Maigret - Season 1 (2016) (série)

Maigret klade past (S01E01)

(epizoda)
  • Velká Británie Maigret Sets a Trap (více)

V uličkách pařížského Montmartru řádí sériový vrah. Oběťmi jsou ženy, které spolu kromě barvy vlasů a nadprůměrné výšky nemají nic společného. Vrah je v noci přepadne, rozřezá jim šaty a zabije je, aniž by je oloupil. Ani po několika měsících vyšetřování není komisař Maigret blíže k dopadení sériového vraha a oběti stále přibývají, už je jich pět. Proto se detektiv rozhodne na vraha nachystat léčku. Pokusí se vraha přes novináře nalákat tím, že zatkne podezřelého muže, který je ve skutečnosti jeden z policistů. Myslí si, že velmi brzy udeří znovu, protože si nenechá líbit, že si někdo bere jeho „zásluhy". Do nočních ulic vypustí pár volavek, které mají zabijáka nalákat. Přestože jsou všichni v pohotovosti, vrah znovu udeří. Napadenou ženu – volavku – nezabije, protože je vyrušen, a podaří se mu utéct. Jedinou stopou k vrahovi je kus tkaniny s knoflíkem, kterou mu utrhla napadená policistka z jeho saka z luxusní anglické látky. Podle vzorku z tkaniny si policie vytipuje podezřelého, bytového architekta Moncina, kterého Maigret vytáhne k výslechu doslova z postele, ale ten tvrdí, že svůj nedávno zničený oblek dal nějakému tulákovi. Maigret je přesvědčený, že vrahem je právě Moncin. Napadená policistka nedokáže Moncina s jistotou identifikovat. Moncinova matka nevěří, že by vrahem mohl být její milovaný syn, a chce ho okamžitě vidět. Maigret si všímá, že matka Moncina ovládá, a je přesvědčený, že se vraždami snaží prokázat svou sílu vůči matce a manželce. Ráno dostávají policisté nového vedoucího vyšetřovatele Leforse. Maigret však tvrdí, že to není nutné, protože má dost důkazů, aby mohl podezřelého obvinit. Jeho kolegové zatím v Moncinově bytě našli nože, které odpovídají ranám na tělech obětí, a podle obleku, který našli opravdu u tuláka, zjistili, že jej v době útoku musel mít Moncin na sobě. Leforce odchází s pokynem, ať vznesou obvinění. Jenže v noci dojde překvapivě k další vraždě. Ta je provedena stejnou zbraní, ale jiným způsobem. Maigret pozve na služebnu Moncinovu matku a manželku, které se vzájemně nesnášejí, ale dle Maigreta o jeho vraždách věděly a chránily ho a jedna z nich včera kvůli němu spáchala vraždu. Přiznává se k ní jeho matka, ale neví, jakou barvu měly šaty oběti, což ví Moncinova žena, která tím přizná, že vraždila. Moncin přiznává, že ženy zabil, protože svou ženu i matku nenávidí. (TV Prima)

Humphrey

Velmi dobře natočeno. Výborná atmosféra a výborný Atkinson, který samozřejmě není jen Mr. Bean. To, že to ne každý ví, není ovšem Atkinsonova chyba. ()

Rian_witcher

Příjemné zavanutí nostalgie časů minulých. Uběhlo více jak 10 let od posledního zpracování Maigreta (Bruno Cremer). A Rowan Atkinson se nenechal zastínit ani tímto zpracováním a ani velikánem J. Gabinem, a zahrál si svého vlastního Maigreta. Dokázal, že umí zahrát i vážné role s minimální mimikou, na rozdíl od pitvořícího se Mr. Beana. Skvělá TV tvorba. ()

PeteBuck

Maigret naháňa magora, čo zabíja ženy v uličkách Montmartru. A nedarí sa mu. Ubiehajú mesiace a obetí pribúda. A tak rozohrá vlastnú hru. A aby toho nebolo málo, tlačia na neho nadriadení a hrozí, že prípad zoberú a zrovna v dobe, kedy sa objavujú prvé sľubné stopy. Dobrá kriminálka, dej napreduje celkom rýchlo, je to väčšinou bez nejakej akcie, Rowan Atkinson si zahral Maigreta, ktorý je vždy pánom situácie, nedá sa vytočiť, hrá s minimálnou mimikou, je proste úplne v pohode. Je vidieť, že sa od Mr. Beana vie odosobniť a je to slušný herec. Za mňa pohoda. Do dokonalosti tomu niečo chýba, ale za mňa pohoda. ()

Pavelkedar

Podíval jsem se na to čistě ze zvědavosti a byl jsem mile překvapen,možná i nadšen. Pan Atkinson ve zcela netradiční roli byl skvělý, zcela uvěřitelný Maigret ,těším se na další. Děj sice mírně předvídatelný, ale to tak u klasiky bývá . Skvělá oddychovka. ()

dogrose

Že Atkinson umí i navážno, ukázal už třeba jako reverend v Univerzální uklízečce. Dal to skvěle. Jasně, Gabin byl vynikající i díky své postavě, která přesně odpovídá Simenonově předloze, a Bruno Cremer šel důstojně v Gabinových šlépějích. Ale proč to nenatočit pro současného diváka? ... Velmi oceňuju, že se tvůrci nenechali zlákat podbízivostí a nevpašovali do toho akční scény. Všechno krásně pomalu plyne, a přesto to není nudné. Fiona Shaw je živel, které bych se nechtěla dostat do drápů, a Lucy Cohu je krásná, chápající a podporující paní Maigretová. Pěkné to bylo. Škoda, že se to Britům nepovedlo v cyklu o slečně Marplové. ()

oskiii

Já moc detektivky, navíc z doby ve které se tato odehrává, nemusím. Ale ze zvědavosti jsem se podíval. Byl jsem velmi mile překvapen! Opravdu výborné ()

Stoupa07

Za mne dobré! Co kecám, vynikající! Chvilku mi trvalo, než jsem se oprostil od Mr.Beana a také od Jean Gabina. Ale Atkinson se vůbec neřídil Gabinem. Nekopíroval ho. A zvládl to na jedničku! ()

tulen

Asi nedokazu presne popsat muj dojem, ale pres vsechnu snahu to proste nebylo ono ... A nemyslim, ze by to byla vina obsazeni R.Atkinsona, ktereho povazuju za dobreho herce a myslim, ze ma na to zvladnout i vazne role. Presto jsem mel pocit, ze jeho Maigret tam trosku nesedel - jakoby se prilis odlisoval od vsech polistictu kolem neho, mel jsem pocit ze tam trochu nepatri (dabing tenhle dojem jeste podporil). Dalsi problem je vizualni zpracovani - nevim zda a nakolik byly pouzity nejake pocitacove upravy, ale mne proste tohle podani vadi u vetsiny soucasnych produkci a lepsi to asi hned tak nebude :-( No a nejvetsi slabina byly obe zeny - jedna az prilis prehravajici a druha naopak naprosto nevykreslena ... A konec se misto pointy spis rozpliznul. Musim rict, ze nechapu proc si autori vybrali zrovna tuto jiz natocenou knihu a ne nekterou z mnoha jinych. Minimalne by se vyhnuli primemu srovnani. ()

Unrealik

Prostě průměrná detektivka. Je trochu nezvyk, že hlavním vyšetřovatelem je Bean. A jsem rád, že jsem nečetl popisek (respektive četl až po dodívání). Už jsem poučen, že když je dlouhý, tak to zavání tím, že bude od Primy a prozradí celý děj. By mě zajímalo, koho napadlo to sem dávat jako popis. ()

nudlis

Z nějakého, pro mne nepochopitelného důvodu, Česká televize udělala ze zločinců Rusy, přitom v originále to jsou Češi a i mluví česky. Že by nějaké ovlivnění na základě současné protiruské hysterie? Trapné !!! Nejsem zastáncem Putina, ale připadá mi zbytečné měnit takhle film. Vždyť je to fikce !!! ()

slovacke

Film plný napětí, výborné hudby i hereckých výkonů. Dialogy i režijní detaily rozvíjející i dokončující jednotlivé situace. Mě osobně výkon Rowana Atkinsona v této roli zas až tak nepřekvapil. Již několikrát mě přesvědčil o svém charakterním herectví. Dvojka Johnyho Englishe je na jeho schopnosti hrát "vážně" vyloženě postavená. ()

Muttinka

Kromě toho, že mám ráda tenhle tip detektivek, tak jsem zírala nad výkonem Rowana Atkinsona jako Maigreta. O, kterém jsem věděla po Univerzální uklízečce věděla, že zvládně i vážnější role. Celý film jsem čekala jestli mu ten vážný výraz neujede a neukáže nějakou grimasu z Mr. Beana. Nic takové jsem, ale neobjevila. Jeho herecký výkon podtrhuje celý film, u kterého se člověk nenudí díky rychlému spádu. ()

Zdenek.D

Kvalitní výprava spolu s slušným hereckým obsazením hraje tandem v známém případu komisaře Maigreta. Rowan Atkinson si roli užívá a k dokonalosti chybí pouze dabing Rudolfa Hrušínského. Zápletka je notoricky známá, možná proto si tvůrci samotné (vy)řešení nechali až do samotném závěru. Poctivé 4 a těším se na další případy. ()

FuLister

Výborný podání, vůbec nevím proč by mělo vadit, že Maigreta hraje pan Atkinson, právě naopak se mi to hodně líbí. Ten jeho způsob hraní, kdy se vlastně tváří skoro pořád stejně je dost zajímavý. Hodně taky cením prostředí a atmosféru, která vytváří autentický a zároveň moderní feel. Celkově hodně dobrá detektivka. ()