Reklama

Reklama

Úsměv

  • USA Smile (více)
Trailer 5

Psychiatrička Rose vyšetřuje mladou pacientku na pokraji nervového zhroucení. Žena trpí halucinacemi, pronásledují ji velmi znepokojivé vize, ovšem není to nic, co by zkušená terapeutka nezvládla. Jenže pak se jí po tváři rozlije podivný úsměv a s bohorovným klidem si střepem z rozbité vázy přímo před doktorkou přeřízne krční tepnu. Taková událost by rozhodila každého a Rose není výjimkou. Přestože ji všichni uklidňují, že sebevraždě nemohla zabránit, vracejí se jí psychické problémy z mládí a dětství. Pronásledují ji zneklidňující vize, pod jejichž vlivem se čím dál častěji chová jako blázen. Aspoň její blízcí to tak vnímají. Rose si navíc v hlavě přehrává poslední slova mrtvé pacientky a uvědomuje si, že to, co před smrtí prožívala ona, jí právě klepe na dveře. Zjištění, že mrtvá byla zatím posledním článkem v podivném řetězci sebevražd „usměvavých lidí“, jí také na klidu nepřidá. Je to iracionální, nevysvětlitelné a šílené, ale Rose dojde k závěru, že pokud se jí nepodaří najít začátek řetězce a zlo zastavit, je další na řadě. Že s touhle teorií nenajde u nikoho pochopení, asi nepřekvapí. Jenže zoufalé Rose jde o život a zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Děsivé věci. (CinemArt)

(více)

Videa (2)

Trailer 5

Recenze (348)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Originalitu to teda vôbec nepobralo (je to bezostyšný plagiát It Follows a Ring doplnený o klišé ducharín spred 5-7 rokov), ale remeslo je to úplne fantastické (výborné ľakačky, dobrá práca s kamerou, dlhé statické scény skvelo vybudované pre nasledujúci šok...). Parkerovi Finnovi predpovedám veľkú budúcnosť v nejakom veľkom štúdiu, kde bude na bežiacom páse chrliť ďalšie a ďalšie časti nekonečných franchisov. Aj by som si tipol, že už sa mu ozval Kevin Feige. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Je to jako by někdo sebral náhodného člověka z ulice a oznámil mu, že mu právě unesl rodinu a pustí ji jen tehdy, když ten člověk do týdne natočí další film Ariho Astera - jinak si ty nemotivované rotace kamery uprostřed rutinně splácaného hororu neumím představit. Jediný zdroj energie tu je místy legračně pitomé chování protagonistky, to ale výsledek nezachrání od naprosté nudy. ()

Reklama

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Tak tady si opravdu nemá cenu nic nalhávat jelikož tenhle snímek si s originálností opravdu nepotykal. Jde o recyklačku která sem tam vytasí nějakej úsměv ale mě popravdě moc neoslovila. Nepřišlo mi to ani atmosferický ani napínavý. Navíc měl film podle mě zbytečně dlouhou stopáž. Ke konci už to pro mě byla zbytečně natahovaná nuda. Kouknout se na to dalo ale, že bych se k tomu někdy v budoucnu vrátil určitě nehrozí. Slabší trojka. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Lákavý námět, i když ne úplně originální, jelikož podobné motivy už tu byly, je bohužel zpracován tak nudně, až má člověk pocit, že se konce nedobere. Neuvěřitelně utahané a nevyvážené. Pár scén bylo dobrých, ale vaty mezi nimi až příliš. Dle prvních ohlasů jsem očekával strašidelnou jízdu plnou šokujících scén. Vizuálně se mi nejvíce líbil moment ve starém domě, kdy má dojít k pozření. Možné ponaučení - nezvládnuté trauma nás postupně zabije. Což se snadněji řekne, než provede, jak si ostatně vyzkoušely i postavy příběhu. Ke dvěma * přidám jednu malou za úplný konec. Jinak čím více Baconová chátrala, tím více mi připomínala Lili Taylorovou... Zkrácení o půl hodiny by snímku prospělo, žádný velký zázrak by však stejně nevzniknul. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

[55%] Viděno v kině. I když, zde hodnocení je na současné horory nadprůměrné, přesto jsem tušil, že to bude klasický novodobý horůrek točený přes kopírák. A nezmýlil jsem se. Samozřejmě nemůžu říci, že je to úplná blbost. Má to své kvality, ale i také nedostatky. O nějaký originální nápad se zde nezavadí, ale taková technická stránka je docela slušná a k tomu ten audiovizuál – konkrétní scénky jsou pěkně ozvučené. K tomu hlavní hrdinka, která mě bavila od začátku do konce. Jen po hororové stránce to bylo takové neúplné a už vůbec ne děsivé. Rko je využito tak nějak napůl. K tomu finále mi přišlo hodně zdlouhavé a už vůbec šlo mimo mě. Takže víc bych se v tom nepitval. Sice moc dobře nechápu, že je to zde hodnocením kolem 70%, ale nikomu to neberu. To 1 vidění jsem přežil, ale stále jsem nedostal nic lepšího než tyto současné duchařinky. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (11)

  • Natáčení probíhalo v americkém státě New Jersey. (noelcoward73)
  • Prokletí „lidé s úsměvem“ nosí jasné pastelové barvy, zatímco Rose (Sosie Bacon) nosí tmavé kontrastní barvy, které ukazují rozdíl mezi šťastným a smutným. (noelcoward73)
  • Aby producenti propagovali film před uvedením do kin, začali umisťovat náhodné lidi na různá veřejná prostředí se znepokojivým úsměvem z filmu, včetně za domácí metou na několika zápasech Major League Baseball, a dokonce i během vysílání pořadu ABC Good Morning America (od r. 1975). (noelcoward73)

Reklama

Reklama