V jediném momentě se život Dannyho Parkera alias Toma van Allena otočil o 180 stupňů. Dnes je z něho troska, zmítající se v nekonečném kolotoči drog, násilí a udávání policii. A přitom mohlo být všechno úplně jinak. Jen kdyby tehdy se ženou nezůstávali na pláži. Večer pak se stavili v motelu v Salton Sea, kde se tajně vyráběly drogy. Během jejich přítomnosti místo napadli ozbrojení zabijáci, Danny byl postřelen, manželka zemřela a on se z toho všeho zhroutil. Nyní mu však svítá naděje. Pravděpodobně narazil na stopu vrahů. A jediné, co ho ještě drží při smyslech, je touha po krvavé pomstě nesmyslně utraceného života jeho životní lásky... (oficiální text distributora)

Trailer

tron

Mám rád príbehy mužov, ktorí si uvedomia, že po strate lásky cudzím pričinením nie sú ničím a tak sa (tesne pred vstupom do pekiel) idú pomstiť. Krvavo a bez milosti. Už aj tak nemajú čo stratiť. Revenge movie SALTON SEA je ozvláštnené tým, že dlho ako revenge movie nevyzerá. Caruso výborne režíruje a má pevne v rukách atmosféru i hercov. Hlavne Val Kilmer sa na chvíľku zasa vrátil. ()

POMO

Divočina. Vizuálne úchvatná, v duchu 8MM. Jedna z najlepších rolí Vala Kilmera a prehliadka mimoriadne pošahaných záporákov - beznosý Vincent D’Onofrio mi poriadne zaťažil žalúdok. Ale niekde The Salton Sea zadrháva. Obrazové pseudo-artové vložky (trumpetista, more, strom) v ňom nemajú miesto a súčasne v ňom škrípe harmónia medzi neustálou dynamickou formou a silne psychologickým obsahom. V tomto smere bol Joel Schumacher lepší. Zostával pevne v psychologických vodách a dynamikou vyhrocoval iba vybrané scény. Neutápal sa v nich. ()

Renton

Scénář: Tony Gayton .. Vrstvená drogová osnova včetně úvodního zasvěcení do historie speedu se zajímavým vizuálem, dobrým Val Kilmerem a zbytečně táhle podaným rozuzlením. D. J. Caruso, kdy nebyl ještě tak rozjetý resp. ho neprodukoval DreamWorks. 70%. ()

Cival

Hlavně skvěle natočená lahůdka zapadlá na policích videopůjčoven. Božská kamera, velmi dobrá režie a slušný scénář, který nahlíží na seriózní problémy zvláštně flegmatickým okem feťáka, to vše opepřené skvělými hereckými výkony s cool Kilmerem na prvním místě, tj. hned několik důvodů proč dát Salton sea šanci. Jenom mě mrzí, že tvůrci trochu nepřitvrdili atmosféru. Nechalo mě to docela chladným.. ()

Djkoma

Myslel jsem si, že Val Kilmer neumí hrát a to nejen na saxofon. Salton Sea mě přesvědčil o opaku. Je to úžasná podívaná (hlavně scéna, kdy Val hraje na saxofon ať už na pláži nebo v pokoji, kde všude jsou plameny a scéna je zpomalená). Opravdu skvěle zvládnutý film s možná na první pohled komplikovaným scénářem. Ten však překvapí. I Méďovi Pů se to líbí ;-) ()

• Val Kilmer strávil během natáčení denně 3 hodiny v maskérně kvůli tetováním, kterými je pokryta jeho postava. (POMO)
  • Predstavitelia štúdia Warner Bros. neboli fanúšikmi scény atentátu na JFK v podaní Macíka Pú (Vincent D'Onofrio) a ani narážok na jeho drogovú minulosť. (vander19)

Související novinky

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

21.01.2022

Svět hudby a filmu přišel o další z velkých talentů. Ve věku 74 let včera v USA zemřel americký zpěvák a filmový herec Marvin Lee Aday, znám především pod svým uměleckým jménem Meat Loaf. Talentovaný…

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Akční série G.I. Joe opět mění režisérský dohled. První díl měl na starost Stephen Sommers (Mumie), druhý Jon M. Chu (Let's Dance 2) a o převzetí trojky momentálně vyjednává D. J. Caruso (Oko dravce)…