Mezerník

Doporučuji se nejdříve podívat na španělský originál Otevři oči (i ta Penelope je tam krásnější :) Přestože americký remake je téměř doslovný a místy okénko po okýnku, vytratilo se z něj kouzlo originálu - jakási romantika, mystičnost... Americký remake je chladnější a skoro o 20 minut delší - a to už je moc. I tak ale solidní podívaná. ()

P/\/EL

většina lidí nemá zase ani páru o španělskym originálu......je to smutné......bohužel velice časté..... ()

Huhulačka

Byla to téměř kopie filmu "Abre los ojos", a rozhodně to nebyla kopie ničím lepší. Možná kdyby byla předloha filmu natočena před 50 lety, tak by něčím novým mohli "ohromit", po 4 letech ale ne. ()

Daviidesek

Líbilo se mi, že pro tenhle film vybrali tak dokonalou muziku. Dokonce je to snad i první Americký film, ve kterém jsem slyšel Sigur Rós. Díky ním ten film také slušně šlapal. Jen jsem měl celých 135 minut problém se ve filmu zorientovat. Fakt se mi nelíbí, když dvě hodiny koukám na film, vím o něm hovno, a v poslední čtvrthodině mi ve filmu vysvětlí, co celá dvouhodina znamenala. A že to vysvětlení opravdu stálo za to. Tak nějak mi příjde, že když autoři neví, tak vždycky utečou do scénáře stejného, jako dopadl tenhle film. Neřikám, že by byl kdovíjak špatný, ale pokud si z něj budu něco pamatovat, tak ten křivej Cruisův ksicht a muziku, která filmu samotnému neskutečně pomohla. I když jsem to poslal do průměru. ()

Majkee.S

Film se snaží působit chytře a složitě, ale pro mě to byl naprostý guláš ve kterém není špetka logiky a scénárista při psaní scénáře určitě dost fetoval nějáký svinstva a myslím, že ani on sám neví, jak to vlastně všechno je...ale na druhou stranu u filmu není podstatné, jestli všechno příběhově sedí, ale to jestli se u filmu člověk baví, což film splnil. Také má pěknou hudební složku a celkově se na něj dobře kouká. Rozhodně stojí za shlédnutí. ()

matkoslav1

Milé překvapení! Na otázku - co se to děje, jak to tedy je - člověk celou dobu jen těžko hledá odpověď a ne a ne ho to správné vysvětlení napadnout. Cruise hraje výborně, místo Diaz si dokážu představit i někoho lepšího... Ale jinak slušná čtyřhvězda. ()

Dodge-I

Tesil jsem se na zajimavy trojuhelnik, bohuzel jen se mi zase potvrdilo, ze Cruise je mimo -stale stejna poza, zadny posun :-( skoda, mohl to byt zajimavy pribeh... ()

anniesek

Pomotaný, pomatený, překombinovaný, ale vcelku povedený sci-fi film… Zajímavá zápletka a dobří herci dělají film koukatelný… Nedoporučuji však se na něj dívat, prožíváte-li životní krizi… ()

Darriel

Rád se podívám znovu, nejen kvůli dobré hudbě, ale i kvůli zajímavému příběhu, kde se střetávají minimálně tři roviny. Baví mě tyhle filmy, kde si scénáristi hrají s divákem a ten nakonec musí shlédnout znovu, aby se dovtípil, které scény jsou skutečnější než ty méně skutečné ()

PekoK2

Môžeze byť mocný a bohatý, ale najdôležitejšie je byť silný psychicky. V opačnom prípade sa svet okolo vás postaví proti vám.Sen či fantázia bolo by to fajn snívať, alebo prežívať pocity po smrti. ()

Mansinthe

Miestne hodnotenie ma usvedcilo,ze na filmy sa pozeram asi trocha inak(a vdaka ti boze,ze niesom zadubeny,konzervativny,ordinarny divak),Existuje par filmov,v ktorych vidim,to co mozno ani v nich nieje,skryte obrazy,posolstva,skratka vacsinou si vsetko zinterpretujem pre seba a prisposobim si to k svojim pocitom.Konkretne v tomto diele tomu tak bolo,mna ten film vtiahol a zasol som nad pribehom.asi som sa uz vypisal..( ()

ceduard

Skutečně ubohý remake španělského originálu Otevři oči. Hlavně že je všechno náležitě efektní a hezky se to leskne - vyleštěno do naprostého vymaštěna. ()

Upswing

Medzi Cruisem a Panélope to nefungovalo (nie len vo filme) aj strihač to odflákol. Bolo ťažké to dopozerať zvlášť ak je v pamäti o niečo kratší Amenábarov originál "Otvor oči" kde práve Panélope mám najradšej. Ale v Hollywoode to mohlo dopadnúť aj horšie ... ()

vw.cobra

Opravdu nemám rád filmy, ve kterých se míchá sen se skutečností a minulost se současnosti bez zřetelných hranic. Třebaže na konci filmu spousta věcí zapadne do sebe, nic to nemění na tom, že jsem se hodinu a třičtvrtě nudil, než film začal dávat smysl. Závěrečná čtvrthodina to už fakt nezachránila. ()