roce 2004. Byly to filmy Muž v ohni a právě Spartan. Trochu mě to nutí srovnávat ač je každý z filmů o něčem trochu jiném a přitom jsou si tak trochu podobné. Nějaký ten únos, nějaký ten tvrďák v hlavní roli, který si opravdu nebere servítky v cestě za svým cílem. Avšak prostoduchý klišoidní Muž v ohni (ač se mi celkem taky líbil) nesahá inteligentnímu a originálnímu Spartanovi ani po pás. Udivuje mě jen celkové nízké hodnocení tohoto filmu.(14.12.2004)

 • klerik
  ****

  UMENIE BOJA+TAJNÍ AGENTI Kilmera som po SVÄTOM ako špióna odpísal, a čuduj sa svete - on to celkom slušne roztáča v príbehu zabijaka, ktorý robí len to čo mu prikážu velitelia, až kým... Zvláštny scenár sledujúci jeden prípad, ale trochu roztrieštenejšie než býva v takýchto filmoch zvykom. Mne to však takto prišlo reálnejšie. Krásna ukážka pravidla "keď nevieš čo s postavou, zabi ju." Kvalitný zástupca žánru, ktorý svojou nenápadnosťou trafia priamo do čiereho...(2.10.2006)

 • movie
  *****

  David Mamet a Val Kilmer je dokonalá kombinace (škoda že se nepotkali dřív!). Scénář typicky zmáklý, detailistický a propracovaný jak se na Mameta sluší, režie chladná a nenudící a podobná je i atmosféra! Škoda, že je tenhle film za a) nedoceněný, za b) propadák (30m budget vs. 5 m tržby, hehe). Jo a Val Kilmer chytá druhej a zatraceně silnej dech, myslel sem si to už u Salton Sea, ale tady mě definitivně přesvědčil. Je to kořen ...(16.1.2006)

 • liuk
  ****

  Napodruhé byl Spartan určitě o dost lepší, hlavně kvůli většímu pochopení děje. Ten i jiné aspekty filmu si nejsou nepodobné seriálové 24ce, ta má pro smůlu Spartanu ale navrch. Zaprvé v postavách, Kilmer je sice perfektní, ale všichni ostatní jsou hodně nevýrazní, snad jen Bell nám fajnově ukaže, že neumí hrát jen investigativní středoškolačku. Parádních zvratů se také dočkáme, ale já si nemůžu pomoci, u takových špionážních thrillerů mám rád, když jsou více, přestože šablonovitě, podmaňovány údernými zvukovými efekty nebo hudbou. Syrovosti zde příliš neholduji. Příběh, kamera a vůbec obrazové zpracování filmu je ale super, a já ačkoli jsem chtěl nechat původní 3*, tak Spartanu tu slabší čtyřku rád přihodím.(14.9.2006)

 • Gemini
  ****

  Věhlasný scénárista mimo jiné mého velmi oblíbeného Ronina, si napsal a zrežíroval už na tehdejší poměry nízkorozpočtový (ve výsledku zoufale prodělečný) příběh toho, co mohlo Roninovi předcházet. Výsledkem je komorně působící deziluzivní akční drama o tom, jak funguje politika. Přestřelky jsou přímočaré a efektivní (ne, nemyslel jsem efektní), herecké výkony velmi dobré, příběh zrovna tak. Bohužel je zkraje vyprávěn "tak nějak divně". Uvržení přímo do děje se musí dít tak, aby divák aspoň něco chápal. Tady se - podle nějakého logického klíče - skáče ze scény do scény, a vy prostě nevíte. Až někdy v půlce se přejde na tradiční srozumitelnou kolej. Mám podezření, že to způsobila střižna, ale ono je v podstatě jedno, kde je příčina, důležitý je výsledek, a ten mě dost rušil. Val Kilmer celý film táhne, ale závěrečný proslov Eda O'Neilla, to je skutečný klenot. Čím blíže konci, tím je Spartan lepší. Takovýchhle filmů moc není, bohužel dokud je někdo neskloubí s pro toho "průměrného diváka" dostatečně přitažlivou fasádou, tak ani do budoucna nebude. Není to sice tutovka, ale zaslouží si svých 80%.(14.9.2011)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 15. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Obsazení herci museli projít vojenským výcvikem se zbraní. (Elwanelyn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace