Maigret - Season 1 (2016) (série)

Maigret klade past (S01E01)

(epizoda)
  • Velká Británie Maigret Sets a Trap (více)

V uličkách pařížského Montmartru řádí sériový vrah. Oběťmi jsou ženy, které spolu kromě barvy vlasů a nadprůměrné výšky nemají nic společného. Vrah je v noci přepadne, rozřezá jim šaty a zabije je, aniž by je oloupil. Ani po několika měsících vyšetřování není komisař Maigret blíže k dopadení sériového vraha a oběti stále přibývají, už je jich pět. Proto se detektiv rozhodne na vraha nachystat léčku. Pokusí se vraha přes novináře nalákat tím, že zatkne podezřelého muže, který je ve skutečnosti jeden z policistů. Myslí si, že velmi brzy udeří znovu, protože si nenechá líbit, že si někdo bere jeho „zásluhy". Do nočních ulic vypustí pár volavek, které mají zabijáka nalákat. Přestože jsou všichni v pohotovosti, vrah znovu udeří. Napadenou ženu – volavku – nezabije, protože je vyrušen, a podaří se mu utéct. Jedinou stopou k vrahovi je kus tkaniny s knoflíkem, kterou mu utrhla napadená policistka z jeho saka z luxusní anglické látky. Podle vzorku z tkaniny si policie vytipuje podezřelého, bytového architekta Moncina, kterého Maigret vytáhne k výslechu doslova z postele, ale ten tvrdí, že svůj nedávno zničený oblek dal nějakému tulákovi. Maigret je přesvědčený, že vrahem je právě Moncin. Napadená policistka nedokáže Moncina s jistotou identifikovat. Moncinova matka nevěří, že by vrahem mohl být její milovaný syn, a chce ho okamžitě vidět. Maigret si všímá, že matka Moncina ovládá, a je přesvědčený, že se vraždami snaží prokázat svou sílu vůči matce a manželce. Ráno dostávají policisté nového vedoucího vyšetřovatele Leforse. Maigret však tvrdí, že to není nutné, protože má dost důkazů, aby mohl podezřelého obvinit. Jeho kolegové zatím v Moncinově bytě našli nože, které odpovídají ranám na tělech obětí, a podle obleku, který našli opravdu u tuláka, zjistili, že jej v době útoku musel mít Moncin na sobě. Leforce odchází s pokynem, ať vznesou obvinění. Jenže v noci dojde překvapivě k další vraždě. Ta je provedena stejnou zbraní, ale jiným způsobem. Maigret pozve na služebnu Moncinovu matku a manželku, které se vzájemně nesnášejí, ale dle Maigreta o jeho vraždách věděly a chránily ho a jedna z nich včera kvůli němu spáchala vraždu. Přiznává se k ní jeho matka, ale neví, jakou barvu měly šaty oběti, což ví Moncinova žena, která tím přizná, že vraždila. Moncin přiznává, že ženy zabil, protože svou ženu i matku nenávidí. (TV Prima)

Nach

Kriminálka, na kterou jsem byl zvědav hlavně skrze výkon Rowana Atkinsona. A dobře jsem udělal. Ač příběh patří k tuctovým, na televizní poměry jde skutečně o mírně nadprůměrný počin. Nejen Rowan, ale i ostatní herci mu sekundují s grácií hodnou profesionality. A ač příběh nemá žádné zvraty, překvapivé pointy nebo náhlá charakterová rozuzlení, odsýpá svým tempem ke zdárnému konci a nudí u toho minimálně. Plus bod nějaké to procento za výpravu a kompars. Prostě a jednoduše, ta čtvrtá hvězda tam nakonec přistála. Ale o fous... 75% ()

Cheeter

Musím složit obrovskou pochvalu Rowanu Atkinsonovi, protože jak hraje ve filmu, který není komediální, je vážně něco. Čekal jsem, že mi bude připomínat Beana od začátku do konce a ejhle, mýlil jsem se a to dost. Hraje skutečně skvěle. Zpracování filmu stejně dobré jako u prvního dílu a příběh dost podobný. Celkově u mě spokojenost, příjemný zážitek. ()

