Rád by som strhol dvadsaťpercentovku za tragický dabing Hanksa, ktorý marí tak 50% jeho skvelej hereckej kreácie, ale... nejde to. Klasická šablóna, kde si najprv obľúbime hlavného hrdinu, aby sme sa neskôr spolu s ním podkýnali o polená, ktoré mu scenár hádže pod nohy, a držali mu palce v láske. Doteraz to väčšinou fungovalo a v budúcnosti ešte určite fungovať bude, hlavne v kúzelnom svete Stevena Spielberga. Jeho tvorbu ešte nemám napozeranú natoľko, aby som dokázal byť kritickejší či porovnávať, navyše Catherine Zeta-Jones to sekne a Williams so svojou hudbou či Kaminski so svojou kamerou skórujú, takže... 75%... kým si to nerozmyslím. ;)(14.5.2005)

Pokud jsem někde ochoten romantiku, sentiment, kýčovitost a šablonovitost skousnout (o skryté reklamě nemluvě), pak je to právě ve filmech jako třeba Terminál. Šlo z toho určitě udělat existenciální drama a bratři Coenové by s tím asi taky naložili jinak, ale nebudu film odsuzovat jen proto, že je to žánrově typická záležitost, navíc od Spielberga. Film má dobrou zápletku, výborný humor, skvělého Hankse a navíc jedno porušené klišé. Absolutní nutnost vidět film v originále (a pokud možno rozumět anglicky), jinak si nějakou tu hvězdičku odškrtněte.(8.9.2005)

Film som videla 2x, potom dlho dlho nič a nedávno som naň natrafila v telke. A po treťom zhliadnutí resp. počas pozerania som si uvedomila ako sa teším, že ten film znova vidím. Je tak jednoduchý až je pre mňa úžasný aj keď sa tam vlastne dokopy nič šialené alebo akčné nedeje. Neviem si predstaviť nikoho iného ako Toma Hanksa v úlohe Viktora Navorského z Krakozhie. Zvyšujem hodnotenie, tento film mám naozaj rada a teším sa až ho znova uvidím.(28.8.2013)

Sice film jen "klouže" po povrchu, nikdy nejde do hloubky. Scénář není nejsilnější, celá dějová linie s Catherine je zbytečná, ale přesto... Spielberg je příliš dobrý režisér a Hanks příliš dobrý herec, aby to bylo byť pouze průměrné. Je to spíš taková milá vlezlá oddechovka, která je výrazně lepší v té první "povídkové" části, než v té druhé ucelené, kde se již moc soustřeďuje na lovestory a závazek z minulosti.(27.2.2005)

Jelikož jsem nemusel platit za lístky do kina, určitě mé hodnocení nebude příliš negativní. Šťavnatý milostný román mezi Catherine Zeta-Jonesovou a Tomem Hanksem, který je nesnesitelně náladový a zbytečně dramatický, což opravdu testovalo mou trpělivost. Co se to poslední dobou děje s Hanksem a Spielbergem (Válku Světů nepočítám)? Vypadá to, jakoby si vzali dovolenou od dělání svých obvyklých vážných a hodnotných filmů a začali se obracet k menším projektům. Nejdříve Chyť Mě Když to Dokážeš a teď tohle. Ale jeden dobrý důvod proč vidět Terminál je Tom Hanks! Jsem fanouškem tohoto velikána a tohle je jeden z jeho nejlepších výkonů. Někteří si můžou stěžovat, že jeho hraní není hodnověrné (opravdu se takoví najdou). Jeho osoba se slovanskými předky jako cizinec z podivné krajiny, kde nikdo anglicky neumí musí komunikovat tělem. Jak velký to jest herec.(24.9.2005)

• - Název fiktivní země Krakozhia byla odvozena od polského Krakova, oblíbeného města režiséra Spielberga. (Lumberjack)

• - V jedné ze scén je Viktor Navorski (Tom Hanks) ušpiněn od chipsů. V následujících scénách je však čistý a ani okolo něj není žádný nepořádek. (CrownThomas)

• - Zoe Saldana vo filme spomenie, že je obrovskou fanúšičkou Star Treku. V roku 2009 si v snímke Star Trek skutočne zahrala. (ed_wood)