Silná trojka (Spielberg, Hanks, Williams) sa zišla, aby ná ponúkla ďalšie zaujímavé dobrodružstvo, aj keď tento krát je to skôr komedionálno - romantická - dráma ako dobrodružstvo. Prekvapil ma hlavne žáner do akého sa pustili, ale keď sa do toho pustili oni, tak som sa do toho pustil aj ja. Na to že tento žáner nie je moja parketa, je to zrežírované fakt dobre. Film ma prekvapivo bavil, dej bol dobrý, Hanks opäť skvelý, Catherine Zeta-Jonesová pekná a aj keď sa celý film odohráva odohráva stále na rovnakom mieste, tak sa tam odohráva dosť vecí na to aby to nenudilo (má to slušné nápady). Zaujímavý film zo zaujímavom náladou / atmosférou. 89% - 4*(30.10.2011)

TERMINÁL se s desetiletým odstupem ukazuje být lepším filmem, než jak se jevil v době svého uvedení. Pozitivní hodnocení - či přehodnocení zprvu nepříliš nadšené reakce - bude nejspíš odvislé od slabosti každého pro klasickou hollywoodskou kinematografii, s jejímiž konvencemi si snímek pohrává a odkazuje přitom na poetiku několika tvůrců-imigrantů (zejména Franka Capry a Ernsta Lubitsche). Je k tomu příležitost díky vydání snímku na Blu-rayi, v jehož recenzi jsem důvod svého přehodnocení rozvedl a zdůvodnil.(16.6.2014)

Tenhle film me mile prekvapil. Spielberg se nesnazi o nejakou velkolepou podivanou, ale predvadi jednoduchej film s milym dejem. Prvni zhruba hodinka je spis takova situacni komedie, velmi vtipna a dej hezky pohodove plyne. Jenze pak do toho zacne pridavat lasku k Amelii, trochu te kritiky uradu a zahadu spojenou s plechovkou a to uz neni ono, sice dej porad hezky plyne, ale nektere sceny uz pusobi otravne. Taky je film, na to, ze ma tak jednoduchej (ale originalni) dej, strasne dlouhej. Koukal jsem a dobre se bavil a pak me napadlo se podivat na cas, s tim, ze se sice nenudim, ale precejen uz film bude nejspis koncit a zjistil jsem, ze bude trvat jeste hodinu. U nejakejch Spielbergovo filmu delku pochopim, ale tady ne. Herci jsou fakt dobry. Catherine je sice takova zbytecne roztekana, ale vypada hezky a hraje dobre. Pak tu je Stanley Tucci, kterej je jako "zaporak" fakt skvelej. A nakonec tu je uzasnej Tom Hanks, v jedny ze svejch nejlepsich hereckejch kreaci. Spielberg natocil jdnoduchej a pohodovej film, skoda, ze se ho snazi vydavat za neco vic, takze to na 5* nebude.(22.8.2006)

Soundtrack John Williams: 1. The Tale Of Viktor Navorski ,2. Dinner With Amelia ,3. A Legend Is Born ,4. Viktor And His Friends ,5. The Fountain Scene ,6. The Wedding Of Officer Torres ,7. Jazz Autographs ,8. Refusing To Escape ,9. Krakozhia National Anthem and Homesickness ,10. Looking For Work ,11. Gupta's Deliverance ,12. Finding Coins and Learning To Read ,13. "Destiny"... "Canneloni"... and The Tale Of Viktor Navorski Reprise ,14. A Happy Navorski Ending!,(13.5.2011)

• Rosomak

Steven točí dobré i horší filmy. V těch dobrých většinou uvádí nějaké klišé, které se mu podaří ozvláštnit, dát mu styl, rozměr a důvod. V těch špatných pak prezentuje klišé bez jakéhokoli kontextu, ve své schématičnosti a plochosti. Bohužel, Terminál je ten druhý případ. Není zde nic nového a to staré je využito pouze k efektu poetického dojetí. Zkrátka, nemá to žádnou uměleckou hodnotu.(18.10.2008)

• - Celý terminál byl postaven v bývalém hangáru, včetně tří funkčních eskalátorů, několika restauracemi rychlého občerstvení a dalšího nezbytného vybavení. Na stavbě se podíleli konstruktéři, kteří měli zkušenost se stavbou letišť. (don corleone)

• - Film se během úvodního víkendu (18.-20.6. 2004) vyšvihl na 2. místo v americkém žebříčku, s výdělkem 19 mil. dolarů. Celkově si pak tandem Spielberg-Hanks a jejich 60-milionová, v pořadí třetí společná práce, odnesla z kin severoamerického kontinentu slušných 77 milionů. (imro)

• - Fotka muzikantů, kterou Viktor (Tom Hanks) ukazuje Amelii (Catherine Zeta-Jones), je podle jeho slov z maďarských novin. Titulek u fotky je ale v azbuce. (Merenre)