Ten, kdo se rád nechá unést líbivou komediální pohádkou, se bude jistě výborně bavit. Osobně bych věnoval tomuto filmu plný počet bodů, ale v rámci objektivity se přikláním POUZE k nadprůměrnému hodnocení. Bavil jsem se báječně. Z uzavřeného prostoru terminálu jsem ale měl ke konci trochu klaustrofobii. Nehledě na ten divný pocit, jako by se film natáčel v obchodním centru Olympia, ale za to nemůže Spielberg. Podobnost terminálů a nákupních středisek je určitě čistě náhodná. Hanks nezklamal. Docela by mě zajímalo, jak se takový americký herec odnaučuje používat angličtinu, a jak trénuje cizí přízvuk. Líbilo se mi i pár režijních perliček a opět pěkná Williamsova hudba, i když mi místy připomínala něco, co už má Williams za sebou. Trochu mě ještě zarazilo neustálé zdůrazňování romantických scén změnou tepelného podání barev letištního terminálu do slunečného zlatova.(9.10.2004)

Silná trojka (Spielberg, Hanks, Williams) sa zišla, aby ná ponúkla ďalšie zaujímavé dobrodružstvo, aj keď tento krát je to skôr komedionálno - romantická - dráma ako dobrodružstvo. Prekvapil ma hlavne žáner do akého sa pustili, ale keď sa do toho pustili oni, tak som sa do toho pustil aj ja. Na to že tento žáner nie je moja parketa, je to zrežírované fakt dobre. Film ma prekvapivo bavil, dej bol dobrý, Hanks opäť skvelý, Catherine Zeta-Jonesová pekná a aj keď sa celý film odohráva odohráva stále na rovnakom mieste, tak sa tam odohráva dosť vecí na to aby to nenudilo (má to slušné nápady). Zaujímavý film zo zaujímavom náladou / atmosférou. 89% - 4*(30.10.2011)

Prvá polovica je fantastická. Roztomilý a kultivovaný epizódkový humor a ďalšia úchvatná (dovtedy nevidená) poloha Hanksovho majstrovského herectva vydávajú na jednoduchú, no aj tak neodolateľnú oddychovku bez najmenšej chybky na kráse. Príchodom záporáka, lovestory a myšlienkovej roviny s plechovkou sa však bohužiaľ táto krása stráca a film skĺza do tuctového rodinného výplachu amerických mozgov, pod akými bývajú obvykle podpísaní Chris Columbus a spol. CATCH ME IF YOU CAN bol ucelenejší, presnejší a osobitejší. ***1/2(5.10.2004)

Film se mi líbil, ale čekal jsem mnohem víc. Hlavně kvůli třem jménům: Steven Spielberg, Tom Hanks a Catherine Zeta-Jones. Opravdu mne potěšil nápad. Ten se opravdu cení. A Tom Hanks výborně zahrál hlavní postavu cizího muže v cizím městě. Byl velmi přesvědčivý. Totéž mohu napsat o Catherine Zeta-Jonesové. Ale proč mi z toho vychází jen průměr? Musím souhlasit s Radyem, schází tomu duše a takový ten Spielbergovský pel, který prostě diváka přiková do křesla. Škoda, že Steven již v poslední době není co býval. "Minority Report" je výjimka. Zatím jsem neviděl "Válku světů" a "Mnichov". Uvidíme.(24.4.2007)

TERMINÁL se s desetiletým odstupem ukazuje být lepším filmem, než jak se jevil v době svého uvedení. Pozitivní hodnocení - či přehodnocení zprvu nepříliš nadšené reakce - bude nejspíš odvislé od slabosti každého pro klasickou hollywoodskou kinematografii, s jejímiž konvencemi si snímek pohrává a odkazuje přitom na poetiku několika tvůrců-imigrantů (zejména Franka Capry a Ernsta Lubitsche). Je k tomu příležitost díky vydání snímku na Blu-rayi, v jehož recenzi jsem důvod svého přehodnocení rozvedl a zdůvodnil.(16.6.2014)

• - Díky prvotřídní práci zkušených řemeslníků bylo vše, co ve filmu vidíme, skutečně existovalo. Jediným digitálním efektem tak byla vzlétající a přistávající letadla v pozadí. (karloskiller)

• - Steven Spielberg vystřihl z filmu scénu, ve které dostal Hanks možnost si zavolat domů a křičí "Home phone, home phone!" Režisér měl pocit, že by si diváci mohli zvolání spojovat s podobným z filmu E.T.. (don corleone)

• - Bernie Mac si mohl zahrát ve filmu, ale musel odmítnout kvůli nabitému rozvrhu. (HellFire)