Do výdajne obedov pre bezdomovcov príde jeden muž a napadne kňaza, ktorý rozdáva nešťastným ľuďom obedy. Kňaz pred ním uteká, dokonca na neho vystrelí, ale svoj život si nezachráni. Obaja muži vyletia cez presklené okno von ... Tým mužom je spisovateľ Ben Mears (Rob Lowe). Ben sa pred istým časom vrátil do mestečka Salem´s Lot, kde vyrastal a zažil jedno temné dobrodružstvo. Teraz by chcel o tom napísať knihu. Nikto z obyvateľov mestečka ani len netuší, aké diabolské nešťastie na nich čaká a aké temné sily ich začnú ohrozovať ... Mysteriózny 2-dielny príbeh nakrútil Mikael Salomon podľa predlohy slávneho Stephena Kinga. (oficiální text distributora)

JAhny

3 hviezdicky za prvu polku dokazal zvysok zrazit na 2. Mozno 1 a pol. Velmi nestastne herecke obsadenie, horsie by to bolo uz len keby vo filme hrali herci z Beverly Hills 90210. Vhodne len pre ludi, ktorym sa paci Van Helsing, Blade atd. Upirov vybuchujucich v drobnych ohnostrojoch fakt nemusim. Hlavny upir ma charizmu poistovaka. Fanusikom knihy odporucam povodny film. ()

xase

Takhle zkazit krásně napsanou knihu od Kinga. Styďte se! NIc moc, naivní a pro mě nesympatický Lowe leze do domu, kde nemá co dělat. Trapas. Donalda a Rutgera je pro takové dílo škoda. ()

ArturDent

Salems Lot nepatří (dle mého) mezi nejlepší romány S. Kinga, ale tohle bylo překvapivě dobré. Drží se to hodně předlohy a pokud by se alespoň takhle dařilo zpracovávat knižní předlohy S.Kinga, bylo by docela na co koukat. 3 a půl... ()

bratr_jezek

Na televizní zpracování lepší průměr (kdy první díl by možná dostal i o hvězdu více, ale druhý už neudrží takové napětí). Neduhem jsou levnější triky a pár nepříliš zdatných herců. Plusem je hlavně v první části solidně našlápnutá atmosféra, možnost díky stopáži prokreslit postavy a Donlad Sutherland. ()

Rathe

Nevím, čím to je, že se tak moc liším od ostatních, ale mě to prostě vůbec nezaujalo. Ta jedna * je za pozoruhodný nápad. Ale dát do filmu 1000 zbytečností, které film jen prodlužují a neřeknou nic podstatného a jenom ten film natáhnou na 3 hodiny je pěkná ptákovina. Herecké výkony mě ani na okamžik nezaujali a vlastně jsem ani nevěděl, na co se soustředit. ()

Sadova302b50

Zajímavé, tohle zpracování se mi docela líbilo a nevadilo mi na něm, že místy se s předlohou nestoudně míjejí, podařilo se tu vybudovat atmosféru, přičemž nemalou zásluhu neslo hudební podkreslení. Herecky bych vyzdvihla Donalda Sutherlanda, výkon hlavního hrdiny mi naproti tomu jako dechberoucí nepřipadal. K negativům řadím také usekanou charakteristiku některých postav, to mi velmi vadilo, a jisté interakce byly pouze naznačeny. I tak, když se mám rozhodnout mezi třemi a čtyřmi hvězdami, plácnu se přes kapsu a dám větší počet. ()

Kaylar

Na sledování si vyhraďte víc než obvyklou hodinu a půl - film trvá tři hodiny, které však utečou jako nic. Příjemné béčko podle jedné z Mistrových knih patrně potěší nejvíce jeho fanoušky, ostatní diváci mohou film vnímat jako zdlouhavý a nepříliš akční. Za mě slušný průměr a hodně mě potěšil Rutger Hauer. ()

Black.Adder

V některých věcech se předlohy drží víc, než verze z roku 1979, v některých částech zase zbytečně přidávají nepotřebné. Starší verze je podle mě lepší. Ale největší fail je asi účes hlavního hrdiny. :) ()