Rocky Horror Picture Show

• Polsko Rocky Horror Picture Show (více)

Mladí snoubenci Brad a Janet uvíznou za bouřlivé noci před závorou označující konec cesty. Vzpomenou si, že cestou viděli starobylý hrad a rozhodnou se tam hledat pomoc. Když dorazí, uvítá je muž s bledou tváří, prořídlou kšticí a temně rudými kruhy pod očima a požádá je, aby vešli. Tak se mladá dvojice ocitne na dekadentním večírku pána domu – Dr. Franka-N-Furtera, transvestity z transsexuální Transylvánie a zjevně nepříliš příčetného vědce. Ten jim představí svůj nejnovější výtvor, urostlého blondýna Rockyho, kterého si stvořil pro své potěšení. Začíná noc plná vášní, kdy si nikdo nemůže být ničím jistý, zejména pak svým pohlavím a sexuální orientací. (AČFK)

Klajnik odpad!

Nevkusný guláš všech možný žánrů, z nichž nefunguje ani jeden. Ta trocha příběhu, co film má, je vyloženě samoúčelně blbá. Muzikálová čísla mají strašnou choreografii a jako atrakci RHPS taky nelze brát. Je to totiž nuda. Dobré snad jen pro buzny. ()

Oralfabet

Po tom, co jsem z čiré zvědavosti shlédl a celkem i zbožňoval Repo!, napadlo mě, že bych si mohl doplnit filmové znalosti a kouknout na tuhle bizarní, muzikálovou záležitost. Ze začátku jsem si to fakt užíval, bylo to příjemně divné, hudba ušla, ani Janet s Bradem mi nepřišli jako špatní protagonisti (ne proto, že by byli nějak zajímaví, spíš právě proto, že nejsou, takže byla sranda sledovat je v tak bizarním prostředí), pak ještě přišel Time Warp a samozřejmě famózní Tim Curry. Jenže za chvíli jsem si uvědomil, že už mám asi dost a ona ještě zbývala skoro hodina filmu. Nakonec mě to prostě už jen nudilo, což jsem u tohohle asi úplně nečekal... takže sorry, ale za mě asi Let's not the do the time warp again. I když... Třeba tomu ještě někdy šanci dám. Zatím 5/10 ()

alenka

curry byl tak uzasne sexy a odpudivy, ze bych se do nej i zabouchla, kdyby nemel korzet a silonky. uchylarna nejvetsiho kalibru, ale do mych oblibenych filmu se nezaradi. i kdyz song touch me mi zni v hlave jeste ted...neeee ()

kukentipla

Co já NATO? Těšil jsem na béčkový horor, ale to co jsem zažil bylo skutečné peklo. Blbost první třídy, u které jsem se ani nemohl nudit, nebot stupidita tohoto veledíla mi to to nedovalila. Jedna hvězdička za Susan Sarandon ve spodním prádle a za vykuchaného Meat Loafa. Nikdy více. ()

Emzet

Pokud víte, na co tento muzikál naráží (rock'n'roll, béčkové horrory a sci-fi, sexuální revoluce), máte rádi hudbu a máte rádi šílené věci, snadno se může stát vaším oblíbeným filmem. ()

Gagner odpad!

Tento film jsem asi vůbec nepochopil. Jak se z takové úchylárny může stát kultovní věc? Protože byla první? Protože byla v oné době velmi kontroverzní? Vydržel jsem půl hodiny ... ()

Pedro Morales

Nic šílenějšího jsem snad nikdy neviděl. Je to neuvěřitelné, bizarní, úchylné, dekadentní a nevkusné. Ale hlavně naprosto originální a skvělé, při sledování tohoto díla jsem se opravdu parádně bavil. Dokonalý Tim Curry mě naprosto odrovnal. Celé to zřejmě postrádá nějaký smysl nebo děj, avšak je to plné úžasných songů doplněných o zábavné a zajímavé taneční kreace, Touch-A Touch-A Touch Me tomu jasně kraluje, vtipných dialogů a nečekaných momentů. S přibývajícími minutami se ale bohužel absence nějaké větší zápletky stále více ukazuje. ()

waits

Začátek včetně dekadentních titulků je fajn (Science Fiction/Double Feature), Sarandonová v kalhotkách stojí za vidění, ale muzikálová čísla mi přišla postupně horší a horší, o ději nemluvě. Nejvíc mě tenhle film bavil v jiném filmu - ve Fame, ve kterém je k vidění dobová (a prý tenkrát často reálná) návštěva publika, kterému tenhle film přijšel jako zábavný kultík. Soundtrack: Side one 1. "Science Fiction/Double Feature" Riff-Raff 4:30 2. "Dammit Janet" Brad And Janet 2:51 3. "Over at the Frankenstein Place" Brad, Janet & Riff-Raff 2:37 4. "Time Warp" Riff-Raff, Magenta & Columbia 3:15 5. "Sweet Transvestite" Dr. Frank-n-Furter 3:21 6. "I Can Make You a Man" Dr. Frank-n-Furter 2:07 7. "Hot Patootie - Bless My Soul" Eddie 3:00 8. "I Can Make You a Man (Reprise)" Dr. Frank-n-Furter 1:44 Side two 1. "Touch-a, Touch-a, Touch Me" Janet, Columbia, Magenta, Dr. Frank-n-Furter, Brad, Riff-Raff & Rocky 2:27 2. "Eddie" Dr. Scott, Janet, Frank-n-Furter 2:44 3. "Floor Show": a. "Rose Tint My World" b. "Fanfare/Don't Dream It" c. "Wild and Untamed Thing" Rocky, Columbia, Dr. Frank-n-Furter, Janet, Brad 8:13 4. "I'm Going Home" Frank-n-Furter 2:48 5. "Super Heroes" Brad, Janet, Dr. Scott 2:45 6. "Science Fiction/Double Feature (Reprise)" Riff-Raff 1:26 ()

Uškudasket

Muzikál, jak má být.Disponuje zajímavým příběhem, skvělými filmovými charaktery, ale zejména návykovými a líbivými skladbami a to je nejdůležitější. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf