Maigret - Season 1 (2016) (série)

Maigret klade past (S01E01)

(epizoda)
  • Velká Británie Maigret Sets a Trap (více)

V uličkách pařížského Montmartru řádí sériový vrah. Oběťmi jsou ženy, které spolu kromě barvy vlasů a nadprůměrné výšky nemají nic společného. Vrah je v noci přepadne, rozřezá jim šaty a zabije je, aniž by je oloupil. Ani po několika měsících vyšetřování není komisař Maigret blíže k dopadení sériového vraha a oběti stále přibývají, už je jich pět. Proto se detektiv rozhodne na vraha nachystat léčku. Pokusí se vraha přes novináře nalákat tím, že zatkne podezřelého muže, který je ve skutečnosti jeden z policistů. Myslí si, že velmi brzy udeří znovu, protože si nenechá líbit, že si někdo bere jeho „zásluhy". Do nočních ulic vypustí pár volavek, které mají zabijáka nalákat. Přestože jsou všichni v pohotovosti, vrah znovu udeří. Napadenou ženu – volavku – nezabije, protože je vyrušen, a podaří se mu utéct. Jedinou stopou k vrahovi je kus tkaniny s knoflíkem, kterou mu utrhla napadená policistka z jeho saka z luxusní anglické látky. Podle vzorku z tkaniny si policie vytipuje podezřelého, bytového architekta Moncina, kterého Maigret vytáhne k výslechu doslova z postele, ale ten tvrdí, že svůj nedávno zničený oblek dal nějakému tulákovi. Maigret je přesvědčený, že vrahem je právě Moncin. Napadená policistka nedokáže Moncina s jistotou identifikovat. Moncinova matka nevěří, že by vrahem mohl být její milovaný syn, a chce ho okamžitě vidět. Maigret si všímá, že matka Moncina ovládá, a je přesvědčený, že se vraždami snaží prokázat svou sílu vůči matce a manželce. Ráno dostávají policisté nového vedoucího vyšetřovatele Leforse. Maigret však tvrdí, že to není nutné, protože má dost důkazů, aby mohl podezřelého obvinit. Jeho kolegové zatím v Moncinově bytě našli nože, které odpovídají ranám na tělech obětí, a podle obleku, který našli opravdu u tuláka, zjistili, že jej v době útoku musel mít Moncin na sobě. Leforce odchází s pokynem, ať vznesou obvinění. Jenže v noci dojde překvapivě k další vraždě. Ta je provedena stejnou zbraní, ale jiným způsobem. Maigret pozve na služebnu Moncinovu matku a manželku, které se vzájemně nesnášejí, ale dle Maigreta o jeho vraždách věděly a chránily ho a jedna z nich včera kvůli němu spáchala vraždu. Přiznává se k ní jeho matka, ale neví, jakou barvu měly šaty oběti, což ví Moncinova žena, která tím přizná, že vraždila. Moncin přiznává, že ženy zabil, protože svou ženu i matku nenávidí. (TV Prima)

HBJ

Maigret s Beanem ? Zní to šíleně, ale je to detektivka jak řemen a to na ně fakt běžně nečumím..A mimochodem, kdo to ještě neví, Atkinson je nehoráznej pan Herec, nejen mim :) ()

mizz13

Líbila se mi na dnešní dobu trochu netradiční detektivka. Absence veškeré techniky byla příjemnou změnou. Žádné laboratoře, mobily, internet, jen stará dobrá dedukce :) Rowan Atkinson se své postavy ujal na výbornou, člověk ho má pořád zaškatulkovaného jako Mr. Beana, ale je vidět, že skvěle zvládá i vážné role. Už se těším na pokračování. ()

Lonnan

Taková milá starosvětská klasika. A ráda jsem byla překvapena, že když R. A. nedělá grimasy, má hezká a citlivá ústa. ()

kekebreke

Potřeštěný Bean v seriózní roli? Trochu jsem se toho bál, ale opak je pravdou. Vynikající výkon při kterém absolutně nebylo znát, že představitel je znám především jako komik. Film jako takový měl také grády. Ponurá Paříž padesátých let, kostými, výprava. Děj zajímavý, myslím ale, že od jistého okamžiku i poměrně předvidatelný. Každopádně jsem se nenudil. ()

drovi

Rowan Atkinson ma veľmi milo prekvapil. Zo začiatku mi cukali kútiky na smiech, lebo som ho stále videl ako Mr. Beana. Ale čím ďalej som sa zahĺbil do deja tak sa mi zdalo, že vyšetrujem s ním. Veľmi dobre natočená verzia a Rowan dokázal, že dokáže zahrať aj vážnu rolu. Tlieskam všetkým, ktorí sa na filme podielľali. ()