pakobylka

Solidně vyhlížející dobová atmosféra, stylově pojatá i rozvinutá zápletka, velice dobré herecké obsazení ... až na Rowana Atkinsona - bohužel ... vzhledem k významu jeho postavy. I když se s ní ztotožníl dokonale, evidentně nebylo v jeho silách dodat jí nezbytné charisma. V jeho podání z komisaře Maigreta nevyzařuje vůbec žádná přirozená autorita a nevzbuzuje ani přehnané sympatie - veškeré jeho snažení působí nadmíru upachtěně, jakoby byl pouhým poslíčkem špatných zpráv ... a ne šéfem oddělení. A pokud se zaměřím na jeho osobní život, nemůžu se ubránit trochu úsměvnému přirovnání, pocházejícímu z názvu jednoho tuzemského seriálu: "Malý muž a velká žena". Konečný verdikt: 3,5* ()

flyboyeda

Jedna nula pro original s Gabinem. I presto dustojna prohra. Atkinson serviruje prijemne prekvapeni, rozvazna role/postava mu pomerne sedi. Pokud z nejakeho duvodu neholdujete francouszkemu filmu, touto verzi nic nezkazite. ()

vesper001

Tentokrát jsem nesdílela předsudky většiny, kupodivu jsem měla kladné předpojetí a Rowanu Atkinsonovi jsem důvěřovala, jakkoli jsem si byla jistá, že na Jeana Gabina mít nebude. No nemá, ale ani se o to nesnaží. Jeho Maigret je úplně jiný, stejně jako je jiný Poirot v podání Petera Ustinova a Davida Sucheta. Natolik jiný, že ho bez problémů akceptujete. Okouzlila mě navíc atmosféra i vizuální vytříbenost, je to vážně pěkně nasnímáno. Příběh je známý, ale tabák v dýmce nehasne a v zimním večeru příjemně voní. ()

alchac

Řekl bych, že zdejší případ záhadného obsazení Zmijáka do hlavní role naprosto přesně rozlouskl slovutný konstábl kulyk. Neboť já bych kupříkladu nebýt zmíněné kástingové úchylky, která, ač se to může zdát divné, zas až takový průser nebyla, tento snímek zcela určitě nikdy nezhlédl. Ačkoliv tedy pan Bín působil celou dobu poněkud prkenně, na slabší čtyřku to i tak uhrál. ()

otík

Neviděl jsem předchozí klasiky s Gabinem ani Cramerem a je to vlastně dobře. Nemám s čím srovnávat a tak si mohu v poklidu vychutnat neskutečně civilního Atkinsona v roli komisaře, který vyšetřuje pět vražd žen na Montmartru. Má své metody, které nemíní měnit, ani když pátrání trvá dlouho. A pak přijde na podezřelého, kterého bude těžké usvědčit - ale Maigret ví, že je to pachatel. Sice silně televizní, ale napínavé a zajímavé. Naprostá spokojenost. ()

chelseaman22

Nadstandardní detektivka, která vsází všanc um Rowana Atkinsona, který na to sic nevypadá, ale je hrdým vlastníkem Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse. Poměrně slušná zápletka vsází na skvělou výpravu a kostýmy. Závěr samotný by definitivně mohl být lepší. 65% ()

LadyPupu

Maigret přichystal past na všechny, kteří ho mají zafixovaného jen jako praštěného Mr. Beana. To, že umí i jiné polohy ukázal už v Univerzální uklízečce. Proto mě ani nepřekvapilo, že jeho komisař Maigret je skvělý. Vážný, bez zbytečných grimas, elegantní. Podobný, jako byl i v podání Jeana Gabina a Bruno Cremera. Oproti výše zmíněným mistrům Rowan Atkinson nejprve nabídku na tuto roli odmítl. Pak si to naštěstí rozmyslel a ještě, že tak. Hlavně díky němu je totiž tahle detektivka se svojí příjemně temnou atmosférou zážitkem rozhodně nadstandardním. ()

filmmovier

Nepřekvapilo mě to (jelikož od anglických detektivek očekávám. že budou dobré a nezklamou), Gabina to sice nepřekonalo, ale tahle adaptace je těsně pod ním, Špičkově zpracováno, skvělá kamera, hutná atmosféra, pomalé tempo, dobře vybraný hudební doprovod, v ději sice sem tam nějaké změny, ale to ani trochu nevadilo a samozřejmě vynikající obsazení v čele s naprosto skvělým Rowanem Atkinsonem, kterému jsem v roli Maigreta věřil každou minutu a každou repliku a který mi ani jednou nedal vzpomenout na Beana či Edmunda Černou zmiji, škoda, že se k vážným úlohám v kariéře příliš nedostal, protože tohle Simenonovské drama mu vyloženě sedlo a já jsem rád, že se před kameru vrátil právě v tak povedeném zpracování jednoho z nejlepších Maigretových případů. Už se neskutečně těším na druhý film a budu doufat, že se natočí ještě nějaké další, protože tohle byl prostě věehokoncert se skvělou dobovou atmosférou. Prostě umí hoši, ale přesto mám jednu, jedinou výtku - Maigret byl hrozně hubenej. Jinak ale bezchybné. 100%. Poctivá detektivka ze skvělé doby. Chtělo by to nějaké ocenění pro Rowana. ()

