Film má sám o sobě roztomilou zápletku, kterou mistr stříbrného plátna Steven Spielberg dovedl až k dokonalosti. Nechybí neznámé motivy a tajemství, na které je divák zvědavý (co se sakra ukrývá v té plechovce, ptal jsem se sám sebe během filmu několikrát), nechybí vynikající Tom Hanks v roli neznámého člověka v neznámé zemi, kterému jeho smutek a sklíčenost bez problémů uvěříte. A na důvod, proč se vlastně Viktor Navorsky vypravil ze své země do Ameriky jsem byl zvědav celý film. Navíc konec je tak nějak nečekaný, obyčejně milý. Líbilo se mi, že Spielberg nesklouznul k zažitým klišé a na konci nezazněl žádný kýčovitý potlesk a Viktor nebyl ani hlavním hrdinou zpráv (TV Nova by hned měla Borce na konec). Celkové vyznění filmu je takové, že ač jsem se snažil sebevíc, nenalezl jsem jedinou scénu, která by mi zde vadila. Všechno je tak úžasně uvěřitelné, ale nepředvídatelné, a to mám na filmech rád. Takže dnes je to za plných pět hvězdiček, a to díky vynikajícímu scénáři, neméně oslnivé režii pana Spielberga a úžasnému hereckému výrazu Toma Hankse... PS: Dávejte si pozor na amerických letištích na výstražné cedule. Vidíte-li nápis čerstvě vytřeno, zbytečně neriskujte, nemuselo by se vám to vyplatit :-))(2.5.2007)

Jelikož jsem nemusel platit za lístky do kina, určitě mé hodnocení nebude příliš negativní. Šťavnatý milostný román mezi Catherine Zeta-Jonesovou a Tomem Hanksem, který je nesnesitelně náladový a zbytečně dramatický, což opravdu testovalo mou trpělivost. Co se to poslední dobou děje s Hanksem a Spielbergem (Válku Světů nepočítám)? Vypadá to, jakoby si vzali dovolenou od dělání svých obvyklých vážných a hodnotných filmů a začali se obracet k menším projektům. Nejdříve Chyť Mě Když to Dokážeš a teď tohle. Ale jeden dobrý důvod proč vidět Terminál je Tom Hanks! Jsem fanouškem tohoto velikána a tohle je jeden z jeho nejlepších výkonů. Někteří si můžou stěžovat, že jeho hraní není hodnověrné (opravdu se takoví najdou). Jeho osoba se slovanskými předky jako cizinec z podivné krajiny, kde nikdo anglicky neumí musí komunikovat tělem. Jak velký to jest herec.(24.9.2005)

Limonáda tak sladká, že vám budou trnout zuby. Tom Hanks je Pan herec, ale v roli naivního, natvrdlého, zároveň zručného, chápavého a vynalézavého východoevropana uvězněného na terminálu amerického letiště z důvodů, které není třeba popisovat, působí nepřirozeně a chvilkama dost leze na nervy. Partička loserů, zaměstnanců letiště, která podivnému cizinci nejprve nevěří a znepříjemňuje mu již tak dost neutěšivý pobyt, aby mu nakonec k vysněnému cíli pomohla doslova s nasazením života a kariéry je tak klišé, že se musel červenat sám Spielberg. Ale když překonáte tu přeslazenost, díry v logice jako „léky pro kozel“ nebo „musíte říct, že máte strach se vrátit“ a přistoupíte na to, že Terminál je naivní pohádka, budete se příjemně bavit, tak jak je u Spielberga zvykem.(6.12.2008)

Výborný snímek s opět fantastickým duem Hanks-Spielberg. Terminál už jsem viděl hodněkrát a nemám problém si ho každoročně připomenout. Neříkám, že je takových filmů málo, ani že by byl film topce toho nejlepšího, ovšem své místo na mém přiměřeně početném seznamu filmů má...90%(4.5.2014)

Na Spielberga až príliš sentimentálne, ale na mňa to zabralo. Veľmi príjemný filmík so skvelým nápadom, hlavne veľmi originálnym. Niekedy sa pýtam sám seba, či vôbec je herec okrem Toma Hanksa, ktorý dokáže utiahnuť také obrovské filmové diela sám. Hanks si získa divákov svojou rolou naivky a pôsobí veľmi milo a úsmevne. Príjemný filmík, ktorý si aj napriek svojej dĺže udržal atraktivitu. 80%.(17.5.2006)

• - DreamWorks do filmu, podobně jako při Spielbergově Minority Report, vměstnalo mnoho značek. Počínaje kosmetikou, kterou používá postava Catherine Zety-Jones, až po různé obchody či prodejny rychlého občerstvení. (imro)

• - Název fiktivní země Krakozhia byla odvozena od polského Krakova, oblíbeného města režiséra Spielberga. (Lumberjack)

• - Fotka muzikantů, kterou Viktor (Tom Hanks) ukazuje Amelii (Catherine Zeta-Jones), je podle jeho slov z maďarských novin. Titulek u fotky je ale v azbuce. (Merenre)