Scénář: Sacha Gervasi, Jeff Nathanson .. Skvělé. Takhle to vypadá, když si Spielberg hraje :o) Celkem zbytečnou roli letušky naštěstí zachraňuje moje oblíbená a nádherná Catherine, ale jinak je to perfektní one man show Toma Hankse. Krásný, milý film s pěknou hudbou od Williamse. Ještě jednou skvělé, tenhle film málokoho nepotěší.. 90%.(15.9.2004)

VHS/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 5/10 Efekty 3/10/// +všeobecně herci, k ději jsem byl přikován -slabší hudba, film v druhé polovině trošku selhává, filmu chybí emoce a samozřejmě jako mínus hodnotím český dabing/// Tom Hanks jako vždy exceluje a i ostatní postavy jsou pěkně napsané, zvláště Chi McBride nebo Diego Luna. Zvláštní je, že jsem byl jakoby po celou dobu k filmu přikován, prostě jsem se nenudil a film sledoval pozorně, což není obvyklí jev. Slabší se mi zdá romantická stránka filmu, jednak si nehraje na doják, ale o to je zase uvěřitelnější. Jinak více se mi líbila romatika mezi Zoe Saldana a jejím protějškem. Jiná stránka filmu je příběh, údajně podle skutečné události. Jestli tomu tak je tak to potěš, každopádně jsem se do reálií filmu trošku hůře dostával. Celkově je to však příjemný film./// Celkem 64%///(21.7.2006)

Každý film, ve kterém se objeví Tom Hanks je takovým malým diváckým potěšením. T. Hanks má neuvěřitelné charisma a svoje role si dokáže neskutečně užívat. Když k tomu ještě připočítáme Stevena Spielberga (podle mě jednoho z nejlepších režisérů Holywoodu), kvalitní hudbu Johna Wiliamse a jako třešínku na dortu pohlednou Catherine Zeta-Jonesovou, nelze jít pod 4*.(19.9.2004)

• Tsunami_X

Sladkobolný kýč s odporně ukoktaným a špatně nalíčeným hlavním představitelem, ve kterém chce režisér rozvrhnout několik rovin, aby pak sám sobě podrazil nohy a rezignoval na něco tak neskutečně tupého, až přechází zrak. Ze sledu sitcomových a notně ubrečených scén se za jistých okolností dá poskládat celovečerní film, ovšem proč to má někdo jako Spielberg sakra zapotřebí? Další variaci na téma otec a syn bych možná ještě pochopil, bohužel přímočaré „poselství“ plné rádoby komických figurek mi uniká, stejně jako nulová a tak trochu žánrově povinná výplň většiny filmu. Vývoj psychologie postav neznámý – známý – oplakávaný a oslavovaný už raději nezmiňovat. Film, který si zaslouží smést ze stolu...(28.4.2005)

Spielberguv kamarad a oblibenec Tom Hanks dostal tu poctu zahrat si hlavni roli v Terminalu a myslim si, ze to byla skvela volba! Jako turista z fiktivni zeme je vynikajici! Krasna letuska Cathrine Zeta Jones taky neni k zahozeni :) Pribeh se nese pomalym tempem, ktere vubec nevadi pokud se divate poprve. Podruhe to zacne docela nudit, ale zivot Viktora na letistnim terminalu je zajimavy, od jeho prvniho melouchu, kdy shromazdoval voziky az po nakupovani v luxusnich buticich. Tohle je opravdu romanticka komedie ktera ma neotrely zaver a prijemne herce v prijemnem prostredi. 8/10(17.6.2006)

• - Fotografie muzikantů, kterou Viktor ukáže Amelii, byla pořízena Art Kanem pro Esquire. (HellFire)

• - Zoe Saldana vo filme spomenie, že je obrovskou fanúšičkou Star Treku. V roku 2009 si v snímke Star Trek skutočne zahrala. (ed_wood)

• - V knihkupectví si Viktor čte knihu "Oh, the Places You'll Go" od známého autora pohádek Dr. Seusse, z jehož fantazie pocházejí i Grinch a Shrek. (imro)