Ryuuhei

Očividně levnější produkce, ve které se investovalo hlavně do herců. Rowan Atkinson si tak střihl opět jinou, než komediantskou roli a překvapivě, sedla mu jak zadek na hrnec. Co se týče děje, ten udělal takovou zajímavou věc zhruba v půlce, která dokázala celý případ úplně pomást a co se pak zdálo jako jasnou věcí, či omylem, bylo úplným opakem. Nebýt této chytré vložky, která z člověka udělala „pomýleného Sherlocka“, asi bych to bral jen jako řadovou, do poloviny zajímavou detektivku. Takhle musím říct, skvělý trik, který ji vytáhl i do nadprůměru. 65% ()

Mrkvič

Fajnové televizní krimi. Bean překvapil a v českém znění, i díky jinému dabérovi, dává zapomenout na své humorné role. Za 80 minut se stihne pár zvratů, akční scéna a trocha vysvětlování. U toho posledního bych si ale jako divák rád zasloužil víc, protože s vysvětlením vrahovi motivace si tvůrci moc hlavu nelámali. Rád se ale podívám na další díl. ()

sskrblik

Nebudu nic nalhávat, že jsem se díval na film kvůli Mr. Beanovi, neboť jsem chtěl vidět jak ztvární vážnou roli a vida ono to funguje. Přitom by Maigretovi stačilo jen trochu uvolnit svaly ve tváři, vykulit oči a zpoza kabát vytáhnout medvídka a je to náš starý známý komik. Vizuální stránka více než dobrá - dostatečně upoutá až do svého konce, herci vedlejší taktéž v pohodě. Jen konec ke konci už vyprchává tempo a napětí. Jinak milé překvapení a s chutí bych se podíval na další díly s Rowanem Atkinsonem. ()

Autogram

Nie, nedá sa to. Nedá sa odmyslieť Beana od tejto tváre a vnímať ho ako komisára. Ibaže by som zavrel oči. Naviac je film pomalý, nudný, vyšetrovanie sa vlečie a to mi prekážalo najviac. ()

Maynard.

Nůůůdaaaa, jak v Brně. No, i když co si pamatám, tak zrovna tam sem snad nudu nikdy nezažil :o). Lákalo mě spojení mr.Beana a detektivky. O tomhledetektivoj sem nikdy před tím neslyšel, tak sem mu dal šanci. POtenciál tam byl, ale uplně mi chybělo napětí i jakýkoli jeho náznak. Sérijovej vrah, to je lákadlo, ale jeho motiv byl teda uplně ubohoučkej. To bych snad já vymyslel líp... Ještě pravděpodobně zkusím jeden díl, ale něco mi říká, že se to o moc nevylepší...No, uvidíme. ()

Vajonek

Jsem nadšená z výkonu R. Atkinsona v této vážné poloze (a to myslím naprosto vážně)! Role ustaraného detektiva v dobře padnoucím obleku a klobouku mu výborně sedla, doufám, že i v budoucnu dostane podobné zajímavé příležitosti a postupně se vymaní ze škatulky herce vhodného jen pro komické role. Celkově se mi vzhledem k mé slabosti pro detektivky film velmi líbil. Sice by se daly najít určitě nedostatky (např. nelogičnosti ve vyšetřování či hodně rychlý, jednoduchý, jakoby useknutý závěr), pro mě to ale více než vyvážila skvěle vystihnutá dobová atmosféra, kostýmy i herecké projevy dalších představitelů zdatně sekundujících výbornému Atkinsonovi. ()

Loki_Six

"February the 2nd, a prostitute, Arlette Dutoir. 17th of April, 8:15 in the evening, a 43-year-old midwife who had just delivered a baby at the top of the Butte. 20th of June. Monique Juteaux, 24, a dressmaker. 26th of July, post office clerk, same stabs in the back, same ripped clothes. Now last night." ()