Limonáda tak sladká, že vám budou trnout zuby. Tom Hanks je Pan herec, ale v roli naivního, natvrdlého, zároveň zručného, chápavého a vynalézavého východoevropana uvězněného na terminálu amerického letiště z důvodů, které není třeba popisovat, působí nepřirozeně a chvilkama dost leze na nervy. Partička loserů, zaměstnanců letiště, která podivnému cizinci nejprve nevěří a znepříjemňuje mu již tak dost neutěšivý pobyt, aby mu nakonec k vysněnému cíli pomohla doslova s nasazením života a kariéry je tak klišé, že se musel červenat sám Spielberg. Ale když překonáte tu přeslazenost, díry v logice jako „léky pro kozel“ nebo „musíte říct, že máte strach se vrátit“ a přistoupíte na to, že Terminál je naivní pohádka, budete se příjemně bavit, tak jak je u Spielberga zvykem.(6.12.2008)

TERMINÁL se s desetiletým odstupem ukazuje být lepším filmem, než jak se jevil v době svého uvedení. Pozitivní hodnocení - či přehodnocení zprvu nepříliš nadšené reakce - bude nejspíš odvislé od slabosti každého pro klasickou hollywoodskou kinematografii, s jejímiž konvencemi si snímek pohrává a odkazuje přitom na poetiku několika tvůrců-imigrantů (zejména Franka Capry a Ernsta Lubitsche). Je k tomu příležitost díky vydání snímku na Blu-rayi, v jehož recenzi jsem důvod svého přehodnocení rozvedl a zdůvodnil.(16.6.2014)

Jeden z těch filmů od Spielberga, co mi prostě nesedly. Tom Hanks podle mě dost přehrával ( opravdu je to můj oblíbený herec ), děj byl moc málo uvěřitelný, nepřišlo mi to ani nijak vtipné a jediné, co se mi líbilo, byl příběh portugalského řidiče vozíku a imigrační úřednice a role Catherine Zeta-Jones, kterou jinak moc nemusím. Jako oddechovka je to dobré, ale jako film, na který bych se ráda znovu podívala je to málo.(24.6.2005)

Srdceryvná fikce na téma "že trpělivost růže přináší..." je asi největším úletem mistra S.S. Zároveň však řekl bych i nejslabším (nejsladším) úletem i přes pravidelné přílety a odlety... Pohádková taškařice pro stovky milionů diváků od deseti do sta za stovky milionů dolarů od desíti k pěti - leč tak zoufale prvoplánová, až (byť) úsměvně nudná. Na tomhle letišti zkrátka čekejte jen (v nejlepším smyslu slova :-) průměrný příběh i průměrný film. Za tři (de)terminované hvězdičky...(3.5.2006)

Spielberguv kamarad a oblibenec Tom Hanks dostal tu poctu zahrat si hlavni roli v Terminalu a myslim si, ze to byla skvela volba! Jako turista z fiktivni zeme je vynikajici! Krasna letuska Cathrine Zeta Jones taky neni k zahozeni :) Pribeh se nese pomalym tempem, ktere vubec nevadi pokud se divate poprve. Podruhe to zacne docela nudit, ale zivot Viktora na letistnim terminalu je zajimavy, od jeho prvniho melouchu, kdy shromazdoval voziky az po nakupovani v luxusnich buticich. Tohle je opravdu romanticka komedie ktera ma neotrely zaver a prijemne herce v prijemnem prostredi. 8/10(17.6.2006)

• - Část filmu byla natočena na letišti Mirabel Airport v Montrealu. (don corleone)

• - Steven Spielberg vystřihl z filmu scénu, ve které dostal Hanks možnost si zavolat domů a křičí "Home phone, home phone!" Režisér měl pocit, že by si diváci mohli zvolání spojovat s podobným z filmu E.T.. (don corleone)

• - Postava Viktora pochází z fiktivní země Krakozhia, ale Hanks ve filmu mluví bulharsky, což se prý naučil od své ženy, která z Bulharska pochází. Nicméně, výtřižen z novin je v ruštině, plechovka od oříšků v neurčeném jazyce a řidičák, který ukazuje, je vypsaný na ženské jméno a je z Běloruska. (don corleone)