Jarmila68

No teeeda pro mě naprostá lahůdka...dávám čtyři hvězdy za styl natočení,za Rowana,páč ten byl k sežrání,perfektní jak dokázal zahrát klidného a rozvážného profíka,kterému téměř hoří prdel!Příběh není až tak zajímavý a stejně Vás to nenechá si dojít ani na cígo:-)prostě mě fakt tenhle snímek bral!!! ()

dedavena

Bin němože byť nigdy Megretem. Je zařazeny jako srandista, tak ho aj tak beru. Tu furt čekam, že budě jakasi sranda, gdyž ho vidim. Ale ni, on je dedektyf a ma duležitu robotu. To mi něpasuje. Gdyž Megret, tak Gabin, bo je něpřekonateny. ()

xyran

Nevím proč, ale hodně z vás tu chválí Maigreta v podání Gabina - no nevím, ale Maigreta ztvárňoval hlavně Bruno Cremer . Gabin byl pouze v několika málo kusech. Navíc netuším ten údiv nad Rowanem - ano Bean je profláklý, ale on je herec extra třídy co dokáže zahrát téměř vše... ()

mad.dog

Atmosféra hustá stejně jako oblak dýmu z dýmky zamračeného Maigreta. Kriminálka velmi kvalitní, stylová, ale nejvíc mě překvapil Rowan Atkinson. S přehledem zahrál protipól toho, co hrál většinu kariéry a neměl jsem ani na chvíli pocit, že v něm vidím toho ztřešťěného Beana. Skvělá práce ()

negativ

Docela fajn, vkusně natočená oddychovka, Rowan mi v hlavní roli vůbec nevadil, oddělit Mr. Beana by snad neměl být pro zkušené filmové fanoušky problém. Palec nahoru. ()

omega_SK

Tej nálepky "komika" sa proste nezbaví už nikdy!!! Aj keby neviem ako chcel, takéto úlohy pre "Mr. Bean-a" niesu. To už rovno môže hrať Herkula, aby to bolo ešte "okatejšie" :o) ()

Horal.P

Rowan Atkinson, v roli ve které bychom jej nečekali. Zhostil se nové příležitosti skvěle . Těším se na další pokračování. ()

PanIncognito

Dobrá detektivka! Rowan Atkinson hraje fakt dobře. První vážná role a Mr. Bean je ten tam. Velmi mě to baví. Líbí se mi také autentičnost, kostýmy i hudba... zkrátka tohle šlape, jak má! ;-) (viděno s dabingem - TV) ()

bohus75

Byl jsem jako uznávaný...mnou samozřejmě :-))...maigretolog hodně zvědavý, jak tenhle beanovský experiment dopadne. Dopadl vcelku dobře. Rowan se snaží a podle mě podává to nejlepší, co umí...možná i víc. Na můj vkus je to ale moc velké drama, film se zbytečně polarizuje blbkami jako vrahova máti, debilním ministrem či přeposr....m soudcem. Nevím, proč k takovým postavám tvůrci vždycky sahají, zbytečně kolikrát tříští vcelku konzistentní film. Cremer je o patro výš a bezpečně, přesto je to vcelku povedený filmeček... ()

pabloss

Dobře zpracované krimi. Rowan Atkninson nezvykle, ale výborně. Že ho daboval pan Heřmánek bylo úplně mimo, jinak proti panu Heřmánkovi nemám vůbec nic, ale tady se to prostě nehodilo!! ()

PORTER44

Mr.Bean ve vážnější roli a žádná sláva,pro mě osobně slabší detektivka,zachránila to až poslední čtvrtina filmu kdy se začalo konečně něco dít a dostalo to tempo,třičtvrtě filmu jsem se docela nudil. ()