Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ****

  Kdo by byl řekl, že tento příjemný příběh tvůrce inspiroval pravdivým příběhem Írance Merhana Karimi Nasseriho, který takto podobně dopadl na Pařížském letišti Charlese de Gaulla a žije na něm až do dnes...Terminál je příběh o odvaze, česti a bohůžel všemocné pravdivosti, která ačkoliv může být jakákoliv v tomto příběhu je převážně svízelná. Tom Hanks, obyvatel země s názvem Krakozia, která se nachází na Balkánském poloostrově a nejvíce se podobá dnešnímu Bulharsku dostal na ramena veliké břemeno. On, rodilý Američan, mluvit jazykem, kterým se mluví v údajné Krakozii?...Jak ten jazyk vůbec zní? Chvílemi Rusky, chvílemi Bulharsky, prakticky všelijak, jen aby utvrdila fakt, že pochází z post-komunistické země a řekl bych, že se mu to vydařilo vcelku dobře, od čeho je také slušný herec. Příběh samotný není nikterak komplikovaný, protne se jím prakticky jen síla vůle a láska. Ostatní je nefalšovaná komedie, kterou dozajista Terminál je a velice povedenou i když se zvláštním námětem. --- Pane Sarmane, tam je chlap, který chodí po terminálu v pyžamu. - Vím o tom, já jsem ho tam poslal.(8.8.2007)

 • Spiker01
  *****

  Výborný snímek s opět fantastickým duem Hanks-Spielberg. Terminál už jsem viděl hodněkrát a nemám problém si ho každoročně připomenout. Neříkám, že je takových filmů málo, ani že by byl film topce toho nejlepšího, ovšem své místo na mém přiměřeně početném seznamu filmů má...90%(4.5.2014)

 • Pethushka
  ****

  Jsou to maličkosti, co činí tenhle film velkým a svým způsobem geniálním. Bohužel to se týká jen první poloviny. Jakmile se hlavní hrdina otrká, děj začníná být více americký a už tolik nebaví. Postava Viktora Navorského má určitě mnoho společného s Forrestem Gumpem. Jeho dobrosrdečnost a vynalézavost mě opravdu bavila. A vzhledem k tomu, v jaké se nachází situaci, je tu i pár rysů z Trosečníka. Ono ztroskotat na letišti není žádná sranda..tedy pokud tam neztroskotá Tom Hanks. 4*(30.11.2011)

 • Anthony
  ****

  Slabé čtyři hvězdičky: Spielberg sice vyloženě nezklamal, ale ani vyloženě nezaujal. Romantična v této komedii až tak moc není, což rozhodně není na škodu, tato linie je navíc podána velmi sympaticky. Příběh se může opřít o spolehlivé herce a jisté režijní vedení a precizní řemeslo hlavních technických složek. Hlavní problém spočívá v tom, že slovo "příběh" v předchozí větě je poněkud sporné. On to vlastně příběh není. Je to sled různých scének na téma "co by se dělo, kdyby jste museli zůstat nějakou dobu v letištní hale". Jde v podstatě o takový sitcom. Tu je nějaká scénka povedená více, tu méně. Nějaká hlavní linie příběhu chybí. Navíc, když se ozřejmí samotný důvod, proč hrdina do USA přijel, což je v podstatě to, oč by mělo jít a k čemu celý film směřuje - je to dost přitažené za vlasy a ač jsem bral celý film s nadhledem, tak tato "pointa" mi nesedla. Další problém tohoto filmu je, že je delší než by měl být a ta tříšť jednotlivých osudů a příhod po nějaké době začíná působit jednotvárně a začíná nudit. Hudba Johna Williamse je průměrná, adekvátní filmu, u samostatného poslechu si všimnete patrně jen výrazného hlavního motivu, který se neustále opakuje.(20.9.2005)

 • Legas
  ****

  Ten, kdo se rád nechá unést líbivou komediální pohádkou, se bude jistě výborně bavit. Osobně bych věnoval tomuto filmu plný počet bodů, ale v rámci objektivity se přikláním POUZE k nadprůměrnému hodnocení. Bavil jsem se báječně. Z uzavřeného prostoru terminálu jsem ale měl ke konci trochu klaustrofobii. Nehledě na ten divný pocit, jako by se film natáčel v obchodním centru Olympia, ale za to nemůže Spielberg. Podobnost terminálů a nákupních středisek je určitě čistě náhodná. Hanks nezklamal. Docela by mě zajímalo, jak se takový americký herec odnaučuje používat angličtinu, a jak trénuje cizí přízvuk. Líbilo se mi i pár režijních perliček a opět pěkná Williamsova hudba, i když mi místy připomínala něco, co už má Williams za sebou. Trochu mě ještě zarazilo neustálé zdůrazňování romantických scén změnou tepelného podání barev letištního terminálu do slunečného zlatova.(9.10.2004)

 • - Viktor Navorski (Tom Hanks) nosí hodinky značky Omega Seamaster Memomatic. (dyfur)

 • - Bernie Mac si mohl zahrát ve filmu, ale musel odmítnout kvůli nabitému rozvrhu. (HellFire)

 • - Původně měl snímek režírovat autor námětu Andrew Niccol. Smůlu měla i jeho verze scénáře, která byla přepsána. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace