610 metrů nad zemí

Pro nejlepší kamarádky Becky (Grace Caroline Currey) a Hunter (Virginia Gardner) je život o překonávání strachu a překonávání hranic. Ale poté, co vylezou do výšky 610 metrů na vrchol opuštěné rádiové věže, ocitnou se v bezvýchodné situaci a nemají jak sestoupit dolů. Dovednosti Becky a Hunter, které jsou zkušené horolezkyně, budou podrobeny těžké zkoušce, když budou zoufale bojovat o přežití s přírodními živly, nedostatkem zásob a závratnými výškami. (mac000)

raimi

Příběh o tom, kterak sebelítostivá a sebestředná kravka, za pomoci její narcistní a tupý kamarádky dospěla (snad). Dvě "Yas Queen", za neustálého hlaholení "jsi úžasná", "dokážeš to", "můžeš být čímkoliv chceš", "whooooa", vylezou na nejvyšší stožár na světě, aby si když uvíznou nahoře, pouštěly videa na telefonu, vysedávaly tam bez držení jak na pikniku a občas si sundaly podprdu nebo boty. Páč v šesti stech metrech ve volným prostoru je jen takovej slabej větřík, co vám leda tak rozfoukne ofinu. Navíc holky jsou hardcore freestyle horolezkyně, který předvádějí triky, že tuhne krev v žilách. :-) Zvrat ke konci je fakt pěknej, finální řešení situace taky potěšilo, celkem to šlape i při tý zbytečně dlouhý stopáži. Že je to nelogická, nesmyslná a neuskutečnitelná pí*ovina, to je věc druhá. Ale woman power, baby, no ni? Ovšem to celkový poselství v poslední minutě filmu se mně líbilo: "Život je krátký, a tak ho žij naplno. Nekéruj si na tělo kokotiny, nelez kam nemáš, radši buď se starým doma a něco uvař (teda je jednadvacátý století vlastně, takže: něco si uvařte). A nežeň se s černochama, jsou to ludry." Btw.: Ten nejvyšší, šest set metrů vysokej stožár fakt stál v Polsku, ale spadl, páč ho neudržovali a sfókl ho vítr. A ty kotevní lana, bejvaj až ke špičce stožáru samozřejmě, ne jak ve filmu. ()

Helo

První film snad někdy od Empire Strikes Back, kde mi chvílema bylo fakt závraťově nevolno, což je achievement, kterýho nedosáhli ani všichni ty Ethanové Huntové a jemu podobný. Jen škoda některých těch low IQ momentů. ()

Brennos

Fyzicky nepříjemný film, s dobrým nápadem, ale díky sérii nelogického chování postav (i děje samotného) silně ztrácí na napětí. ()

kajas

Dlouho jsem při hodnocení filmu nebyla tak rozpolcená. Scénář je totiž místy vážně dost nelogický a hloupý, hlavní hrdinky nesympatické nanynky, ale co je to platné, když jsem se bála pádu víc než ony samy. A ten závěrečný zvrat byl peckový. Skoro 4*. ()

Petroff

Mám z výšek regulérní psycho, tenhle film se mnou ale kupodivu moc nehnul. Řekl bych, že jsou zbytečně moc vysoko, kdy už nejsou vidět podrobnosti na zemi a tím ta výška ztrácí koule. Píčoviny: Maličkej dalekohled opravdu nepřibližuje tak, jak bylo ukázáno. Každej, kdo někdy lezl nad úroveň střech činžovních domů by si vzal rukavice. Frajerky ne a to se vsaďte že by nahoře měly ty ruce úplně dojebaný. Dron, kterej jde s baterkou k nule by jistě nenastoupal zpátky 200-300m. Spoiler: Samozřejmě to dopadne blbě, ta nesympatická přežije. ()

ilemas

Dvě blbky vylezou na 600 m vysoký stožár a tam uvíznou. Vizuální luxus, závratě, bezvýchodná situace, škoda že jsem neviděl ve 3D nejlépe v Imaxu. I tak sem si film parádně užil, na všechny fyzikálni nesmysly kašlu, napětí jsem si užil až dost, skvělý neotřelý nápad. ()

M.i.k.e

komorní survival o dvou kámoškách, které zůstanou uvězněné na rádiové věži a nemají se jak dostat dolů. Prostředí je fajn a pro někoho kdo má strach z výšek to bude hodně nepříjemný zážitek. Tvůrcům se celkem daří přicházet s náznaky atmosféry a celkem se ctí ustávají minimum herců i prostoru.I ten zvrat ke konci je ok, jakkoliv není úplně originální. Trochu škoda,přetažené stopáže, protože na podobný druh filmu je 107 minut docela dost. Být to trochu nahuštěnější a mít kolem osmdesáti minut, klidně bych šel v hodnocení ještě trochu výš...65% ()

Martin741

Reziser Scott Mann /Turnaj zabijaku, Linka c 657/ natocil svoj dalsi film, v poradi uz stvrty. U tretieho filmu  sa rozhoduje, ci  bude z rezisera nieco, tu na  to vyzeralo dost biedne. Su tu uzivatelia, ktorym sa film pacil, to jo, no vseobecne pochybujem ze ide o dalsieho talentovaneho rezisera. Nie je totiz dobre zacinat  hned prvym kvalitnym filmom ako povedzme Matt Reeves, lebo potom su ocakavania zbytocne vysoke a reziser casto sklame. Potom sa zla reputacia len tazko da napravit. ja osobne mam akrofobiu, no dokazem s nou uz pracovat. Tie dve herecky  - hm, tu som si isty, ze   ani jedna z nich nebude novodoba Rita Hayworth pripadne moja oblubena Gloria Swanson. Dost casto prehravali a dialogy  tvorili len vatovo plane plky. Za tu neprijemnu drsnu uzkost dam slusne tri spunty  68 % ()

Necron

z lezeckeho pohledu tohle boli podobne jako kolouch - hrozne moc iracionalnich veci napr. na co to lano sebou vubec maji, kdyz se s nim nikde nejisti? proc nemaji nejake expresky, smyce, karabiny (odsedky) atd? proc nahore na plosine nespi zajistene, kdyz uz tam maji sedaky, karabiny a TO lano? padovy faktor atd. je tam i spousta dalsich iracionalnich momentu mimo lezeni. Ale jak je to natocene (kamera, rezie) a dramaticky vygradovane az skoro do absurdna, to smekam - prebiji to vsechny ty nesmysly. minimalne pul filmu se mi potily nohy jakobych je mel namocene v lavoru a pral si at uz je konec 🙂 skoda, ze to neni vice realisticke a nepodilel se na scenari nejaky zkuseny lezec - mohla to byt jasna 5*. btw: B67 TV Tower neexistuje a divejte se na co nejvetsim screenu. ()

bourec

Film, kterej pro lidi jako jsem já bude dost nepříjemnou podívanou. Ve dvou třetinách filmu jsem byl na pěti. Já totiž trpim závratí i při pohledu na strop z třetí šprycle žebříku. Takže ten výstup ve mě vyvolával dost nepříjemný pocity. A to asi je u podobnýho filmu to hlavní. Ten nečekanej posun v ději ovšem pro mě samotnýho byl natolik na pičku, že tu jednu hvězdici prostě ubrat musím. Proč do toho ty rejžové serou tyhle a tomu podobný volovinky. Jinak ale ve skrze napínavá věc. A to navíc s minimem postav. Psychor je všestranej. Umí vše. 80%. ()

C0r0ner

Místy mi z toho bylo fyzicky špatně, protože výšky teda nejsou moje doména, natočené to bylo technicky brilantně, ale bohužel to dojíždí na třech věcech - bylo to poněkud dlouhé, řešilo se tam zbytečně moc osobních dramat a logika šla místy dost stranou (dron s mobilem a je vyřešeno). 70% ()

PavelVanekArt

Chybělo málo a bylo by to i na 4*, ale chvilkama bylo nutno se držet za hlavu ohledně logiky danné věci, ale budiž. Každej druhej záběr ve mně vyvolával závrať a nepříjemný pocit pádu. Solidní průměr. 3* a.k.a 58% ()

Juto

Naozaj nemám strach z výšok, ale tento film ma určite prinútil uvedomiť si, že som jednoducho nebol dosť vysoko na to, aby som sa bál. Spoluscenárista, producent a režisér Scott Mann odviedol skvelú prácu pri natáčaní tohto malého thrilleru tak dobre, že som v niektorých scénach dostal závraty a nevoľnosť. Mojím najväčším problémom bola slabá úprava zvuku a okrem toho aj niekoľkých dejových a technických problémov, napriek tomu je to jeden z najlepších filmov o prežití, aké som za dlhú dobu videl. 8/10 ()

ic

Napřed jsem si říkal že bych sepsal problémy tohoto filmu, kde se stal nějaký prohřešek proti horolezecké metodice, logice, lidských schopnostech, chování zvířat, či prostě jen fyzice… ale to by asi nemělo celu, tam nebylo 5 minut kdyby se nestalo něco zcela nesmyslného. Člověk většinou překousne nějakou hloupost, kterou režisér použije aby byl děj zajímavější či napínavější… ale tenhle film je z toho složený. Když dám spoiler: Protagonistka v horolezeckém sedáku, sedí na horní plošině, lano volně pohozené vedle pro dramatičnost několikrát zavrávorá z nedostatku vody či únavy a málem spadne, nicméně to lano je tam pohozené, na co se přivazovat? Pak si sedák sundá, lano nechá dole a šplhá nahoru na sloup nabít si dron. Kde během nabíjení visí jen s použitím rukou a nohou, dokud se celý dron do plna nenabije. Na co sedák, na co se nahoře jistit lanem a sednou si do toho, když můžete viset na rukách… mimochodem pokrčených. Já teda nevím jakou sílu máte vy, nevím jakou sílu má Spiderman, ale tady slečna po několik dnech bez jídla či vody strčí všechny do kapsy. Pozastavil se někdo proč při lezení na sloup jsou protagonistky spolu přivázané lanem? Jako vážně, pokud ta spodní spadne, visí té vrchní na laně, které má připoutané k pasu, no dejme tomu, když jste v kondičce tak vás z ničeno nic 70 kg zátěže na pasu nerozhodí, a třeba nebudete zrovna v kroku kde se držíte jen jednou rukou. Nicméně co když spadne ta horní? Třeba se s ní utrhne příčka žebříku. Letí 5 metrů vzduchem nad slečnu pod sebou, potom 5 metrů pod ní, než zabere lano, které ale druhé slečně která nespadla drží za sedák… takže jí to dá 7.8 kN tedy nárazově asi 800 kg. To by měla udržet? Proč se tedy vzájemně přivázaly na lano, čemu to pomůže kromě zvýšení šance umřít? No rozhodně tenhle film cílil na slabomysleného diváka. ()

LasT_Olt

Tohle je teprve šílený a navíc real. Špatný to není, jen jsem zmatenej. Tyhle TV vysílače vznikají, jelikož je nahoře lepší signál ne? Tak jaktože obě vylezou nahoru a tam ho nemůžou chytit?! ()

A.Fish

Po dlouhé době film, který dokáže po celou dobu udržet napětí a je to mimořádně nepříjemné. A chování postav mi nepřišlo nijak zvlášť stupidní. Tečka ()

Deyw

tpc...jako horolezec amater to obdivuju a mel sem zarazenej dech i prdy...film prekvapoval a byl intenzivni jak prase 😇 negan si odskocil od zombiku delat fotrika a dve super kravy lezou na stozar, zkurvena nova doba youtubu a instagramu se potvrzuje kdy pipky pro nejlepsi selfie s nejvice lajkama udelaj vsechno..misto aby doma varili a podavali obed ! jsou to silny 3* ale jak rikam...byl sem napnutej jako nikdy tak dam 4* ! ()

Immortal17

Jsem v šoku jak moc se tento snímek povedl. Myslím, že každý, kdo se na tohle podívá, začne trpět akrofobií. Když jsem, čistě náhodou, narazila na trailer k "Fall" , říkala jsem si, že to možná bude zajímavé. A sakra, jo! Tohle bylo mnohem víc, je to přesně ten napínavý film, nabitý akcí, hrůzou a strachem, dělalo se mi zle už jen z pohledu na obrazovku. A pak si uvědomíš, že někde po světě skutečně jsou blázni, co běhají po střechách, lezou na věže a věší se na jeřáby. To jsou fakta, a dokonce zdokumentovaná. I když se námět zdá být celkem absurdní a nerealizovatelný, myslím, že to není zase až tak přitažené za vlasy. Ale kámo, 610m?! Leda přes moji mrtvolu! “Life is short. Too short. Do something that makes you feel alive.” ()

BROKEN_

V první polovině jsem se dobře bavil. Sympatické hlavní hrdinky, bylo to nepříjemné na sledování (měl jsem z toho ze začátku hnusný pocity, když si představíte, že tam jste) a dobré tempo. Jenže už ve chvíli kdy uvízly holky na hoře a nemohly se dostat dolů, jsem si říkal, že je ještě dost času a nevěřil jsem, že ten film dokáže až do konce udržet mojí pozornost. A to se stalo. Film ztratil tempo, a postupem času i dech. Ke konci ale film na diváka připraví nečekaný zvrat a díky němu to chytlo v závěru trochu dech. Je to fajn survival béčko, které se jevilo z trailerů jako hovadina,která bude hodně špatná. Nakonec je to slušně průměrná podívaná s dobrými hlavními charaktery, překvapivým zvratem a celkem dobře odvedený po stránce vážných scén. 5/10 ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování