Maigret - Season 2 (2017) (série)

Maigret a drahoušek z Montmartru (S02E02)

(epizoda)
  • Velká Británie Maigret in Montmartre (více)

Na Montmartru někdo zabil dvě ženy. Komisař Maigret tuší, že mezi oběma vraždami existuje spojitost. Příběh má podle všeho kořeny v dávné minulosti... Pozdě v noci se na policejní stanici deštěm zmáčeného Montmartru zjeví mladá žena. Má rozmazanou rtěnku a nejistou chůzi, ale je zvláštním způsobem svůdná. Trvá na tom, že má životně důležitou informaci, jenže o hodinu později všechno popře. Tak začíná záhada brutálně uškrcené půvabné mrtvoly, která Maigreta zavede až do erotikou prodchnutého podsvětí. (TV Prima)

PeteBuck

Pekne natočená kriminálka. Nevidím nejaký výrazný posun oproti ostatným častiam, myslím, že príbeh nebol tuctový, celkovo sa tvorcovia seriálu snažili o to, aby sa jednotlivé príbehy trochu odlišovali a nespadli do nejakého žánrového klišé. Za mňa sa to celkom podarilo. ()

raru

Veľmi príjemné televízne prekvapenie.Kto by to do Rowana Atkinsona povedal,že dokáže tak presvedčivo zahrať slávneho detektíva? ()

ABC1

Tento detektivní příběh mám hodně ráda, a proto mi asi přišel slabší než ostatní; zavražděná mi nepřipadala nijak přitažlivá, atmosféra v baru taky nic moc, pár vtípků, které jsou v knize, chyběly, děj trochu zdlouhavý. Ale jinak celé série velmi dobrá; Atkinson vynikající, kamera, hudba a lokace připomínaly zdařile 50. léta Paříže. ()

vinducha

Zatím 4 díly s Mistrem Beanem a zatím všechny za 5 , kupodivu i když se každého dílu chopil jiný režisér , tak kvalita zpracování nemá výkyvy , pro fandy detektivek a Geroge Simenona povinnost .  Paní Maigretová je jinak klasická katalogová Milfka. ()

PowPow

Tohle bylo moje první setkání s Atkinsonem v roli Maigreta a vlastně i první setkání se samotnou Maigretovou postavou. Technicky to bylo dobré, výprava a dobové prostředí skvělé, hudba správně doplňovala děj, kamera tvořila atmosféru. Zápletka byla solidní, přestože Maigret se celou dobu nechal v podstatě vodit za nos a celý případ mu odhalil sám záporák. Problémem byla samotná postava Maigreta i jeho pobočníka. Hercule Poirot je rozmarný tlouštík, který se snadno nechal vytočit, Sherlock Holmes zase excentrický samotářský génius - ale jaký je Maigret? Víme jen to, že je kliďas. Ale ve filmu není ani náznak jakékoli špatné vlastnosti. Jakékoli vlastnosti. Je úplně černobílý. Rowan Atkinson neměl absolutně co hrát. Ale i tak se se svou rolí popasoval skvěle. ()

blexster

Odvrácená strana Mr.beana která byla mimochodem jediná která se mi na filmu nejvíce líbila, ale tím to končí. Udělat detektivku s tím že ukážu částečně vraha hned na začátku je jen okraj toho všeho - slabá zápletka, zbytečné natahovaný čas a pár vyčpělých vtipů je ale na druhou stranu zasazeno do krásného prostředí Paříže, být to Londýn tak by chyběl jenom Jack rozparovač. Nic méně co dodat jako celek to nestojí víc než na to jedno shlédnutí !! ACH JOOO !! X( ()

Mr.Neutron

Příběhem a napětím určitě ne tak dobré jako Noc na křižovatce, už jen kvůli tomu, že tentokrát věděli, kdo je vrah, jen se nevědělo, jak vypadá a kde je. Což je u detektivky hlavní slabina, pokud se neutahuje smyčka okolo některé z postav. Atmosféra ale skvělá, holt G. Simenon se na rozdíl od A. Christie nepohybuje ve vyšší společnosti, ale v podsvětí, takže je nám nabízeno široké spektrum lidských neřestí a temných duší. Poselství: 7/10 sarančat doporučuje pořádně zaplatit za informace a poskytované služby ... ()