Almásy

absolutne neporovnatelne s orginalom do zaprve a za druhe je to len zufala snaha o umelecke dielo. ale ked tommy sa tak snazi.. ()

Philoun1

Emočně velice silný snímek s příjemnými herci a skvělou hudbou, který narozdíl od jiných ,,vícedimenzních" filmů je na závěr dobře vysvětlen a divák alespoň pochopí o co šlo. ()

prasacimor

Mám rád nejednoznačné filmy, kde musím dávať pozor a niekedy ani to nestačí, no tu to bolo všetko zamotané tak, že som už len čakal na záver a dúfal, že dostanem nejaké rozumné vysvetlenie. Záver prišiel no k rozumnosti mal veruže preďaleko a k tomu tak priamočiaro a primitívne vysvetlený, akokeby si z nás režisér delal prdel. Keď nabudúce budem mať náladu na príbeh s podobnou tématikou tak dám jednoznačne prednosť Eternal Kate a Jimovmu, čo je po všetkých stránkach lepšie zvládnutý a zahraný film. ()

Krasus

Fantazijní zbytečně natahovaná holywoodská psychologická rozprávka se špatně napsanými postavami.Skoro jsem to pochopil:) ()

P1tr

Originálem jsem nedotčen, takže možná i právě proto se mi americké Vanilkové nebe líbilo. Překvapil především Tom Cruise, který tu hraje v životní formě. Film odsýpá výborně, emoce vyvolává tak, jak se nepochybně zamýšlelo a vše se jeví naprosto normálně....a pak přijde konec, který někomu může celý zážitek zkazit a poslat film do kopru, pro jiné (já) pozvedne film na další úroveň. ()

jefff

Zmatený psycho film. Ale když jsem se přenesl přes nesympatického Cruise, vylazl z toho jedinečný zážitek. ()

standsiller

Som rád , že som to videl i keď mne samému je to zvláštne. Na míle z toho bolo cítiť Hollywood , dokonca som sa veľkú časť filmu extrémne nudil. Začiatok sa začal náramne podobať " Paris qui dort " z roku 1925 . Bol som však rád, že tento záblesk podobnosti sa rýchle vyvrátil. Na moment. Dobre vyzerajúci človek , navyše majetný ktorému sa podarí zbaliť sympatické dievča pôsobiace na prvý dojem veľmi liberálne a nie tak ľahko dosiahnuteľne. Prečo potom podľahla ? Hneď na túto moju otázku a poznámku si viem i sám odpovedať. Keby sa riešilo celý film iba toto, nadával by som ešte väčšmi . Trojuholník, štvorec ? Či ktorý geometrický tvar lásky to mal byť tentokrát ? S touto kŕčovitou myšlienkou som zíval, až kým nenastalo rozuzľovanie. Tu do karát prišli všetky esá. Amerika, ne.-Amerika páčilo sa mi to. A z pôvodne dobrej hudby a pár svetlých režijných zábleskov sa naraz naskytla perfektná myšlienka. To čo som videl bola len slepá predstava úbožiaka uväzneného vo vlastnom mŕtvom tele, ktorý slepo túžil získať späť niekdajšie spôsoby kráčania. Realita vs. sen , sen vs. realita. To ostane na rozhodnutí každého diváka a citát že život nie je iba sen sa dá rozoberať na hodiny . Ja osobne volím prifarbovať si realitu . Kontroverzný film. Na prvé pozretie sa mi však páčil a nechal mi rozbrnkané myšlienky. Tak to má byť. ()

sedm.1

Minimálně musím říct,že to je film zajímavý s dobrými hereckými výkony a výtečnou atmosférou.Mám rád tento typ zapeklitýchfilmů,kdy musí být divák v neustálé pozornosti a dávat si tu mozaiku dohromady,zde ale bohužel je to překombinované až moc a nejspíš je to asi má chyba,ale já se v tom filmu prostě nevyznal a ikdyž na konci nějaké to rozřešení je,těch koleček,co mi do sebe nakonec nezapadlo,tam stejně docela dost zůstalo,a souhlasím s tím,že jak to celé bylo doopravdy myšleno,ví asi pouze jen sám režisér a scénárista. ()

ne0

Ááá! Výborná hudba, potěšil mě i můj neoblíbenec Kurt Russel, ale ta hrůznost konce tohoto filmu jej tak strašně ponížila! Je pro mě až neuvěřitelné, že je tohle vůbec možné... ()

Hortenzia

skvelý soundtrack aj množstvo záberov,ale celkovo ma to nijako zvlášť nezobralo...hlavne záverečná pointa bola dosť veľkým sklamaním edit: po zhliadnutí originálu mám sto chutí ešte jednu hviezdičku odobrať, prerobiť film scénu po scéne a dokonca používať aj totožné zábery mi príde ako úbohosť najväčšieho zrna ()

fruitbueno

Jak už tady někdo psal, ten film neví, čím být dřív. Jestli romantickou lovestory, nebo drsnou sci-fi, nebo morálním poselstvím o milionu různých jiných věcí. Ani já nevím, k čemu bych se měla přiklonit. Ale námět je vcelku podařený, výkon Toma Cruise mě nadchl a palec nahoru i za hudbu. Vidět totiž hlavního hrdinu zmítaného největším možným psychem a děsem a běsem a k tomu poslouchat tu nejpohodovější a nejvyrovnanější pecku, tomu říkám čirá schizofrenie a tleskám :-) ()

slovan1

Z romantického dramatu po většinu filmu, se z toho nakonec vyklube sci-fi. Konec byl tak zamotaný a pro mě těžko rozuzlitelný, že jsem byl rád jak sem to pochopil. Film se rozjíždi v duchu slaďáku, a klasického milostného trojuhelníku. V této pasáži bych vyzdvihl Penelope Cruz, která, dle mého, byla velmi přirozená a hrála jak by vlastně ani nehrála. Později se film začne komplikovat, a člověku se hlavou začnou honit myšlenky, že něco neni tak jak má být. No a konec ukáže vo co gou... :-) Zajímavý snímek se skvělým hereckým obsazením a ze začátku dobrou hudbou. ()

Maynard.

Nóó, tak to byla celkem slušná masáž.... Od filmu sem nečekal vůbec nic, jen sem byl připraven na to, že to není až zas úplně jednoduchý filmek a že se u něj budou muset zapojit mozkové závity. A Světe div se, stalo se tak :o). První třetina (až do chvíle, kdy David upadne na chodník) nám ukázala jaké že to může být dědic a k tomu pořádnej pracháč. Z mého pohledu nic záviděníhodného, žádný kamarádi a spousty a spousty přetvářek. Druhá třetina byla na můj vkus příliš zbytečně komlikovaná, sice sem tak nějak pobral vše, ale těch skoků tam bylo skutečně nadmíru. No a závěr, kdy se David setká s Edmondem a začne mu konečně naslouchat je obdivuhodný. Celý jejich dialog ve výtahu a na střeše, celé to polopatické vysvětlení Davidovi situace je prostě jeden velkej nakopávák. Závěrečné promítnutí celého života je třešničkou na dortu. Jo a úplně poslední záběr (otevření oka) je jasná vykrádačka Avataru nebo snad obráceně??? :o). Film doporučuju pro ty, kterým se líbí Věčný svit neposkvrněné mysli, Mechanik, Total Recall, Jakubův žebřík, prostě všecky s výbornou pointou... ()