Čínský měsíc

China Moon

Čínsky mesiac

Thriller

USA, 1991, 99 min

"Začal jste dobře. Skoro jsem měla hříšné myšlenky." Kdyby podobnou frázi prohodila femme fatale Rachel směrem ke mně, tak bych se jí vysmál do výstřihu a šel bych si užít s o něco tupější, méně vdanou a o dost chudší kráskou. Jenže detektiv Kyle iniciativně zapojil ptáka do svého myšlení, takže bylo brzy jasné, že tady někdo bude za debila. Já jsem mu tedy celkem fandil, protože byl sympaťák, ale moc mě to nebavilo. Asi to bylo tím, že mi Rachel ani trochu nepřipomínala osudovou ženu, kvůli které by chlap dokázal zahodit mozek do popelnice a poslušně strčit hlavu do oprátky.(9.5.2017)

Takovej standard. Slušní herci, slušná zápletka. Pěkná Madeleine Stowe, i když ukáže špíčky.(22.6.2010)

Variance na dané a mnohokrát zfilmované téma, kterak "zlá krásná žena" svede "hodného muže" - v tomto případě policejního důstojníka (což se může hodit!) a on udělá, co jí na očích vidí..... Proto ta 3. hvězdička je pro mé oblíbence Eda Harrise a Benicia Del Toro(23.6.2010)

Přiznám se, že jsem při sledování velmi trpěl. Nemám osobně rád filmy s ženou femme fatal, která vás neomylně zavede do pekla (odmítám tvrzení, že inteligentní chlapi jsou opravdu tak snadno manipulovatelní, když přijde na to si užít - ale možná jsem naivní) a navíc ještě když se děje mému oblíbenci Edu Harrisovi, jelikož příběh je dosti odhadnutelný.(17.4.2009)

28. 09. 2010 (257.); byl jsem velmi rád, že vina není na Kylim Bodine a že vinen je Lamar Dickey jsem zase nečekal(30.9.2010)

Film byl cekově fajn, ale v něčem pokulhával. Děj byl prostinký, ale v závěru bylo nečekané až překvapivé rozuzlení. Člověk by měl vždy a všude věřit sám sobě, nikoli lidem okolo. M. Stowe to velmi slušelo, Ed Harris vedle ní vypadal jako její poskok či kašpárek na hraní. Benicio del Toro hrál dobře rádoby naivního a roztomilého, co hraje druhé housle.(23.6.2010)

Snad bylo záměrem natočit neo noir, vyšla z toho průměrná detektivka s velmi slušným hereckým obsazením. Kdo by nepodlehl krásné Madeleine Stowe? Škoda že není děj zasazen do dřívějších let, nějak mi doba prohibice sedí k tomuhle kalibru detektivek víc...(27.6.2010)

Pomerne zaujímavý nápad ktorý nejdem prezrádzať, len toľko,že dej je trošku predvídateľný a za zmienku stojí výkon začínajúceho Benícia Del Tora. tron Charles Dance mal už v tomto filme za sebou úlohu Dr. Clemensa v ktorej bol tento silne charizmatický herec vynikajúci :)(9.4.2017)

Nadstandartní thriller, kde vás posledních 5 minut položí na zadek. Překrásná M.Stowe a poldové Harris a Del Toro podtrhují tuhle dobrou, leč neznámou detektivku. 4*(24.1.2016)

• Tiiso

Příběh je napsán rukopisem, který ačkoliv nebývám až tak důvtipný, je velmi lehce předvídatelný. Žánrový pokus o který se režisér snažil, se nezdařil. A to je opravdu škoda. Jelikož jde o žánr, který mám moc rád. A navíc v něm hrají herci na které se tak dobře dívá. Nu což. Snad příště. Snad jen závěr spravuje trochu reputaci snímku, který je jinak po celou dobu neslaný a nemastný a dosahuje v některých svých nejsilnějších scénách pouze slabšího průměru.(28.12.2009)

Lehce nadprůměrný thriller s docela zajímavou, ne však zcela originální zápletkou, který sází především na skvělé herecké výkony hlavní trojice s naprosto dokonalým Edem Harrisem,(23.4.2010)

Bezva film. Jen jeho závěr primitivní, nepromyšlený.(17.2.2011)

• Petulka88

Ze začátku je to tak otřesná nuda, že jsem asi po půlhodince usnul. Problém je v tom, že ve filmu je vše naprosto předvídatelné. Příběh, dějové zvraty, dialogy - všechno to tady už bylo a většinou o mnoho lepší. Navíc tady nic nefunguje tak jak má. Madeleine Stowe těžko uvěříte, že je tou osudovou ženou, kvůli které chlap riskuje kariéru nebo i vlastní život, navíc Madeleine tu podává zdaleka nejhorší herecký výkon ze všech zúčastněných (což podtrhuje děsivý český dabing). Charles Dance, jako její manžel, víc než tyrana připomíná neškodného pomatence. Ani Ed Harris tady nepředvádí svůj obvykle vysoký standard. Takže jediný, komu se jeho postava dá uvěřit je Benicio Del Toro. Je pravda, že v druhé polovině se začne i něco dít a kupodivu je to i docela zajímavé. Jenže nakonec se to všechno zase utopí v moři klišé a nudných dialogů. Tohle je prostě naprosto zbytečný film.(27.12.2010)

Ed Harris měl v tomto filmu velikou smůlu.Hrál roli pitomce a navíc vypadal jako Putin :-)(15.4.2015)

• Dr.dogous

scénář 4 režie 4 herci 4 výprava 3 celkem 15 hodnocení 75%.(14.9.2016)

Skvelý film so spádom a zaujímavým rozuzlením. Pre mňa je sklamaním , že tento film je na CSFD výrazne podhodnotený, nuž ale akceptujem to. Trojica hlavných protagonistov podala skvelý výkon.(28.2.2009)

1 2 následující >>